janaGT
03.01.12,20:17
už si idem oči vyočiť, nevidím v najnovšej verzii, kde môžem v personalistike zadať, že si zamestnanec uplatňuje na seba nezdaniteľnú čiastku ...
sway
03.01.12,22:14
už si idem oči vyočiť, nevidím v najnovšej verzii, kde môžem v personalistike zadať, že si zamestnanec uplatňuje na seba nezdaniteľnú čiastku ...

v personalistike, záložka mzdové údaje, dolu naľavo zaklikni prehlásenie o dani a aj odpočet nezd.časti na zam.
Pozor funguje v mesiaci v ktorom toto spravíš len ak doň vstúpiš cez kalendár. :)
janaGT
04.01.12,05:38
ďakujem :)
KEJKA
04.01.12,06:31
ja som to tiež márne hľadala - vôbec ma nenapadlo kliknúť na tú zvýraznenú záložku, klikala som len na "podzáložky" Taká maličkosť a koľko starostí.
veronikasad
24.01.12,09:30
Poraďáci, ako sa vám páči nový vzhľad SW OLYMP ? V personalistike sa strácam, ako po zavedení nového vzhľadu Porady ...
KEJKA
24.01.12,14:11
ja som v pohode, robila som 4Q prehlady 2011, aj som niečo hľadala, dá sa.
nechcem zakríknuť.
veronikasad
26.01.12,08:05
ja som v pohode, robila som 4Q prehlady 2011, aj som niečo hľadala, dá sa.
nechcem zakríknuť.
Výstupy sú v pohode, tam som nejaké veľké zmeny nezaregistrovala. Len v zadávaní údajov do personalistiky je nový vzhľad.
msa
26.01.12,14:47
UpozornenieOlymp spravodaj 05/2012

Vážený používateľ programu OLYMP,
chceli by sme Vás informovať, že verzia 12.10 programu Olymp by mala byť zverejnená na našej internetovej stránke dňa 27. 01. 2012.
Zverejnenie verzie sme odložili z dôvodu, že až pred niekoľkými minútami nám Daňový úrad sprístupnil testovací portál na elektronické odosielanie a prijímanie nového mesačného Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch. Nakoľko sa jedná o nový export a v našom záujme je vydať novú verziu s overenou funkčnosťou, intenzívne pracujeme na testovaní nového exportu.
O zverejnení novej verzie Vás budeme informovať e-mailovou novinkou.
Mila123
28.01.12,17:58
pri vystavovaní Zápočtu rokov, resp. Potvrdenia o zamestnaní majú v tlačivách ešte odvolávku na starý, už od 01092011 neplatný § 76 ods. 6 ZP , teraz predsa platí § 76a pri výplate odchodného........

a ešte pri vystavovaní Vyhlásenia, teraz v januári, po novej verzii používajú staré tlačivo..../nevravím, že je celkom neplatné, ale platí pre zamestnancov, ktorým PPV začal v roku 2011 a skôr.....
KEJKA
28.01.12,21:46
ak zam-ec v rámci HPP mení po dohode so zam-ľom úväzok z plného na polovičný, musím ukončiť starú zmluvu a vystaviť novú? Zmena nastala k 1.1.2012, ak som to chcela urobiť v Olympe dodatkom - zmena pracovnej zmluvy, tak vypísal OLYMP upozornenie, a následne nejako divne prepočítal dovolenku zrazu mal prečerpaných 8 dní.
Tak mi to vyšlo, aj som to tak urobila, teda ukončila HPP a od 1.1. vystavila novú zmluvu.
teraz mám dilemu, ved PP prakticky neskončil, je to len papierovo, teda či mám posielať RLFO do SP a nebodaj aj do ZP.
Alebo aký je správny postup pri zmene uväzku?
Mila123
28.01.12,21:49
môj názor je .....dodatkom k PZ.....a ak dovolenku ti Olymp nejako nesprávne vykázal oprav si ju ručne....popr. napíš do Olympu (ja ich často bombardujem).....
Mila123
28.01.12,21:56
Kejka, doplním....
ZC sa so zamestnávateľom predsa dohodli, že sa pracovný úväzok mení z 1.00 pracovného miesta na 0.500 pr. miesta.........
nedohodli sa , že pracovný pomer bude ukončený, preto by mal pracovný pomer pokračovať bez prerušenia........
KEJKA
29.01.12,06:35
áno, len som sa zľakla, ked prepočítal tú dovolenku. Rýchlo som potrebovala riešiť mzdu, teda model mzdy, tak som to vyskúšala týmto spôsobom. Tiež sa mi to nezdá, preto sa pýtam.
Absolútne súhlasím - vrátim pôvodnú zálohu miezd a pôjdem cestou dohody o zmene PP, ručne opravím dovolenku.
Ďakujem.
ecompka
29.01.12,20:07
Prosím o radu ako správne zadať v Olympe ukončenie mat.dovolenky a nástup na RP.Stále mi nechce označiť to 2K. Robila som to ešte v apríli , doteraz to bolo v poriadku a teraz za december mi vyhodilo chybu vo výkaze. A podľa všetkého mi tam chýba ten riadok 2K a neviem ako ho tam dostať.
Dakujem.
danica
29.01.12,20:18
Ani neviete, ako ma táto téma zaujíma, tiež budem zrejme vo februári riešiť tento problém, iba sa chcem uistiť či ste to riešili iba dodatkom PZ na kratší čas a neuzatvárali PZ novú a vlastne ste ani neodhlasovali zo SP a ZPoisťovne, vlastne iba zmena v programe a prerátal Vám program ja dovolenku z roku 2011 nevyčerpanú ak náhodou zamestnanec mal. Prosím Vás náhodou vzor dohody mi nemožte poskytnúť čo by mala obsahovať, aby bo zároveń aj nárok na stravné ???Vďaka
KEJKA
29.01.12,20:28
ja som to urobila znova a už mi nič neprepočítalo, ani nič neupozorňovalo. Pravdepodobne som mala niečo zlé zaškrtnuté.
nebola žiadna nevyčerpaná dovolenka,tak neviem, ako by reagoval v takom prípade.
HPP -je to štandardný postup, pokiaľ bude mať odpracovaných viac ako 4 hod., tak stravný lístok dostane, Tieto nastavenia som nemenila, len som dala pracovný kalendár na 3 dni v týždni.
resp. pracuje každý druhý týždeň.
takže žiadne prihlasovanie ani odhlasovanie.
danica
29.01.12,20:36
Kejka prosím a ako je urobená potom PZ na kratší čas, z TPP alebo respk. dodatok k PZ na kratší prac. čas, polovičný uvazok, čo všetko si prosím ťa urobila, vedela by si mi pomocť so vzorom... a čo v prípade že zamestnanec nebude súhasiť s dodatkom?
KEJKA
29.01.12,20:40
ale ved som len vyplnila zmenu PZ v Olympe, aký vzor?
danica
29.01.12,20:44
ok, no máš dobrý SW na mzdy, mne nerobí tlačivá,dodatky k PZ ja si ich musím napísať...
KEJKA
29.01.12,20:46
ok, no máš dobrý SW na mzdy, mne nerobí tlačivá,dodatky k PZ ja si ich musím napísať...
no, asi si si nevšimla, že sme v téme KROS, SW OLYMP, takže sa bavíme o tomto jednom programe.
danica
29.01.12,20:50
ok, ja mám iný SW.... a pekný večer prajem...
ecompka
30.01.12,05:31
Neviete mi prosím poradiť? Dakujem.
Prosím o radu ako správne zadať v Olympe ukončenie mat.dovolenky a nástup na RP.Stále mi nechce označiť to 2K. Robila som to ešte v apríli , doteraz to bolo v poriadku a teraz za december mi vyhodilo chybu vo výkaze. A podľa všetkého mi tam chýba ten riadok 2K a neviem ako ho tam dostať.
Dakujem.
truch
31.01.12,09:00
Zajtra robím výplaty za január 2012, tak som maturovala nad tým novým číslom účtu. Pre tých, ktorí ešte len budú v Olympe zadávať preddavky:
číslo účtu : 500259-vaše číslo /8180 , predčíslie sa zadá do kolonky číslo účtu a oddelí sa pomlčkou
VS: treba zadať v tvare 1100mmrrrr
Zajtra uvidím, či je to ok:)
Doplnenie : už som poslala, je to správne:)
Jana_clenka
31.01.12,09:09
Zajtra robím výplaty za január 2012, tak som maturovala nad tým novým číslom účtu. Pre tých, ktorí ešte len budú v Olympe zadávať preddavky:
číslo účtu : 500259-vaše číslo /8180 , predčíslie sa zadá do kolonky číslo účtu a oddelí sa pomlčkou
VS: treba zadať v tvare 1100mmrrrr
Zajtra uvidím, či je to ok:)

Je to OK.
Danielle369
01.02.12,09:39
Zajtra robím výplaty za január 2012, tak som maturovala nad tým novým číslom účtu. Pre tých, ktorí ešte len budú v Olympe zadávať preddavky:
číslo účtu : 500259-vaše číslo /8180 , predčíslie sa zadá do kolonky číslo účtu a oddelí sa pomlčkou
VS: treba zadať v tvare 1100mmrrrr
Zajtra uvidím, či je to ok:)
To máš super, mne to s pomlčou nezoberie..musím dať predčíslie a do druhej kolonky číslo účtu...
ErikaDP
04.02.12,08:43
K RZZP 2011 - Súhrnný výkaz tlačený v OLYMPE

Zistila som pri tlači týchto výkazov jednu chybu - podotýkam nie chybu programu, ale nedostatok sopôsobený tým že v personalistike nebolo všetko potrebné zadané z mojej strany.

Skontrolujte si ak budete tlačiť Suhrnný vykaz pre RZZP 2011, ktorý posielate do poistovní teraz do 28.2.2012.
Skontrolujte či máte v ňom len zamestnancov aktuálnych ktorí mali v r 2011 p. pomer.

Mne tam natiahlo aj starých zamestnancov, ktorý vo firme kedysi robili, do 31.12.2010. Síce ich dalo do výkazu s nulovým príjmom, ale nemaju tam byť.
Stane sa to vtedy, ked v personalistike nemate u týchto starých bývalých zadané UKONČENIE zdravotného poistenia – kedysi pri skončení PP sa toto nezadávalo, ale už sa to osobitne zadáva na karte personalistika, preto to treba u týchto starých naklikat a potom ich nenatiahme do Suhr.výkazu 2011.

Aby ste nemuseli preklikavat každeho jedneho zamstananca, či to máte alebo nemáte zadané, tak si vytlačte zozonam:
Nastav sa na parsonalistiku,
Prejdi do tlačí
Vytlač zostavu : zoznam zamestnancov podla zdr.poistovni
( musiš mat zadanu voľbu: obdobie 1/2011-12/2011 a voľbu všetci zamestnanci,
V zozname skontroluj či v ňom niesu starí skončení zamestnanci, ak sú - tým musíš v personalistike zadat ukončenie ZP
Paula
04.02.12,09:23
Dík za návod za 100 bodov :)
truch
04.02.12,13:02
ErikaDP (http://www.porada.sk/member.php?u=51154) , presne toto isté sa stalo aj mne, musela som 2 zamestnancom / z roku 2000/ ukončiť ZP, tiež mi ich bralo do zoznamov:)
veronikasad
06.02.12,16:36
Ahojte Olympáci,

už hodinu hľadám jedného zamestnanca, ktorého mi zahrnulo do Výkazu preddavkov RZZP navyše. Skontrolovala som ukončenie ZP u zamestnancov, ktorí ukončili prac.pomer, malo by to byť OK (alebo nevidím pre oči). Existuje nejaká tlačová zostava, ktorú som zatial neobjavila ?
KEJKA
06.02.12,16:40
príspevok č.776 . ..... nepomôže?
veronikasad
06.02.12,16:47
príspevok č.776 . ..... nepomôže?
kejka pomohol, všetko som skontrolovala, aj tak mam jedneho navyše
KEJKA
06.02.12,16:48
...žeby Hopkirk...:confused:??
ale vážne, vyspi sa na to.
Paula
06.02.12,17:01
kejka pomohol, všetko som skontrolovala, aj tak mam jedneho navyše


Nedáva ti náhodou dvojmo spoločníka kvôli "súbežnému" PP - čo sa muselo robiť pre prípadné vyplatenie zisku? Ja som musela v tom súbežnom ukončiť ZP , až tak prestal byť dvojmo.
veronikasad
06.02.12,17:03
Nedáva ti náhodou dvojmo spoločníka kvôli "súbežnému" PP - čo sa muselo robiť pre prípadné vyplatenie zisku? Ja som musela v tom súbežnom ukončiť ZP , až tak prestal byť dvojmo.
to je u FO
Paula
06.02.12,17:09
A ešte taký prípad som mala, keď sa zlučovali poisťovne . Program po zmene sám nahodil "novú" ZP, ale nedal ukončenie v predchádzajúcom riadku poisťovne zrušenej.
veronikasad
06.02.12,19:45
Hurááá, našla som chybu. Bol to starý dohodár, ktorý predtým bol na pracovnú zmluvu (neukončené ZP).
tinkas
06.02.12,19:50
ahojte...v roku 2011 mala firma v mesiaci 11 - 12/2011 troch dohodárov, ktorým bola počas týchto dvoch mesiacoch strhutná z odmeny aj daň....teraz im robím RZD, kde im vyšiel preplatok - kedze zarobili menej ako 3559,30 eur....je možné o tento preplatok, ktorý firma musi teraz zaplatiť dohodárom z vlastného, pýtať od DU späť formou žiadosti, kedze už od 01.01.2012 nemá žiadnych zamestnanocov, s ktorými by si tento preplatok postupne dorovnala? Olymp ponúka žiadosť o vrátenie ročného zúčtovania.....ďakujem
veronikasad
06.02.12,19:52
ahojte...v roku 2011 mala firma v mesiaci 11 - 12/2011 troch dohodárov, ktorým bola počas týchto dvoch mesiacoch strhutná z odmeny aj daň....teraz im robím RZD, kde im vyšiel preplatok - kedze zarobili menej ako 3559,30 eur....je možné o tento preplatok, ktorý firma musi teraz zaplatiť dohodárom z vlastného, pýtať od DU späť formou žiadosti, kedze už od 01.01.2012 nemá žiadnych zamestnanocov, s ktorými by si tento preplatok postupne dorovnala? Olymp ponúka žiadosť o vrátenie ročného zúčtovania.....ďakujem
Je to možné, ale v takomto prípade radšej urobim dohodárom DP typu A a daň DU vráti priamo im.
Mila123
06.02.12,19:54
ahojte...v roku 2011 mala firma v mesiaci 11 - 12/2011 troch dohodárov, ktorým bola počas týchto dvoch mesiacoch strhutná z odmeny aj daň....teraz im robím RZD, kde im vyšiel preplatok - kedze zarobili menej ako 3559,30 eur....je možné o tento preplatok, ktorý firma musi teraz zaplatiť dohodárom z vlastného, pýtať od DU späť formou žiadosti, kedze už od 01.01.2012 nemá žiadnych zamestnanocov, s ktorými by si tento preplatok postupne dorovnala? Olymp ponúka žiadosť o vrátenie ročného zúčtovania.....ďakujem
Veronika má pravdu, jednoduchšie je im urobiť DP A, pretože ak ZĽ nebude mať ani do konca roka žiadnych ZC, musí si potom preplatok na dani vypýtať na DU (dokladajú sa RZD u Vás- tých dohodárov)
tinkas
06.02.12,19:58
no ano ...ale ked napr. spolu s hlásením pošlem aj žiadosť o vrátenie preplatku, nakoľko už nemáme žiadných zamestnancov...a aj preplatok dohodárom vrátil zamestnavatel v hotovosti...bol by to problém....a nemám vlastne ani čísla účtov dohodárov...:(
veronikasad
06.02.12,20:00
no ano ...ale ked napr. spolu s hlásením pošlem aj žiadosť o vrátenie preplatku, nakoľko už nemáme žiadných zamestnancov...a aj preplatok dohodárom vrátil zamestnavatel v hotovosti...bol by to problém....a nemám vlastne ani čísla účtov dohodárov...:(
nepotrebuješ č.u., zaškrtni poštovou poukážkou. Peniaze z DU sice dostanu neskôr ako od zamestnávatela, ale máš to bez starostí.
mzdarka renca
12.02.12,10:20
Ahojte, neviete, prečo sa mi ukazuje v Olympe len prázdne tlačivo mesačného prehľadu na DÚ? Mám aktuálnu verziu 12.11. Chcem si to vytlačiť a nejde mi to.
msa
12.02.12,10:29
a máš urobené prevodné príkazy? ak áno , keď ti vytvorí ten výkaz v .pdf, nevyskočí ti tam žltý riadok? vtedy to je prázdne, ale vpravo máš voľby: že dôverovať tomuto dokumentu, zaklikneš a vtedy ti natiahne údaje.
veronikasad
12.02.12,10:43
Ahojte, neviete, prečo sa mi ukazuje v Olympe len prázdne tlačivo mesačného prehľadu na DÚ? Mám aktuálnu verziu 12.11. Chcem si to vytlačiť a nejde mi to.
Reni, čo je čisté tlačivo ? Chýbajú ti tam údaje o zrazenej dani, alebo aj zoznam zamestnancov ?
Paula
12.02.12,10:46
Stávalo sa mi kedysi, keď som nemala zakliknutú správnu tliačiareň. Nakoľko ich občas striedam.
Paula
12.02.12,10:47
dôveru po mne nežiada
mzdarka renca
12.02.12,10:57
Chýba mi veru všetko, mám na mysli údaje, ale som to poslala klientovi v xml súbore, aj tak musí posielať všetko elektronicky, len dúfam, že nebudú problémy s tým, ako tam dopíše sumy a dátumy úhrady preddavkovej dane.

PS: máte pravdu, ke´d som dala, že mám dôverovať dokumentu, tak mi to tam naskákalo.

Ďakujem dievčatá, ako vždy ste pokladíky.
msa
13.02.12,16:11
[QUOTE=mzdarka renca;1977546]Chýba mi veru všetko, mám na mysli údaje, ale som to poslala klientovi v xml súbore, aj tak musí posielať všetko elektronicky, len dúfam, že nebudú problémy s tým, ako tam dopíše sumy a dátumy úhrady preddavkovej dane.

PS: máte pravdu, ke´d som dala, že mám dôverovať dokumentu, tak mi to tam naskákalo.

Ďakujem dievčatá, ako vždy ste pokladíky.[/QUOTE

a na tomto type výstupu mi vadí, že sa nedá vyplnený elektronicky odoslať,:mee: iba vytlačiť. no ale čo už.
Indiana
15.02.12,10:35
[QUOTE=mzdarka renca;1977546]Chýba mi veru všetko, mám na mysli údaje, ale som to poslala klientovi v xml súbore, aj tak musí posielať všetko elektronicky, len dúfam, že nebudú problémy s tým, ako tam dopíše sumy a dátumy úhrady preddavkovej dane.

PS: máte pravdu, ke´d som dala, že mám dôverovať dokumentu, tak mi to tam naskákalo.

Ďakujem dievčatá, ako vždy ste pokladíky.[/QUOTE

a na tomto type výstupu mi vadí, že sa nedá vyplnený elektronicky odoslať,:mee: iba vytlačiť. no ale čo už.

Tento typ výstupu sa dá odoslať elektronicky (aj vyplnený). Stačí ak si v tlačovom formulári zvolíš výstupné zariadenie E-mail. Automaticky sa ti vytvorí email s dvoma prílohami (fdf a pdf) tieto odošli a následne ten komu si ich poslala si ich uloží spolu na jedno miesto - a otvorí ten s príponou fdf. A má ho vyplnený.
KEJKA
18.02.12,19:37
daňové priznanie alebo dodatočné daňové priznanie.
§ 40
8/ Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
urobila som ročné zúčtovanie dane za rok 2011, zamestnankyňa je t.č. na MD, za rok 2011 jej vyšiel preplatok. Ten jej môžeme vyplatiť v hotovosti a požiadať o DU o jeho vrátenie na náš účet, správne?
Ona pracovala len 3 mesiace, aký to má vplyv na DB? - má nárok si ho uplatniť, alebo nemá?
Hlavne neviem v najnovšej verzii OLYMPu dostať údaj o preplatku do mesačného prehľadu za február, lebo bol vyplatený vo feruári.
Vďaka vopred za každú radu.
Mila123
18.02.12,19:49
urobila som ročné zúčtovanie dane za rok 2011, zamestnankyňa je t.č. na MD, za rok 2011 jej vyšiel preplatok. Ten jej môžeme vyplatiť v hotovosti a požiadať o DU o jeho vrátenie na náš účet, správne?
Ona pracovala len 3 mesiace, aký to má vplyv na DB? - má nárok si ho uplatniť, alebo nemá?
Hlavne neviem v najnovšej verzii OLYMPu dostať údaj o preplatku do mesačného prehľadu za február, lebo bol vyplatený vo feruári.
Vďaka vopred za každú radu.
vyplatiť preplatok z RZD môžeš aj v 2/2012 ale započítať s preddavkami môžeš najskôr za 3 popr. za 4/2012, skôr nie.....ak by si jej vyplatila, tak iba z prostriedkov ZĽ....a až potom v prehľade si kompenzuješ s preddavkami.....ak by si do konca roka 2012 nemala žiadne preddavky , až potom požiadaš DU o vrátenie preplatku.....
a vplyv na DB má iba vyplatená HM , ak by mala aspoň vo výške 6 x 317 ,- €(MM) bude mať nárok na DB, i na to dieťa, kt. sa jej v priebehu roka narodilo....

a ako je to v Olympe? ešte som nerobila
tictac7
18.02.12,20:05
urobila som ročné zúčtovanie dane za rok 2011, zamestnankyňa je t.č. na MD, za rok 2011 jej vyšiel preplatok. Ten jej môžeme vyplatiť v hotovosti a požiadať o DU o jeho vrátenie na náš účet, správne?
Ona pracovala len 3 mesiace, aký to má vplyv na DB? - má nárok si ho uplatniť, alebo nemá?
Hlavne neviem v najnovšej verzii OLYMPu dostať údaj o preplatku do mesačného prehľadu za február, lebo bol vyplatený vo feruári.
Vďaka vopred za každú radu.

-DB - nárok nezávisí od počtu odpracovaných mesiacov, ale od výšky posudzovaného príjmu, t.j. 6-násobok minimálnej mzdy,
...prepáč, ako to je v OLYMP-e Ti zatiaľ neporadím - s Krosom pracujem cca mesiac...
KEJKA
18.02.12,20:17
vyplatiť preplatok z RZD môžeš aj v 2/2012 ale započítať s preddavkami môžeš najskôr za 3 popr. za 4/2012, skôr nie.....ak by si jej vyplatila, tak iba z prostriedkov ZĽ....a až potom v prehľade si kompenzuješ s preddavkami.....ak by si do konca roka 2012 nemala žiadne preddavky , až potom požiadaš DU o vrátenie preplatku.....
a vplyv na DB má iba vyplatená HM , ak by mala aspoň vo výške 6 x 317 ,- €(MM) bude mať nárok na DB, i na to dieťa, kt. sa jej v priebehu roka narodilo....
a ako je to v Olympe? ešte som nerobila
áno, zarobila viac, cca 3000 EUR do nástupu na MD
počas MD jej mzdu nerobím, teda v OLYMPE chýba informácia, asi jedine ručne budem musieť doplniť tú sumu DB, ale vďaka za uistenie, že naň má nárok.
Ona je slobodná, pochybujem, že by žiadal o DB jej partner, ale ešte to overím.

No nechápem, prečo to nejde do mesačného prehľadu, asi napíšem na hotline.
veronikasad
18.02.12,20:25
áno, zarobila viac, cca 3000 EUR do nástupu na MD
počas MD jej mzdu nerobím, teda v OLYMPE chýba informácia, asi jedine ručne budem musieť doplniť tú sumu DB, ale vďaka za uistenie, že naň má nárok.
Ona je slobodná, pochybujem, že by žiadal o DB jej partner, ale ešte to overím.

No nechápem, prečo to nejde do mesačného prehľadu, asi napíšem na hotline.
Kejka, cez oprav vojdi do ročného zúčtovania zamestnanca a ručne si prepíš nárok na DB. (r.10)
RZD jej musíš urobiť aj keď je na MD. Potom daj generovať mzdu a nezabudni zaškrtnúť pridať zúčtovanie preddavku na daň.
KEJKA
18.02.12,20:47
vďaka, tak jej dopíšem 3*20,02 EUR, tým sa jej zvýši čiastka na vrátenie.
V podstate sa jej vracia cela zrazená daň, lebo zarobila menej ako NČZD.
znova vygenerujem mzdu, v pondelok jej ju vyplatia v hotovosti.
nastavila som si systémový dátum na apríl, ale aj tak jej toto RZD neťahá do mesačného prehľadu.
Aj žadosť o vrátenie ročného zúčtovania vypíše s nulou.
Kde je chyba?
veronikasad
18.02.12,20:49
vďaka, tak jej dopíšem 3*20,02 EUR, tým sa jej zvýši čiastka na vrátenie.
V podstate sa jej vracia cela zrazená daň, lebo zarobila menej ako NČZD.
znova vygenerujem mzdu, v pondelok jej ju vyplatia v hotovosti.
nastavila som si systémový dátum na apríl, ale aj tak jej toto RZD neťahá do mesačného prehľadu.
Aj žadosť o vrátenie ročného zúčtovania vypíše s nulou.
Kde je chyba?
Kejka, v RZD oprav celoročný nárok na DB na r.10.
Systémový dátum ti nepomôže, musíš mať vygenerovanú výplatu za marec, aby sa ti vrátenie dostalo do marcového prehladu. Ak DB vyplácaš skôr, tak z vlastných prostriedkov zamestnávatela. (nemusí to byť mzda tejto pracovníčky).
Mila123
18.02.12,20:49
Kejka, má firma povinnosť nejakú inú...urob si jednu výplatu za 3/2012 aby tam bol preddavok na daň....
KEJKA
18.02.12,20:57
nemá iých zam-cov, iba túto jednu na MD,
DB pekne do mesačného prehľadu vypísalo, ale ten preplatok nie.
veronikasad
18.02.12,20:59
nemá iých zam-cov, iba túto jednu na MD,
DB pekne do mesačného prehľadu vypísalo, ale ten preplatok nie.
skús vygenerovať marcovú výplatu (prázdnu) a vytlač prehlad za marec.

Kejka, takto sa to asi nebude dať urobiť. Nebudeš mať preplatok cez prehlad, ale vytlač si cez odvod dane žiadosť o vrátenie preplatku ročného zúčtovania. A to pošli na daňový úrad. Robí sa to tak vtedy, ak je predpoklad, že daň do konca ka.roka nebudeš mať z čoho stiahnuť.

V prehlade nič nevymyslíš. Máš ho dobre. Ďalšie výplaty nemusíš generovať. Len to urob tak, ako som písala v predch.prísp., aby sa ti celoročný DB a preplatok dane dostal do výplatnej pásky. Potom ti vygeneruje samostatný prevodný príkaz (s tým nič nerobíš, ale ho nevymaž).
KEJKA
18.02.12,21:05
Kejka, v RZD oprav celoročný nárok na DB na r.10.
Systémový dátum ti nepomôže, musíš mať vygenerovanú výplatu za marec, aby sa ti vrátenie dostalo do marcového prehladu. Ak DB vyplácaš skôr, tak z vlastných prostriedkov zamestnávatela. (nemusí to byť mzda tejto pracovníčky).
vygenerovala som, aj prevody.


nemá iých zam-cov, iba túto jednu na MD,
DB pekne do mesačného prehľadu vypísalo, ale ten preplatok nie.
Ten DB je v poriadku, je v prehľade za február, akceptovalo údaj, že bol aj vyplatený, lebo v marcovej výplate pri generovaní prevodného príkazu mi vygenerovalo aj vratku bonusu z DU a na mesačnom prehľade zaškrtlo žiadosť o vrátenie DB.
Ale suma RZD nie je nikde ani v prehľadoch, ani v žiadosti o vrátenie,.......
Ivenka
19.02.12,15:57
Ahojte, robím Prehľad za január v Olympe a do mesiac, za ktorý bol zrazený preddavok mi vypíše 30.1.2012 ? Na tlačive mám správe - 1/2012. Poradíte kde mám chybu ?
veronikasad
19.02.12,16:02
Ahojte, robím Prehľad za január v Olympe a do mesiac, za ktorý bol zrazený preddavok mi vypíše 30.1.2012 ? Na tlačive mám správe - 1/2012. Poradíte kde mám chybu ?
Kedy si generovala mzdy ? akú splatnosť máš na prevodnom príkaze ?
Skontroluj si aj v nastaveniach splatnosť mzdy, či máš zaškrtnutý nasledujúci mesiac.(Organizácia-podnik-deň určený na výplatu miezd-nasledujúci mesiac)
Ivenka
19.02.12,16:06
Vďaka Veronika, opravila som si to. A ešte jedna otázka, ak dám že PP nebol zaplatený v lehote, tak mi na r.4 a r.7 neprenesie výšku dane.
veronikasad
19.02.12,16:09
Vďaka Veronika, opravila som si to. A ešte jedna otázka, ak dám že PP nebol zaplatený v lehote, tak mi na r.4 a r.7 neprenesie výšku dane.
nerozumiem otázke .
Ak neviem kedy bude daň zaplatená, tak pri generácii prev.príkazu vymažem dátum. Ukáže mi síce nejaké hlásenie, ale pustí ma ďalej. Prehlad vytlačí vtedy bez dátumu zaplatenia dane. Dopíšem si ho ručne.
Robím to kvoli podpisu hneď pri výplatách ...
Ivenka
19.02.12,16:18
Na PP nemám dátum a ak dám tlač Prehľadu, tak dám, že nebolo zaplatené v lehote splatnosti a vtedy mi neprenesie zrazenú daň na r.4 a 7.
veronikasad
19.02.12,16:19
Na PP nemám dátum a ak dám tlač Prehľadu, tak dám, že nebolo zaplatené v lehote splatnosti a vtedy mi neprenesie zrazenú daň na r.4 a 7.
kde sa to zadáva, túto možnosť som si nevšimla.

Mám pred sebou prehlad, z ktorého som pri generovaní PP vymazala dátum. Mám riadne vyplnený riadok 4 aj 7, aj 8, len v riadku 8 chýba dátum úhrady.
Ivenka
19.02.12,16:21
Dole tak v strede keď daš tlač dokumentov .....
veronikasad
19.02.12,16:22
Dole tak v strede keď daš tlač dokumentov .....
daň za január nebude uhradená do konca februára ? Lebo ja by som túto možnosť nepotvrdila.
Ivenka
19.02.12,16:24
Veď to keby som vedela, ťažko s podnikateľmi, úhrady im nerobím. Asi bude menšie zlo dať, že som uhradila, ale potom ťažko vysvetľujem, že v účtovníctve je niečo iné a DU sa tiež na to pozerá divne. Vďaka.
veronikasad
19.02.12,16:26
Veď to keby som vedela, ťažko s podnikateľmi, úhrady im nerobím. Asi bude menšie zlo dať, že som uhradila, ale potom ťažko vysvetľujem, že v účtovníctve je niečo iné a DU sa tiež na to pozerá divne. Vďaka.
Neviem, ja všetky prehlady tlačím tak ako som písala vyššie (pri generácii PP zmažem dátum) a ak daň uhradí do konca mesiaca, doplním dátum ručne.
Neponáhľam sa s odovzdaním Prehladu na DU - ale všetky nosím osobne, neposielam zatial nič elektronicky.
56Mirka
20.02.12,15:57
Prosím, nevedel by mi niekto poradiť, ak zamestnancovi zadávam PN (v Olympe), tak odkiaľ mi vypočíta čiastku? Musím mu zadať vymeriavací základ? A ak áno, tak vymeriavací základ je odmena + osobné ohodnotenie spolu alebo len odmena? Ďakujem
56Mirka
20.02.12,16:01
Prosím, nevedel by mi niekto poradiť, ak zamestnancovi zadávam PN (v Olympe), tak odkiaľ mi vypočíta čiastku? Musím mu zadať vymeriavací základ? A ak áno, tak vymeriavací základ je odmena + osobné ohodnotenie spolu alebo len odmena? Ďakujem
Majka
20.02.12,17:12
Prosim Vas viete mi niekto poradit, dala som generovat v Olympe vykaz preddavkov na poistne pre ucel zuctovania ZP 2011 a v rozpise mi pri jednom zamestnancovi za maj a jun neuviedol v tabulke SKUTOCNA VYSKA PRIJMU ...ale odvod vycislilo.. vymer.zaklad je uvdeny len v kolonke skutoc.vyska prijmu mam nulu... zajtra skusim zavolat do krosu, no vsak ani netusim kde co mozem mat zle...
prosim vie mi niekto poradit? dakujem.
veronikasad
20.02.12,17:26
Prosím, nevedel by mi niekto poradiť, ak zamestnancovi zadávam PN (v Olympe), tak odkiaľ mi vypočíta čiastku? Musím mu zadať vymeriavací základ? A ak áno, tak vymeriavací základ je odmena + osobné ohodnotenie spolu alebo len odmena? Ďakujem
Kedy bol začiatok PN-ky a odkedy trvá pracovný pomer ?

Kde si zadávala PN-ku ?
56Mirka
21.02.12,14:36
Pracovný pomer trvá od 2.1.2012 a pn som zadávala cez mzdy -> generuj -> oprav... už mi to ide ale ďakujem ....
janaGT
22.02.12,18:17
poprosím o radu: v Hlásení o vyúčt. dane ... za rok 2011 mi na r. 8 - Odvedené preddavky na daň za celé zdaň. obdobie nenatiahlo žiadnu sumu ... ako ju tam dostanem?
KEJKA
22.02.12,22:26
poprosím o radu: v Hlásení o vyúčt. dane ... za rok 2011 mi na r. 8 - Odvedené preddavky na daň za celé zdaň. obdobie nenatiahlo žiadnu sumu ... ako ju tam dostanem?
máš aktuálnu verziu OLYMPu?
prehľady ti robilo správne?
nevymazala si dátumy o úhrade v prevodných príkazoch?
skús si vygenerovať Q-prehľad, či ti ho urobí správne. Ak áno, tak potom netuším.
janaGT
23.02.12,05:30
neviem prečo, ale mám vymazané prevoďáky ... ďakujem Kejka za pomoc
veronikasad
23.02.12,08:06
Zo stránky KROSu :

oznamujeme Vám, že od dnešného dňa nájdete na našej internetovej stránke (http://www.kros.sk/11729)novú verziu programu Olymp - 12.12.



Jedná sa o upgrade, v ktorom je zapracované:



upravené exporty Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch a Hlásenia o vyúčtovaní danepre elektronické odosielanie cez portál EZU,

úprava vykazovania období trvania zamestnania a počet dní zamestnania na ročnom výkaze preddavkov na zdravotné poistenie. Do počtu dní zamestnania v danom mesiaci sa zahŕňajú aj dni nemocí, OČR a MD a rovnako sa zahŕňajú aj absencie trvajúce menej ako celý mesiac do 30.04.2011.

------

Čo teraz - tí čo ste už ročný Výkaz do ZP poslali ? Idete ho posielať znovu ?
janaGT
23.02.12,09:02
super, včera som výkaz vytlačila ... a dnes ho mám pripravený na odoslanie, takže asi budeme vytláčať znova :)
L-M
23.02.12,12:10
Ja som ho akurát včera podala- tak v pondelok tam môžem ísť znovu, no čo už.
truch
23.02.12,14:11
Zo stránky KROSu :

oznamujeme Vám, že od dnešného dňa nájdete na našej internetovej stránke (http://www.kros.sk/11729)novú verziu programu Olymp - 12.12.



Jedná sa o upgrade, v ktorom je zapracované:



upravené exporty Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch a Hlásenia o vyúčtovaní danepre elektronické odosielanie cez portál EZU,
úprava vykazovania období trvania zamestnania a počet dní zamestnania na ročnom výkaze preddavkov na zdravotné poistenie. Do počtu dní zamestnania v danom mesiaci sa zahŕňajú aj dni nemocí, OČR a MD a rovnako sa zahŕňajú aj absencie trvajúce menej ako celý mesiac do 30.04.2011.

------

Čo teraz - tí čo ste už ročný Výkaz do ZP poslali ? Idete ho posielať znovu ?



Našťastie som minulý rok nemala žiadnu PN, odoslané tlačivá boli poisťovňami akceptované. Keď bude niečo zle, oni sa určite ozvú. Ja nejdem posielať už nič:( Zajtra si skúsim vytlačiť nové - opravené tlačivo a uvidím , či je tam rozdiel.
Jana_clenka
24.02.12,09:43
.......

Čo teraz - tí čo ste už ročný Výkaz do ZP poslali ? Idete ho posielať znovu ?


Veru som ešte dávnejšie poslala a mám tam zle tie dni PN a OČR ... Napriek tomu sa v Dôvere výkaz tvári ako správny. Zrejme tam zavolám a dohodnem sa čo ďalej. Predpokladám, že bude treba poslať druhý :mee:
truch
24.02.12,11:59
Mne to našťastie sedí, skontrolovala som a porovnala. Je však fakt, že som nemala za rok žiadne PN, OČR, ani MD:).
KEJKA
24.02.12,20:28
vygenerovala som, aj prevody.

Ten DB je v poriadku, je v prehľade za február, akceptovalo údaj, že bol aj vyplatený,
Ale suma RZD nie je nikde ani v prehľadoch, ani v žiadosti o vrátenie,.......
môžete mi prosím napísať, či RZD za rok 2011 má byť uvedený v mesačnom prehľade?
resp. máte skúsenosť, že ho tam OLYMP dáva správne?
alebo len vtedy ak je to plusový údaj?
Napísala som na hotline, počkám na odpoveď.
mapope
25.02.12,23:07
Dobry vecer, ako sa dostanem v olympe ku zostave, kto mal aky prijem a musi, resp. nemusi robit RZZP...viem, ze to robia teraz ZP, ale chcela som si to len vytlacit... este pred mesiacom som to pozerala, teraz sa ku tomu neviem dostat.. rozmyslam, ci to upgradami nebolo aj zrusene... viete mi niekto poradit??? dakujem
Mila123
26.02.12,05:03
Dobry vecer, ako sa dostanem v olympe ku zostave, kto mal aky prijem a musi, resp. nemusi robit RZZP...viem, ze to robia teraz ZP, ale chcela som si to len vytlacit... este pred mesiacom som to pozerala, teraz sa ku tomu neviem dostat.. rozmyslam, ci to upgradami nebolo aj zrusene... viete mi niekto poradit??? dakujem
stačí ti pozrieť ML, ak mali aspoň jeden mesiac vyššiu mzdu za jeden mesiac ako 2 233,50

je povinnosť ZP urobiť RZZP....
Mila123
26.02.12,05:11
môžete mi prosím napísať, či RZD za rok 2011 má byť uvedený v mesačnom prehľade?
resp. máte skúsenosť, že ho tam OLYMP dáva správne?
alebo len vtedy ak je to plusový údaj?
Napísala som na hotline, počkám na odpoveď.
dáva ho vtedy ked máš urobené RZD, má tam byť uvedené iba 1x ročne, zvyčajne za mesiac 3 popr.4
mapope
26.02.12,14:06
stačí ti pozrieť ML, ak mali aspoň jeden mesiac vyššiu mzdu za jeden mesiac ako 2 233,50

je povinnosť ZP urobiť RZZP....

