Tajamamo
22.03.07,14:28
dobry den,
surne potrebujem zistit, ci musí tanecny klub - obcianske zdruzenie podat danove priznanie -minuly rok dali len cestne prehlasenie ze namali ziadne prijmy a tento rok mali od starostu aj z vystupeni, vydavky su len na na latky, nite strapce a taketo veci. taktiez sa chcem spytat ake uctovne knihy vlastne musia viest, lebo to maju len v obalke dakujem za vsetky odpovede
victoria
23.03.07,09:38
Ak malo OZ ine prijmy okrem prijmov z clenskeho, zrazenych urokov v banke a prijmov ktore nie su predmetom dane (2%, grant) je povinne podat danove priznanie. Sudim podla toho co pises ze prijmy z vystupeni patria medzi prijmy z ich hlavnej nezdanovanej cinnosti, ale to maju urcite zakotvene v stanovach, musia podat danove priznanie, aj ked nebudu mat danovu povinnost. Pokial nepodnikaju a neprekrocili obrat 3 000 000 sk mozu viest jednoduche uctovnictvo.
Tajamamo
23.03.07,13:24
dakujem za odpoved, maju prijmy z vystupeni a od starostu, takze tie z vystupeni nepatria do danoveho priznania?dakujem vopred za odpoved
victoria
23.03.07,14:28
Patria, ale su oslobodene od dane.
Tajamamo
23.03.07,16:14
no a uz v tom mam chaos, je pravda, ze som sa v tomto nevyznam - s občianskym zdruzenim nemam skusenosti. ak vas to nebude obtazovat, tak mi prosim napiste do ktorej kolonky potom idu, lebo si nie som celkom ista a ako to je potom s nakladmi, lebo uz teraz vobec si nie som ista ako co a kde mam tam dat, ak by ste bola taka ochotna a mi to napisala, tak by som vam bola velmi povdacna. dakujem.
KvetkaK
26.03.07,06:35
Oslobodené príjmy idú do r. 230 DP. a náklady potom do r.130, ak samozrejme sa Vás netýkajú aj iné riadky a druhy príjmov.
Tajamamo
26.03.07,06:58
dakujem pekne za odpoved - presne to som potrebovala, matka
otazka : vydavky na latky, kostymy podliehaju dani, idu do tabulky F? nemam to pred sebou, tak neviem presny riadok, diky za odpovede
KvetkaK
26.03.07,07:09
Do tabuľky F idú všetky príjmy a výdavky spolu.
Tajamamo
26.03.07,07:13
Ok tak si to rozoberme,nieze to popletiem.
prijmy su od starostu a z vystupeni, vydavky na sustredenia - na to boli tie dotacie od starostu, a vydavky na latky a kostymy. ak by ste bola taka dobra a napisala mi kde ktore dat - diky.
KvetkaK
26.03.07,07:18
Príjmy z vystúpení r.230, od starostu r.210 a výdavky r.130.
Bola by som rada keby Ti to ešte niekto odsúhlasil. :)