Zavrieť

Porady

Obchodný register

Príjemný večer, mám takú otázočku. Vybrala som si meno pre svoj podnik, no zistila som že taký názov už je zaregistrovaný v obchodnom registri. Môžem aj tak použiť ten istý názov pre podnik-pizzeriu? Ďakujem moc krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Dubinka Pozri príspevok
    Príjemný večer, mám takú otázočku. Vybrala som si meno pre svoj podnik, no zistila som že taký názov už je zaregistrovaný v obchodnom registri. Môžem aj tak použiť ten istý názov pre podnik-pizzeriu? Ďakujem moc krásne.
    V podstate 2 rovnaké názvy firiem OR neakceptuje. Ak veľmi lpieš na vlastnom názve, stačí drobná odchylka od už zaregistrovabého názvu. Stačí, ak si dáš návrh s názvom firmy vo forme, že všetky písmená sa píšu veľkými, posudzuje sa to ako nie zhodný názov.

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    DušanČ Pozri príspevok
    V podstate 2 rovnaké názvy firiem OR neakceptuje. Ak veľmi lpieš na vlastnom názve, stačí drobná odchylka od už zaregistrovabého názvu. Stačí, ak si dáš návrh s názvom firmy vo forme, že všetky písmená sa píšu veľkými, posudzuje sa to ako nie zhodný názov.
    to je riadny nezmysel...

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    adv Pozri príspevok
    to je riadny nezmysel...
    Prosím ťa nebuď hulvát. Pri svojich príspevkoch vychádzam z overených skutočností. A toto je jeden z nich. Sám som pomáhal zakladať takúto firmu. Takže platí to, čo som napísal v predchádzajúcom príspevku !!! Aj keď si právnik, nemusíš mať v právnych veciach vždy pravdu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DušanČ Pozri príspevok
    Prosím ťa nebuď hulvát. Pri svojich príspevkoch vychádzam z overených skutočností. A toto je jeden z nich. Sám som pomáhal zakladať takúto firmu. Takže platí to, čo som napísal v predchádzajúcom príspevku !!!
    Súhlasím s DušanČ. Ja mám prípad, že OR eviduje firmy XYZ, s.r.o. a XYZ, spol. s r.o. Je to vlastne rovnaké meno, len označenie typu spoločnosti je napísané inak.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Dve firmy s rovnakým názvom existujú. Prosím kľudne si skontrolujte cez www.orsk.sk napríklad firma FORWARD, s.r.o. a FORWARD, spol. s.r.o.
    Ale existuje ich ďaleko viac.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Viem, že existujú v OR dve fy s rovnakým - podobným názvom, no ja som to pripísala zákonom platným v minulosti. Ja som si zvolila meno pre svoju s.r.o. a taká v registri nebola - bola podobná ale a.s. V súlade s platnými predpismi mi ju OR odmietol zaregistrovať. Takže skúste si na stráne OR pozrieť pravidlá zaregistrovania. Ja som sa síce rozčuľovala, ale bolo mi to houby platné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.