cloe
11.04.07,20:49
Chcem sa opýtať, či vám náhodou neprišlo niečo zo Stormware ohľadom nových štvrťročných prehľadov...
jamajka
11.04.07,18:55
Na ich stránke je zavesená nová aktualizácia, tá by to už mala ošetriť si myslím.... idem to aj ja pozrieť...;)
cloe
11.04.07,18:56
Ďakujem, idem pozrieť aj ja.
Dada
12.04.07,03:49
Je tam stará aktualizácia 8501 a v tej ešte nie je nový prehľad.
bea
18.04.07,08:06
Mám taký pocit, že si v poslednej dobe v Stormware trochu dávajú načas s aktualizáciami miezd. Aj posledná bola v "poslednej" chvíli ...
Kája.
18.04.07,08:35
Ja som tam volala, práve testujú novelizáciu, ale v piatok by už mala byť na internete.
bea
18.04.07,09:13
Bol by najvyšší čas.
SilviaS
20.04.07,06:51
Dobrý den milý poradáci!!!
Prosím o radu ohľadom prehľadu a viem, že mnohí už máte urobení a tak prosím o radu ja
dúfam,že mi poradíte a pomôžete mi!!!
Neviem aký dátum mám napísať do riadku 7 a aku sumu tak mám napísať takú istú ako v riadku 6?????
A v riadku 11 sa píše aký dátum a suma je rovnaká v riadku 10 a 11 myslím tým zrážkovú daň?????
Prosím prosím už som zúfala s toho prehľadu:mee:

Vďaka Silvia
katkaj
20.04.07,07:11
Dobrý den milý poradáci!!!
Prosím o radu ohľadom prehľadu a viem, že mnohí už máte urobení a tak prosím o radu ja
dúfam,že mi poradíte a pomôžete mi!!!
Neviem aký dátum mám napísať do riadku 7 a aku sumu tak mám napísať takú istú ako v riadku 6?????
A v riadku 11 sa píše aký dátum a suma je rovnaká v riadku 10 a 11 myslím tým zrážkovú daň?????
Prosím prosím už som zúfala s toho prehľadu:mee:

Vďaka Silvia



na riadok 7 uvedieš dátum, kedy si skutočne daň odviedla a skutočnú výšku odvedenej dane

riadok 11 uvedieš dátum, kedy si skutočne zrážkovú daň odviedla a skutočnú výšku odvedenej zrážkovej dane
SilviaS
20.04.07,07:17
Ďakujem ti pekne za odpoved a nevieš náhodou čo mám urobiť ak som zabudla rozdeliť sumu preddavkov na zrážkovú daň a poslala som celú sumu daňovému úradu na účet a nerozdelila som to na zrážkovú daň a na preddavky!!!
Čo v takomto prípade mám robiť a ako to napísať do toho prehľadu!!!
Treba napísať aj list na DÚ za zlú platbu, aby to preúčtovali tak, aby som to mala správne a plaby aby sedeli???
Vďaka Silvia
katkaj
20.04.07,07:21
Ďakujem ti pekne za odpoved a nevieš náhodou čo mám urobiť ak som zabudla rozdeliť sumu preddavkov na zrážkovú daň a poslala som celú sumu daňovému úradu na účet a nerozdelila som to na zrážkovú daň a na preddavky!!!
Čo v takomto prípade mám robiť a ako to napísať do toho prehľadu!!!
Treba napísať aj list na DÚ za zlú platbu, aby to preúčtovali tak, aby som to mala správne a plaby aby sedeli???
Vďaka Silvia


Napíš list kde požiadaš DÚ o preúčtovanie na správne dane a správne to zaraď aj do prehľadu.
SilviaS
20.04.07,07:23
A v prehľade mám napísať tak ako som to mala teraz nie správne,alebo tak ako by to malo byť a tú daň vyčísliť správne!!!!
Vďaka Silvia
katkaj
20.04.07,07:26
A v prehľade mám napísať tak ako som to mala teraz nie správne,alebo tak ako by to malo byť a tú daň vyčísliť správne!!!!
Vďaka Silvia

Ten list by som poslala alebo odovzdala s tým prehľadom a do prehľadu by som to dala už správne ;)
SilviaS
20.04.07,07:30
Ďakujem ti pekne za odpoved veľmi si mi pomohla!!!
Ešte raz vďaka!!!Silvia

PORADA JE SUPER VEC!!!!!!!!!!!!!:) :) :)
SilviaS
20.04.07,07:40
Ešte mám taký maličký problémik v riadku 8 v tom prehľade mám písať aký dátum???Už som s toho popletená dočista!!!!
Vďaka Silvia
katkaj
20.04.07,07:42
Ešte mám taký maličký problémik v riadku 8 v tom prehľade mám písať aký dátum???Už som s toho popletená dočista!!!!
Vďaka Silvia


V riadku 8 dáš dátum v ktorom bola zrazená zrážková daň. Čiže nie dátum za ktorý bola zrazená ako sa to dáva pri preddavkovej dani
SilviaS
20.04.07,07:47
Katka takže to mám chápať tak,že ten dátum kedy sme dali tie peniaze čiže kedy sme zaplatili to DÚ???
Dobre som to tak pochopila????
katkaj
20.04.07,07:50
Katka takže to mám chápať tak,že ten dátum kedy sme dali tie peniaze čiže kedy sme zaplatili to DÚ???
Dobre som to tak pochopila????


