Zavrieť

Porady

musim mať živnosť?

Som študentkou vysokej školy. Môžu sa príjmy z prenájmu priestorov nehnuteľností, ktorú vlastnia moji rodičia ( ja s nimi žijem v spoločnej domácnosti) deliť aj na mňa ( dcéru), bez toho aby som si musela otvoriť živnosť? Alebo stačí ak si urobim len daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    rehna Pozri príspevok
    Som študentkou vysokej školy. Môžu sa príjmy z prenájmu priestorov nehnuteľností, ktorú vlastnia moji rodičia ( ja s nimi žijem v spoločnej domácnosti) deliť aj na mňa ( dcéru), bez toho aby som si musela otvoriť živnosť? Alebo stačí ak si urobim len daňové priznanie?
    a na základe čoho by ste to prenajímali vy? to vám dajú rodičia do nájmu nejakú časť nehnuteľnosti a vy to ďalej prenajímate? alebo na základe čoho chcete deliť príjmy? deliť príjmy môžu manželia pri príjmoch, ktoré im plynú z bezpodielového spoluvlastníctva (§ 4 ods. 8 zákona o dani z príjmov), neviem či máte vlastnícke právo (aspoň v nejakej časti) k predmetnej nehnuteľnosti; to že s nimi žijete v domácnosti, ešte neznamená, že na vás môžu deliť príjmy z prenájmu

    musim mať živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.