jess
21.03.07,20:41
Súrne potrebujem zistiť DIČ podnikateľa. Hľadala som aj tu, aj na www.drsr.sk a nikde som nič nenašla. Alebo som prehliadla ? Nie je platiteľom DPH, potrebujem len to DIČ.
Manual
21.03.07,20:00
Súrne potrebujem zistiť DIČ podnikateľa. Hľadala som aj tu, aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a nikde som nič nenašla. Alebo som prehliadla ? Nie je platiteľom DPH, potrebujem len to DIČ.
Daška, ak dáš na www.drsr.sk do vyhladávača ... overovanie IČ v SR nič ti nenájde ?
vikinka
21.03.07,20:07
Ale ,ona ho práve potrebuje zistiť lebo ho nevie.:rolleyes:
Zita5
21.03.07,20:11
No to by zaujímalo aj mňa ako to zistiť okrem telefonátu na DÚ , prišiel mi jeden živnostník , ktorý vôbec nemá šajnu aké ma nové DIČ ....DP mu podávajú stále na R.Č.....to ste už zažili ....?
lenkak
21.03.07,20:14
DP mu podávajú stále na R.Č.....to ste už zažili ....
Zitka zažila som, a ešte aj komentár k tomu, a to nie je dobre? Jedno číslo Vám nestačí??? Veď číslo ako číslo.
Manual
21.03.07,20:19
Ale ,ona ho práve potrebuje zistiť lebo ho nevie.:rolleyes:
Tak to je z prepracovanosti:D:D:D ani to nebudem mazať
Zita5
21.03.07,20:23
DP mu podávajú stále na R.Č.....to ste už zažili ....
Zitka zažila som, a ešte aj komentár k tomu, a to nie je dobre? Jedno číslo Vám nestačí??? Veď číslo ako číslo.

No vieš , ale tento rok idem robiť DP ja .......asi budem musieť zisťovať , ale kto vie čo sa aj popri zisťovaní objaví ......:confused: lebo sídlo má v jednom meste , kde sa roky nezdržuje a býva v inom meste bez ohlásenia zmeny a aj zmeny trvalého bydliska ......takže nové DIČ aj keď mu doručili v r.2004 tak ho nemal kto prevziať a vrátilo sa to na DÚ
lenkak
21.03.07,20:31
vikinka
21.03.07,20:33
No vieš , ale tento rok idem robiť DP ja .......asi budem musieť zisťovať , ale kto vie čo sa aj popri zisťovaní objaví ......:confused: lebo sídlo má v jednom meste , kde sa roky nezdržuje a býva v inom meste bez ohlásenia zmeny a aj zmeny trvalého bydliska ......takže nové DIČ aj keď mu doručili v r.2004 tak ho nemal kto prevziať a vrátilo sa to na DÚ
Zitka, to ti vobec nezávidím,budeš viac pátrať ako účtovať.:confused:
misomiso
21.03.07,20:34
Súrne potrebujem zistiť DIČ podnikateľa. Hľadala som aj tu, aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a nikde som nič nenašla. Alebo som prehliadla ? Nie je platiteľom DPH, potrebujem len to DIČ.


Pokial viem, danove cislo podlieha nejakemu tajomstvu, rovnako ako vsetky ostatne informacie o danovnikovi (myslim s vynimkou info o tom, ci nema nedoplatky), preto ti ho na ziadnom DU nepovedia. (Teda povedia ho iba samotnemu danovnikovi.)

Naopak je to trocha jednoduchsie, ak mas danove cislo, tak mozes na http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm overit, ci je platne a niekedy sa tam zjavi aj info, komu patri. (Nechapem, preco sa niekedy zjavi a niekedy nie.)
Zita5
21.03.07,20:34
Zitka, to ti vobec nezávidím,budeš viac pátrať ako účtovať.:confused:

Však to ....:rolleyes:
kukučka
21.03.07,20:45
Pokial viem, danove cislo podlieha nejakemu tajomstvu, rovnako ako vsetky ostatne informacie o danovnikovi (myslim s vynimkou info o tom, ci nema nedoplatky), preto ti ho na ziadnom DU nepovedia. (Teda povedia ho iba samotnemu danovnikovi.)

A vieš že mi to dičo dnes povedali do telefónu? :D
A na DÚ, kde moja noha nikdy nevkročila!
Zita5
21.03.07,20:46
A vieš že mi to dičo dnes povedali do telefónu? :D
A na DÚ, kde moja noha nikdy nevkročila!

