Zavrieť

Porady

prenájom "sídla s.r.o."

FIN FIN

FIN je offline (nepripojený) FIN

Novovznikajúca s.r.o. si chce od s.r.o. vlastniacej nehnuteľnosť prenajať iba "sídlo s.r.o." - t.j. iba korešpondenčnú adresu. Vedel by mi niekto poradit aký typ zmluvy na to použiť a či by to mohlo mať nejaký "zádrhel"

Ďakujem.
Usporiadat
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Ďakujem za zmluvu.
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Podla uvedeneho clanku je mozne, ze normalny byt, ktory NIE JE vycleneny ako nebytovy priestor moze byt tiez prenajaty ako nebytovy priestor ak je to na dobu urcitu.

Je teda mozne spravit zmluvu o prenajme nebytovych priestorov na obycajny byt na dobu urcitu napr. 1 rok a potom na kazdy dalsi rok spravit novu zmluvu.
Alebo sporavit zmluvu napr. len na prenajom na 10 mesiacov v roku, aby nebol prenajom nepretrzity a tym padom docasny.

Prijmy z takehoto prenajmu su do urcitej vysky nezdanitelne pre fyz. osobu a su zaroven nakladom pre s.r.o.

Co si o tom myslite ?

link


0 0
PavolG PavolG

PavolG je offline (nepripojený) PavolG

Caves Guard, peknu dierku v zakonoch si vynural. Avsak stale nevidim nejaku vyhod. Nikto ti tu netvrdi, ze potrebujes povolenie prenajimat byt ako nebytovy priestor. Cely problem je potencialne v sadzbe miestnej dani za nehnutelnost. Ak s avyuziva na podnikanie (hoci je to vedene ako byt, ale pouziva sa na podnikanie) tak su ine sadzby. V malych dedinkach je to mozno minimalny rozdiel, ale v BA to moze pekne nabehnut.
Ano, vydaje na prenajom budu nakladom pre s.r.o. ale zaroven prijmom pre majitela bytu. A ten ked nechce platit dan, tak si musi dat "najomne" male, takze neviem ci sa to oplati s.r.o.cke alebo ak bude prenajom navyse tak majitel riskuje fakt, ze sa tento byt stava obchodnym majetkom a dochadza k zdaneniu pri predaji.
Tusim sa uz zacinam opakovat. Tak to poviem takto. Vsetko sa da, len treba si dopredu premysliet dosledky a dopady. Co chces usetrit komu a v akom horizonte. To skutocne nemas kde a na com "nahnat naklady"? Alebo chces rodicom/surodencom=dedicom silou-mocou vytvorit casovanu financnu bombu?
Palo
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

U nas je sadzba za byt 10 Sk na m2 a za nebytove priset. 20 Sk.
Ak prenajimas napr. 30 m2, tak ten rozdiel v dani je 300 Sk za rok, teda nepodstatny.

Viaceri tu zdoraznovali nutnost vynatia bytovych priestorov ohlasenim na stavebnom urade. Vyzera, ze to tak nie je.

Teda by nemal byt ani problem pri pripadnom predaj bytu, lebo 'nebytom' nikdy nebol. Ked si dam ja a aj manzelka najomne 5x ziv. minimum (spolu 10x) , tak v tom nevidim problem. Alebo ho nevidim len ja ?

PavolG, skutocne nemam ako inak nahanat naklady. Porad.
0 0
no3 no3

no3 je offline (nepripojený) no3

janka.janka Pozri príspevok
ale staci uplne aj suhlas vlastnika nehnutelnosti s tym, ze v nej bude mat sidlo Vasa spolocnost. To treba len dolozit potom listom vlastnictva, ktory potvrdzuje, ze suhlas ste dostali od skutocnych vlastnikov.
Cize na sidlo spolocnosti mozem pouzit aj napriklad svoj byt a nemusim riesit ani ziadnu zmluvu o prenajme, pokial tuto adresu vyuzivam iba pre potreby zapisania sidla spolocnosti do OR a pre prijmanie posty?

