Zavrieť

Porady

Neziskovka a chránená dielňa

Anketa: Môže neziskovka zriadiť chránené pracovisko?

Počet hlasujúcich
6. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    5 83.33%
  • Nie

    1 16.67%
Dobrý deň, pomôže mi niekto?


Nezisková organizácia chce prijať do trvalého pracovného pomeru občana so zdravotným postihnutím. Rozhodli sa využiť príspevok na zriadenie a prevádzkovanie chránenej dielne/chráneného pracoviska. Mám základné informácie ako treba postupovať a kam podať žiadosť. Akurát píšem podnikateľský zámer a zasekla som sa na finančnej prognóze. Ako mám vykázať budúce finančné zisky z CHP, keď ZP občan bude poskytovať bezplatné sociálne poradenstvo klientom, ktoré je súčasťou iného projektu, ktorý už dávno beží? Podotýkam , nie som účtovník, s takýmto niečim sa stretávam po prvý krát a neviem si rady.Keby mi to mohol niekto polopatisticky vysvetliť... Ďalej sa chcem opýtať, na čo je určený príspevok na prevádzkové náklady chránenej dielňe/chráneného pracoviska? Možem do týchto nákladov zahrnúť aj plat ZP občana, alebo jeho pomernú časť a odvody? Môže neziskovka o tento príspevok žiadať i opakovane, napríklad za každý rok fungovania chráneného pracoviska? Prosím, pomôžte mi, je to súrne, chceli by sme žiadať o príspevok čo najskôr.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Neziskovka a chránená dielňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.