Nie, dátum kedy ste to zrazili zamestnancovi
SilviaS
20.04.07,07:55
Čiže ked som jej to zrazili 8.2.2007 tak to mám napísať do riadku 8 a zaplatili sme to DÚ tiež 8.2.2007 tak to dám do riadku 11!!!
Dúfam,že to bude správne a nebudem musiť zasa chodiť opravovať ten prehľad na DÚ aj to sa stáva!!!!
Ked je niečo nové tak mi to trvá sa to všetko naučiť a potom už to viem,ale to asi nie som sama na tomto svete!!!!
katkaj
20.04.07,07:59
Čiže ked som jej to zrazili 8.2.2007 tak to mám napísať do riadku 8 a zaplatili sme to DÚ tiež 8.2.2007 tak to dám do riadku 11!!! tak to dáš do stlpca 2
Dúfam,že to bude správne a nebudem musiť zasa chodiť opravovať ten prehľad na DÚ aj to sa stáva!!!!
Ked je niečo nové tak mi to trvá sa to všetko naučiť a potom už to viem,ale to asi nie som sama na tomto svete!!!!

Pri týchto novinkách treba trochu viac čítať poučenia a sústrediť sa na jednotlivé riadky.
keby sa aj stala chyba vo vypisovaní tak vždy je lepšie chybu opraviť ako neposlať prehľad vôbec ;)
Riočka
21.04.07,20:32
Ja som si ju už stiahla, ale do riadku 2 mi nechce zobrať mínusovú hodnotu.
Z ročného zúčtovania dane nám vznikol preplatok a podľa poučenia sa má zadať s minusovým znamienkom. Neviete mi poradiť prečo?
Ďakujem
Paula
21.04.07,20:44
Ja som si ju už stiahla, ale do riadku 2 mi nechce zobrať mínusovú hodnotu.
Z ročného zúčtovania dane nám vznikol preplatok a podľa poučenia sa má zadať s minusovým znamienkom. Neviete mi poradiť prečo?
Ďakujem


Možno máš preplatky vyššie, než zrazené preddavky v danom mesiaci. Preplatky môžeš odpočítať len do výšky zrazených preddavkov....ak do r.2 zapisuješ väčšiu sumu, než máš uvedenú v r. 1, potom ti ju asi nechce "zobrať".
Riočka
21.04.07,20:46
Preddavky mám nulové, ale kam potom uvediem ten preplatok z ročného zúčtovania? Nemusí byť v prehľade?
Anja111
22.04.07,04:31
Preddavky mám nulové, ale kam potom uvediem ten preplatok z ročného zúčtovania? Nemusí byť v prehľade?
Ak máš teraz preddavky nulové, ale do konca roka predpokladáš, že ich budeš mať aspom vo výške preplatku z RZD, tak ich budeš do Prehľadu uvádzať postupne v tých mesiacoch, v torých si ich odpočítaš z daňovej povinnosti. Ak však nebudeš mať do konca roka preddavky vo výške preplatku z RZD, tak požiadaš DU o vrátenie preplatku a v Prehľade ich nebudeš uvádzať.....
ancula
24.04.07,10:14
Ja mam tiez v jednej firme preddavky mesacne okolo 100 Sk. Rocne zuctovanie bolo vo februari a preplatok bol okolo 500 Sk. Ocakavala som, ze software mi bude sam zadavat odpocitavanie preplatku od preddavkov. Spravil to iba vo februari. Takze teraz si mam rucne kazdy mesiac do riadku 2 odpocitavat sumu do vysky sumy v riadku 1? Ked bolo RZ vo februari, mozem si uz v januari odpocitat cast preplatku?
uctoeva
26.04.07,03:55
Poradte mi, neni som si istá, či mi správne program taha údaje do výkazu.
V mesiaci január bola zarazená dan nasledovne:
Preddavkova dan zrazená 23.2.07 suma 4498 sk - uvedie sa v stlpci za január s uvedeným dátumom na riadok 1.
Zrážková dan tiež zrazená 23.2.07 suma 2.909 Sk - mám ju vo výkaze v stlpci za február s uvedeným dátumom 23.2.07 na riadku 8
Nemala by byť zrážková dan tiež v stlpci za janurá?
Ďakujem za pomoc
Dada
26.04.07,04:14
Poradte mi, neni som si istá, či mi správne program taha údaje do výkazu.
V mesiaci január bola zarazená dan nasledovne:
Preddavkova dan zrazená 23.2.07 suma 4498 sk - uvedie sa v stlpci za január s uvedeným dátumom na riadok 1.
Zrážková dan tiež zrazená 23.2.07 suma 2.909 Sk - mám ju vo výkaze v stlpci za február s uvedeným dátumom 23.2.07 na riadku 8
Nemala by byť zrážková dan tiež v stlpci za janurá?
Ďakujem za pomoc