Dakujem za upresnenie, mrknem si to aj takto, len ma hneva, ze to neviem najst... a viem, ze isto tam taku zostava bola...
Mila123
26.02.12,14:08
Dakujem za upresnenie, mrknem si to aj takto, len ma hneva, ze to neviem najst... a viem, ze isto tam taku zostava bola...
nemám doma olymp inštalovaný.....ale keď som spracovávala RZD bola možnosť aj RZZP , ale či aj funkčné netuším, neklikla som na RZZP....
KEJKA
26.02.12,15:07
dáva ho vtedy ked máš urobené RZD, má tam byť uvedené iba 1x ročne, zvyčajne za mesiac 3 popr.4
minulý rok to dávalo do prehľadu správne, podľa mesiaca, kedy som ho urobila. lenže vtedy som postupne odpočítavala od preddavkovej povinnosti. Tento rok mám iný prípad - mzdy sú nulové, je tam len to RZD, takže asi to nepatrí. Ale prečo mi nevytlačí aspoň žiadosť o vrátenie. Aj na tom tlačive mám nulu.
A posledná vec - vytlačím zostavu uhradenej dane - tam mi vypíše aj RZD aj DB do stlpca "požiadať" - takže tam to eviduje. predsa nemusím žiadať až na konci roka, ked viem, že zam-cov mať nebude?
Jana_clenka
27.02.12,09:40
------
Čo teraz - tí čo ste už ročný Výkaz do ZP poslali ? Idete ho posielať znovu ?


Veru som ešte dávnejšie poslala a mám tam zle tie dni PN a OČR ... Napriek tomu sa v Dôvere výkaz tvári ako správny. Zrejme tam zavolám a dohodnem sa čo ďalej. Predpokladám, že bude treba poslať druhý :mee:
Overovala som si v Dôvere, ako mám postupovať, keďže podľa elektronickej pobočky mám poslaný výkaz správny, ale podľa Krosu mám nesprávne vykázané dni PN a OČR (počet dní v týchto mesiacoch nemám plný, ale nížší o príslušný počet dní). Odpoveď ma prekvapila - nakoľko moje výkazy systém akceptoval a "označil" za správne, nemám posielať opravný výkaz, ale nechať to tak. Oni vraj pri ročnom zúčtovaní vidia aj v mesačných výkazoch, že išlo o PN, či OČR a vedia si to správne ošetriť. Pokiaľ by aj vznikla nejaká nezrovnalosť a potrebovali by ju zdokladovať, vyžiadali by si doplňujúce údaje dodatočne. Sankcia za nesprávne vykázané dni vraj nebude, lebo smerodatné je, že systém to považoval za správne.
Jana_clenka
27.02.12,09:53
minulý rok to dávalo do prehľadu správne, podľa mesiaca, kedy som ho urobila. lenže vtedy som postupne odpočítavala od preddavkovej povinnosti. Tento rok mám iný prípad - mzdy sú nulové, je tam len to RZD, takže asi to nepatrí. Ale prečo mi nevytlačí aspoň žiadosť o vrátenie. Aj na tom tlačive mám nulu.
A posledná vec - vytlačím zostavu uhradenej dane - tam mi vypíše aj RZD aj DB do stlpca "požiadať" - takže tam to eviduje. predsa nemusím žiadať až na konci roka, ked viem, že zam-cov mať nebude?
Mala som minulý rok tiež podobný prípad a vytlačilo mi správne žiadosť o vrátenie sumy z RZD - tlačila som ho v mesiaci, kedy bolo RZD nie iba urobené, ale aj dané do výplaty. Druhou podmienkou bol prevodný príkaz "vrátenie zúčtovania". Aj mi ho vrátili v lehote, určite netreba čakať do konca roka.
Danielle369
27.02.12,09:58
Overovala som si v Dôvere, ako mám postupovať, keďže podľa elektronickej pobočky mám poslaný výkaz správny, ale podľa Krosu mám nesprávne vykázané dni PN a OČR (počet dní v týchto mesiacoch nemám plný, ale nížší o príslušný počet dní). Odpoveď ma prekvapila - nakoľko moje výkazy systém akceptoval a "označil" za správne, nemám posielať opravný výkaz, ale nechať to tak. Oni vraj pri ročnom zúčtovaní vidia aj v mesačných výkazoch, že išlo o PN, či OČR a vedia si to správne ošetriť. Pokiaľ by aj vznikla nejaká nezrovnalosť a potrebovali by ju zdokladovať, vyžiadali by si doplňujúce údaje dodatočne. Sankcia za nesprávne vykázané dni vraj nebude, lebo smerodatné je, že systém to považoval za správne.

Aj ja som mala podla elektronickej pobočky výkaz správny a z Dôvery mi volali minulý týždeň aby som opravila dni čo boli PN...
Danielle369
27.02.12,10:02
Mala som minulý rok tiež podobný prípad a vytlačilo mi správne žiadosť o vrátenie sumy z RZD - tlačila som ho v mesiaci, kedy bolo RZD nie iba urobené, ale aj dané do výplaty. Druhou podmienkou bol prevodný príkaz "vrátenie zúčtovania". Aj mi ho vrátili v lehote, určite netreba čakať do konca roka.

Presne tak, podmienkou je prevodný výkaz a ked ho idem dať tlačiť, musím zakliknúť okienko vrátenie RZD
KEJKA
27.02.12,19:06
Presne tak, podmienkou je prevodný výkaz a ked ho idem dať tlačiť, musím zakliknúť okienko vrátenie RZD

tak tu bol pes zakopaný. Trochu som sa pohla dopredu. vymazala som prevodný príkaz a znova som ho dala generovať, zaklikla som spomínané okienko.
Vygenerovalo mi prevodný príkaz na pokladnicu RZD plus DB pre zam-kyňu a prevodný príkaz, kde prijímateľom je firma na RZD. Následne sa vytlačila žiadosť o vrátenie RZD aj so sumou.
Kedže RZD je vo výplate za február, generovala som mesačný prehľad pre DU, ale RZD tam nie je, DB tam je.
Uzavrela som február a v marci mi vygenerovalo mesačný výkaz tiež bez RZD, ale pekne DB už bol uvedený v riadku pre žiadosť o vrátenie.
Takže ešte niekde robím chybu - neviem dostať do tlačiva to nešťastné RZD.
Mila123
27.02.12,19:09
máš za 3/2012 zrazené preddavky na daň?
KEJKA
27.02.12,23:13
nemám nič. mzdy - to je len to RZD, nič viac. nemám z čoho zrážať a vypisuje nulové tlačivo - až na ten DB.
KEJKA
27.02.12,23:16
ďalšia pikoška
mám prehľad mesačný, ktorý potrebujem poslať klientovi v pdf. Klient nezvládne kombináciu pdf, fdf
aj OLYMP upozorňuje, že je možná iba tlač, dokument sa neuloží s údajmi.
Čo teraz?
A ešte mám problém s diakritikou - miesto Č tlačí hieroglyf.
Danielle369
28.02.12,05:01
Kejka skús tuto pozrieť, odpovedajú Olympáci na RZD
http://www.kros.sk/19066
Jana_clenka
28.02.12,07:11
tak tu bol pes zakopaný. Trochu som sa pohla dopredu. vymazala som prevodný príkaz a znova som ho dala generovať, zaklikla som spomínané okienko.
Vygenerovalo mi prevodný príkaz na pokladnicu RZD plus DB pre zam-kyňu a prevodný príkaz, kde prijímateľom je firma na RZD. Následne sa vytlačila žiadosť o vrátenie RZD aj so sumou.
Kedže RZD je vo výplate za február, generovala som mesačný prehľad pre DU, ale RZD tam nie je, DB tam je.
Uzavrela som február a v marci mi vygenerovalo mesačný výkaz tiež bez RZD, ale pekne DB už bol uvedený v riadku pre žiadosť o vrátenie.
Takže ešte niekde robím chybu - neviem dostať do tlačiva to nešťastné RZD.


nemám nič. mzdy - to je len to RZD, nič viac. nemám z čoho zrážať a vypisuje nulové tlačivo - až na ten DB.

Ak to správne chápem, tak ani by tam to RZD v prípade nulových preddavkov nemalo byť. V poučení k prehľadu sa k riadku 2 píše, že sa uvádza "len do výšky sumy uvedenej na riadku 1".
A ďalej, že:
"Správcom dane vrátený preplatok na dani z vykonaného ročného zúčtovania sa v prehľade neuvádza."
KEJKA
28.02.12,15:10
najlepšia odpoved- toto je presne ono
KEJKA
28.02.12,15:14
nemám nič. mzdy - to je len to RZD, nič viac. nemám z čoho zrážať a vypisuje nulové tlačivo - až na ten DB.
malo mi to byť jasné, ale je to jasné až teraz - z Krosu vcelku promptne odpovedali a všetko mám správne. Citujem
ak bolo ročné zúčtovanie vykonané v rovnakom mesiaci ako za ktorý sa tlačí mesačný Prehľad, tak v r. 7 Bolo vykonané ročné zúčtovanie v tomto Prehľade pred áno bude uvedený krížik. Ak program neuvedie v mesačnom Prehľade krížik, odporúčam skontrolovať v Mzdy - Zúčtovanie preddavkov v poslednom riadku aký je zadaný Mesiac vykonania ročného zúčtovania.

Ak zamestnancovi za rovnaké obdobie ako tlačíte mesačný Prehľad ste vo výplate danému zamestnancovi zúčtovali daň za predchádzajúci rok (zložka mzdy Z10) v r. 2 Prehľadu bude vyplnený.V prípade, že nemáte žiadnu zrazenú preddavkovú daň a chcete požiadať Daňový úrad o vrátenie preplatku z RZD, je potrebné v Mzdy-Prevodné príkazy vygenerovať PP "Vrátenie preplatku z RZD".

takže Prehľad je správny, tam sa neodpočitateľná suma RZD neuvádza, DB je uvedený správne, na výplatu dostane RZD+DB v hotovosti.
V marci v Prehľade bude uvedený vyplatený bonus s krížikom so žiadosťou o jeho poukázanie.
Tlačivo žiadosti o vrátenie neodpočitateľnej dane RZD generuje aj so sumou RZD.
vyriešené
všetkým ochotným prispievateľom veľmi ďakujem.
Ivenka
29.02.12,12:05
Prosím o radu. Neviem odoslať RZZP do Union poisťovne, stále mi hlási, že
Zvolený typ elektronického dokumentu nezodpovedá priloženému súboru (dávke).
Čo mám urobiť ? Dovera aj VŠZP mi prešli v pohode.
msa
29.02.12,12:34
zavolaj do krosu, tam ťa rovno navigujú
L-M
29.02.12,12:35
ďalšia pikoška
mám prehľad mesačný, ktorý potrebujem poslať klientovi v pdf. Klient nezvládne kombináciu pdf, fdf
aj OLYMP upozorňuje, že je možná iba tlač, dokument sa neuloží s údajmi.
Čo teraz?
A ešte mám problém s diakritikou - miesto Č tlačí hieroglyf.

Skús si v tlačovej zostave-výstupné zariadenie prekliknúť na nová tlač, miesto štandardná- v okne kde si vyberáš aký dokument budeš tlačiť- potom by to malo už správne vytlačiť s č. Aj ja som mala ten problém.
evapau
07.03.12,05:02
Prosím Vás ako ukončím DoPČ v olympe
KEJKA
07.03.12,05:17
Skús si v tlačovej zostave-výstupné zariadenie prekliknúť na nová tlač, miesto štandardná- v okne kde si vyberáš aký dokument budeš tlačiť- potom by to malo už správne vytlačiť s č. Aj ja som mala ten problém.
no - možno pomôže. Zatiaľ som nemala čas to skúšať, týka sa to jediného prípadu a som dala klientovi vytlačené bez mäkčeňa.

Mne zasa volali z Krosu, že sú tuším v Accrobat, či kde nové fonty, ktoré sa doinštalujú a bude to funkčné, ked budem mať v.10. Tak až sa k tomu dostanem, potom vyskúšam, napíšem.
KEJKA
07.03.12,05:18
a ako to robíš? nejde to štandardne? cez Personalistiku, pracovné pomery a ukonččenie - zadáš dátum ukončenia?


