Zavrieť

Porady

obchodné zastúpenie - prenájom automobilu

Dobrý deň,
Predovšetkým sa vopred ospravedlňujem, ak nepostupujem správne pri umiestnení mojej otázky do diskusie.
Som SZČO neplatca DPH a zároveň v HPP. K 28.2.2007 končím HPP v jednej spoločnosti. Od 1.3.2007 by som mal pracovať pre firmu s.r.o. v ČR (platca DPH) s výkonom práce na území SR. Pracovná náplň- obchodné zastúpenie českej firmy na Slovensku, s cieľom do niekoľkých mesiacov založiť organizačnú zložku podniku zahraničnej osoby.
1.Variant =HPP vo firme v ČR; vyžaduje zrušiť moju živnosť, odhlásiť sa zo sociálnej a zdravotnej poisťovne.(?) Prihlásiť sa do poisťovní v ČR. Možno aj vybavenie prechodného bydliska.(?) Pretože tento stav má byť len niekoľko mesiacov, zdá sa mi tento variant nevhodný.
2.Variant =ako SZČO uzatvoriť zmluvu o obchodnom zastúpení a činností vedúcich k založeniu organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby. Firma mi má poskytnúť automobil (zrejme jediná možnosť je prenájom).(?)
Moje otázky:
  • Je 2. variant skutočne najvýhodnejší (najjednoduchší)?
  • Aký je najlepší postup pri poskytnutí vozidla firmou z ČR FO podnikateľovi v SR?
  • Aké problémy plynú z faktu, že firma v ČR je platca DPH a ja nie som platca DPH?
  • Ako bude prebiehať platba za prenájom auta? Počul som , že je potrebné odvádzať v SR nejakú daň (10% z čiastky za prenájom ). O čo ide?
Ďakujem. Teším sa na vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    obchodné zastúpenie - prenájom automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.