Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch - OMEGA

Dovoľujem si touto cestou upozorniť všetkých, ktorí spracúvajú mzdy v program OLYMP od Krosu. V minulom roku sme boli zvyknutí, že ak si chceme vytlačiť Žiadosť o vrátenie DB od DÚ, musíme v prevodných príkazoch nechať ten malý prevoďáčik. Od nového roku sa toto zmenilo. A žiadanie DB sa presunulo na štvrťroky. V prípade, ak som prevoďáčiky o žiadanie DB v jednotlivých mesiacoch zmazala, prejavilo sa to v Prehľade asi tak, že vo februári a v marci v riadku C boli tieto sumy daňových bonusov pripočítavané, t.j. vo februári (jan+febr), v marci (jan+febr+mar). Takto som aj odovzdala prehľad na DU a vrátil sa mi s dosť arogantným vysvetlením,že neviem čítať, a oni vedia ako sa to má počítať. Takže som to reklamovala v Krose a stanovisko znie, že dnes bolo vydané vyjadrenie a zajtra sa na ich stránke objaví nová aktualizácia.
Neobviňujem Kros, tiež len robia čo môžu a celý Prehľad je len jeden kapitálny chaos. Dovoľujem si upozorniť ostatných na kontrolu riadku C v Prehľade, aby nemuseli zažívať nervy ako ja a prepočítavať stále dookola. Je to unavujúce, stresujúce a hlavne zbytočné.
Želám krásny deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Chcelqa by som sa vás opýtať, robím mzdy v OLYMPE za apríl. V 1/4 roč. prehľade nám vyšlo žiadať od DU daňový bonus vo výške 8 640,- Sk, ktorý sme vyplatili zamestnanco z vlastných prostriedkov firmy. Je možné tento bonus vyrovnať ( prípadne ponížiť) z preddavkovej dane v ďalších mesiacoch, alebo nám len zostáva čakať, že nám DÚ čiastku vráti?
    Ďakujem za vaše názory

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    jani73 Pozri príspevok
    Chcelqa by som sa vás opýtať, robím mzdy v OLYMPE za apríl. V 1/4 roč. prehľade nám vyšlo žiadať od DU daňový bonus vo výške 8 640,- Sk, ktorý sme vyplatili zamestnanco z vlastných prostriedkov firmy. Je možné tento bonus vyrovnať ( prípadne ponížiť) z preddavkovej dane v ďalších mesiacoch, alebo nám len zostáva čakať, že nám DÚ čiastku vráti?
    Ďakujem za vaše názory
    Áno, o tento bonus môžeš upravovať následné preddavky zo ZČ - viď. § 38, ods. 6) ZDP, avšak najneskôr do konca kalendárneho roku; alebo môžeš tento bonus vyžiadať jednorázovo od správcu dane a DÚ prostriedky vráti do 1 mesiaca od doručenia žiadosti.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jani73 Pozri príspevok
    Chcelqa by som sa vás opýtať, robím mzdy v OLYMPE za apríl. V 1/4 roč. prehľade nám vyšlo žiadať od DU daňový bonus vo výške 8 640,- Sk, ktorý sme vyplatili zamestnanco z vlastných prostriedkov firmy. Je možné tento bonus vyrovnať ( prípadne ponížiť) z preddavkovej dane v ďalších mesiacoch, alebo nám len zostáva čakať, že nám DÚ čiastku vráti?
    Ďakujem za vaše názory

    Ak ste v prehľade vyplnili žiadosť o poukázanie.... (II.časť), nevidím dôvod ponižovať povinnosť odvodu dane v ďal. mesiacoch o sumu poukázania.

    Štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch - OMEGA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.