Killer-miki
17.04.07,17:58
Zdravim Vás Poradaci .....

Mam taký problém chcel by som čim najrychlejšie založiť firmu - s.r.o

Neni som si uplne isty ci viem co vsetko potrebujem a potom mam na Vas este dalsie otazky .......

Dal som si spravit výpis z registra trestov, teraz cakam na odpoved a zatial potrebujem vyplnit dokumenty a zistit odpovede na tie otazky.

Mam prichystane dokumenty, od Vas z porady :

návrh na zápis do OR
zakladateľská listina
ohlásenie živnosti
podpisový vzor konateľa
vyhlásenie § 105aOZ
vyhlásenie správcu vkl

Viem ze musim tieto vsetky listiny vypisat , ale neni mi jasne ktoru kolko krat potrebujem , a kde si ich mam dat overit ......
Su tie tlaciva vsetky ?

Oki a teraz prejdeme k otazkam :

1, kde najdem nejaky zoznam volnych zinosti .... chcel by som mat predajnu s PC a servisom , maloobchod , velkoobchod , a dajel nieco na vedenie uctovnictva .......

2, miesto podnikania , mam byt ktori je vo vlastnictve bytoveho druzstva, som najomnik , a takze vobec neviem , ako to mam s tym sidlom spolocnosti spravit , ten byt je ale pisany na mna ...... viete mi poradit co a ako je pre mna najvyhodnejsie ?

3, som normalne zamestnany na plny uvezok, chcel by som tu s.r.o spravit len tak ze tam budem konatelom a spolocnikom , jedinym , bez naroku na mzdu, aby ma to nijak neovplyvnilo v praci, ako to treba spravit, aby to bolo co najvyhodnejsie ? budem tam mat zamestnaneho syna na dohodu a ten bude vyplacany ...... robim ju len koli nemu, ale musi byt pisana na mna ...... tuto otazku by som potreboval vysvetlit dokladnejsie ...

4, je velky problem prepisat celu firmu po urcitej dobe na syna ? co je na tom problem , a ake to bude mat naklady ?


VIem je toho strasne vela , ale bol by som vam velmi vdacny keby ste mi pomohli, je to pre mna dolezite a velmi surne ...


Tak vopred dakujem ....
va1ke
17.04.07,16:22
Killer-miki
17.04.07,16:37
to mam skoro cele precitane potrebujem odpovede na tie moje otazky ...
Cecilia
17.04.07,17:09
Najprv ideš na živnostenský úrad. Vezmeš 1x zakladateľskú listinu - overenú, výpis z registra trestov, zmluvu o prenájme priestorov. Ja odporúčam urobiť medzi tebo a sro zmluvu o prenájme. Myslím, že na živnostenský úrad ju nemusíš overovať, ale potom pre súd potrebuješ jednu overenú.
Ja som si šla na živnostenský úrad s jedným exemplárom neoverenej zakladateľskej listinu prekonzultovať predmety prenájmu. Dosť mi ich pomenili a až potom som si dala overiť jeden kus a podala som ho na živnostenskom. Keď som mala vydaný živnostenský list, tak som si presne skontrolovala činnosti podnikania, ako to oni zapísali a až potom som si šla overiť ďalšie tri exempláre zakladateľskej listiny. Na živnostenský list čakáš asi týždeň a máš čas pripraviť si podklady pre súd.