jana123
11.04.07,11:27
Ahojte, ako uctujete v MRP PU Win platby kartou ? Nechcem uctovat naklady a DPH priamo na bankovom vypise. Neviem, ci pouzit ucet 335 alebo 333 a ci uctovat len do dennika alebo pouzit aj evidenciu ostatnych pohladavok prip. ostatnych zavazkov. Dakujem.
evina
11.04.07,09:34
Ahojte, ako uctujete v MRP PU Win platby kartou ? Nechcem uctovat naklady a DPH priamo na bankovom vypise. Neviem, ci pouzit ucet 335 alebo 333 a ci uctovat len do dennika alebo pouzit aj evidenciu ostatnych pohladavok prip. ostatnych zavazkov. Dakujem.

na túto tému tu nájdeš príspevko až až... Sú názory na účtovanie cez účet 261 /ja tak účtujem/ a sú názory na účtovanie aj cez pohľadávky. Rozhodnúť sa musíš sama bez ohľadu na soft, ktorý používaš..

http://www.porada.sk/t9368-p3-tovanie-trby-na-zklade-erp.html

platba kartou
adrina
11.04.07,10:09
Ahojte, ako uctujete v MRP PU Win platby kartou ? Nechcem uctovat naklady a DPH priamo na bankovom vypise. Neviem, ci pouzit ucet 335 alebo 333 a ci uctovat len do dennika alebo pouzit aj evidenciu ostatnych pohladavok prip. ostatnych zavazkov. Dakujem.
Ja používam 261, založila som si analytiku na kreditky, aby sa mi to nemiešalo s ostatnými prevodmi.
banka 261/221
doklad o platbe z POS 5**/261
343/261
Valika
18.04.07,07:32
pekný deň prajem a treba k tomu vystaviť interný doklad? myslím že áno len zisťujem ako to robíte vy.
Janinkaaa
18.04.07,07:38
Ja vystavujem interné doklady k platobným kartám raz mesačne, vžda ku koncu mesiaca.
Valika
18.04.07,07:39
Vieš poskytnúť nejaký vzor? vdaka.
Janinkaaa
18.04.07,08:09
Je to klasický ID.
Spočítam všetky bločky a zapíšem :5XX, 343/261
Valika
18.04.07,09:03
Ďakujem a zadávaš to priamo v účt.denníku?
Janinkaaa
18.04.07,09:14
Áno, priamo do denníka zadávam ID
Valika
18.04.07,09:18
vďaka za radu.
Orsz
10.11.07,07:07
Mám otázku na všetkých poraďákov, ktorí účtujú platby kartou cez 335, alebo 261. Aký dátum dáte pri predpise dokladu z RP na internom doklade, ktorý bol platený kartou? Deň na bločku? Alebo posledný deň v mesiaci? Vidím tu rozdiel: ak dáte dátum podľa bločku z RP, nevzniká pohľadávka. Pretože je predpis skôr, ako úhrada. DPH z takýchto bločkov možno odpočítať aj na konci mesiaca, keď sa doklad zúčtuje, teda nemusí byť podľa dátumu na bločku, takže v tomto prípade mi príde správnejšie zúčtovať cez 335. Ale v prípade predpisu, ktorý je dátumovo podľa bločku - skôr 261, alebo 325.
A ešte otázka: Ak máte týchto platieb kartou viac v mesiaci a účtujete ich jednotlivo podľa dátumov na dokladoch - dávate to na jeden ID (kde sú rozpísané jednotlivo, ale sú na jednom papieri) alebo na každý doklad máte samostatný ID?
liba2
10.11.07,07:44
Erika, keď si to tu prečítaš od začiatku, je tu aj odpoveď na tvoju otázku;
najmä príspevok č. 2 od Eviny.
Orsz
10.11.07,09:12
Erika, keď si to tu prečítaš od začiatku, je tu aj odpoveď na tvoju otázku;
najmä príspevok č. 2 od Eviny.

Liba, všetky tieto články mám prečítané odpredu-odzadu, viac-krát. Ide mi len o upresnenie detailu ohľadom dátumov - pretože pri mnohých sa tieto dátumy nespomínajú. Len použitie účtov. Vieš, možno ide len o detail, ale keď nad tým uvažujem, predpisom bločku v deň nákupu mi nemôže vzniknúť pohľadávka voči zamestnancovi - ale skôr záväzok, pretože on zakúpil PHL do firemného auta, a spoločnosť mu dlží peniaze do dňa, kým to banka nevysporiada, čo je deň stiahnutia z účtu.
Jana Acsová
10.11.07,10:03
Vieš, možno ide len o detail, ale keď nad tým uvažujem, predpisom bločku v deň nákupu mi nemôže vzniknúť pohľadávka voči zamestnancovi - ale skôr záväzok, pretože on zakúpil PHL do firemného auta, a spoločnosť mu dlží peniaze do dňa, kým to banka nevysporiada, čo je deň stiahnutia z účtu.Vy si musíme pomenovať, aký účtovný prípad Vám vznikol. Ak v súvislosti s PHL hovoríme o pohľadávke tak predpokladám, že preto, lebo nevieme, ako zamestnanec PHL použil ... až keď predloží vyúčtovanie spotreby, je táto skutočnosť zrejmá. Každý prípad je individuálny. Každý POS nákup nemusí byť nevyhnutne pohľadávka. Nie vždy sa však jedná o PHL.
A vznik účtovného prípadu? Predpokladajme, že kartou zaplatíme dlhodobý majetok na prelome účtovných období a aj ho zaradíme do používania. Čo poviete? Účtujeme v čase zaradenia do používania alebo neskôr. Opäť je to o dátume vzniku účtovného prípadu. Mám majetok ... zaradím do používania ... mám účtovný prípad. A aj dátum jeho uskutočnenia.
Valika
19.11.07,12:14
Nákupy cez PK účtujem cez 261.Kde zaúčtujete ak máte rozdielne sumy na doklade z ERP a doklade z POS terminálu? došlo k omylu a rozdiel je väčší.