Duken
24.02.07,22:44
Dobrý deň,
Predovšetkým sa vopred ospravedlňujem, ak nepostupujem správne pri umiestnení mojej otázky do diskusie.
Som SZČO neplatca DPH a zároveň v HPP. K 28.2.2007 končím HPP v jednej spoločnosti. Od 1.3.2007 by som mal pracovať pre firmu s.r.o. v ČR (platca DPH) s výkonom práce na území SR. Pracovná náplň- obchodné zastúpenie českej firmy na Slovensku, s cieľom do niekoľkých mesiacov založiť organizačnú zložku podniku zahraničnej osoby.
1.Variant =HPP vo firme v ČR; vyžaduje zrušiť moju živnosť, odhlásiť sa zo sociálnej a zdravotnej poisťovne.(?) Prihlásiť sa do poisťovní v ČR. Možno aj vybavenie prechodného bydliska.(?) Pretože tento stav má byť len niekoľko mesiacov, zdá sa mi tento variant nevhodný.
2.Variant =ako SZČO uzatvoriť zmluvu o obchodnom zastúpení a činností vedúcich k založeniu organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby. Firma mi má poskytnúť automobil (zrejme jediná možnosť je prenájom).(?)
Moje otázky:
Je 2. variant skutočne najvýhodnejší (najjednoduchší)?
Aký je najlepší postup pri poskytnutí vozidla firmou z ČR FO podnikateľovi v SR?
Aké problémy plynú z faktu, že firma v ČR je platca DPH a ja nie som platca DPH?
Ako bude prebiehať platba za prenájom auta? Počul som , že je potrebné odvádzať v SR nejakú daň (10% z čiastky za prenájom ). O čo ide?Ďakujem. Teším sa na vaše odpovede.