valy
30.03.07,13:14
Chcela by som tohto roku cestovať na dovolenku do Bulharska s rodinou.
Mám dve deti:9 a10 r.a s manželom by sme chceli ísť niekde do Pomoria,
alebo na Slnečné pobrežie.Dá sa tam ubytovať niekde aj na súkromí?
Poraďte mi prosím. Vďaka:cool:
Lion Topoľčany
30.03.07,17:10
S manželom som bola v Bulharsku v roku 2000, boli sme ubytovaní v Nessebare,išli sme tam cez cestovku, ubytovanie bolo v rodinnom dome,bolo tam super a lacno. Jednoznačne odporúčam ísť cez cestovku...
zsolt69
09.04.07,07:07
Skús sa pozriet na tieto sránky. Tento rok ideme prvý krát a skúsime to pre zmenu letecky. Doteraz sme boli len s autom v Taliansku a Chorvátsku. Ideme do letoviska Kiten.

http://www.porada.sk/t9298-p3-bulharsko.html

http://www.porada.sk/t9298-bulharsko...enka+bulharsko

http://www.porada.sk/t9298-p13-bulha...tml#post256633
MIŠO T
25.04.07,16:29
V pláne na tento rok -by sme chceli dovolenkovať v Bulharsku. Lenže v mesiaci 05.2007 končí platnosť cestovných pasov/CP/.
Keďže už aj Bulharsko a Rumunsko sú v EU - je potrebné vybavovať si nový, alebo bude postačovať OP ?
Monikov
25.04.07,17:23
V Bulharsku sme boli pred dvoma rokmi. Boli sme v Kraneve, je to blízko Varny. Cestovali sme vlastnými autami, cesta trvala s prestávkami asi 24 hodín. Ubytovanie sme si našli asi tak za hodinu - u súkromníka. Mali sme čisto a relatívne kľud. V izbách sme boli po 2. Pre 8 ľudí bola k dispozícii kúpelňa a WC - bolo tam čisto, ale treba si vyberať. Platili sme 4 Euro za člena na 1 deň. Na pláž sme šlapali asi 20 minút. Pláž je piesková, relatívne čistá. More nádherné, postupne sa prehlbuje, takže sa tam kúpali aj malé detičky. Je tam aj nuda pláž :). Strava vyhovujúca, stretli sme tam dosť veľa Slovákov, hlavne mladých ľudí. Značkové oblečenie za bagateľ a čo bolo pre mňa najdôležitejšie, nemusela som tam variť, pretože hlavné jedlo Vás vyjde na nejakých 200,-- Sk. Oplatí sa zobrať EURO, pretože pri zámene Sk
Je zlý kurz.
Teraz sú už v EU, takže na hraniciach s Rumunmi nebude problém (myslím s úplatkami, ani sme nevedeli začo, a platili sme veľa!).
Pršalo nám len jeden deň , boli sme tam 14 dní. Nám sa tam páčilo - okrem cestovania. Jaj! A keď si niekto myslí, že v Rumunsku sú zlé cesty, tak sa veľmi mýli. Všetko perfektne vyznačené, vozovky na hlavných ťahoch úplne nové. Horšie to bolo s vozovkami v Bulharsku. Prajem Vám príjemnú dovolenku! Dúfam, že sa Vám vydarí tak, ako nám.
ondrejvla
25.04.07,17:32
V pláne na tento rok -by sme chceli dovolenkovať v Bulharsku. Lenže v mesiaci 05.2007 končí platnosť cestovných pasov/CP/.
Keďže už aj Bulharsko a Rumunsko sú v EU - je potrebné vybavovať si nový, alebo bude postačovať OP ?

Myslím, že postačí OP, najlepšie ti povedia v cestovke. Bulharsko je nádherná krajina, my tam chodíme takmer každý rok, letecky si tam za necelé 2 hodiny, ľudia sú ochotní a milí, more teplučké, strava podľa výberu, kde sa rozhodneš...
Lydka R
25.04.07,17:44
Takisto sa pripájam k tomu, že do Bulharska sa oplatí ísť. Minulý rok sme boli v Sozopole, ubytovanie veľmi pekné v penzióne s výhľadom na more. A tiež som si vychutnávala to, že okrem kávy (aj to len preto, že som si ju chcela v kľude vypiť na balkóne) som sa absolútne nezapodievala tým, čo budeme variť a jesť. Jednoducho ozaj stačí sadnúť do ktorejkoľvek reštaurácie, vybrať si (páčil sa mi výber podľa obrázka jedla) a najesť sa do sýtosti. Tým chcem povedať, že Bulharsko nie je taký drastický útok na peňaženku, ako napr. Chorvátsko, Taliansko a pod. Voda bola čistá, pláže pieskové, no proste super.
ZDENIELA
26.04.07,04:35
V pláne na tento rok -by sme chceli dovolenkovať v Bulharsku. Lenže v mesiaci 05.2007 končí platnosť cestovných pasov/CP/.
Keďže už aj Bulharsko a Rumunsko sú v EU - je potrebné vybavovať si nový, alebo bude postačovať OP ?

