brute
12.04.07,14:42
Ahojte, je možné napísať si sídlo spoločnosti na bytový priestor a nemať v nájme žiadny iný nebytový priestor určený na podnikanie?

Spoločnosť poskytuje služby priamo u odberateľov, čo má kvoli preukázateľnosti zmluvne ošetrené. V sídle spoločnosti zároveň neprijíma žadnych obchodných partnerov. Sídlo pre spoločnosť slúži iba na "uskladnenie dokladov a prijímanie pošty".

Samozrejme, spoločnosť si neuplatní žiadne náklady spojené s užívaním bytového priestoru, keďže neslúži na zabezpečenie výnosov. Otázkou je aj možnosť uplatnenia si nákladov na mobilný telefón, príapande mobilný internet.

Tým je v podstate dodržaný Zákon č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) §82, keďže stava je stále užívaná na účel bývania.
Onko
05.04.09,20:45
Ja by som mal podobnú otázku. Chcem využívať bytový priestor (jeden byt v rámci bytového domu) ako sídlo spoločnosti, ale zároveň ho celý plne využívať na podnikanie a uplatňovať si náklady spojené s užívaním priestoru, išlo by o kancelárie.

Aké mám možnosti, aby to bolo realizovateľné?

Jedna z nich je zrejme preklasifikovať bytový priestor na nebytový. Ak s tým má niekto skúsenosti, ako presne postupovať?

Ďakujem.
liba2
06.04.09,03:14
Onko
06.04.09,10:21
http://www.porada.sk/t90494-sidlo-firmy-vo-vlastnom-byte.html

Bohužiaľ v tej téme som sa nedozvedel odpoveď na žiadnu moju otázku.
liba2
06.04.09,10:30