Betka určite tam máš známu ...:---
kukučka
21.03.07,20:53
Stačí pekne poprosiť A JE TO, ale je to ďaleko od Bratislavy.
Stačilo meno, IČO, RČ. A naozaj to bol cudzí DÚ, nie môj. :)
jess
22.03.07,05:23
Mám IČO , ale dala som prerábať faktúry jednej babe za celý rok a ona prerobila aj to, čo nemala, čo osm jej nekázala a zmenila si na tých svojich faktúrach j DIČ. Najprv mi posielala s DIČ 102.... a teraz tam asi buchla rodné číslo, tak mi to pripadá. Tak ju chcem uviesť na správnu koľaj, lebo nemá po 13 rokoch podnikania :eek: :eek: prehľad, čo je IČO, čo je DIČ, čo je IČ DPH. Furt mi nerobí správne faktúry s náležitosťami aké tam má mať. Dnes , keď jej zavolám, že to musí zase všetko prerobiť asi ju raní mŕtvica. :o
misomiso
22.03.07,20:43
A vieš že mi to dičo dnes povedali do telefónu? :D
A na DÚ, kde moja noha nikdy nevkročila!

Tak to mas stastie. Ja som musel zistovat danove cislo jedneho danoveho subjektu podstatne sofistikovanejsim sposobom...
kukučka
22.03.07,21:00
čo sa za mladi naučíš....;)
" Za pýtanie * nebijú! " som často počúvala v detstve.
* rozumej ako otázku, ale aj prosbu, a ak k tomu pridáš lichôtku, kto by ti odolal? :---
jess
23.03.07,06:42
Mám IČO , ale dala som prerábať faktúry jednej babe za celý rok a ona prerobila aj to, čo nemala, čo osm jej nekázala a zmenila si na tých svojich faktúrach j DIČ. Najprv mi posielala s DIČ 102.... a teraz tam asi buchla rodné číslo, tak mi to pripadá. Tak ju chcem uviesť na správnu koľaj, lebo nemá po 13 rokoch podnikania :eek: :eek: prehľad, čo je IČO, čo je DIČ, čo je IČ DPH. Furt mi nerobí správne faktúry s náležitosťami aké tam má mať. Dnes , keď jej zavolám, že to musí zase všetko prerobiť asi ju raní mŕtvica. :o
Včera som s ňou telefonolvala a tvrdí mi (podniká 16 rokov !!!), že ona iné číslo ako rodné číslo nikdy nemala :eek::eek::eek::eek::eek::eek:. Tak som ju uviedla na správnu koľaj, že v roku 2004 sa menili rodné čísla na DIČ. Vraj to je účtovníčka nepovedalaa !!!!:eek:
Zoltán Kovács
23.03.07,06:53
Včera som s ňou telefonolvala a tvrdí mi (podniká 16 rokov !!!), že ona iné číslo ako rodné číslo nikdy nemala :eek::eek::eek::eek::eek::eek:. Tak som ju uviedla na správnu koľaj, že v roku 2004 sa menili rodné čísla na DIČ. Vraj to je účtovníčka nepovedalaa !!!!:eek:

A keď doteraz používal RČ namiesto DIČ potom môže čakať penále.
jess
23.03.07,07:24
A keď doteraz používal RČ namiesto DIČ potom môže čakať penále.
Aj to mi tvrdila, že už mali veľa kontrol a nikto nič nenamietal :eek::eek::eek::eek:

Ale ja takéto faktúry vraciam. Keď jej to nevadí, mne to teda vadí a problémy nechcem mať.
Marína
23.03.07,07:49
Pokial viem, danove cislo podlieha nejakemu tajomstvu, rovnako ako vsetky ostatne informacie o danovnikovi (myslim s vynimkou info o tom, ci nema nedoplatky), preto ti ho na ziadnom DU nepovedia. (Teda povedia ho iba samotnemu danovnikovi.)

Naopak je to trocha jednoduchsie, ak mas danove cislo, tak mozes na http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm overit, ci je platne a niekedy sa tam zjavi aj info, komu patri. (Nechapem, preco sa niekedy zjavi a niekedy nie.)
Mišo, akému? Ja som si doteraz myslela, že kvôli(aj) tomu sa menilo používanie RČ na DIČ, aby nepodliehalo niečomu tajomnému. Prečo potom IČ DPH nie je utajené?
Paula
23.03.07,07:56
A ak je také tajomné to DIČ, prečo ho musíme zverejňovať/uvádzať na daňových dokladoch?:cool:
Zoltán Kovács
23.03.07,08:10
Aj to mi tvrdila, že už mali veľa kontrol a nikto nič nenamietal :eek::eek::eek::eek:

Ale ja takéto faktúry vraciam. Keď jej to nevadí, mne to teda vadí a problémy nechcem mať.

Môj klient dostal pokutu za používanie RČ namiesto DIČ.
Paula
23.03.07,09:51
Môj klient dostal pokutu za používanie RČ namiesto DIČ.


