VTerezka
24.04.07,08:54
Dovoľujem si touto cestou upozorniť všetkých, ktorí spracúvajú mzdy v program OLYMP od Krosu. V minulom roku sme boli zvyknutí, že ak si chceme vytlačiť Žiadosť o vrátenie DB od DÚ, musíme v prevodných príkazoch nechať ten malý prevoďáčik. Od nového roku sa toto zmenilo. A žiadanie DB sa presunulo na štvrťroky. V prípade, ak som prevoďáčiky o žiadanie DB v jednotlivých mesiacoch zmazala, prejavilo sa to v Prehľade asi tak, že vo februári a v marci v riadku C boli tieto sumy daňových bonusov pripočítavané, t.j. vo februári (jan+febr), v marci (jan+febr+mar). Takto som aj odovzdala prehľad na DU a vrátil sa mi s dosť arogantným vysvetlením,že neviem čítať, a oni vedia ako sa to má počítať. Takže som to reklamovala v Krose a stanovisko znie, že dnes bolo vydané vyjadrenie a zajtra sa na ich stránke objaví nová aktualizácia.
Neobviňujem Kros, tiež len robia čo môžu a celý Prehľad je len jeden kapitálny chaos. Dovoľujem si upozorniť ostatných na kontrolu riadku C v Prehľade, aby nemuseli zažívať nervy ako ja a prepočítavať stále dookola. Je to unavujúce, stresujúce a hlavne zbytočné.
Želám krásny deň :)
jani73
04.05.07,12:41
Chcelqa by som sa vás opýtať, robím mzdy v OLYMPE za apríl. V 1/4 roč. prehľade nám vyšlo žiadať od DU daňový bonus vo výške 8 640,- Sk, ktorý sme vyplatili zamestnanco z vlastných prostriedkov firmy. Je možné tento bonus vyrovnať ( prípadne ponížiť) z preddavkovej dane v ďalších mesiacoch, alebo nám len zostáva čakať, že nám DÚ čiastku vráti?
Ďakujem za vaše názory
petovsan
04.05.07,13:05
Chcelqa by som sa vás opýtať, robím mzdy v OLYMPE za apríl. V 1/4 roč. prehľade nám vyšlo žiadať od DU daňový bonus vo výške 8 640,- Sk, ktorý sme vyplatili zamestnanco z vlastných prostriedkov firmy. Je možné tento bonus vyrovnať ( prípadne ponížiť) z preddavkovej dane v ďalších mesiacoch, alebo nám len zostáva čakať, že nám DÚ čiastku vráti?
Ďakujem za vaše názory
Áno, o tento bonus môžeš upravovať následné preddavky zo ZČ - viď. § 38, ods. 6) ZDP, avšak najneskôr do konca kalendárneho roku; alebo môžeš tento bonus vyžiadať jednorázovo od správcu dane a DÚ prostriedky vráti do 1 mesiaca od doručenia žiadosti.
Paula
04.05.07,13:06
Chcelqa by som sa vás opýtať, robím mzdy v OLYMPE za apríl. V 1/4 roč. prehľade nám vyšlo žiadať od DU daňový bonus vo výške 8 640,- Sk, ktorý sme vyplatili zamestnanco z vlastných prostriedkov firmy. Je možné tento bonus vyrovnať ( prípadne ponížiť) z preddavkovej dane v ďalších mesiacoch, alebo nám len zostáva čakať, že nám DÚ čiastku vráti?
Ďakujem za vaše názory


Ak ste v prehľade vyplnili žiadosť o poukázanie.... (II.časť), nevidím dôvod ponižovať povinnosť odvodu dane v ďal. mesiacoch o sumu poukázania.
jani73
04.05.07,13:20
tak budeme čakať, ďakujem za vaše pripomienky, pekný víkend