Zavrieť

Porady

konateľ pre novú s.r.o.

Dobrý deň, bol som požiadaný o založenie novej s.r.o. pre rodinného príslušníka, ktorý momentálne nemôže byť konateľ uvedenej s.r.o. Mal by som byť konateľ len na 6 mesiacov, a potom by sa konateľ zmenil. Počas tejto doby by s.r.o. nevykazovala žiadnu činnosť. Mám z toho trošku obavy, neviem, čo všetko sa môže stať - zrušenie s.r.o., smrť , a pod. Na čo si treba dať pozor a ako sa mám zabezpečiť voči zneužitiu? Chcem pomôcť, ale nedostať sa do problémov.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ak je to pre rodinného príslušníka, zrejme sa poznáte navzájom lepšie, ako keby to bol niekto cudzí. On by bol zrejme len spoločník, a vy konateľ na právne úkony. Ak spoločnosť nebude zatiaľ v ničom podnikať, nemalo by sa nič hrozné stať, hlavne ak konateľ bedete len vy a tak by nemal v mene spoločnosti konať nikto iný. Neviem z akého dôvodu zatiaľ nemôže byť konateľ, pretože inak by mohol založiť s.r.o. aj za ten polrok.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň. Mám unikátny problém. Pán B. má firmu FO - na vedenie účtovníctva, zároveň si však založil v apríly s.r.o, kde figuruje ako jediný konateľ a jediný spoločník. V predmete činnosti tejto s.r.o má aj vedenie účtovníctva, čo však zatiaľ nemôže, lebo by to bolo protizákonné. Nemá totiž zakúpené účtovné programy.

    A TERAZ je tu otázka, či môže pán B. ako majiteľ firmy - FO vyfaktúrovať
    vedenie účtovníctva svojej s.r.o. Len pre úplnosť, s.r.o sa zaoberá prevažne obchodnou činnosťou
    a on vedie tejto s.r.o účtovníctvo, za čo však zatiaľ neberie ani korunu.
    Stretli ste sa už s niečím takým?????

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    pán B. môže fakturovať ako FO inej právnickej alebo fyzickej osobe. A platí to aj opačne. V tomto prípade ako keby sám sebe. Ale v s.r.o. nevystupuje on ako majiteľ ale vystupuje firma ako taká. čiže PO.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Beska Pozri príspevok
    Dobrý deň, bol som požiadaný o založenie novej s.r.o. pre rodinného príslušníka, ktorý momentálne nemôže byť konateľ uvedenej s.r.o. Mal by som byť konateľ len na 6 mesiacov, a potom by sa konateľ zmenil. Počas tejto doby by s.r.o. nevykazovala žiadnu činnosť. Mám z toho trošku obavy, neviem, čo všetko sa môže stať - zrušenie s.r.o., smrť , a pod. Na čo si treba dať pozor a ako sa mám zabezpečiť voči zneužitiu? Chcem pomôcť, ale nedostať sa do problémov.
    Ďakujem
    Na základe mojich (trpkých) životných skúseností by som si (resp. rodinnému príslušníkovi) 2 základné otázky:
    - prečo nemôže byť konateľom spoločnosti už teraz,
    - na čo je dobré zakladať s.r.o. 6 mesiacov predtým ako bude vykonávať reálnu činnosť.
    Ak by sa vykrúcal, požiadala by som ho , aby láskavo vyklopil o čo ide .
    Možno Tvojmu rodinnému príslušníkovi krivdím, ale to , že je rodinný príslušník nie je záruka slušného zaobchádzania a dobrých mravov ....

    konateľ pre novú s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.