Prosím Vás ako ukončím DoPČ v olympe
evapau
07.03.12,05:34
Kejka ďakujem veľmi pekne ja som tam stále dávala zmenu preto mi to nešlo už je to OK
LUBY
07.03.12,18:37
V personalistike vojdes do konkretneho pracovneho pomeru, zadas vpravo dole datum ukoncenia a program Ti v tlacovych zostavach vytlaci pri zadani aktualneho obdobia ukoncenie dohody
mapope
08.03.12,23:23
Dobry den, prosim vas o radu, ako dostanem do prevod. prikazu RZD, ktore robim zamestnancovi s ukonc. prac. pomerom k 30.4.2011. Dam vygenerovat vyplatu+oznacim pridat RZD? dakujem
KEJKA
09.03.12,05:35
Dobry den, prosim vas o radu, ako dostanem do prevod. prikazu RZD, ktore robim zamestnancovi s ukonc. prac. pomerom k 30.4.2011. Dam vygenerovat vyplatu+oznacim pridat RZD? dakujem
hm, a prečo to nevyskúšaš?
Ja som mala tiež taký prípad, žena je na MD, tak sompovolila generovanie výplaty a pridala RZD.
Riadok s výplatou som vymazala, neviem, či správne, ale robilo mi to rovnaké vystupy v oboch prípadoch.
truch
09.03.12,06:27
Dobry den, prosim vas o radu, ako dostanem do prevod. prikazu RZD, ktore robim zamestnancovi s ukonc. prac. pomerom k 30.4.2011. Dam vygenerovat vyplatu+oznacim pridat RZD? dakujem
Presne, dáš generovať výplatu a zafajkneš ročné zúčtovanie. Vo výplate, ak máš všetko správne ukončené, budeš mať len to ročné zúčtovanie. Ak si predtým posielal výplatu na účet, ten necháš otvorený a program ti ho pekne dá do príkazu. Nič som nemazala:)
mapope
09.03.12,13:44
dakujem velmi pekne za odpovede... ja som to aj dala generovat, vypocitalo to aj mzdu, aj zrazku, ktora tam bola nastavena...aj rzd... nemala som to ukoncene, ako pise truch... sice som to vymazala a nechala tam iba rzd, len som si nebola ista, ci je to takto ok, aby mi zas niekde netahalo nejake dni, alebo co... naposledy som si takto "pomohla"s neukoncenou PN... este raz dakujem
btt12
20.03.12,07:24
Dobry den, vie mi prosim niekto poradit ohladom mesacnych prehladov? R. 1 by mal byt datum vyplatenia mzdy, mne vzdy hodi (najneskorsi) vyplatny termin (15.nasl.kal.m.). Ako zadat, ked napr. vyplaty uhradim 14.? Mzdy su uhradzane v hotovosti.
Mila123
20.03.12,07:27
organizácia - podnik- nastavenia...tam si urob zmenu, kedy bola výplata (nastav sa na ten mesiac)
Danielle369
04.04.12,09:35
Keby si niekto nevedel radu ako v Prehlade na DU v IV.časti žiadosť o poukázanie sumy rozdielu zamest,prémie nastaviť aby tam bola aj suma dopísaná, tak:
aby Vám program na Prehľade o zrazených preddavkoch na daň strana 1-2 v časti IV. - Žiadosť o poukázanie rozdielu zamestnaneckej prémie uviedol aj sumu, odporúčam v tlačovom formulári pred tlačou označiť cez tlačidlo "Nastavenie" voľbu "Uhradené v dobe splatnosti
btt12
12.04.12,16:52
Dobry vecer, v personalistike som nastavila zrazku zamestnancovi (zrazka nariadena sudom, po zivotne minimum) a nechce sa mi premietnut do marcovej vyplaty. U dvoch dalsich zamestnancov mam niekolko zrazok a vsetko je bez problemov (bezia uz niekolko mesiacov). Neviete, kde robim chybu? Zmenilo sa nieco?
sway
12.04.12,16:57
Dobry vecer, v personalistike som nastavila zrazku zamestnancovi (zrazka nariadena sudom, po zivotne minimum) a nechce sa mi premietnut do marcovej vyplaty. U dvoch dalsich zamestnancov mam niekolko zrazok a vsetko je bez problemov (bezia uz niekolko mesiacov). Neviete, kde robim chybu? Zmenilo sa nieco?

Treba si odomknúť a otvoriť ten mesiac v ktorom chceš zrážku realizovať, ak ju zadáš v inom období neukáže ju.
truch
12.04.12,17:14
Dobry vecer, v personalistike som nastavila zrazku zamestnancovi (zrazka nariadena sudom, po zivotne minimum) a nechce sa mi premietnut do marcovej vyplaty. U dvoch dalsich zamestnancov mam niekolko zrazok a vsetko je bez problemov (bezia uz niekolko mesiacov). Neviete, kde robim chybu? Zmenilo sa nieco?
Ešte si pre istotu pozri nastavenie obdobia, od kedy do kedy sa má daná zrážka realizovať.
btt12
12.04.12,17:18
Použiť od mam 03.2012
truch
13.04.12,05:32
Použiť od mam 03.2012
Ešte môže byť toto: Má zrážku poslať zostatok na osobný účet? Ak áno, tá zrážka nariadená súdom, musí byť pred zrážkou zostatok na účet. Choď do zrážok pracovníka a tá zrážka - zostatok na účet musí byť úplne posledná, skús si ich prečíslovať.
btt12
13.04.12,06:57
Toto je jeho jedina zrazka. Ine nema. No a pred tym som zrazky robila bezproblemovo. Musim zavolat do Krosu, inak preidem o nervy.
truch
13.04.12,07:35
Potom už fakt neviem, asi bude najlepšie volať do Krosu, daj vedieť , v čom bola chyba:)
btt12
13.04.12,09:49
Potom už fakt neviem, asi bude najlepšie volať do Krosu, daj vedieť , v čom bola chyba:)

Ked som prehodila platbu zrazky z "bankoveho uctu" na "hotovost", tak mi to bezproblemov zobralo. Pani z Kros povedala, ze programu sa asi nieco nepozdavalo na cisle uctu, ktore som zadala.
tweedle
18.04.12,10:17
prosím Vás prečo mi Olymp vyhadzuje odvod urazového poistenia 1%? na SP je 0,8% tak kde môže byť problém?
Aljok
18.04.12,10:30
prosím Vás prečo mi Olymp vyhadzuje odvod urazového poistenia 1%? na SP je 0,8% tak kde môže byť problém?
Čo máš nastavené v podnikových údajoch?
Choď cez Organizácia - Podnik - Nastavenia a vpravo 3. riadok máš sadzbu ÚP.
tweedle
18.04.12,10:32
dakujem
hlucia
16.05.12,10:03
Dobrý deň, chcem sa spýtať, stiahla somsi demoverziu olympu,chcem začať robiť mzdu pre seba,som zamestnaná u manžela ale predtým mu mzdy robila iná účt. sompo RD nahrala somsi údaje o firme, moje prac.údaje,s tým že moja prac. zmluva je od roku 2005,prerušená MD a RD, nahrala som si aj tie prerušenia a teraz mám nástup 1.6, nahrala som si zmenu nastavila štand.prac.kalendár, potom mi napísalo, že mám zakázané vypoč.mzdu a ked som si ju ajnapriek tomu dala vypočítať vysvietilo mi červ.štvroček a nevyrátalo mi odvody do SP, vie mi niekto poradiť kde sommohla spraviť chybu?ďakujem
truch
16.05.12,10:56
Idete na bezplatné školenie?? Ja som sa prihlásila na 28.5. na všetko, pekne za sebou:)
http://www.kros.sk/dod#terminy_skoleni
veronikasad
16.05.12,11:12
Idete na bezplatné školenie?? Ja som sa prihlásila na 28.5. na všetko, pekne za sebou:)
http://www.kros.sk/dod#terminy_skoleni
Dáška, pre začiatočníkov, alebo pokročilých ? a o kolkej ?
Tiež som to pozerala, len sa mi samej nechce.
truch
16.05.12,11:22
Veronika, ja som si dala Olymp pre pokročilých- 28.5.2012
8,00-nepravidelné príjmy
9,00-hromadné funkcie
10,00- vylepšenia a novinky
11,00-novinky verzie 12.50
Prídi, aspoň tam nebudem sama:)
veronikasad
16.05.12,11:27
Veronika, ja som si dala Olymp pre pokročilých- 28.5.2012
8,00-nepravidelné príjmy
9,00-hromadné funkcie
10,00- vylepšenia a novinky
11,00-novinky verzie 12.50
Prídi, aspoň tam nebudem sama:)
Dáška, ideš len na OLYMP ? Mňa by zaujímala aj ALFA plus.
tibor1000
01.06.12,15:06
dobrý deň,prosím Vás,kde si v Olympe v personalistike nastavujete odpočitatelnu polozku na danovnika? v starej verzii som to vedel zadat,no v tejto novej to neviem najst... dakujem
Lubica3
01.06.12,15:25
v personalistike asi v strede hrubým písmom - mzdové údaje a takisto v strede - prehlásenie o dani - dávaš fajku....:)
Martasch
01.06.12,15:28
personalistika - pracovník - oprav - mzdové údaje - odpočet nezdan. časti odkliknúť.
Llívia
04.06.12,08:08
1. Dá sa v Olympe niekde nastaviť, aby na mesačnom prehľade pre DÚ v r. 1 netlačil dátum zrazenia preddavkov na daň? (Mzdy neboli vyplatené.)
2. V programe sa nedá zadať „Dátum zistenia skutočnosti na podanie opravného prehľadu“. Keď ho dopíšem ručne, bude to problém? Pri iných druhoch tlačív to bol problém – na DÚ ich nechceli brať z dôvodu, že oni, pracovníci, by mohli byť podozriví z toho, že do tlačív niečo dopisovali
Mila123
04.06.12,08:53
1. máš zrejme vygenerovaný prev. príkaz......ten zmaž, nemal by sa už dátum objavovať....

2. sa neviem vyjadriť......

napíš do Krosu, odpovedajú pomerne rýchlo....cca do 2 hod.
veronikasad
04.06.12,08:57
1. Dá sa v Olympe niekde nastaviť, aby na mesačnom prehľade pre DÚ v r. 1 netlačil dátum zrazenia preddavkov na daň? (Mzdy neboli vyplatené.)
2. V programe sa nedá zadať „Dátum zistenia skutočnosti na podanie opravného prehľadu“. Keď ho dopíšem ručne, bude to problém? Pri iných druhoch tlačív to bol problém – na DÚ ich nechceli brať z dôvodu, že oni, pracovníci, by mohli byť podozriví z toho, že do tlačív niečo dopisovali
Vo vygenerovaných PP zmažeš dátum vystavenia (cez oprav). SW bude "kričať", ale to si nevšímaj.

Bežne dopisujem dátum platby ručne, lebo Prehlady tlačím pri spracovaní výplat kvoli podpisu. Zatial som s tým žiadny problém na DU nemala.
Ivenka
26.06.12,05:55
Ahojte, doposiaľ som tlačila v Olympe Vyhlásenie a bolo v poriadku na A4 formát. Odrazu mi to tlačí zmenšené a na ležato. Iné dokumenty mi tlačí v poriadku. Máte s tým skúsenosť ?
Maruška54
26.06.12,05:57
asi si treba nastaviť tlač "na výšku" alebo "na šírku"
janka67
26.06.12,05:57
už sa to stalo aj mne
Ivenka
26.06.12,06:00
Ale práveže v nastavení pre OLymp mám na výšku, už som to skúšala aj otočiť a nič, asi si budem musieť pomôcť cez DRSR.
KEJKA
26.06.12,06:59
Ale práveže v nastavení pre OLymp mám na výšku, už som to skúšala aj otočiť a nič, asi si budem musieť pomôcť cez DRSR.
ešte si skus skontrolovať typ papiera - či je A4 a či súhlasia rozmery
ja som mala síce nie v Olympe ale nastavenie na LETTER a tlačilo to podobne ako popisuješ ty.
janka67
26.06.12,07:01
aj keď nastavenia tlačiarne boli OK
Aljok
26.06.12,08:36
Ahojte, doposiaľ som tlačila v Olympe Vyhlásenie a bolo v poriadku na A4 formát. Odrazu mi to tlačí zmenšené a na ležato. Iné dokumenty mi tlačí v poriadku. Máte s tým skúsenosť ?

Nemáš náhodou Windows 7?
Vtedy musíš mať nastavenú novú tlač.
Dokumenty - Personalistika - vpravo v tabuľke máš Výstupné zariadenie a v kolonke hneď pod tým vyber možnosť "nová tlač".
janka67
26.06.12,08:48
Nevedela som si rýchlo spomenúť, ako som to riešila v minulosti ja.
Mám windows 7 a vyhlásenie ... mi správne tlačí pri štandardnej tlači.
sway
27.06.12,05:29
Ahojte, doposiaľ som tlačila v Olympe Vyhlásenie a bolo v poriadku na A4 formát. Odrazu mi to tlačí zmenšené a na ležato. Iné dokumenty mi tlačí v poriadku. Máte s tým skúsenosť ?
ja som zasa zistila, že treba si zadať pri probléme s tlačou v kolonke VÝSTUPNE ZARIADENIE - Nová tlač a vtedy mi nerobí problémy ani jedno tlačivo.
tibor1000
29.06.12,18:44
Dobrý večer,prosím Vás,ja si pridávam v Olympe novú firmu a v Podnikovych udajoch,v kolonke nastavenia - je "zohladnit vikendy a sviatky" - mate to zakliknute? nam sa jedna o bezny pracovny cas 5 dni v tyzdni spolu 40 hodin,klasika 8 hod denne + obednajsia prestavka
zakliknute to asi nemusim mat,ci?
Paula
29.06.12,19:09
Áno, zakliknuté.
Paula
01.07.12,07:56
Prosím o navigáciu, ako ste toto:

http://www.porada.sk/t180078-p11-zhrnutie-novot-od-1-1-2012-a.html#post2052171

poriešili v OLYMPe. V personalistike - Zmeny pre RLFO - sú údaje o zamestnancovi, kde kolonka "Dátum od" je prázdna, nedá sa cez "oprav" vypísať. Je potrebné urobiť to cez "pridaj" alebo ako?
Ďakujem .
Ak už tu návod je popísaný, ospravedlňujem sa. Pri súčasnom systéme vyhľadávania je to o život.
veronikasad
01.07.12,08:01
Prosím o navigáciu, ako ste toto:

http://www.porada.sk/t180078-p11-zhrnutie-novot-od-1-1-2012-a.html#post2052171

poriešili v OLYMPe. V personalistike - Zmeny pre RLFO - sú údaje o zamestnancovi, kde kolonka "Dátum od" je prázdna, nedá sa cez "oprav" vypísať. Je potrebné urobiť to cez "pridaj" alebo ako?
Ďakujem .
Ak už tu návod je popísaný, ospravedlňujem sa. Pri súčasnom systéme vyhľadávania je to o život.
Pavla, posielaš odhlášku zamestnanca a nemáš tam dátum vzniku poistenia ? V akej verzii robíš ?
Paula
01.07.12,08:11
Áno, odhlášku. Vznik tam nemám, zamestnanec od marca 2006 prihlásený. Verzia 12.22.
veronikasad
01.07.12,08:20
Áno, odhlášku. Vznik tam nemám, zamestnanec od marca 2006 prihlásený. Verzia 12.22.
Paula. mám tú istú verziu, teraz som to vyskúšala na aktívnom zamestnancovi, ktorému som ukončila prac.pomer k 31.5. a dátum vzniku poistenia mi v RLFO uviedol. Pozri, či tam nie je zrada, ak si u neho niekedy robila zmenu prac.zmluvy. Tam treba tiež urobiť ukončenie prac.pomeru.

