Beska
21.04.07,12:53
Dobrý deň, bol som požiadaný o založenie novej s.r.o. pre rodinného príslušníka, ktorý momentálne nemôže byť konateľ uvedenej s.r.o. Mal by som byť konateľ len na 6 mesiacov, a potom by sa konateľ zmenil. Počas tejto doby by s.r.o. nevykazovala žiadnu činnosť. Mám z toho trošku obavy, neviem, čo všetko sa môže stať - zrušenie s.r.o., smrť:eek: , a pod. Na čo si treba dať pozor a ako sa mám zabezpečiť voči zneužitiu? Chcem pomôcť, ale nedostať sa do problémov.
Ďakujem
Orsz
21.04.07,12:24
Ak je to pre rodinného príslušníka, zrejme sa poznáte navzájom lepšie, ako keby to bol niekto cudzí. On by bol zrejme len spoločník, a vy konateľ na právne úkony. Ak spoločnosť nebude zatiaľ v ničom podnikať, nemalo by sa nič hrozné stať, hlavne ak konateľ bedete len vy a tak by nemal v mene spoločnosti konať nikto iný. Neviem z akého dôvodu zatiaľ nemôže byť konateľ, pretože inak by mohol založiť s.r.o. aj za ten polrok.
Slavena
30.04.07,07:08
Dobrý deň. Mám unikátny problém. Pán B. má firmu FO - na vedenie účtovníctva, zároveň si však založil v apríly s.r.o, kde figuruje ako jediný konateľ a jediný spoločník. V predmete činnosti tejto s.r.o má aj vedenie účtovníctva, čo však zatiaľ nemôže, lebo by to bolo protizákonné. Nemá totiž zakúpené účtovné programy.

A TERAZ je tu otázka, či môže pán B. ako majiteľ firmy - FO vyfaktúrovať
vedenie účtovníctva svojej s.r.o. Len pre úplnosť, s.r.o sa zaoberá prevažne obchodnou činnosťou
a on vedie tejto s.r.o účtovníctvo, za čo však zatiaľ neberie ani korunu.
Stretli ste sa už s niečím takým?????
Jozef I
30.04.07,07:48
pán B. môže fakturovať ako FO inej právnickej alebo fyzickej osobe. A platí to aj opačne. V tomto prípade ako keby sám sebe. Ale v s.r.o. nevystupuje on ako majiteľ ale vystupuje firma ako taká. čiže PO.
Johanka
30.04.07,14:01
Dobrý deň, bol som požiadaný o založenie novej s.r.o. pre rodinného príslušníka, ktorý momentálne nemôže byť konateľ uvedenej s.r.o. Mal by som byť konateľ len na 6 mesiacov, a potom by sa konateľ zmenil. Počas tejto doby by s.r.o. nevykazovala žiadnu činnosť. Mám z toho trošku obavy, neviem, čo všetko sa môže stať - zrušenie s.r.o., smrť:eek: , a pod. Na čo si treba dať pozor a ako sa mám zabezpečiť voči zneužitiu? Chcem pomôcť, ale nedostať sa do problémov.
Ďakujem
Na základe mojich (trpkých) životných skúseností by som si (resp. rodinnému príslušníkovi) 2 základné otázky:
- prečo nemôže byť konateľom spoločnosti už teraz,
- na čo je dobré zakladať s.r.o. 6 mesiacov predtým ako bude vykonávať reálnu činnosť.
Ak by sa vykrúcal, požiadala by som ho , aby láskavo vyklopil o čo ide :--- .
Možno Tvojmu rodinnému príslušníkovi krivdím, ale to , že je rodinný príslušník nie je záruka slušného zaobchádzania a dobrých mravov ....