Nie, nemala by byť. Zrážková sa berie ináč ako preddavková. Máš síce tú zrážkovú vo výplatách za január, ale zrazila si ju vo februári, tak v prehľade ju dáš do februára.
MajaV
26.04.07,04:18
Poradte mi, neni som si istá, či mi správne program taha údaje do výkazu.
V mesiaci január bola zarazená dan nasledovne:
Preddavkova dan zrazená 23.2.07 suma 4498 sk - uvedie sa v stlpci za január s uvedeným dátumom na riadok 1.
Zrážková dan tiež zrazená 23.2.07 suma 2.909 Sk - mám ju vo výkaze v stlpci za február s uvedeným dátumom 23.2.07 na riadku 8
Nemala by byť zrážková dan tiež v stlpci za janurá?
Ďakujem za pomoc

Máš to dobre. Preddavková bude v stplci za január, zrážková v stlpci február. Zrážková sa uvádza v mesiaci, v ktorom bola zrazená. Pozri si vysvetlivky dole na tlačive.
uctoeva
26.04.07,04:34
Ďakujem vam za rýchlu odpoved. Vychádza mi, že za január zrazím vo februári zrážkovú dan 2909 Sk. To sa aj previedlo odviedla sa 25.2.07.
Vo výkaze teda bude v stlpci 2 r. 8.
No súčastne v nasledujúcom mesiaci sa mi vo výkaze odpočíta suma o ktorú sa znižuje daňový bonus, t.j. 637 (táto suma sa týka februárovej výplaty) na r.9. a výsledná suma odvodu je vo výkaze je 2.272. No skutočne bola odvodená suma 2.909. Mám ju prepísať?
Začínam mať z toho guláš.
TatianaM
26.04.07,04:40
Ten výkaz nie je problém urobiť keď máš len preddavky a zrážkovú daň. Ale ak sa k tomu pridá aj daňový bonus a navyše vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, tak ten výkaz je neprehľadný a nevypovedá o tom o čom by mal. Som zvedavá ako sa bude robiť ročné hlásenie.
Príklad:
- 1.stĺpec zrážková daň zrazenená za 12/2006 odvedená v 1/2007 (nemala byť odvedená lebo ju bolo treba odrátať od preddavkov a daňového bonusu, ktorý vyplatil zamestnávateľ z vlastných prostriedkov. Ale to vtedy ešte nikto nevedel)
-2. zrážková daň zrazená za 01/2007 ale už neodvedená ale odpočítaná od preddavkov za 1/2007 ale aj daňového bonusu za 1/2007 (čo je však už v stĺpci 1)

Volala som da DÚ a ak doteraz vedeli ako to má teoreticky vyzerať tak teraz už v tom nemajú až tak jasno.
TatianaM
26.04.07,04:52
Ďakujem vam za rýchlu odpoved. Vychádza mi, že za január zrazím vo februári zrážkovú dan 2909 Sk. To sa aj previedlo odviedla sa 25.2.07.
Vo výkaze teda bude v stlpci 2 r. 8.
No súčastne v nasledujúcom mesiaci sa mi vo výkaze odpočíta suma o ktorú sa znižuje daňový bonus, t.j. 637 (táto suma sa týka februárovej výplaty) na r.9. a výsledná suma odvodu je vo výkaze je 2.272. No skutočne bola odvodená suma 2.909. Mám ju prepísať?
Začínam mať z toho guláš.

To je to o čom píšem v predchádzajúcom príspevku. To nie Ty máš z toho guláš, ale ten výkaz je tak zostavený (resp. "vylepšený").

A ešte k tomu jedna poznámka,. Zrážková daň sa ma odviesť do 15. dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. (vo výkaze je posunuté o ten mesiac to ešte chápem) a súčasne sa má ale o túto sumu ponížiť suma daňového bonusu za nasledujúci mesiac. ( v tom je ten guláš) A čo keď ja mám výplatný termín 20. deň v mesiaci. Čo potom? Daň by som mala odviesť 15. i napriek tomu žeby som si ho mohla odrátať od daňového bonusu vo výplatach 20. (ktorý budem musieť vyplatiť z prostriedkov zamestnávateľa).
TATRY MKS
26.04.07,05:24
To je to o čom píšem v predchádzajúcom príspevku. To nie Ty máš z toho guláš, ale ten výkaz je tak zostavený (resp. "vylepšený").

A ešte k tomu jedna poznámka,. Zrážková daň sa ma odviesť do 15. dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. (vo výkaze je posunuté o ten mesiac to ešte chápem) a súčasne sa má ale o túto sumu ponížiť suma daňového bonusu za nasledujúci mesiac. ( v tom je ten guláš) A čo keď ja mám výplatný termín 20. deň v mesiaci. Čo potom? Daň by som mala odviesť 15. i napriek tomu žeby som si ho mohla odrátať od daňového bonusu vo výplatach 20. (ktorý budem musieť vyplatiť z prostriedkov zamestnávateľa).

Zrážková daň sa musí odviesť do 15. Takže zamestnávateľ, ktorý má výplatný termím 16-30.resp.31 zrážkovú daň nemôže použiť na zápočet.
TatianaM
26.04.07,06:08
Samozrejme, že nie. Ale nie je to tak trochu nasmerované proti zamestnávateľovi, ktorý musí z vlastných prostriedkov vyplácať daňový bonus? A pritom stačilo by len tak málo, zosúladiť zrážkovú daň s preddavkami a daňovým bonus tak ako to bolo niekedy a nebol by problém. Alebo takto si predstavujeme zjednodušenie daňového systému?
TatianaM
26.04.07,11:46
Konkrétne príklady pre vyplnenie štvrťročných prehľadov nájdete na stránke "DRAK- a".
cloe
29.04.07,14:26
Pohoďáci, prosím poraďte, kde mám u Dohodára nastaviť zrážkovú daň, tak aby mi to dávalo správne do štvrťročného prehľadu. Stále mi to dáva ako preddavkovú, lebo to nemám správne nastavené. Dííííííííííky:)
veronikasad
29.04.07,15:04
Neviem aký program používaš, ale v OLYMPe ak zadáš odpočet na daňovníka , zaradí ti ho medzi preddavkových.

-------
Veronika
cloe
29.04.07,15:08
Díky za odpoveď ale práve preto som zaradila otázku do Pohody,lebo v nej pracujem;)
veronikasad
29.04.07,15:10
Prepáč, nevšimla som si to, pozerala som len na názov príspevku. S POHODOU nerobím.

------------
Veronika
cloe
29.04.07,15:25
Nevadí, počkám, či sa mi ozve niekto, kto pracuje v POHODE.
mango28
29.04.07,15:34
Ahojte neviete kde by som si mohla stiahnut tlacivo Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch....? Stranka tlaciva nefunguje. Nemate ho niekto?
Vdaka
Monikov
29.04.07,15:49
Mne riadne funguje stránka drsr. Funguje mi aj formulár na vyplňovanie na internete.
mango28
29.04.07,16:02
Dakujem, nevies mi poradit? Za predchadzajuce obdovie mi prehlad podal uctovnik za 10/11/12 - 2006. V 12 mesiaci v riadku 1..... 19. 1. 2007....9,- Sk
Teraz za 1/2/3 - 2007 v podani to niekde zapisujem alebo nie?
Dik
cloe
29.04.07,16:09
Prepáčte, máte zle zaradené otázky, tu sme v časti účtovné softwéry - Pohoda a môj dotaz č. 35, ktorý sa naozaj týka účt. softwéru mi tu potom zanikne. Díky za pochopenie. A nevie niekto, kto účtuje v Pohode odpoveď na moju otázku č. 35?
cloe
29.04.07,18:53
Stále platí, že treba zasielať "nulový štvrťročný prehľad", aj keď už zamestnávateľ odhlásil posledného zamestnanca ale na DÚ je stále registrovaný pre daň zo závislej činnosti?
Paula
29.04.07,19:04
Zamestnávateľ je povinný predkladať miestne príslušnému daňovému úradu v roku 2007:
- do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok,
- do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona o dani z príjmov a o daňovom bonuse poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie a o zrazených preddavkoch na daň.
Štvrťročné prehľady a ročné hlásenie predkladá zamestnávateľ na tlačivách, ktorých vzor určilo Ministerstvo financií SR.
Prehľad a hlásenie nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Paula
29.04.07,19:11
:) Mňa by zaujímalo, čo nastane, ak nebudem vyplácať príjmy, nepošlem prehľad...dostanem pokutu za neposlanie, nakoľko DÚ netuší, že som nevyplácala...tak v odvolaní sa budem dokazovať, že som nevyplácala...alebo ako? :rolleyes: ...teda nemám taký prípad, len uvažujem o dôsledkoch neposlania prehľadu v prípade, ak niekto už nemá zamestnancov a nie je odhlásený ako platiteľ dane , ktorej sa prehľady týkajú.

s prepáčením...som mimo témy
Orsz
29.04.07,19:21
:) Mňa by zaujímalo, čo nastane, ak nebudem vyplácať príjmy, nepošlem prehľad...dostanem pokutu za neposlanie, nakoľko DÚ netuší, že som nevyplácala...tak v odvolaní sa budem dokazovať, že som nevyplácala...alebo ako? :rolleyes: ...teda nemám taký prípad, len uvažujem o dôsledkoch neposlania prehľadu v prípade, ak niekto už nemá zamestnancov a nie je odhlásený ako platiteľ dane , ktorej sa prehľady týkajú.

s prepáčením...som mimo témy

Vôbec nie si mimo témy - je to aktuálne. Ja mám takýto prípad. Firma je registrovaná ako platiteľ zo závislej činnosti od februára, ale mzdu začína vyplácať až od apríla. Dala som pre istotu nulový prehľad za 1.štvrťrok - na podateľni mi to orazia, a ak to nebudú chcieť zničia to, ale ja si orazenú kópiu pre tento prípad nechám. Človek fakt nikdy nevie, teraz chodilo toľko 2000-vých pokút, aj za oneskorené podanie o 1 deň. Nebudem riskovať.
Paula
29.04.07,19:24
No, ja som tiež za "istotu", dva roky som posielala nulové prehľady , pričom neboli žiadni zamestnanci.
cloe
29.04.07,19:51
No, ja som tiež za "istotu", dva roky som posielala nulové prehľady , pričom neboli žiadni zamestnanci.
U jedného zamestnávateľa, ktorý už rok nemal zamestnancov, som to nepodávala a potom ho DU vyzval, aby podal za všetky štvrťroky /našťastie bez pokuty/. Preto som aj zadala moju otázku. Takže, pre istotu, podám "nulové".
Orsz
29.04.07,20:15
U jedného zamestnávateľa, ktorý už rok nemal zamestnancov, som to nepodávala a potom ho DU vyzval, aby podal za všetky štvrťroky /našťastie bez pokuty/. Preto som aj zadala moju otázku. Takže, pre istotu, podám "nulové".


Tak tí daňoví úradníci boli fakt ľudia - len bohužiaľ, nie všade sa s takými stretávame.
Anja111
30.04.07,14:27
No, ja som tiež za "istotu", dva roky som posielala nulové prehľady , pričom neboli žiadni zamestnanci.
Najskôr som to tak riešila aj ja.
Potom som sa však na to spýtala na príslušnom DU a tam mi povedali, že ak nechceme podávať nulové výkazy, tak musíme za obdobie, v ktorom zamestnávateľ nevypláca žiadne mzdy, poslať o tom na DU oznámenie...
A tak som si povedala, že tie nulové Prehľady sú predsa len jednoduchšie...
Kája.
30.04.07,18:10
Pohoďáci, prosím poraďte, kde mám u Dohodára nastaviť zrážkovú daň, tak aby mi to dávalo správne do štvrťročného prehľadu. Stále mi to dáva ako preddavkovú, lebo to nemám správne nastavené. Dííííííííííky:)

V záložke dane a poistné si nastavíš zrážková daň do limitu,inak zálohovo.
cloe
30.04.07,18:14
V záložke dane a poistné si nastavíš zrážková daň do limitu,inak zálohovo.
Si zlatá, že si si tú otázku v záplave iných všimla. Už som to včera našla, ale aj tak ďakujem;)
evina
30.04.07,20:01
U jedného zamestnávateľa, ktorý už rok nemal zamestnancov, som to nepodávala a potom ho DU vyzval, aby podal za všetky štvrťroky /našťastie bez pokuty/. Preto som aj zadala moju otázku. Takže, pre istotu, podám "nulové".


http://www.porada.sk/t34309-p3-dohodri-a-prehlad-na-du.html
gabco
11.07.07,06:08
Dobrý deň,
prosím Vás vie niekto poradiť čo sa uvádza v riadku 3 oprava vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou za predchádzajúce obdobie? Píše sa tam aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu? Na DÚ ma odbili, vraj si mám prečítať poučenie. Ďakujem
Olgica
11.07.07,06:32
Dobrý deň,
prosím Vás vie niekto poradiť čo sa uvádza v riadku 3 oprava vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou za predchádzajúce obdobie? :confused: Píše sa tam aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu? Na DÚ ma odbili, vraj si mám prečítať poučenie. Ďakujem
V r.3 sú daňové nedoplatky alebo preplatky za predchádzajúce zdaň.obdobie podľa §40 zákona. Alebo mám ja zlí prehľad?:mad:
gabco
11.07.07,07:11
Prehľad je správny aj znenie r.3 na tlačive, ja som uviedla čo je napísané v poučení tohto prehľadu za čo sa ospravedlňujem. Potrebujem len zistiť či do tohto riadku treba uviesť aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu, vlastne či sa to považuje za daňový nedoplatok.
Ďakujem
Olgica
11.07.07,08:18
Prehľad je správny aj znenie r.3 na tlačive, ja som uviedla čo je napísané v poučení tohto prehľadu za čo sa ospravedlňujem. Potrebujem len zistiť či do tohto riadku treba uviesť aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu, vlastne či sa to považuje za daňový nedoplatok.
Ďakujem