Tú verziu máš dávnejšie, alebo si ju sťahovala v týchto dňoch ? V priatok mi prišlo CD-čko s novou podporou, to som ešte neinštalovala.
Paula
01.07.12,09:07
Veronika, verziu mám dávnejšie, z netu sťahujem hneď ako ohlásia novú verziu.. Zmeny v zmluve som robila, tam mám už zadané ukončenie . Pred tým marcom 2006 bola len DOVP, tam mám dátum jej ukončenia, ale vtedy som tuším len papierovo dala odhlášku, nie elektr. Možno v tom je zádrhel...dík za pomoc, idem ešte skúšať.
veronikasad
01.07.12,09:12
Veronika, verziu mám dávnejšie, z netu sťahujem hneď ako ohlásia novú verziu.. Zmeny v zmluve som robila, tam mám už zadané ukončenie . Pred tým marcom 2006 bola len DOVP, tam mám dátum jej ukončenia, ale vtedy som tuším len papierovo dala odhlášku, nie elektr. Možno v tom je zádrhel...dík za pomoc, idem ešte skúšať.
Nemyslím si, tiež som ukončenie prac.pomeru simulovala u zamestnanca, ktorý bol predtým dohodárom.
Mne to funguje bez problémov.
Paula
01.07.12,09:38
Urobila som zmenu RLFO cez "pridaj". Možno mi to prejde :cool:
veronikasad
01.07.12,09:40
Urobila som zmenu RLFO cez "pridaj". Možno mi to prejde :cool:
Tebe tá odhláška neprechádza v SP a keď si ho vytlačíš v papierovej forme, tak je správny ? Môj "pokus" som robila len v papierovej forme.
Paula
01.07.12,09:47
Práve idem urobiť pokus papierový, dík.

Papierovo je to dobre, tak idem poposlať.
v SP akceptované, chyby nehlási (dúfam ani neskôr nebude).
Katarina-fa
28.07.12,15:49
bol by mi prosím niekto ochodný pomôcť? ako nahrám nového zamestnanca, ktorý je zamestnaný na pracovný pomer a zároveň je konateľ? ja som to nahrala : Evidencia pracovnych pomerov, Zmena stavu: som zadala spoločník a odklikla som s pravidelným príjmom. Ale napriek tomu ked vygenerujem mzdu tomuto zamestnancovi tak mi pri tlaci rozuctovanie mzdovych nakladov dava hrubu mzdu na 521 a nie na 522 ako by malo byt pri spolocnikovi

a este mam jeden problem, pri generovani mzdy mi program neurobi odvod na garancne a urazove poistenie, vsetko ostatne je ok....uz sa s tym trapim dlho a neviem prist kde je chyba
truch
28.07.12,17:21
skús mu zadať 2 samostatné pracovné pomery, raz ako spoločník a raz ako zamestnanec
KEJKA
29.07.12,06:14
nepoužívam automatické zaúčtovanie, ale isto sa da prenastaviť predvolený účet. Možno program rozoznáva len príjem ako taký a berie ho ako zam-ca. Obišla by som to tak, že na spoločníka by som vytvorila iné stredisko, ak by to nešlo inak a pre toto stredisko určila smerovanie mzdy na 522.
Zo zadania som nepochopila, či má len jeden príjem ako zam-ec, alebo má jeden príjem ako konateľ. Skús zaškrtnúť aj políčko "štatutár".
GF a UP pri mzde spoločníka? konateľa? sa myslím nepočíta - podobne ako pri nepravidelnom rpíjme, ale nie som si istá, to len na okraj.
Ak inak nie, ber môj príspevok ako posun otázky do popredia.

bol by mi prosím niekto ochodný pomôcť? ako nahrám nového zamestnanca, ktorý je zamestnaný na pracovný pomer a zároveň je konateľ? ja som to nahrala : Evidencia pracovnych pomerov, Zmena stavu: som zadala spoločník a odklikla som s pravidelným príjmom. Ale napriek tomu ked vygenerujem mzdu tomuto zamestnancovi tak mi pri tlaci rozuctovanie mzdovych nakladov dava hrubu mzdu na 521 a nie na 522 ako by malo byt pri spolocnikovi

a este mam jeden problem, pri generovani mzdy mi program neurobi odvod na garancne a urazove poistenie, vsetko ostatne je ok....uz sa s tym trapim dlho a neviem prist kde je chyba
Katarina-fa
29.07.12,07:04
dakujem za odpovede...konatel je zaroven zamestnanec a ma iba jeden prijem - jednu pracovnu zmluvu , uz som to aj skusala zmenit, ze som mu dala do Pracovneho pomeru - hlavny pracovny pomer teda nie spolocnik a dole som iba odklikla spolocnik, tam mi pise poznamku, ze toto odkliknute policko znamena iba zmenu v rozuctovani do PU co som vlastne potrebovala ale napriek tomu to stale dava na ucet 521....a tymto mi odpadol iba problem, ze takemuto zamestnancovi mi hned vypocitalo aj odvod za GP a UP - tie tam urcite musia byt
Mila123
29.07.12,07:06
konateľ je v SP zahlásený iba jedenkrát ako zamestnanec?
KEJKA
29.07.12,09:00
dakujem za odpovede...konatel je zaroven zamestnanec a ma iba jeden prijem - jednu pracovnu zmluvu , uz som to aj skusala zmenit, ze som mu dala do Pracovneho pomeru - hlavny pracovny pomer teda nie spolocnik a dole som iba odklikla spolocnik, tam mi pise poznamku, ze toto odkliknute policko znamena iba zmenu v rozuctovani do PU co som vlastne potrebovala ale napriek tomu to stale dava na ucet 521....a tymto mi odpadol iba problem, ze takemuto zamestnancovi mi hned vypocitalo aj odvod za GP a UP - tie tam urcite musia byt
potom ho berú ako riadneho zamestnanca, tým pádom by som to riešila cez stredisko a nastavila napr. na stredisko 2 = konateľa účtovanie 522.
Katarina-fa
29.07.12,18:20
áno v SP je iba ako zamestnanec
Katarina-fa
04.08.12,14:59
takže som to urobila cez strediská rozdelené na spoločníci a zamestnanci....

ešte by som vás poprosila o jednu radu, robím júlové výplaty, v júli bol 1 sviatok, mám zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou, tzn. že sviatok sa neprepočítava priemerom. V personalistike som to zadala: preplatenie sviatku mesačnou mzdou, je to tak správne? Keď mám už vygenerovanú mzdu zamestnancovi, ktorý odpracoval celý mesiac, nemá žiadne náhrady, tak má vo výplatnej páske uvedené Pracovná doba 21 dni/168 hod. a sviatok 1 den/8 hod. a v prvom riadku zložky mzdy je iba mesačná mzda ale v počte 22 dní/176 hodín. Nemá tam byť iba 21 dní/168 hodín?
Paula
04.08.12,15:24
Máš to dobre vygenerované.
KEJKA
04.08.12,16:03
máš to dobre.
lubka0907
16.08.12,08:04
Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto otázka už bola.
Kde uvediem v Olympe SK NACE? Uviedla som to v podnik -> nastavenia -> štatistická klasifikácia ek. čin., ale pri tlači mi to tam nezobrazuje. Je povinné tento údaj všade uvádzať?
Ďakujem
veronikasad
16.08.12,08:06
Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto otázka už bola.
Kde uvediem v Olympe SK NACE? Uviedla som to v podnik -> nastavenia -> štatistická klasifikácia ek. čin., ale pri tlači mi to tam nezobrazuje. Je povinné tento údaj všade uvádzať?
Ďakujem
Kde potrebuješ tento údaj uviesť ? (na akom tlačive)
lubka0907
16.08.12,08:09
Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamest.
veronikasad
16.08.12,08:11
Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamest.
Skús ešte raz vygenerovať výplatu tohto zamestnanca, ak si kod zadávala po generovani výplaty. Ak nepomôže - volaj hotline.
lubka0907
16.08.12,08:17
Ďakujem..to ma nenapadlo :D
Aňuška
17.08.12,10:25
Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto otázka už bola.
Kde uvediem v Olympe SK NACE? Uviedla som to v podnik -> nastavenia -> štatistická klasifikácia ek. čin., ale pri tlači mi to tam nezobrazuje. Je povinné tento údaj všade uvádzať?
Ďakujem

Údaj ťahá zo zadania v Olympe:
- Organizácia
- Podnik
- Nastavenia
- ŠKEČ
janaGT
21.08.12,13:03
poprosím o pomoc, kde mám zadať u novej zamestnankyne na dohodu, že je evidovaná na úrade práce ale bez poberania podpory?
Mila123
21.08.12,13:06
poprosím o pomoc, kde mám zadať u novej zamestnankyne na dohodu, že je evidovaná na úrade práce ale bez poberania podpory?
a prečo to chceš mať zadané????
tebe ako mzdárke je predsa jedno, či je alebo nie je ÚP evidovaná......popr. či poberá alebo nepoberá podporu.....aspoň ja si to nikde neevidujem.....
veronikasad
21.08.12,14:05
poprosím o pomoc, kde mám zadať u novej zamestnankyne na dohodu, že je evidovaná na úrade práce ale bez poberania podpory?
Janka, poberanie či (ne)poberanie podpory nijako neovplyvní výšku možného príjmu uchádzača o zamestnanie počas evidencie na UP.
janaGT
22.08.12,05:09
ďakujem za odpovede
KEJKA
23.08.12,05:38
ja sa trápim s tlačou zostáv - rekapitulácia miezd. Od novej verzie mi štandardne súčtuje za stredisko. Lenže ja som strediská nevolila, nenastavovala, určite nie vedome. Vpravo kolonky za stredisko mám prázdne - bez fajok. myslím, že ani rekapituláciu nemám kde zrušiť - keby som ju nechcela mať vytlačenú - pri jednej mzde je súčtová zostava zbytočná.
Poradte, kde treba a čo nastaviť, aby mi tlačilo bez súčtovania stredísk a prípadne aj kde sa volí a zakazuje rekapitulácia údajov pri tlači dokumentov.
Ďakujem
truch
23.08.12,05:56
Kejka, ktorú rekapituláciu tlačíš? Ja rekapituláciu výplat - podľa pracovníkov a tam žiadne stredisko nemám.
KEJKA
23.08.12,06:31
ja tu druhú - viac mi z účtovného hľadiska vyhovuje.
ide mi o všetky zostavy, ktoré vie tlačiť aj za stredisko.
Ivusik_Pampusik
06.09.12,11:23
Dobrý deň, môžem 2 dohodárov, ktorí majú v danom mesiaci nulovú výplatu v olympe nevygenrovať? (bo mame viacej zamestnancov než nás olymp pustí a kvôli 2-3 mesiacom nechceme rozširovať program)..odvody ani iné mi to v danom mesiaci neovplyvní keď nič nezarobili(do mesačného výkazu ich dopíšem, daň nebude žiadna), ale neviem či by nebol problém pri iných papieroch mesačných, ročných.. môžem to tak spraviť, že ich nevygenerujem alebo mi ten mesiac bude neskôr chýbať? Ďakujem
ada159
06.09.12,11:33
Bude to chýbať na konci roka v mzdového listoch, ale ak sú to len dvaja, dá sa to aj ručne a tak isto, ked budes dávať potvrdenia za rok, v mesiacoch, kedy nebola mzda generovana, nebude ten mesiac uvedený v potvrdeni
Ivusik_Pampusik
06.09.12,11:43
no to potvrdenie by mi nevadilo bo to im dám ked skončia (vymažem si nieču mzdu, nahodim jeho, vytlačim, a opať nahodím tu pôvodu mzdu - takže mesiace tam budem mať)... ten mzdový list budem aj niekomu posielať? a v iných dokumentoch mi to nebude chýbať?
tictac7
06.09.12,12:05
no to potvrdenie by mi nevadilo bo to im dám ked skončia (vymažem si nieču mzdu, nahodim jeho, vytlačim, a opať nahodím tu pôvodu mzdu - takže mesiace tam budem mať)... ten mzdový list budem aj niekomu posielať? a v iných dokumentoch mi to nebude chýbať?

