Olinka07
01.04.07,22:12
Dobrý deň, pomôže mi niekto?

:confused:
Nezisková organizácia chce prijať do trvalého pracovného pomeru občana so zdravotným postihnutím. Rozhodli sa využiť príspevok na zriadenie a prevádzkovanie chránenej dielne/chráneného pracoviska. Mám základné informácie ako treba postupovať a kam podať žiadosť. Akurát píšem podnikateľský zámer a zasekla som sa na finančnej prognóze. Ako mám vykázať budúce finančné zisky z CHP, keď ZP občan bude poskytovať bezplatné sociálne poradenstvo klientom, ktoré je súčasťou iného projektu, ktorý už dávno beží? Podotýkam , nie som účtovník, s takýmto niečim sa stretávam po prvý krát a neviem si rady.Keby mi to mohol niekto polopatisticky vysvetliť... Ďalej sa chcem opýtať, na čo je určený príspevok na prevádzkové náklady chránenej dielňe/chráneného pracoviska? Možem do týchto nákladov zahrnúť aj plat ZP občana, alebo jeho pomernú časť a odvody? Môže neziskovka o tento príspevok žiadať i opakovane, napríklad za každý rok fungovania chráneného pracoviska? Prosím, pomôžte mi, je to súrne, chceli by sme žiadať o príspevok čo najskôr.

Ďakujem.