slabikar
11.03.07,11:51
co mi treba k reg.pokladni? nemyslim certifikat, ale ze ci mam viest nejaky penazny dennik a aj do neho nieco pisat, alebo co vlastne mam mat? musim nieco vobec mat?
jamis
11.03.07,10:54
co mi treba k reg.pokladni? nemyslim certifikat, ale ze ci mam viest nejaky penazny dennik a aj do neho nieco pisat, alebo co vlastne mam mat? musim nieco vobec mat?

Registračná pokladnica musí byť zaevidovaná na DU a musíš mať knihu pokladnice, kde sa eviduje denná a mesačná tržba.
mysimis
11.03.07,10:54
Knihu pokladnice a tržieb. ERP si zaregistruješ na DÚ a do tejto knihy Ti to DÚ potvrdí. Potom si dáš pokladňu nakódovať a servisný technik Ti ju spustí do prevádzky, čo tiež v uvedenej knihe vyznačí. Potom už môžeš s ERP pracovať a tržby registruješ v tejto knihe.
ola
11.03.07,10:56
To niečo sa volá "Pokladničná kniha" a tam sa zapisuje chronologicky denná tržba z ERP. Na konci mesiaca sa urobí tzv. mesačná uzávierka, ktorú tiež zapíšeš do knihy. Je tam miesto aj na nalepenie pások dennej a mesačnej uzávierky
valimeka
25.03.07,16:55
ahojte,
chcem sa spytat ci niekto ma skusenost - kadernicka ma jednu prevadzku v jednej dedine a teraz otvara v druhej dedine. Potrebuje novu registracnu pokladnu do tej novej prevadzky alebo moze pouzivat jednu v obidvoch prevadzkach?
Zužu
25.03.07,17:15
Ako sa dá použiť jedna registračná pokladna na dvoch rôznych miestach? Musia byť dve.
Johanka
25.03.07,17:16
Predajcovia na trhoch tiež nemajú na každý trh inú ERP ....
mysimis
25.03.07,17:16
Tiež si neviem predstaviť ako chce vydávať bločky z ERP v dvoch kaderníctvach vzdialených od seba.
Zužu
25.03.07,17:19
Predajcovia na trhoch tiež nemajú na každý trh inú ERP ....

Nemajú na každý trh inú, ale vždy sú na konkrétnom mieste a v dvoch kaderníctvach musia byť dve kaderníčky. Alebo , žeby doobeda v jednej dedine a poobede v druhej dedine a pokladňa sa bude prenášať? Aj tak sa dá.
valimeka
25.03.07,17:40
ano chce byť dva dni v jednej a zvyšok v druhej dedine. Pracuje sama takze vzdy jedna prevadzka bude zatvorena.
mysimis
25.03.07,17:44
Tak v tomto prípade jej stačí jedna pokladňa.
valimeka
25.03.07,17:57
dakujem za rady