...Ty sa vieš vrátiť po polroku do uzavretého mesiaca a ten prerobiť? ...a to ako bude vyzerať - vrátiš sa do augusta, vyhodíš jedného urobíš výplatu inému - potom prejdeš do decembra - vytlačíš si čo potrebuješ - zas sa vrátiš do augusta - vymažeš toho, čo nič nezarobil, dáš výpočet niekomu inému - prejdeš do decembra - ... hmmm....

a čo budeš robiť budúci rok? Keď to takto spravíš, dohodár pracujúci u Teba v roku 2013 - bude platiť aj poistenie v nezamestnanosti - o 2 roky sa u Teba ukáže, že potrebuje potvrdenie - ako mu ho spravíš?
Paula
06.09.12,12:15
Ja mesiace nikdy neuzatváram, ale robiť taký "hokej" v mzdách skončí raz nie jednou, ale mnohými chybami a potom prídu ďalšie otázky : Ako to mám dať na poriadok ?
A ešte sa môže stať, že kontrola zo sociálky si bude žiadať aktuálne nejaký prehľad na konkrétne (staršie)obdobie ...ten sa vytlačí asi zmätočný.
Ivusik_Pampusik
06.09.12,12:19
ved preto sa pýtam či ked tu mzdu nevygenrujem či to bude problém bo šef povedal že on platiť toľko za rozšírenie programu nebude bo tí dohodári sú u nás tak na 2-3 mesiace tak hľadám riešenie ako to vyriešiť bez toho
Paula
06.09.12,12:25
ved preto sa pýtam či ked tu mzdu nevygenrujem či to bude problém bo šef povedal že on platiť toľko za rozšírenie programu nebude bo tí dohodári sú u nás tak na 2-3 mesiace tak hľadám riešenie ako to vyriešiť bez toho


Celoročné rekapitulácie a potvrdenia za čokoľvek budú chybné...leda by šéf po skončení roka zobral ceruzku a papier a bavkal sa mesiac so súpiskami - aby všetko sedelo,
tictac7
06.09.12,12:38
ved preto sa pýtam či ked tu mzdu nevygenrujem či to bude problém bo šef povedal že on platiť toľko za rozšírenie programu nebude bo tí dohodári sú u nás tak na 2-3 mesiace tak hľadám riešenie ako to vyriešiť bez toho

neviem, akú prácu tí dohodári vykonávajú, keď nemajú každý mesiac mzdu. Ak je to tak, že dnes ich zavolám, že ich na dva týždne potrebujem a potom ich zavolám opäť o 3 mesiace na štyri týždne - tak jediným riešením je vždy robiť dohodu len na ten čas, čo vykonávajú činnosť a po skončení ukončiť dohodu, teda vždy aj nanovo nahlasovať začiatok a koniec do SP
Paula
06.09.12,12:47
Ale ani to nerieši celoročný prehľad odvodov, rekapitiláciu miezd, mzdové listy, ročné Hlásenie....to by program nemohol zodpovedne urobiť, keď sa z času na čas jedna mzda vymaže, aby sa urobila iná, následne sa nejaká spätne dorobí, lebo bola vymazaná. To naozaj len "ručne" všetko spočítať za kalendárny rok. A ustrážiť, čo bolo vymazané :confused:
Paula
06.09.12,12:52
Ešte ma napadlo, nemusíte posielať do SP elektronicky? Lebo to si už neviem predstaviť, že by ten vymazaný na chvíľu kvôli dohodárovi v dávke chýbal.
Aňuška
06.09.12,12:57
Dobrý deň, môžem 2 dohodárov, ktorí majú v danom mesiaci nulovú výplatu v olympe nevygenrovať? (bo mame viacej zamestnancov než nás olymp pustí a kvôli 2-3 mesiacom nechceme rozširovať program)..odvody ani iné mi to v danom mesiaci neovplyvní keď nič nezarobili(do mesačného výkazu ich dopíšem, daň nebude žiadna), ale neviem či by nebol problém pri iných papieroch mesačných, ročných.. môžem to tak spraviť, že ich nevygenerujem alebo mi ten mesiac bude neskôr chýbať? Ďakujem

Ak v danom mesiaci dohodár nepracoval, netreba mu robiť nulovú výplatu. Ja takýchto tiež negenerujem a do prílohy MV mi ich v Olympe dáva.
V žiadnom prípade nedoporučujem čarovať s vymazávaním výplat.
Paula
06.09.12,13:06
To som netušila, že potiahne do výkazu SP aj bez generovania . Len aby potiahlo aj inam, kam treba :).
Aňuška
06.09.12,13:12
To som netušila, že potiahne do výkazu SP aj bez generovania . Len aby potiahlo aj inam, kam treba :).

Paula, do mzdového listu uvedie len tie mesiace, v ktorých bola mzda. V personálnom mzdovom liste je uvedený dátum trvania dohody, takže je to podľa mňa O.K. Ani s potvrdeniami som nemala problém.
janka67
06.09.12,13:15
Ja mám skúsenosť, že do SP "potiahne" aj bez generovania mzdy, len nesmie byť urobená uzávierka konkrétneho mesiaca pri vytváraní exportu pre mesačný výkaz do SP
Paula
06.09.12,13:20
Nehrozí mi ten vyššie preberaný prípad, ale naisto si mnohým pomohla :)
Ivusik_Pampusik
06.09.12,13:50
myslela som vymazať mzdu jednému dohodárovi aby som mohla vygenerovať druhému len kvôli tomu potrdenie o príjme ked ukončí dohodu a potom to dať hned naspat :)
Mila123
06.09.12,14:49
koľko stojí rozšírenie programu????

mzdové listy sa majú archivovať celý život, vždy.......chceš si ich robiť ručne? všetko opravovať????
to hádam nie.......
Paula
06.09.12,15:00
myslela som vymazať mzdu jednému dohodárovi aby som mohla vygenerovať druhému len kvôli tomu potrdenie o príjme ked ukončí dohodu a potom to dať hned naspat :)


Takže sa napokon nejedná o "nulovú" mzdu ? Strácam niť.
Ivusik_Pampusik
07.09.12,11:51
mali by nulovú výplatu ja len kvôli tomu potvrdení o príjmoch som myslela vygenerovat aby bolo dobre...bo som nevedela že je nejako obmedzené koľko sa dá vygenerovať miezd tak sme to tento mesiac prešvihli o 2 a na druhý mesiac nám to výchádza o 1 navyšše a potom si na to budme musiet dat pozor...len neviem čo s tými dvomi mesiacmi...
tictac7
07.09.12,12:06
mali by nulovú výplatu ja len kvôli tomu potvrdení o príjmoch som myslela vygenerovat aby bolo dobre...bo som nevedela že je nejako obmedzené koľko sa dá vygenerovať miezd tak sme to tento mesiac prešvihli o 2 a na druhý mesiac nám to výchádza o 1 navyšše a potom si na to budme musiet dat pozor...len neviem čo s tými dvomi mesiacmi...

...to mi chceš povedať, že vás zruinuje dokúpenie licencie?
mondes
24.09.12,07:40
Dobrý deň mám na Vás jednu otázku ohľadom bezplatného školenia Olympu. Chystám sa naňho a zaujíma ma, či si môžem zobrať aj notebook s demoverziou a skúšať si, alebo nám to budú len na plátne ukazovať. Prosím tých, čo sa zúčastnili takéhoto školenia o odpoveď. Vďaka.
KEJKA
10.10.12,05:33
mám problém so sviatkami a SL pri skrátenom HPP. zadanie je 1/4, 10hod týždenne
zadala som takto pracovný kalendár, pracovná doba každý štvrtok a piatok po 5 hodín.
a teraz som si všimla, že ak sviatok pripadne na tieto dni, tak deň sa má zaplatiť mesačnou mzdou, označí sa ako sviatok
ale OLYMP ho zaráta do nároku na SL. Takže od začiatku roka mi takto zam-covi priznal stravné lístky o 5 ks viac aj za sviatky. Pri bežnom - plnom HPP mi program ráta SL správne.

Pokiaľ riešim SL v rámci dohody o pracovnej činnostiv zmysle uzavretých podmienok, tiež tam mám pracovný kalendár ako vyššie uvádzam a tam je to v poriadku, nakoľko sviatky sa do hodín neuvádzajú.
L-M
10.10.12,08:25
mám problém so sviatkami a SL pri skrátenom HPP. zadanie je 1/4, 10hod týždenne
zadala som takto pracovný kalendár, pracovná doba každý štvrtok a piatok po 5 hodín.
a teraz som si všimla, že ak sviatok pripadne na tieto dni, tak deň sa má zaplatiť mesačnou mzdou, označí sa ako sviatok
ale OLYMP ho zaráta do nároku na SL. Takže od začiatku roka mi takto zam-covi priznal stravné lístky o 5 ks viac aj za sviatky. Pri bežnom - plnom HPP mi program ráta SL správne.

Pokiaľ riešim SL v rámci dohody o pracovnej činnostiv zmysle uzavretých podmienok, tiež tam mám pracovný kalendár ako vyššie uvádzam a tam je to v poriadku, nakoľko sviatky sa do hodín neuvádzajú.

Môžem sa opýtať kde program ráta nárok na stravné lístky? Ďakujem
LUBY
10.10.12,09:17
V zrážkach sa nastavuje zrážka za stravné a keď nastavíte počet odpracovaných hodín 5 a neodkliknete zarátať aj sviatok, tak program lístok za sviatok nezaráta
KEJKA
10.10.12,20:33
to platí pri štandardnom HPP, ale nie pri skrátenom úväzku HPP. To, čo popisuješ nastavené mám.
KEJKA
11.10.12,04:24
Môžem sa opýtať kde program ráta nárok na stravné lístky? Ďakujem
neráta, resp. vypočíta zrážku za SL podľa nastavenia v zrážkach. Ja bežne dávam taxu za 1ks
nárok podľa odpracovaných dní už počíta program. Roky to takto funguje bez problémov, len tento rok klienti začali vymýšľať skrátené úväzky, podľa toho som nastavila pracovné kalendáre a zistila som, že to nefunguje spoľahlivo - počíta aj sviatky do nároku.
KEJKA
11.10.12,08:51
posúvam....prosím o reakcie na posledné príspevky.
Mila123
11.10.12,09:18
Kejka, ak ti nikto neporadí napíš, popr. zavolaj do Krosu.....(ja tam veľmi často volám a niekedy sa aj dočkám odpovede...)
tinkas
16.10.12,11:18
ahoj pls. ktorý dokument vytlačiť z olympu ako podklad pre zaúčtovanie k ID?
Aljok
16.10.12,11:30
ahoj pls. ktorý dokument vytlačiť z olympu ako podklad pre zaúčtovanie k ID?

Choď do stĺpca Dokumenty - Rozúčtovanie mzdových nákladov - Pre podvojné účtovníctvo
KEJKA
16.10.12,14:23
ja si tlačím rekapituláciu, mesačné odvody a SF. ID si robím sama.
Aljok
16.10.12,15:18
Keďže mám aj Omegu robím export predkontácií, takže ID mi vygeneruje Omega po importe.
dara
14.11.12,14:09
Dobrý deň, pracujem s olympom, avšak doposiaľ som mala iba dohodárov, to pre upresnenie. Od 17.10.2012 firma zamestnáva na plný úvazok zamestnanca. Jeho hrubá mzda je stanovená na 550 EUR ako mesačná. Takto ju mám aj zadefinovanú v zložkách mzdy. Prosím Vás, čistá mzda mi vychádza 227,81 EUR (avšak až po doplnení do výpočtu miezd, ktoré mi hádžu s nulovou hodnotou). Je výška mzdy vypočítaná správne ? Viem, že pre niekoho je to asi triliálna záležitosť, ale ja by som nerada urobila chybu. Moc ´dakájem
dara
14.11.12,14:21
posúvam si
dara
14.11.12,14:36
V zložkách mzdy mám uvedenú sumu 550 EUR. A keď pracoval od 17.10.2012 pre mesačnú mzdu, aký má byť prosím Vás správny výpočet? Z krosu som dostala odpoveď ako mám mať nastavená, tak to aj mám.
dara
14.11.12,14:37
Mám tam nastavené mesačná mzda 550 EUR 10/2012
veronikasad
14.11.12,14:39
V zložkách mzdy mám uvedenú sumu 550 EUR. A keď pracoval od 17.10.2012 pre mesačnú mzdu, aký má byť prosím Vás správny výpočet? Z krosu som dostala odpoveď ako mám mať nastavená, tak to aj mám.
Ak neodpracoval celý mesiac tak je to OK. Nevšimla som si dátum, myslela som že pracoval celý mesiac.

(správnosť výpočtu si overíš keď základnú mzdu vydelíš kal.fondom pracov.času a vynásobíš počtom skutočne odprac.hod.)

Zložku mzdy máš správne nastavenú aj v personalistike, alebo si opravovala až po generovaní výplaty ?
dara
14.11.12,14:42
Jaj už som sa ľakla, ja som si to prepočítala aj ručne a malo by to byť správne. Neodpracoval celý mesiac, nastupil 17.10. ďakujem moc
dara
14.11.12,14:42
Mám ju nastavenú správne už predtým. Generovala som potom ešte raz skúšobne na novo znova mi to vyšlo rovnako, aj keď som počítala ručne.
veronikasad
14.11.12,14:44
Mám ju nastavenú správne už predtým. Generovala som potom ešte raz skúšobne na novo znova mi to vyšlo rovnako, aj keď som počítala ručne.
Nerozumiem tejto vete
(avšak až po doplnení do výpočtu miezd, ktoré mi hádžu s nulovou hodnotou).
dara
14.11.12,14:51
Ano, to bolo predtým, než som hovorila s krosom. Nechápem to, mala som udaje presne doplnené a nechcelo mi zo zložiek mzdy prenášať do výpočtu miezd. Potom som to vymazala a doplnila opätovne a už to bolo ok. Išlo mi ot výšku či je správne, aj keď som počítala pre každý prípad aj ručne, aby som sa nesekla. Teraz mám problém, že mi neberie hodnoty do výkazu VŠZP. nenačíta mi odvody. Do SOC. mi to berie (aj keď viem, že toto sa podáva elektronicky), ale do VSZP nie.
KEJKA
14.11.12,19:06
no vidíš, poradili ti, na tvoju ss-ku som prišla až teraz. vynímočne som ti aj odpovedala, ale už po funuse.........
máš VšZP zadanú ako zdravotnú poisťovňu?
veronikasad
14.11.12,20:58
Ano, to bolo predtým, než som hovorila s krosom. Nechápem to, mala som udaje presne doplnené a nechcelo mi zo zložiek mzdy prenášať do výpočtu miezd. Potom som to vymazala a doplnila opätovne a už to bolo ok. Išlo mi ot výšku či je správne, aj keď som počítala pre každý prípad aj ručne, aby som sa nesekla. Teraz mám problém, že mi neberie hodnoty do výkazu VŠZP. nenačíta mi odvody. Do SOC. mi to berie (aj keď viem, že toto sa podáva elektronicky), ale do VSZP nie.
skontroluj si, či máš prísl. ZP doplnenú v bankových účtoch - druh :zdravotné poistenie.
Rovnako ju treba uviesť v personalistike : v časti zdravotné poistenie. Nastav sa na prísl. zamestnanca a skontroluj si cez oprav.
dara
15.11.12,09:25
Ahoj Veronikasad mala som tam 2 nastavený účet pre VŠZP a už som na to prišla len som včera už nestihla odpísať, že je to vybavené. Teraz sa mordujem ako je to s nastavením dovolenky. U dotyčného zatiaľ za október 2012 nevznikol nárok, nemal odpracovaných 21 dní, ale predsa len pokiaľ má pracovný pomer na dobu neurčitú so skúšobnou dobou nemalo by mi vykazovať na výplatnej páske jeho nárok do konca roku 2012? skúsila som nasimulovať aj prípad, že nástup 1.10.2012 aby sa mi to lepšie počítalo, nárok na dv za kal.rok 25 dní, a keď to zadám do časti "hlavný pracovný pomer" dole (odpracované roky) vypočítava mi nárok na dv 4 dni, pričom podľa mňa by malo do konca roku byť 6,5 dňa.
Aňuška
15.11.12,09:31
Ahoj, aj keď nie som Veronika, odpoviem :).

Olymp to ráta nasledovne: pokiaľ nemá pracovník odpracovaných 60 dní, tak každý
mesiac prepočítava nárok na dovolenku podľa odpracovaných dní (za každých 21 odprac. dní 1/12). Ak má odpracovaných 60 dní, potom vypočíta nárok za kalendárny rok (samozrejme zohľadní dátumu nástupu)
veronikasad
15.11.12,09:34
Ahoj, aj keď nie som Veronika, odpoviem :).

Olymp to ráta nasledovne: pokiaľ nemá pracovník odpracovaných 60 dní, tak každý
mesiac prepočítava nárok na dovolenku podľa odpracovaných dní (za každých 21 odprac. dní 1/12). Ak má odpracovaných 60 dní, potom vypočíta nárok za kalendárny rok (samozrejme zohľadní dátumu nástupu)
V príklade ktorý uviedla - zamestnanec nesplní podmienku 60 dní (nastúpil 17.10.). Vznikne mu nárok len na dovolenku za odpracované dni. Ak by aj splnil - pracovný pomer v oktobri netrval celý mesiac, preto by mu vznikol nárok len na 2/12 ročného nároku.
dara
15.11.12,09:37
No, ale pracovník by mal mať na výplatnej páske koľko má nárok do konca roka nie? Takže v podstate nakoľko teraz neodpracoval 21 mu systém vyhodí 0 a v ďalšom mesiaci budem mať vo výplatnej páske nárok 1 deň? Chápem to správne? A prečo potom keď som nasimulovala nástup 1.10.2012 mi ako nárok na DV udáva 4 dni. Tam by potom nárok mal byť 1 deň podľa toho čo píšeš vyššie, ako to počíta olymp. aj keď správne by do konca roku mal mať tento zamestnanec nárok na 6,5 dňa (tzn. 25/12*3=6,249 tzn. 6,5 dňa).
veronikasad
15.11.12,09:42
No, ale pracovník by mal mať na výplatnej páske koľko má nárok do konca roka nie? Takže v podstate nakoľko teraz neodpracoval 21 mu systém vyhodí 0 a v ďalšom mesiaci budem mať vo výplatnej páske nárok 1 deň? Chápem to správne? A prečo potom keď som nasimulovala nástup 1.10.2012 mi ako nárok na DV udáva 4 dni. Tam by potom nárok mal byť 1 deň podľa toho čo píšeš vyššie, ako to počíta olymp. aj keď správne by do konca roku mal mať tento zamestnanec nárok na 6,5 dňa (tzn. 25/12*3=6,249 tzn. 6,5 dňa).
Prečo jeden deň ? Ak odpracuje 21 dní, bude mať na páske 1/12 ročného nároku. V oktobry mu žiadny nárok na dovolenku nevznikol.

Ak chceš simulovať výplatu (s nástupom od 1.10.), tak výpočet musíš robiť až v decembri, keď už bude mať odpracovaných 60 dní. Vtedy ti uvedie správny nárok na dovolenku za kal.rok

Na páske za november budeš mať len dovolenku za odpracované dni = 2/12 ročného nároku.
dara
15.11.12,09:49
V októbriá nie, lebo neodpracoval 21 dní. Ak odpracuje celý november na páske bude mať nárok 1,66 dňa (1/12*20). Pri simulácii prípadu nástup 1.10.2012 mi vypočíta olymp pri nároku 25 dní za rok za október 4 dni DV. potom by mal byť nárok iba 1/12 za október nie?
veronikasad
15.11.12,09:53
V októbriá nie, lebo neodpracoval 21 dní. Ak odpracuje celý november na páske bude mať nárok 1,66 dňa (1/12*20). Pri simulácii prípadu nástup 1.10.2012 mi vypočíta olymp pri nároku 25 dní za rok za október 4 dni DV. potom by mal byť nárok iba 1/12 za október nie?
Za ktorý mesiac si generovala výplatu ? Ak za november a nástup je 1.10., nárok posudzuje k 30.11., preto 4 dni sú správne.
dara
15.11.12,09:54
za október
dara
15.11.12,09:55
Mala by som tam mať podľa mojich výpočtov 2 dni. Idem si skontrolovať ešte nastavenia v hlavnom prac.pomere
veronikasad
15.11.12,09:55
za október
to sa mi nezdá, už si ten SW asi moc "doblbla" simuláciou
dara
15.11.12,09:59
No takže nahodila som to na novo, uviedla počet odpracovných rokov, pracovný pomer od 1.10.2012 a na výplatnej páske uvádza 2 dni. Tzn. v mesiaci vo výplatnej mzde za november (ak simulujeme, že by odpracoval celý mesiac) by mal zostatok dovolenky 2/12 4,16 (2/12*25) je to tak správne? Len pre moju kontrolu nech si to viem aj sama kontrolovať a vypočítať.
veronikasad
15.11.12,10:02
No takže nahodila som to na novo, uviedla počet odpracovných rokov, pracovný pomer od 1.10.2012 a na výplatnej páske uvádza 2 dni. Tzn. v mesiaci vo výplatnej mzde za november (ak simulujeme, že by odpracoval celý mesiac) by mal zostatok dovolenky 2/12 4,16 (2/12*25) je to tak správne? Len pre moju kontrolu nech si to viem aj sama kontrolovať a vypočítať.
Kolko rokov má zamestnanec ? Nárok od 1.1.2012 by už nemal byť nastavený na odpracované roky ale vek zamestnanca (neoverovala som, či to naozaj tak funguje)
dara
15.11.12,10:02
38
veronikasad
15.11.12,10:04
No takže nahodila som to na novo, uviedla počet odpracovných rokov, pracovný pomer od 1.10.2012 a na výplatnej páske uvádza 2 dni. Tzn. v mesiaci vo výplatnej mzde za november (ak simulujeme, že by odpracoval celý mesiac) by mal zostatok dovolenky 2/12 4,16 (2/12*25) je to tak správne? Len pre moju kontrolu nech si to viem aj sama kontrolovať a vypočítať.
Dva dni ti uvádza vo výplate za ktorý mesiac ? Ak november - volaj do Krosu, možno máš niekde "zradu" v nastavení.
dara
15.11.12,10:05
2 dni za október. za november by mal potom uvádzať 4 dni nie?
veronikasad
15.11.12,10:12
2 dni za október. za november by mal potom uvádzať 4 dni nie?
a neuvádza ?
dara
15.11.12,10:15
neviem, ďalej som to nedávala už počítať myslím výplatu mzdy za november. Ale to chcem len pre seba pochopiť princíp nech si to viem logicky vyvodiť a potom kontrolovať, či to mám v programe správne. Tzn. v tomto prípade by v novemberi uvádzal olymp na výp.páske nárok na dovolenku 4,16 (2/12*25) a v decembri 6,25 tzn 6,5 (3/12*25). Chápem to správne?
veronikasad
15.11.12,10:20
neviem, ďalej som to nedávala už počítať myslím výplatu mzdy za november. Ale to chcem len pre seba pochopiť princíp nech si to viem logicky vyvodiť a potom kontrolovať, či to mám v programe správne. Tzn. v tomto prípade by v novemberi uvádzal olymp na výp.páske nárok na dovolenku 4,16 (2/12*25) a v decembri 6,25 tzn 6,5 (3/12*25). Chápem to správne?
Dara, ešte raz zhrniem. Kým zamestnanec nemá odpracovaných 60 pre vznik nároku na dovolenku za kal.rok, OLYMP počíta dovolenku za odpracované dni. V decembri keď túto podmienku splní, tak urobí prepočet pomernej časti dovolenky za kal.roka.

Napr. ak by v oktobri bolo menej ako 21 prac.dní - nebudeš mať žiadny nárok. Potom, napr. v novembri bude 23 prac.dní, uvedie ti na páske súčtovný nárok za 10-11. mesiac = 2/12 ročného nároku.
dara
15.11.12,10:26
JA rozumiem, len si chcem odkontrolovať čísla či sú správne:

Zrhnutie, nástup 1.10.2012 (nárok na DV 25 dní za kr)

za október na výplatnej páske 2 dni
za november na výplatnej páske 2/12 ročného nároku tzn. 4,16
za december na výplatnej páske 3/12 ročného nároku tzn. 6,25

Je to správne, snáď som to pochopila oka
veronikasad
15.11.12,10:41
JA rozumiem, len si chcem odkontrolovať čísla či sú správne:

Zrhnutie, nástup 1.10.2012 (nárok na DV 25 dní za kr)

za október na výplatnej páske 2 dni
za november na výplatnej páske 2/12 ročného nároku tzn. 4,16
za december na výplatnej páske 3/12 ročného nároku tzn. 6,25

Je to správne, snáď som to pochopila oka
je to správne, len SW neuvádza "drobné", zaokruhluje na pol dni.
Kludne si nasimulje tú výplatu za november a december, môžeš ju zmazať. Ak uzatvoríš mesiac aby si mohla prejsť do ďalšieho, uzatvorený mesiac sa dá bez problémov otvoriť.
dara
15.11.12,10:42
Ďakujem Ti moc, len som potrebovala si to pre seba odobriť. Radšej som keď presne viem, ako mám čo počítať.
Ivenka
03.12.12,11:56
Ahojte, možno je to tu popísané a nemám pri sebe príručku z Olympu, potrebovala by som poradiť ako sa zadáva pracovný čas v kalendári ak:
Pracovník pracoval v novembri každý deň + odpracoval 1. aj 17. a naviac odpracoval ešte 2 soboty.
Tam kde zadám prácu vo sviatok zaškrtnem tie dni aj krížikom alebo iba napíšem počet hodín. Lebo keď som to tak zadala, tak mi program vyhodil ešte + náhradu za sviatok ? aj keď vtedy pracoval? Mám 5 Eur/hod. Veď ak odpracoval 8*5Eur/hod tak by mal mať 40 Eur + 100 % príplatok, alebo sa mýlim?
Ďakujem.
mondes
17.12.12,06:31
Dobrý deň, prosím Vás, absolvovala som individuálne školenie v programe Olymp. No aj napriek tomu nie som si ešte istá. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, či nemáte nejaké súvislé príklady (záludné) na výpočet miezd (bolo by super aj s riešením). Stiahla som si zo stránky Krosu ale tie sú len také kúskované a už som ich skúšala. Ďakujem veľmi pekne.
veronikasad
17.12.12,06:44
Dobrý deň, prosím Vás, absolvovala som individuálne školenie v programe Olymp. No aj napriek tomu nie som si ešte istá. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, či nemáte nejaké súvislé príklady (záludné) na výpočet miezd (bolo by super aj s riešením). Stiahla som si zo stránky Krosu ale tie sú len také kúskované a už som ich skúšala. Ďakujem veľmi pekne.
toto si neskúšala ?

http://www.kros.sk/37085

príp. príručky mzdára, ktoré vydal KROS v papierovej forme.