Anonymka
19.02.07,07:59
Chcem sa Vás opýtať, ako sa pracuje s vyššie menovaným programom na mzdy. V súčasnosti používam Olymp a rozmýšlam, či neprejsť na MRP z dôvodu, že aj účtovný program mám MRP a tak by som vedela exportovať mzdy.

Ďakujem za radu.

Pekný deň! :)
gabriela7755
19.02.07,07:06
Používam MRP pre mzdy už niekoľko rokov a som s ním spokojná. Neviem to
ale porovnať, lebo mzdy som v žiadnom inom programe nerobila. Myslím, že už
tu niečo podobné bolo, skús pohľadať v poradách.
mysimis
19.02.07,07:08
Skús si na stránke www.mrp.sk stiahnuť demoverziu. Ja pracujem s týmto programom už roky a tiež som s ním spokojná.
mysimis
19.02.07,07:31
Ak by si niečo nevedela skús sa pozrieť tu: (http://www.porada.sk/showthread.php?t=24753)
alebo sa kľudne pýtaj.
pingino
19.02.07,07:43
rozmýšlam, či neprejsť na MRP z dôvodu, že aj účtovný program mám MRP a tak by som vedela exportovať mzdy.


Skus demoverziu alebo si od mrp vyziadaj verziu pre drobnych podnikatelov resp. male firmy.
DanielaSL
19.02.07,07:45
Chcem sa Vás opýtať, ako sa pracuje s vyššie menovaným programom na mzdy. V súčasnosti používam Olymp a rozmýšlam, či neprejsť na MRP z dôvodu, že aj účtovný program mám MRP a tak by som vedela exportovať mzdy.

Ďakujem za radu.

Pekný deň! :)

Aj ja mám programy MRP, ale pracujem aj s Alfou - JU od Krosu. Mám rada MRP , ale musím uznať , že Kros má ešte vypracovanejšie programy. V každom softe sa nájdu chybičky. Skôr než sa rozhodneš, odporúčam ti stiahnuť si demo verzie a vyskúšať. Ale ja na tvojom mieste by som si radšej objednala , ak už máš Olymp , aj účtovníctvo z Krosu. Majú myslím aj zľavy do konca mesiaca.
lenkak
19.02.07,17:29
MRP odporúčam,
export vieš urobiť aj do JU aj do PU.
S MRP robím niekoľko rokov, a máš tu kopec zodpovedaných otázok pod mojim menom. Ale všetko záleží od Teba ako sa rozhodneš. Pomoc tu ale nájdeš.
Bavi
19.02.07,17:32
Aj ja som spokojná. A veľmi oceňujem aktualizáciu cez internet.
lenkak
19.02.07,17:37
aktualizácia je dobre spracovaná, sú aj dosť pružný, ale ako každý iný program, všetko má svoje výhody aj nevýhody.
Ty si porovnaj, s tým čo teraz robíš a trebárs s demom.
Uvidíš rozdiel, a potom špekuluj.
Monika Kováčová
19.02.07,17:55
Robím v mrp 8 rokov. Súhlasím so super rýchlymi aktualizáciami a pružnosťou programu.
Oceňujem celý systém práce.
Čo mi však vadí, je chýbajúce:
RL FO prihlášky odhlášky sociálna poisťovňa
zápočtový list
prihlášky odhlášky do zdravotných poisťovní
ELDP je tiež divné - údaje sa musia pracne vypĺňať a nerobí to program automaticky... a možno ešte na niečo prídem.
Inak som spokojná veľmi.
lenkak
19.02.07,17:56
ELDP je tiež divné - údaje sa musia pracne vypĺňať a nerobí to program automaticky... a možno ešte na niečo prídem - toto funguje.
mysimis
19.02.07,18:01
ELDP keď si zadáš výpočet načíta Ti všetky dáta a môžem ho vytlačiť, opečiatkujem, podpíšem a zoberú ho aj v SP.
Monika Kováčová
19.02.07,18:06
ELDP keď si zadáš výpočet načíta Ti všetky dáta a môžem ho vytlačiť, opečiatkujem, podpíšem a zoberú ho aj v SP.

