rehna
05.03.07,19:27
Som študentkou vysokej školy. Môžu sa príjmy z prenájmu priestorov nehnuteľností, ktorú vlastnia moji rodičia ( ja s nimi žijem v spoločnej domácnosti) deliť aj na mňa ( dcéru), bez toho aby som si musela otvoriť živnosť? Alebo stačí ak si urobim len daňové priznanie?
Monika Kováčová
05.03.07,18:29
Na prenájom nemusíš mať živnosť.
Johanka
05.03.07,18:38
skaspa
05.03.07,18:41
Som študentkou vysokej školy. Môžu sa príjmy z prenájmu priestorov nehnuteľností, ktorú vlastnia moji rodičia ( ja s nimi žijem v spoločnej domácnosti) deliť aj na mňa ( dcéru), bez toho aby som si musela otvoriť živnosť? Alebo stačí ak si urobim len daňové priznanie?
a na základe čoho by ste to prenajímali vy? to vám dajú rodičia do nájmu nejakú časť nehnuteľnosti a vy to ďalej prenajímate? alebo na základe čoho chcete deliť príjmy? deliť príjmy môžu manželia pri príjmoch, ktoré im plynú z bezpodielového spoluvlastníctva (§ 4 ods. 8 zákona o dani z príjmov), neviem či máte vlastnícke právo (aspoň v nejakej časti) k predmetnej nehnuteľnosti; to že s nimi žijete v domácnosti, ešte neznamená, že na vás môžu deliť príjmy z prenájmu