Pre informáciu...v akej výške sa táto záležitosť pokutuje?
Zoltán Kovács
23.03.07,09:57
Pre informáciu...v akej výške sa táto záležitosť pokutuje?

Dostal 3.000,-
Muška
23.03.07,10:11
Zoli, predpokladám, že to nepoužívanie DIČ bolo voči druhým osobám.

Lebo ja mám klienta,ktorý si pekne povypisoval VPD, ale na všetkých uvádza svoje r.č. namiesto DIČ - keďže tie VPD má iba pre seba - snáď to nie je problém
Zoltán Kovács
23.03.07,12:01
Zoli, predpokladám, že to nepoužívanie DIČ bolo voči druhým osobám.

Lebo ja mám klienta,ktorý si pekne povypisoval VPD, ale na všetkých uvádza svoje r.č. namiesto DIČ - keďže tie VPD má iba pre seba - snáď to nie je problém

Samozrejme, že nepoužíval DIČ voči druhým osobám. Býva inde ako má firmu prihlásenú a jednoducho neprevzal "kartičku na DIČ". Tie VPD by som tiež vypisoval s DIČ. Lebo VPD vystavuje ako szčo, a nie ako občan. Aj keď VPD sú na interné účely firmy.
katka.hesskova
23.03.07,12:20
AK VIETE IČO, na stránke WWW.OR.SK (http://www.OR.SK) najdete aj DIČ
Zoltán Kovács
23.03.07,12:26
AK VIETE IČO, na stránke WWW.OR.SK (http://www.OR.SK) najdete aj DIČ

Skúšal som ale funguje to iba pre PO. Napr. sám seba ako szčo som nenašiel.
skaspa
23.03.07,12:37
Môj klient dostal pokutu za používanie RČ namiesto DIČ.
snáď len na doplnenie, prečo daňový úrad udelil pokutu:
§ 31 ods. 11 zákona o správe daní a poplatkov: Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane.
misomiso
23.03.07,14:18
Samozrejme, že nepoužíval DIČ voči druhým osobám. Býva inde ako má firmu prihlásenú a jednoducho neprevzal "kartičku na DIČ". Tie VPD by som tiež vypisoval s DIČ. Lebo VPD vystavuje ako szčo, a nie ako občan. Aj keď VPD sú na interné účely firmy.

Pardon, bol som zavadzajucim sposobom informovany na DU. Je neuveritelne, ake kvalitne info vedia niekedy pracovnici DU podavat. Ale to skor patri do temy - "a na danovom mi povedali.."

Je pravda, ze sa to da zistiti aj na nete, ako pise Katka. Ja som to teda nakoniec tiez zistil, ale stalo ma to zbytocne dost namahy.
Muška
23.03.07,14:36
snáď len na doplnenie, prečo daňový úrad udelil pokutu:
§ 31 ods. 11 zákona o správe daní a poplatkov: Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane.

Z tohoto mi vychádza, že by som ani nemusela tomu môjmu iniciatívnemu klientovi prepisovať tie VPD, keďže ich "nevydáva"
Zoltán Kovács
23.03.07,14:37
Z tohoto mi vychádza, že by som ani nemusela tomu môjmu iniciatívnemu klientovi prepisovať tie VPD, keďže ich "nevydáva"

Ale pri styku s DÚ ich použije pri kontrole.
monica.l
30.03.07,07:28
Pardon, bol som zavadzajucim sposobom informovany na DU. Je neuveritelne, ake kvalitne info vedia niekedy pracovnici DU podavat. Ale to skor patri do temy - "a na danovom mi povedali.."

Je pravda, ze sa to da zistiti aj na nete, ako pise Katka. Ja som to teda nakoniec tiez zistil, ale stalo ma to zbytocne dost namahy.


mozete mi prosim poradit ako to DIC cez internet najdem? na DU sa so mnou domietli bavit, a karticka akosi nie je k najdeniu...

viem len ICO podnikatela, plus dalsie info ako meno, adresa atd.

Dakujem za kazdu pomoc... uz siom zufala :(
matulik9999
05.11.09,09:52
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mi niekto vie poradiť ohľadom DIČ. Stratila som kartičku DIČ, viete mi povedať, či sa za to udeľuje nejaká pokuta, alebo mám len nahlásiť stratu a požiadať o novú? Ďakujem
Zoltán Kovács
05.11.09,10:07
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mi niekto vie poradiť ohľadom DIČ. Stratila som kartičku DIČ, viete mi povedať, či sa za to udeľuje nejaká pokuta, alebo mám len nahlásiť stratu a požiadať o novú? Ďakujem

Urýchlene nahlásiť. Stratená karta sa môže zneužiť. Neviem, či v tomto prípade DÚ prideľuje nové DIČ, alebo len vyhotoví duplikát.