:eek::eek::eek: no tak to ma porazí, ja som to jak blbec ručne nahadzovala aj dátumy aj znaky poistenia aj VZ. A teraz som si to vyskúšala a tlačidlo NAČÍTAŤ ÚDAJE O POISTNOM som doteraz vôbec nevidela.... :)

No to som blbec, baby ešte mi nakoniec poviete, že aj ten RL FO a Prihl. do zdrav. poisťovní sú tam... :eek:
mysimis
19.02.07,18:08
Bohužial Monika, toto ešte program nerobí. Dúfam, že raz bude aj toto. Ale prihláška do ZP tam je.
lenkak
19.02.07,18:13
Zatiaľ ani neuvažujú o RL FO, ale možno ich kopne múza.
Monika Kováčová
19.02.07,18:14
ani o zápočtových listoch?
lenkak
19.02.07,18:18
zabudni zatiaľ.
pingino
19.02.07,19:38
Čo mi však vadí, je chýbajúce:
prihlášky odhlášky do zdravotných poisťovní


Oznamenie o zmene platitela poistneho na zdravotne poistenie je v papierovej podobe a aj export do suboru pre elektronicke odosielanie od verzie 4.55 (windows verzia)



RL FO prihlášky odhlášky sociálna poisťovňa


Na RLFO pre elektronicke odosielanie sa prave pracuje.
lenkak
19.02.07,19:39
konečne sa dočkáme.
veruska
20.02.07,18:32
Aj ja patr9m medzi začiatočníkov a s MRP Mzdy sa len oboznamujem. Ak sa zmýlim a chcem opraviť alebo úplne zrušiť mzdy, dá sa to ? (pre upresnenie, máme dohodára a môj šéf často mení výšku jeho odmeny).
Vďaka za vaše odpovede.
mysimis
20.02.07,18:47
áno dá sa to. Výpočet - mzdy - tam si mzdu vypočítaš a dáš si ju uložiť. Keď dôjde ku zmene stačí ak zatlačíš ctrl-del a program sa Ťa opýta či chceš mzdu zrušiť. Tam si odklikni áno,.
katka50
21.02.07,06:13
Alebo si klikni na Agendu - zmazať mzdu a máš to.
pingino
21.02.07,08:50
Ak sa zmýlim a chcem opraviť alebo úplne zrušiť mzdy, dá sa to? (pre upresnenie, máme dohodára a môj šéf často mení výšku jeho odmeny).

V tomto pripade staci opravit mzdu: vojst do uz vystavenej mzdy, zmenit vysku odmeny, prepocitat mzdu (Ctrl+F9) a ulozit mzdu (Ctrl+S).
dvd
10.10.07,08:20
Neviete náhodou? Ešte stále sa nedá tlačiť "Zápočtový list" priamo z programu? Ani vo verzii 5.00.003 ??
mysimis
10.10.07,08:21
Žiaľ, nedá sa tlačiť.
lenkak
10.10.07,08:24
len by sme chceli, ale možno raz sa dočkáme...
Monikov
18.10.07,12:53
Zaujímalo by ma akú máte skúsenosť s VUB, či Vám akceptujú hromadný príkaz na úhradu vytlačený z miezd MRP. U nás ho vrátila pracovníčka s tým, že ony majú svoje "farebné" a je potrebné príkazy na úhradu podávať na týchto tlačivách. A mňa ide z toho poraziť, že to musím prepisovať aj keď je predloha taká istá. V SLSP a ČSOB mi príkaz zoberú bez problémov.
abel
18.10.07,13:15
U nás bol tento problém so SLSP, VÚB to berie bez problémov. V SLSP bolo treba urobiť nejaký dodatok k zmluve. Na druhý raz tam bola iná pracovníčka, a zase to nechcela zobrať. Tak som sa spýtala, nech mi ukáže, ktoré náležitosti príkazu to nespĺňa a odvtedy to berú.
Monikov
18.10.07,15:08
Tak super! Aspoň im to vysvetlím, že keď v inom meste vedia akceptovať formuláre, tak to prepisovať nebudem pre jej "nadmernú opatrnosť". Už mám tých blb...í naozaj dosť. Donedávna to robila soc. poisťovňa. Poslali mi späť ELDP aby som ho prepísala na originál, pritom som ho podala na tlačive stiahnutom z ich stránky. Ja som ho vrátila bez prepisu, s patričným odôvodnením. Takže tu budem postupovať tak isto. Už mám dosť toho "sekírovania"!!!
abel
18.10.07,15:21
Mne tiež vrátili ELDP stiahnutý z ich stránky s tým, že si mám nadstaviť tlačiareň tak, aby mi číselný kód sedel s originálom !!!!!!!!
abel
18.10.07,15:22
Tak super! Aspoň im to vysvetlím, že keď v inom meste vedia akceptovať formuláre,
Hlavne nezabudni uviesť, že v meste CCCC :D:D:D
Monikov
18.10.07,15:27
Hlavne nezabudni uviesť, že v meste CCCC :D:D:D

