dadia1
20.02.07,17:55
ahojte

prosím o radu.
idem písať daňové priznanie PO pre materské centrum a prišla som po položku OKEČ a neviem čo tam mam dat. najviac mi tam asi vyhovuje 91332 , ale nie som si istá.

a ešte jedna otázočka. do výkazov o príjmoch a výdavkoch a o majetku a závazkoch vypisujem sumy v tis. SK alebo v SKK?????
vdaka za kazdu radu :rolleyes:
dadia1
21.02.07,07:03
prosím, poradte niekto
sta
21.02.07,07:06
Treba si zavolať na štatistický úrad, a požiadať ich o zaradenie. Ja som tiež nevedela našu spoločnosť priradiť k žiadnemu OKEČ a nakoniec sme sa zhodli s pani zo štatistiky, že patríme pod ostatný veľkoobchod. :)
Ľuba
21.02.07,07:10
ahojte

prosím o radu.
idem písať daňové priznanie PO pre materské centrum a prišla som po položku OKEČ a neviem čo tam mam dat. najviac mi tam asi vyhovuje 91332 , ale nie som si istá.

a ešte jedna otázočka. do výkazov o príjmoch a výdavkoch a o majetku a závazkoch vypisujem sumy v tis. SK alebo v SKK?????
vdaka za kazdu radu :rolleyes:

Tieto výkazy sa vypisujú v Sk. Tak ma napadlo, keď vypisuješ priznanie pre PO, nemáš náhodou PÚ ? - v tom prípade by bola výsledovka z výkaz ziskov a strát v tis. Sk.
sta
21.02.07,07:10
Tiež sa môžeš pozrieť na "Štatistický register organizácií", pokúsim sa priložiť link, dúfam že sa mi to podarí :)
Je to zo stránky štatistického úradu, treba si tam zadať IČO, názov organizácie, právnu formu a vyhľadá Ti informácie, ako je zaregistrovaný subjekt na štatistickom úrade, vrátane jeho OKEČ.

http://www.statistics.sk/

Vľavo v stĺpci si klikni na "register organizácií" a potom v texte na modro vysvietený "register organizácií" a potom už len zadaj IČO atď...
dadia1
21.02.07,13:23
Tieto výkazy sa vypisujú v Sk. Tak ma napadlo, keď
vypisuješ priznanie pre PO, nemáš náhodou PÚ ? - v tom prípade by bola výsledovka z výkaz ziskov a strát v tis. Sk.

materské centrum je PO. tak vypisujem DP pre PO. ale kedze vediem JU, tak prikladam výkaz o majetku a výkaz o príjmoch. tak som si to aspon myslela.

ak sa mýlim, tak ma prosím opravte !
KvetkaK
21.02.07,13:25
Dobre si to myslíš.... a môžeš mi poradiť v akom programe vedieš JU?
dadia1
22.02.07,04:55
stiahla som si demoverziu programu ALFA. som spokojna. daju sa tam nahádzat doklady s príjmom 200 000 a to nemaju. takze s tým nemam žiadne problemy.
zadarmo som si to stiahla z netu.
dadia1
27.02.07,05:34
neúčtuje nikto materské centrum???????????
ake tam davate okeč??
dadia1
08.03.07,11:16
neúčtuje nikto materské centrum???????????
ake tam davate okeč??


tak pre tých , ktorých by to zaujímalo:

zistila som ten okeč. je to : 91332