V byte neplanujem prevadzkovat ziadnu cinnost spojenu s sro, nato mam prenajate kancelarske priestory.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

smith Pozri príspevok
Nie nevadí, ja mám tak isto sídlo sro u rodičov v "jednej izbe".
A ako je to potom , je to vobec prenajom NEBYTOVYCH priestorov. cize je to zmluva bezproblemova ? Myslim pri registracii sro...


Aha je mi to jasne len som musel precitat vsetky prispevky
Naposledy upravil aladin : 11.12.07 at 19:12
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

aladin Pozri príspevok
A ako je to potom , je to vobec prenajom NEBYTOVYCH priestorov. cize je to zmluva bezproblemova ? Myslim pri registracii sro...


Aha je mi to jasne len som musel precitat vsetky prispevky
A co takto zmluva o vypozicke ?
0 0
kdjarmilka kdjarmilka

kdjarmilka je offline (nepripojený) kdjarmilka

Akciovka vlatní nehnuteľnosť kde má sídlo, odpisuje ju ,može bezplatne prenajať jednu miestnosť zástupcovi odborového zvazu? ďakujem
0 0
edike edike

edike je offline (nepripojený) edike

Vie niekto poradiť s takýmto problémom. S.r.o mení sídlo. Súhlas od vlastníka má. Od vlastníka ktorý je zapísaný v LV. Na LV sú však aj ťarchy: exekučné založné práva a informatívna poznámka o začatí exekúcie predajom nehnuteľností. Vlastník je stále, ale firma ktorá mi dala súhlas. Prejde to sídlo cez OR.
0 0
eseročka eseročka

eseročka je offline (nepripojený) eseročka

edike Pozri príspevok
Vie niekto poradiť s takýmto problémom.....
Tým, že došlo k zápisu poznámky na list vlastníctva, vlastníctvo nezaniká. Aj informatívna poznámka o začatí exekúcie majetku neznamená ešte zmenu vlastníckych pomerov. Takýto súhlas vlastníkov je dokladom preukazujúcim sídlo spoločnosti. Ak sa do doby zápisu spoločnosti do registra vlastníctvo nehnuteľnosti nezmení, súd nemá dôvod nezapísať sídlo na danej nehnuteľnosti.
0 0
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

FIN Pozri príspevok
Novovznikajúca s.r.o. si chce od s.r.o. vlastniacej nehnuteľnosť prenajať iba "sídlo s.r.o." - t.j. iba korešpondenčnú adresu. Vedel by mi niekto poradit aký typ zmluvy na to použiť a či by to mohlo mať nejaký "zádrhel"

Ďakujem.
Pošlite mi súkromnú správu.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
0 0
kkatka20 kkatka20

kkatka20 je offline (nepripojený) kkatka20

Ahojte,
čo v takom prípade, keď administratívna budova, kde má byť sídlo spoločnosti má iného vlastníka ako pozemok, na ktorom je tá budova. Treba súhlas obidvoch ?
0 0
eugen.lengyel eugen.lengyel

eugen.lengyel je offline (nepripojený) eugen.lengyel

Chcel by som sa spytat ak jediny spolocnik da ako sidlo s.r.o. svoj byt, ale v tom byte nebyva, lebo ma prenajaty iny byt, je to ok? Nemoze byt nejaky problem ked pride danova kontrola? Ako je to potom napriklad s kancelarskym zariadenim (stol, stolicka) ktore nebudu v sidle spolocnosti? Mne sa na tom nezda nic zle, lebo nevidim rozdiel v tom ak by to spolocnik mal v sidle kde by aj byval a ak to ma na inej adrese. Ale zase kontrolorovi sa to pacit nemusi. Otazkou je aj keby prisla pripadna kontrola, ze co s nou? Kam ju konatel zavedie? K sebe domov? Do Auparku do kaviarne? Alebo do kancelarie uctovnej firmy, ktora s.r.o. robi uctovnictvo?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Vlastník dáva súhlas k sídlu k nehnuteľnosti, ktorú vlastní (nemusí v tej bývať) . Je to teda O.K. Nie nemôže byť problém pri kontrole, je treba však poštu si riadne preberať. Kontrolu zavedieš tam, kde sa dohodnete.... Môže to byť aj u účtovníčky, môžeš doklady odovzdať na DÚ, môžeš v sídle spoločnosti, môžeš u Teba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať