Dubinka
22.04.07,22:17
Príjemný večer, mám takú otázočku. Vybrala som si meno pre svoj podnik, no zistila som že taký názov už je zaregistrovaný v obchodnom registri. Môžem aj tak použiť ten istý názov pre podnik-pizzeriu? Ďakujem moc krásne.:)
Paula
23.04.07,03:48
DušanČ
23.04.07,04:13
Príjemný večer, mám takú otázočku. Vybrala som si meno pre svoj podnik, no zistila som že taký názov už je zaregistrovaný v obchodnom registri. Môžem aj tak použiť ten istý názov pre podnik-pizzeriu? Ďakujem moc krásne.:)

V podstate 2 rovnaké názvy firiem OR neakceptuje. Ak veľmi lpieš na vlastnom názve, stačí drobná odchylka od už zaregistrovabého názvu. Stačí, ak si dáš návrh s názvom firmy vo forme, že všetky písmená sa píšu veľkými, posudzuje sa to ako nie zhodný názov.
adv
23.04.07,05:07
V podstate 2 rovnaké názvy firiem OR neakceptuje. Ak veľmi lpieš na vlastnom názve, stačí drobná odchylka od už zaregistrovabého názvu. Stačí, ak si dáš návrh s názvom firmy vo forme, že všetky písmená sa píšu veľkými, posudzuje sa to ako nie zhodný názov.

to je riadny nezmysel...
DušanČ
23.04.07,13:39
to je riadny nezmysel...

Prosím ťa nebuď hulvát. Pri svojich príspevkoch vychádzam z overených skutočností. A toto je jeden z nich. Sám som pomáhal zakladať takúto firmu. Takže platí to, čo som napísal v predchádzajúcom príspevku !!! Aj keď si právnik, nemusíš mať v právnych veciach vždy pravdu.
Zoltán Kovács
23.04.07,13:42
Prosím ťa nebuď hulvát. Pri svojich príspevkoch vychádzam z overených skutočností. A toto je jeden z nich. Sám som pomáhal zakladať takúto firmu. Takže platí to, čo som napísal v predchádzajúcom príspevku !!!

Súhlasím s DušanČ. Ja mám prípad, že OR eviduje firmy XYZ, s.r.o. a XYZ, spol. s r.o. Je to vlastne rovnaké meno, len označenie typu spoločnosti je napísané inak.
Braňo
23.04.07,13:46
Dve firmy s rovnakým názvom existujú. Prosím kľudne si skontrolujte cez www.orsk.sk (http://www.orsk.sk) napríklad firma FORWARD, s.r.o. a FORWARD, spol. s.r.o.
Ale existuje ich ďaleko viac.
Liptáčik
23.04.07,14:13
Viem, že existujú v OR dve fy s rovnakým - podobným názvom, no ja som to pripísala zákonom platným v minulosti. Ja som si zvolila meno pre svoju s.r.o. a taká v registri nebola - bola podobná ale a.s. V súlade s platnými predpismi mi ju OR odmietol zaregistrovať. Takže skúste si na stráne OR pozrieť pravidlá zaregistrovania. Ja som sa síce rozčuľovala, ale bolo mi to houby platné.