Áno! Myslím si, že to by mohlo byt zaujímavé:) :) :) .
Stefan2005
18.10.07,15:33
:eek::eek::eek: no tak to ma porazí, ja som to jak blbec ručne nahadzovala aj dátumy aj znaky poistenia aj VZ. A teraz som si to vyskúšala a tlačidlo NAČÍTAŤ ÚDAJE O POISTNOM som doteraz vôbec nevidela.... :)

No to som blbec, baby ešte mi nakoniec poviete, že aj ten RL FO a Prihl. do zdrav. poisťovní sú tam... :eek:

Moni, ako čítam to Tvoje úprimné priznanie, napadá ma námet na novú tému - napr. Ako to robím ja (v Mrp, Omege,...). Napísal som už v niektorom príspevku, že aj softvér, ktorý používame, nevyužívame - resp. nepoznáme nikdy na 100%. Na niektoré funkcie človek veľakrát príde iba náhodou. Osobne by som uvítal (rád prečítal) príspevky typu: objavil som túto funkciu, takto som vyriešil (aj keď obklukou) tento problém, apod.
Vyjadrite sa prosím. Pekný večer. Stefan.
Monika Kováčová
18.10.07,15:49
Dobrý nápad, založ tému.... :)

Naozaj, niekedy nestihnem v návale práce ani prelúskať novú verziu. Preto sa potom tvárim, ako keby som objavila Ameriku... :D
Monikov
28.10.07,18:00
Moni, ako čítam to Tvoje úprimné priznanie, napadá ma námet na novú tému - napr. Ako to robím ja (v Mrp, Omege,...). Napísal som už v niektorom príspevku, že aj softvér, ktorý používame, nevyužívame - resp. nepoznáme nikdy na 100%. Na niektoré funkcie človek veľakrát príde iba náhodou. Osobne by som uvítal (rád prečítal) príspevky typu: objavil som túto funkciu, takto som vyriešil (aj keď obklukou) tento problém, apod.
Vyjadrite sa prosím. Pekný večer. Stefan.

Založila sa už tá téma? Akosi ju neviem nájsť... Rada by som sa poučila ;).
Zoltán Kovács
02.11.07,08:14
Ako môžem zmeniť položku DDS-príspevok zamestnávateľa. Mám tam definovanú konkrétnu hodnotu, ktorú potrebujem zmeniť, lebo sa zvýšila mzda zamestnanca, a zamestnávateľ prispieva 6% z HM. Len program ma nepustí.
Zoltán Kovács
02.11.07,10:59
posúvam........
pingino
02.11.07,12:57
Ako môžem zmeniť položku DDS-príspevok zamestnávateľa. Mám tam definovanú konkrétnu hodnotu, ktorú potrebujem zmeniť, lebo sa zvýšila mzda zamestnanca, a zamestnávateľ prispieva 6% z HM. Len program ma nepustí.