Riadok 3 ►uvádza sa rozdiel súm zrazených daňových nedoplatkov (+) a vrátených daňových preplatkov (-) zistených u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia.
Ide o prípadné opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach u zamestnanca.
korduľa
25.09.07,13:20
ahojte , prave som si nahodila vsetky mzdy od zaciatku roka a pozeram prehlady. mzdy sa vyplacaju 30 nasledujuceho mesiaca. datum na zrazene preddavky je v poriadku aj suma, ale sumu zrazkovej dane vo februari mam z januara a takto to je vo vsetkych mesiacoch. v kazdom mam sumu za predchadzajuci mesiac. pozerala som aj poucenie, lebo uz som bola na pochybach. datum preddavkoch ma byt datum kedy sa vyplaca naprl.30.03. a datum zrazenej dane ma byt 1.3. kedze je to zrazene dan za marec. ale preco mam sumu z februara nechapem.skusala som volat do stormware ale uz sa tam nepracuje. este by som sa chcela spytat alebo overit si, ze zrazkova dan sa uvadza len od tohto roka na prehladoch vsak? dakujem za pomoc.
Slavena
25.09.07,15:41
ahojte , prave som si nahodila vsetky mzdy od zaciatku roka a pozeram prehlady. mzdy sa vyplacaju 30 nasledujuceho mesiaca. datum na zrazene preddavky je v poriadku aj suma, ale sumu zrazkovej dane vo februari mam z januara a takto to je vo vsetkych mesiacoch. v kazdom mam sumu za predchadzajuci mesiac. pozerala som aj poucenie, lebo uz som bola na pochybach. datum preddavkoch ma byt datum kedy sa vyplaca naprl.30.03. a datum zrazenej dane ma byt 1.3. kedze je to zrazene dan za marec. ale preco mam sumu z februara nechapem.skusala som volat do stormware ale uz sa tam nepracuje. este by som sa chcela spytat alebo overit si, ze zrazkova dan sa uvadza len od tohto roka na prehladoch vsak? dakujem za pomoc.
Skús si prelistovať v tejto téme a pozri si príspevok č. 26 až č. 28.
Cecilia
25.09.07,16:13
Preddavkovú daň mám 130,- Sk a zrážkovú daň 180,- Sk. Odviedla som spolu 310,- Sk. Mala som odviesť každú daň samostatne?

Mohla som vyplatiť mzdy na základe dohody za mesiac máj 14.6.07 a odviesť daň 16.6.2007 - tak som urobila, bude pokuta? - za to, že nebola zrážková daň odvedená do15 dní
Ďakujem
Paula
25.09.07,16:17
Samostatne - preddavková daň sa odvádza s iným konšt. symbolom (1144), než zrážková. (1744). Zrážkovú daň stačí odviesť do 15-ho nasledujúceho mesiaca po mesiaci, kedy bola daň zrazená.
Cecilia
25.09.07,17:30
ďakujem pekne za odpovede, na tieto veci prichádzam, keď si tu čítam Vaše staršie príspevky a som veľmi rada, že mi pomáhate.
korduľa
26.09.07,07:54
Skús si prelistovať v tejto téme a pozri si príspevok č. 26 až č. 28.

dakujem pozrela som to,takze sa mozem spolahnut na softver.
je to myslim zbytocne domotane, a predpokladam, ze to takto poplietla aj ta pani, ktora robila ucto predomnou, pretoze su oba prehlady urobene zle, teraz neviem co urobit, kedze je to uz na DU, ci poslat opravne, alebo v tom pokracovat tak ako to robila ona.nerozumiem preco sa neozvali z DU, ona tam pisala na zrazkovu ten isty datum ako na preddavkovu a davala tam sumy zrazkovej a preddavkovej z jedneho mesiaca
korduľa
26.09.07,09:01
Nie, nemala by byť. Zrážková sa berie ináč ako preddavková. Máš síce tú zrážkovú vo výplatách za január, ale zrazila si ju vo februári, tak v prehľade ju dáš do februára.
chcem sa spytat na moznost - zamestnavatel hradi v ten isty den zrazkovu aj preddavkovu dan, moze vtedy zapocitat danovy bonus so zrazkovou danou v ten isty mesiac a na prehlad uviest tiez rovnaky datum. v tom pripade mi potom navod na vyplnanie prehladu nesedi.nikto mu predsa nemoze zakazat aby to hradil naraz
korduľa
10.10.07,13:34
robim v POHODE prehlad za 3 Q, mam zame., ktory je na dohodu a ma zrazkovu dan, su tam aj 2 konatelia, ktorym sa tiez odvadza 19% z mesacnej odmeny ale su tam len od sept., v prehlade mi za mesiac sept. dava len tu zrazkovu dan zamestnanca, konatelov tam nezarata, neviete mi poradit? nezda sa mi to spravne,
bukovacova
22.10.07,14:07
Zistila som, ze zrazkovu dan v prehlade za prvy stvrtrok mam posunutu. Co mam teraz urobit? Mam poslat opravny prehlad aj ked sa teraz uz podavaju za treti stvrtrok?
A este som odviedla DU viac ako som mala...vysporiadam si to s DU v hlaseni nabuduci rok alebo to mam urobit teraz?
Dakujem za pomoc
katkaj
22.10.07,14:10
Zistila som, ze zrazkovu dan v prehlade za prvy stvrtrok mam posunutu. Co mam teraz urobit? Mam poslat opravny prehlad aj ked sa teraz uz podavaju za treti stvrtrok?
A este som odviedla DU viac ako som mala...vysporiadam si to s DU v hlaseni nabuduci rok alebo to mam urobit teraz?
Dakujem za pomoc


