Zavrieť

Porady

Daňové priznanie pre tanečný klub

dobry den,
surne potrebujem zistit, ci musí tanecny klub - obcianske zdruzenie podat danove priznanie -minuly rok dali len cestne prehlasenie ze namali ziadne prijmy a tento rok mali od starostu aj z vystupeni, vydavky su len na na latky, nite strapce a taketo veci. taktiez sa chcem spytat ake uctovne knihy vlastne musia viest, lebo to maju len v obalke dakujem za vsetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ak malo OZ ine prijmy okrem prijmov z clenskeho, zrazenych urokov v banke a prijmov ktore nie su predmetom dane (2%, grant) je povinne podat danove priznanie. Sudim podla toho co pises ze prijmy z vystupeni patria medzi prijmy z ich hlavnej nezdanovanej cinnosti, ale to maju urcite zakotvene v stanovach, musia podat danove priznanie, aj ked nebudu mat danovu povinnost. Pokial nepodnikaju a neprekrocili obrat 3 000 000 sk mozu viest jednoduche uctovnictvo.

    Tajamamo je offline (nepripojený) Tajamamo

    Tajamamo
    dakujem za odpoved, maju prijmy z vystupeni a od starostu, takze tie z vystupeni nepatria do danoveho priznania?dakujem vopred za odpoved

    Tajamamo je offline (nepripojený) Tajamamo

    Tajamamo
    no a uz v tom mam chaos, je pravda, ze som sa v tomto nevyznam - s občianskym zdruzenim nemam skusenosti. ak vas to nebude obtazovat, tak mi prosim napiste do ktorej kolonky potom idu, lebo si nie som celkom ista a ako to je potom s nakladmi, lebo uz teraz vobec si nie som ista ako co a kde mam tam dat, ak by ste bola taka ochotna a mi to napisala, tak by som vam bola velmi povdacna. dakujem.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Oslobodené príjmy idú do r. 230 DP. a náklady potom do r.130, ak samozrejme sa Vás netýkajú aj iné riadky a druhy príjmov.

    Tajamamo je offline (nepripojený) Tajamamo

    Tajamamo
    dakujem pekne za odpoved - presne to som potrebovala, matka
    otazka : vydavky na latky, kostymy podliehaju dani, idu do tabulky F? nemam to pred sebou, tak neviem presny riadok, diky za odpovede

    Tajamamo je offline (nepripojený) Tajamamo

    Tajamamo
    Ok tak si to rozoberme,nieze to popletiem.
    prijmy su od starostu a z vystupeni, vydavky na sustredenia - na to boli tie dotacie od starostu, a vydavky na latky a kostymy. ak by ste bola taka dobra a napisala mi kde ktore dat - diky.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Príjmy z vystúpení r.230, od starostu r.210 a výdavky r.130.
    Bola by som rada keby Ti to ešte niekto odsúhlasil.

    Daňové priznanie pre tanečný klub

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.