vid. www.mrp.sk (http://www.mrp.sk) , Otazky a odpovede, otazka c.257 alebo rovno sem:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=257

BTW: myslim, ze sa radsej mohla zalozit nova tema napr. "Prispevok zamestnavatela na DDS", ako pisat vsetko pod temu so vseobecnym nazvom.
Zoltán Kovács
02.11.07,13:19
vid. www.mrp.sk (http://www.mrp.sk) , Otazky a odpovede, otazka c.257 alebo rovno sem:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=257

BTW: myslim, ze sa radsej mohla zalozit nova tema napr. "Prispevok zamestnavatela na DDS", ako pisat vsetko pod temu so vseobecnym nazvom.

mimotemy Nezaložil som samostatnú tému práve preto, lebo moja otázka nie je charakteru, že je potrebné o ňom diskutovať donekonečna. A držal som sa tohto bodu etikety:

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Ďakujem za nasmerovanie.
truckmzdy
06.11.07,06:48
Práve som písala do MRP niekoľko pripomienok k mzdovému programu a jednou z nich bol chýbajúci Zápočtový list pri odchode zamestnanca alebo Vyhlásenie pri nástupe. Zatiaľ žiaľ musíme iba čakať, lebo sú vraj iné priority.
Ja mám momentálne prvýkrát zamestnanca, ktorý vstúpil do II. piliera a vôbec netuším čo s tým, ako mu počítať teraz odvody, čo treba zadať /nejaký iný účet/???? Prosím, kto máme skúsenosť, poraďte. Ďakujem.
Zoltán Kovács
06.11.07,15:56
Práve som písala do MRP niekoľko pripomienok k mzdovému programu a jednou z nich bol chýbajúci Zápočtový list pri odchode zamestnanca alebo Vyhlásenie pri nástupe. Zatiaľ žiaľ musíme iba čakať, lebo sú vraj iné priority.
Ja mám momentálne prvýkrát zamestnanca, ktorý vstúpil do II. piliera a vôbec netuším čo s tým, ako mu počítať teraz odvody, čo treba zadať /nejaký iný účet/???? Prosím, kto máme skúsenosť, poraďte. Ďakujem.

Ak zamestnanec je účastníkom II.piliera tebe z toho žiadne zvláštne povinnosti nevyplývajú. Rátaš odvody naďalej tak ako doteraz. Polovicu dôchodkového poistenia, teda 9% z vymeriavacieho základu preposiela Sociálna poisťovňa do dds, kde má zamestnanec zmluvu.
ALDA
06.11.07,17:14
V zozname prac. pomerov-mzdové údaje-ostatné-odfajkni dôch.sporenie II.pilier a bude mať aj na výplatnej páske uvedené, že sporí aj do II. piliera.
Zoltán Kovács
25.11.07,12:23
Používatelia MRP mzdy neviem či ste si všimli, že v najnovšej verzii zo dňa 22.11. už je zapracovaný aj zápočtový list.
Monika Kováčová
25.11.07,17:49
NEVERÍM, idem sa na to pozrieť!!!!
Zoltán Kovács
25.11.07,17:51
NEVERÍM, idem sa na to pozrieť!!!!

Ale je to tak. KONEČNE!
Monika Kováčová
25.11.07,17:57
TY VOLE SMITH, DNES JE DôVOD NA OSLAVU.... Už som ani nedúfala....
Zoltán Kovács
25.11.07,18:02
TY VOLE SMITH, DNES JE DôVOD NA OSLAVU.... Už som ani nedúfala....