Poslať opravný výkaz čím skôr.
Čo sa týka preuhradenia, napísala by som na DÚ že som zaplatila viac a budúci mesiac by som o ten rozdiel uhradila menej čo by som samozrejme oznámila na DÚ v tom liste a požiadala by som ich o preúčtovanie preplatku na túto platbu.
korduľa
21.11.07,11:19
moja otazka sa skor tyka oznamenia o zrazkovej dani v POHODE, stale tam mam to oznamenie, chcem sa len utvrdit, ze tieto oznamenia sa uz neposielaju na DU, vsak.dakujem
evina
21.11.07,11:24
moja otazka sa skor tyka oznamenia o zrazkovej dani v POHODE, stale tam mam to oznamenie, chcem sa len utvrdit, ze tieto oznamenia sa uz neposielaju na DU, vsak.dakujem
Nie neposielajú. Zo softu sa takéto tlačivá nezvyknú vyhadzovať, môžeš ešte potrebovať napr. na tie minulé obdobia.
Od januára 2007 je zrážková daň súčasťou Prehľadu ...
Tweety
21.11.07,11:25
moja otazka sa skor tyka oznamenia o zrazkovej dani v POHODE, stale tam mam to oznamenie, chcem sa len utvrdit, ze tieto oznamenia sa uz neposielaju na DU, vsak.dakujem
ÁNo, oznámenia o ZD sa už samostatne neposielajú, ZD uvádzame v Q. prehľadoch.
veronikave
28.07.09,07:28
Dobrý deň. Vôbec sa tu neviem pohybovať, neviem kde mám písať. Ale hádam sa mi to podarí.

Chcem sa spýtať na prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.
Daň som mala 100,- € a Daňový bonus som mala 150,- €. Na riadku 6 mi vyšlo - 50,- € (to znamená že by mi to DÚ mal vrátiť. Ale na riadok 7 by som (podľa mňa nemala písať nič) alebo dátum "výplat" a tú sumu ktorú mi má vrátiť DÚ. Som z tohoto trochu mimo, už dlho som nemala zamestnanca s Daňovým bonusom. Poraďte mi prosím niekto. Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem
Paula
28.07.09,07:47
Dobrý deň. Vôbec sa tu neviem pohybovať, neviem kde mám písať. Ale hádam sa mi to podarí.

Chcem sa spýtať na prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.
Daň som mala 100,- € a Daňový bonus som mala 150,- €. Na riadku 6 mi vyšlo - 50,- € (to znamená že by mi to DÚ mal vrátiť. Ale na riadok 7 by som (podľa mňa nemala písať nič) alebo dátum "výplat" a tú sumu ktorú mi má vrátiť DÚ. Som z tohoto trochu mimo, už dlho som nemala zamestnanca s Daňovým bonusom. Poraďte mi prosím niekto. Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem


r.1 = r.4 = 100
r.5 = - 100
r.6 = 0
A = 150
B = 100
C = 50
D = 50
Vyplniť II. časť
zuzana
20.10.09,11:29
Ak nie sú vyplatené mzdy za 8/09 a 9/09 tak do prehľadu do stĺpcov za 08 a 09 neuvediem nič, teda resp.0 a ak budú mzdy vyplatené za tieto mesiace až 10/09 a 11/09 tak to uvediem v Prehľade za 4.štvrťrok v stĺpci 10 a 11?Alebo treba spraviť prehľad za 3.štvrťrok opravný a uviesť tam sumy a dátumy napr.25.11.2009 kedy to bolo zaplatené?
Kája.
20.10.09,11:55
Podľa môjho názoru prvá možnosť je správna, keď budú mzdy za 8 a 9 mesiac vyplatené v októbri do prehľadu to pôjde v októbri.
Janinkaaa
20.10.09,12:19
Ak zrážkovú daň za mesiac 09/2009 som odviedla na DU dňa 28.09.2009, tak do prehľadu uvádzam do stĺpca 09/2009 ?
Janinkaaa
21.10.09,06:21
Ak zrážkovú daň za mesiac 09/2009 som odviedla na DU dňa 28.09.2009, tak do prehľadu uvádzam do stĺpca 09/2009 ?


Mám prevdu s tou zrážkovou daňou ?
Pretože na DU mi tá slečna nevedela poradiť, ona mi len stále opakovala, že zrážková daň je posunutá o mesiac.
cloe
21.10.09,06:42
Mám prevdu s tou zrážkovou daňou ?
Pretože na DU mi tá slečna nevedela poradiť, ona mi len stále opakovala, že zrážková daň je posunutá o mesiac.