My sa tam tiež toho roku chystáme a v cestovke nám odporučili pasy, čo je pre mňa nepríjemné, pretože mám pas už neplatný. Ale určite pôjdem a pas si vybavím... Určite sa tam nebudem handrkovať s neakým colníkom o platnosti alebo neplatnosti cestovania na OP, ;) Veď i len do Poľska sme ešte asi pol roka po vstupe do EU chodili na pasy. Týmto si určite dovolenku nechcem pokaziť. :D
burns
11.05.07,09:48
staci OP uplne
vretienko
14.05.07,10:41
V Pomorí nie je problém zohnať ubytovanie na súkromí, len si treba zistiť presnú polohu ubytovania ako ďaleko je od pláže, ktorá je v Pomorí iba na jednej strane poloostrova, aby sa Vám nestalo, že budete musieť ďaleko chodiť, ak Vám môžem odporučiť tak hľadajte ubytovanie v starom Pomorí, ak budete chcieť aj nejaké iné informácie rada Vám poradím, máme svoju vlastnú cestovnú kanceláriu a tento rok to už bude tretia sezóna čo organizujeme zájazdy do Pomoria vlastnou autobusovou dopravou.
vretienko
31.05.07,17:25
reagujem na súkromnú správu od DAV, nakoľko zatiaľ nemôžem posielať súkromné správy napíšte mi svoj e-mail tam Vám pošlem presný rozpis turnusov a ceny
nellita
06.06.07,13:37
Tak ak vam mozem poradit kontaktujte Limbu , Bratislava cestovku pracuje tam original Bulhar ktory vam vie vsetko dojednat poradit a budete 100 percentne spokojni. Ine cestovky vam nepovedia vsetko pretoze chcu predat ja to viem lebo som robila delegatku a ptrave v Bulharsku. Moze sa potom stat ze budte mat pokazenu dovolenku
Slavka Hajcakova
21.06.07,07:47
Prosím o radu: Akú menu je najlepsie zobrat do bulharska. Mam neake libry a neviem ci im menit na slovensku na eura, alebo az v bulharsku. Naozaj sa tam da platit eurom napr. v kraneve?
kacena26
21.06.07,08:09
Ahoj najlepsie je zobrať si levi zo slovenska a pár eur pre istotu. lebo co sa týky eura dokázu poriadne oklamat na kurzoch a aj v reštikách. mi sme boli min.rok v prímorsku a ani sme eura nepremienali lebo mám stacili lavi a aj tie sme mali problém minút - naozaj dovolenka pre slovákov. za bohatú večeru z dezertom sme zaplatili cca za jedného 200,-
peknú dovolenku
sgm
21.06.07,10:47
Ahoj najlepsie je zobrať si levi zo slovenska a pár eur pre istotu. lebo co sa týky eura dokázu poriadne oklamat na kurzoch a aj v reštikách. mi sme boli min.rok v prímorsku a ani sme eura nepremienali lebo mám stacili lavi a aj tie sme mali problém minút - naozaj dovolenka pre slovákov. za bohatú večeru z dezertom sme zaplatili cca za jedného 200,-
peknú dovolenku
Dovolím si nesúhlasiť s Tebou. Každý rok si berieme eurá a len pár leva (na benzín). Po príchode do miesta, kde bývame, väčšinou meníme eurá na leva v miestnej banke (UNI - podotýkam, že výlučne v banke a nie v zmenárni - tam občas ošmeknú) a z vlastných skúseností viem, že zatiaľ bol kurz euro/lev vždy vyšší ako u nás;) Vo vyhľadávači google si treba zadať bank of Bulgaria, určite niečo zobrazí, okrem iného sa tam dajú nájsť aktuálne kurzy. Krásny deň :---
Bea
Robina
05.07.07,18:53
Chystáme sa na dovolenku do Pomoria cez Srbsko. Nevie mi niekto poradiť trasu a taktiež ako postupovať pri zmene peňazí a aké sú poplatky. Veľmi pekne ďakujeme za každú radu.