Síce výzorovo nie je to bohvie čo, ale predsa. Je to viac ako nič.
sylva
03.12.07,11:24
Prešla som z MRP-univer.systém(MS DOS) na MRP-vizuál.systém(Win)- MZDY a personalistika.V DOS-verzii som nemala "nový" kvartálny prehľad o dani (platný od 1.1.2007), kde je aj zrážková daň. Pri preklopení miezd do Win neviem vytlačiť Prehľad aj so zrážkovou daňou,vypisuje mi, že nemám žiadne dáta pre tlač. Staré tlačivo bez zrážk.dane mi ide vytlačiť.Deň určený na výplatu mám zadaný.Win program mám od verzie 4.90.003. Upgrade som si urobila potom 4.92.014. Prehľad so zrážk.daňou bol zaradený do verzie 4.91.Túto verziu som premeškala,vo vyššej nie je automaticky? Asi tam bude chyba? Neviete poradiť?
mysimis
03.12.07,11:28
A dala si si urobiť výpočet?
sylva
03.12.07,11:33
Áno
mysimis
03.12.07,11:52
Skús si znovu stiahnuť upgrade a dať znovu výpočet. Prehľady tam určite sú a mne aj fungujú.
Zoltán Kovács
03.12.07,12:02
Najnovšia verzia je 5.01.001 a tam fungujú.
sylva
03.12.07,12:17
Zrejme ja niečo robím zle.Ak si dám výpočet,vypíše mi,že údaje za predošlé obdobie neboli nájdené (1.mesiac - nemám tam však vôbec nič).Ak si dám znova výpočet-prehľad,vypíše mi,že prepočítanie o dani ukončené.Ak chcem prehľad editovať,prvú stranu mám vyplnenú - údaje o firme, ale druhú s údajmi o dani už nie. Ak chcem robiť prehľad napr.za 2.kvartál,nastavím si mzdy na mesiac jún 2007? Ktorý upgrade máš na mysli?
sylva
03.12.07,12:25
Najnovšia verzia je 5.01.001 a tam fungujú.
Smith - vďaka, tiež mám túto verziu.
sylva
03.12.07,13:23
Ďakujem mysimis aj smithovi za ochotu!!! Už to ide na pol plynu,hoci robím to isté,čo pred tým...Zrážkovú daň si musím síce manuálne nahodiť,ale už je to tlačivo tam.Aj keď len za 1. a 2. kvartál, tretí mi opätovne blbne ako pred tým, že nemá údaje za 4.mesiac?!!? Idem sa potrápiť ďalej. Pekný deň Vám želám.
mysimis
03.12.07,14:12
Ale 4. mesiac nepatrí do 3.Q. Nastav sa na mesiac tretieho kvartálu.
sylva
03.12.07,14:27
No veď práve to je tá blbosť,nastavená som bola na 09/2007. Nejako to proste hapruje...:confused: Ale ďakujem za záujem.
pingino
04.12.07,18:26
Ak si dám výpočet, vypíše mi,že údaje za predošlé obdobie neboli nájdené

Odpoved najdes tu: www.mrp.sk , sekcia Otazky a odpovede, otazka c.263

resp.

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=263
pingino
04.12.07,18:57
Zrážkovú daň si musím síce manuálne nahodiť,ale už je to tlačivo tam.

Doporucujem pozriet www.mrp.sk , Otazky a odpovede, otazky c.254, 255, 256 a 263. Tieto vsetky otazky & odpovede sa tykaju vystavenia stvrtrocneho prehladu.
SilviaS
12.12.07,10:22
Dobrý den poradáci!:)
Mám taký problém a dúfam,že mi pomôžete a poradíte ako vždy!
Mám zamestanca,ktorý bol chorý na PN -ke od 30.11.2007 a ja som mu dala
vo výplate N01- som označila bol to koniec novembra, ale len jeden deň
a pondelok už bolo 3.12.2007 a on je chorý tak mám udať znova N01 alebo
už N02?????Viem že N01 sa dáva prvé tri dni a potom N02 tak čo mám vlastne udať vo výplatách????
Mám olymp- mzdy od krosu!
Poradte mi prosííííííííííímmmmmmmmmmmm.
vďaka Silvia
lenkak
12.12.07,19:09
zaraď svoju otázku do témy Olymp ...
karcoolka1
21.12.07,06:06
Idem prvýkrát zadať DDS zamestnancovi. Prvý mesiac bude mať len za zam-ca príspevok, od ďalšieho mu bude prispievať aj zam-teľ.
Môže mi niekto pomôcť,kde sa to zadáva? Prípadne link.
Ďakujem!
mysimis
21.12.07,07:02
karcoolka1
21.12.07,07:13
Veľmi pekne ďakujem, vôbec mi to nedalo pri hladaní.
karcoolka1
21.12.07,07:29
Všetko som prečítala a chcela som volať do MRP,nech mi pomôžu zadefinovať tieto veci. Nezdvíhajú. Vie mi niekto po kroku spísať,kde to zadám?

Už som to spravila, dúfam, že dobre!
mysimis
21.12.07,08:51
Dfinuješ to v mzdovom číselníku.
sveckati
08.01.08,09:55
Mzdy MRP - pomoc.
Poradí niekto do akého druhu mzdového číselníka zaradiť ročnú odmenu štatutárnych orgánov, z ktorého sú odvody do ZP a dane zo mzdy.
Zoltán Kovács
08.01.08,10:18
Mzdy MRP - pomoc.
Poradí niekto do akého druhu mzdového číselníka zaradiť ročnú odmenu štatutárnych orgánov, z ktorého sú odvody do ZP a dane zo mzdy.

JA to dávam do "príplatky pred zdanením", ale pri poistnom ako vymeriavaci základ ponechávam iba zdravotné poistenie, socialku "odznačím" aby nerátal aj z toho odvod.

Položku som nazval: Odmena konateľa
mysimis
08.01.08,10:18
V mzdovom číselníku by som vytvorila novú položku - odmeny št.orgánom v polože príplatky pred zdanením.
BRK
11.01.08,18:06
Ja som mala momentalne problem s MRP s odmenami statutarov za 11/2007. Hruba mzda bola 4.956,-Sk, zdravotne poistenie som tam zadefinovala, nezdan. polozku si neuplatnuju a vypocitalo mi to preddavkovu dan, nie zrazkovu. Este nikdy som tento problem nemala, vzdy mi typ dane urcil program spravne. Dufam, ze uvazujem v sulade so zakonom - odmena clenovi predstavenstva do 5.000,-Sk podlieha zrazkovej dani? Vdaka za Vas nazor.
Katarina
Zoltán Kovács
11.01.08,18:09
Ja som mala momentalne problem s MRP s odmenami statutarov za 11/2007. Hruba mzda bola 4.956,-Sk, zdravotne poistenie som tam zadefinovala, nezdan. polozku si neuplatnuju a vypocitalo mi to preddavkovu dan, nie zrazkovu. Este nikdy som tento problem nemala, vzdy mi typ dane urcil program spravne. Dufam, ze uvazujem v sulade so zakonom - odmena clenovi predstavenstva do 5.000,-Sk podlieha zrazkovej dani? Vdaka za Vas nazor.
Katarina

Príjem do 5.000,- Sk je zdaňovaný zrážkovou daňou. Nie je podstatný titul príjmu, ale výška. Asi máš zaskrtnuté v zložke pracovný pomer kolónku "vždy rátať preddavkovú daň". Treba to "odškrtnúť".
BRK
11.01.08,18:53
Presne, mala som zaškrtnuté políčko - vždy rátať preddavkovú daň. Srdečná vďaka, už si to budem pamätať. Katka
pochemi
12.01.08,16:07
Peknú sobotu prajem, potrebovala by som poradiť.
Pri vystavení mzdy za 12/2007, kde pracovník bol od 3.12.2007 PN / doteraz/ mi za 1.a2.12.2007 vypočíta alik.časť mzdy aj keď,je to sobota a nedeľa.Má to tak byť? Ďakujem