Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Prešla som si Zákon o obch.reg., vyhlášku 25/2004, kvôli povinným náležitostiam k prvozápisu s.r.o.
a samozrejme všetky príspevky na porade...:-))
Prosím Vás,
kde je ustanovené, že prílohou či už k zápisu alebo do zbierky listín sú
Podpisové vzory konateľov?
Ja ich tam dám, ale neviem to nájsť.
0 0
Gastanko Gastanko

Gastanko je offline (nepripojený) Gastanko

Ideme zakladať s.r.o., takže čítam všetko na porade ohľadne toho. Chcela by som sa spytať čo sa týka názvu s.r.o. môže nám súd zamietnuť registráciu s.r.o. keď sa názov odlišuje len interpunkčným znamienkom napriklad je zaregistrovaná GASTAN, s.r.o. a my by sme chceli GAŠTAN, s.r.o. čiže by sa odlišovala len mäkčeňom? Ďakujem.
0 0
Pal36 Pal36

Pal36 je offline (nepripojený) Pal36

Nemá niekto aktuálnu zakladateľskú listinu na s.r.o.?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Pal36 Pozri príspevok
Nemá niekto aktuálnu zakladateľskú listinu na s.r.o.?
dovolila som si použiť jednu tu z Porady, ak ti pomôže.....
Naposledy upravil cactus : 03.05.08 at 19:25
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Petra29 Pozri príspevok
Prešla som si Zákon o obch.reg., vyhlášku 25/2004, kvôli povinným náležitostiam k prvozápisu s.r.o.
a samozrejme všetky príspevky na porade...:-))
Prosím Vás,
kde je ustanovené, že prílohou či už k zápisu alebo do zbierky listín sú
Podpisové vzory konateľov?
Ja ich tam dám, ale neviem to nájsť.
§ 3 bod 1 písm. e) zákona 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení:
zbierka listín obsahuje: listinu obsahujúcu meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia a rodné číslo fyzickej osoby, ktorou sa preukazuje ustanovenie do funkcie alebo skončenie funkcie osôb, ktoré sú štatutárnym orgánom alebo jeho členom, prokuristom, vedúcim podniku alebo organizačnej zložky podniku zapísanej do obchodného registra, likvidátorom, správcom v konkurznom konaní, správcom v reštrukturalizačnom konaní alebo správcom vo vyrovnacom konaní, správcom na výkon nútenej správy, zástupcom správcu na výkon nútenej správy, spolu s ich podpisovými vzormi; rodné číslo zahraničnej fyzickej osoby sa vyžaduje, ak jej bolo pridelené.
0 0
Pal36 Pal36

Pal36 je offline (nepripojený) Pal36

ok
0 0
Pal36 Pal36

Pal36 je offline (nepripojený) Pal36

cactus Pozri príspevok
dovolila som si použiť jednu tu z Porady, ak ti pomôže.....
Ďakujem
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

Dobry den

Chcem sa opytat ci dotatok k zakladatelskej listine jednoosobovej sro moze byt v takejto forme. Jedna sa o doplnenie dalsieho predmetu podnikania pred tym ich bolo 9 po novom 10.

staci tento dodatok + vybavit dalsi ZL na novu cinnost
+ vyplnit formular na zmenu do OR s kolkom 5000 Sk

Dodatok č. 1 k Zakladateľskej listine o založení spoločnosti s ručením obmedzeným xxx s.r.o. z 16.01.2008


Článok III sa mení a dopĺňa nasledovne:


Čl. III


Predmet podnikania je :
1. xxx
2. xx
3. xx
4. xx
5. xx
6. xx
7. xx
8. xx
9. xx
10. xx





V xxx, dňa 20.03.2008

............................................
xxx
konateľ spoločnosti
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

Gastanko Pozri príspevok
Ideme zakladať s.r.o., takže čítam všetko na porade ohľadne toho. Chcela by som sa spytať čo sa týka názvu s.r.o. môže nám súd zamietnuť registráciu s.r.o. keď sa názov odlišuje len interpunkčným znamienkom napriklad je zaregistrovaná GASTAN, s.r.o. a my by sme chceli GAŠTAN, s.r.o. čiže by sa odlišovala len mäkčeňom? Ďakujem.
najlepsie ist osobne na ORSR a skonzultovat to, podla mna na 99% ti to neprejde, nieco podobne som zistovala
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

mamina h. Pozri príspevok
najlepsie ist osobne na ORSR a skonzultovat to, podla mna na 99% ti to neprejde, nieco podobne som zistovala


Gastan vs Gaštan nie sú totožné obchodné mená, kedysi dávno mi zamietli zápis jednej spoločnosti, načož som napísal námietku, na základe ktorej mi potom tú spoločnosť bez nejakej zmeny zapísali, viď http://www.porada.sk/335256-post14.html

Obchodný register má právo iba sledovať totožnosť obchodného mena, nie zameniteľnosť. Gastan vs Gaštan sú zameniteľné obchodné mená, nie však totožné, ako som spomenul.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Katarína STR Pozri príspevok
Prikladám moju

prosim Vas ked menim sidlo firmy /nova adresa/ a menim ZI z Sk na Euro, je potrebne prerabat celu zakladatel.listinu nanovo alebo staci dodatok k dannym bodom v ktorych je uprava?
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Majka Pozri príspevok
prosim Vas ked menim sidlo firmy /nova adresa/ a menim ZI z Sk na Euro, je potrebne prerabat celu zakladatel.listinu nanovo alebo staci dodatok k dannym bodom v ktorych je uprava?
naco by si robila dodatok? Staci rozhodnutie VZ a uplne znenie zakl. listiny: teda body, ktore si menila das aktualne znenie...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať