Lekon
01.04.07,17:32
Dobrý deň, chcem sa poradiť. Jedna známa mala príjmy iba zo závislej činnosti + mala príjmy 26 tisíc podľa Zmluvy o spoločnom diele (Autorský zákon). Chcela si tieto príjmy zdaniť 19%, avšak jej kolegovia si uplatnili z týchto príjmov 40% výdavky a až potom to zdanili. Neviete mi niekto poradiť, ako má postupovať v tomto prípade a či má použiť typ A alebo B? Ďakujem.
Muška
01.04.07,17:33
DP typ B
§ 6 odst. 2 písm. a)
Príjem v hrubom - mínus 40 % paušálne výdavky.

klikni http://www.porada.sk/t44398-autorske-zmluvy-danove-priznanie.html?highlight=honor%E1re
Lekon
01.04.07,17:36
Takže použije typ B a píše príjmy do oddielu VI. ako živnostník?
Muška
01.04.07,17:37
doplnila som Ti tam link
Muška
01.04.07,17:47
Ten príjem z autorského honoráru musí dať v "hrubom", čiže ak jej strhli nejaké 2 % do fondu , tak aj tie musí dať do príjmu