Zrážková daň sa uvedie do toho mesiaca, v ktorom bola zrazená. Teda, ak si ju zrazila v 09/2009, tak pôjde do tohto stĺpca.
Janinkaaa
21.10.09,07:32
Zrážková daň sa uvedie do toho mesiaca, v ktorom bola zrazená. Teda, ak si ju zrazila v 09/2009, tak pôjde do tohto stĺpca.


Ďakujem.
Aj to tak robím.
Janinkaaa
22.10.09,07:26
Ďakujem ti pekne za odpoved a nevieš náhodou čo mám urobiť ak som zabudla rozdeliť sumu preddavkov na zrážkovú daň a poslala som celú sumu daňovému úradu na účet a nerozdelila som to na zrážkovú daň a na preddavky!!!
Čo v takomto prípade mám robiť a ako to napísať do toho prehľadu!!!
Treba napísať aj list na DÚ za zlú platbu, aby to preúčtovali tak, aby som to mala správne a plaby aby sedeli???
Vďaka Silvia


Prehľad urob tak, ako sa má. Rozdeľ zrážkovú aj preddavkovú daň.
Napíš list na DU, kde ich žiadaš, aby ti preúčtovali z celkovej odvedenej dane tú sumu, ktorá sa týka zrážkovej dane.
Paula
22.10.09,07:32
Prehľad urob tak, ako sa má. Rozdeľ zrážkovú aj preddavkovú daň.
Napíš list na DU, kde ich žiadaš, aby ti preúčtovali z celkovej odvedenej dane tú sumu, ktorá sa týka zrážkovej dane.


Odpovedala si na príspevok zo dňa 20.4.07 ;)
Janinkaaa
22.10.09,07:36
Odpovedala si na príspevok zo dňa 20.4.07 ;)

Tak to sa mi "podarilo".
Vôbec som si to neuvedomila.
gatab
22.10.09,07:50
Zatelefonuj na Daňový úrad a s pracovníčkou sa dohodní. Čo tak panikáriš???
abel
22.10.09,08:01
Ak zrážkovú daň za mesiac 09/2009 som odviedla na DU dňa 28.09.2009, tak do prehľadu uvádzam do stĺpca 09/2009 ?
Tomuto ja vôbec nerozumiem. Ako si mohla odviesť daň za september už 28.9.2009?
Zrážková daň za september je zrazená v októbri, takže sa uvádza až v poslednom štvrťroku v stĺpci október.
Janinkaa, ak ti to nie je jasné, pozri staršie príspevky, je to tu už veľakrát vysvetlované.
Janinkaaa
22.10.09,11:43
Tomuto ja vôbec nerozumiem. Ako si mohla odviesť daň za september už 28.9.2009?
Zrážková daň za september je zrazená v októbri, takže sa uvádza až v poslednom štvrťroku v stĺpci október.
Janinkaa, ak ti to nie je jasné, pozri staršie príspevky, je to tu už veľakrát vysvetlované.

A prečo by som nemohla vyplatiť dohodárom mzdu za 09/2009 už 28.09.2009 ?
Kde je napísané, že ju musím zraziť až v októbri ?
Dohodár nemusí robiť celý mesiac. Robil pár dní v septembri. Dňa 28.09.2009 som mu vyplatila mzdu a zrážkovú daň som odviedla na DU.
Janinkaaa
28.10.09,08:36
Tomuto ja vôbec nerozumiem. Ako si mohla odviesť daň za september už 28.9.2009?
Zrážková daň za september je zrazená v októbri, takže sa uvádza až v poslednom štvrťroku v stĺpci október.
Janinkaa, ak ti to nie je jasné, pozri staršie príspevky, je to tu už veľakrát vysvetlované.



A prečo by som nemohla vyplatiť dohodárom mzdu za 09/2009 už 28.09.2009 ?
Kde je napísané, že ju musím zraziť až v októbri ?
Dohodár nemusí robiť celý mesiac. Robil pár dní v septembri. Dňa 28.09.2009 som mu vyplatila mzdu a zrážkovú daň som odviedla na DU.

Mám pravdu ?
Janinkaaa
12.11.09,08:48
Mám pravdu ?


Prosím Vás mám pravdu ?
Paula
12.11.09,09:03
A prečo by som nemohla vyplatiť dohodárom mzdu za 09/2009 už 28.09.2009 ?
Kde je napísané, že ju musím zraziť až v októbri ?
Dohodár nemusí robiť celý mesiac. Robil pár dní v septembri. Dňa 28.09.2009 som mu vyplatila mzdu a zrážkovú daň som odviedla na DU.


Áno, ak bolo vyplatené a teda aj zrazené v 9/09, patrí do stĺpca za 9/09. Dôležitý je deň vyplatenia mzdy/odmeny. Je to v súlade s textom na r. 8 Prehľadu.
Janinkaaa
12.11.09,09:14
Áno, ak bolo vyplatené a teda aj zrazené v 9/09, patrí do stĺpca za 9/09. Dôležitý je deň vyplatenia mzdy/odmeny. Je to v súlade s textom na r. 8 Prehľadu.


Ďakujem veľmi pekne.