jani73
25.04.07,09:22
Dobrý deň, prosím o radu, k 01.05.07 prijímame nového zamestnanca, jeho údaje som zapísala do personalistiky, chcela som vytlačiť jeho pracovnú zmluvu a RL FO, ale RLFO je prázdny a pri zadaní tlače prac. zmluvy sa mi nový pracovník nevyskytuje. Kde robím chybu prosím poraďte. Ďakujem
Manual
25.04.07,07:24
Dobrý deň, prosím o radu, k 01.05.07 prijímame nového zamestnanca, jeho údaje som zapísala do personalistiky, chcela som vytlačiť jeho pracovnú zmluvu a RL FO, ale RLFO je prázdny a pri zadaní tlače prac. zmluvy sa mi nový pracovník nevyskytuje. Kde robím chybu prosím poraďte. Ďakujem
Musíš si nastaviť mesiac 5/07 ako pri výpočte mzdy, pravdepodobne máš nastavený apríl a bude to OK
Pekný deň...:)
jani73
25.04.07,07:34
už mi to ide ´dakujem veľmi pekne, krásny slnečný deň
Manual
25.04.07,07:35
už mi to ide ´dakujem veľmi pekne, krásny slnečný deň
.............:):):)............
jani73
25.04.07,07:53
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
Manual
25.04.07,07:57
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
Neviem, ale zavolaj si do svojej pobočky a vypýtaj si kontakty, aby si to oznamovala tam kde to má byť, aby nedošlo k sporom.
Aljok
25.04.07,07:59
Fax SP:
02/59248865, 02/59248723. Tieto čísla platili od začiatku. Dúfam, že ešte platia.:)
jani73
25.04.07,07:59
Ďakujem za radu
drobeceva
25.04.07,08:00
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
Prečo 3 dni? Stačí deň pred nástupom. Fax-02/59248865
praca@socpoist.sk
Marta3
25.04.07,08:08
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.

Uvedeným spôsobom stačí zaslať aj 5 minút pred začatím práce, ale
do 3 dní musí byť zaslané na SP originál tlačivo- Registračný list FO - prihláška.
Najlepšie je zaslať deň pred nástupom, alebo doručiť osobne.

A ešte doplním - do 8 dní sa zaregistrovať na SP ako zamestnávateľ.
jani73
25.04.07,08:57
Na soc. sme ako zamestnávateľ zaregistrovaný, mám však ešte jednu otázku, zároveň od nás jeden pracovník odchádza, chcela som skúsiť cez olymp spraviť odhlášku na soc. poist a ZP, ale stále mi do tlačiva zadáva len nového pracovníka, ktorý má nastúpiť. Zadala som do pesonalistiky v prac. pomeroch dátum ukončenia, pr. 30.04.07 a na výstupe taktiež tento dátum. V tomto programe som nováčik prosím poraďte ako správne vyplniť dané tlačivá a stále platí, že odhlášku na Soc. treba dať 1 deň po ukončení prac. pomeru a na ZP do 8 dní?

Ešte k tomu novému pracov. , na ZP termín je 8 dní po nástupe do prac. pom. Súhlasí?

Ďakujem.
Marta3
25.04.07,09:44
- prihláška na ZP je do 8 dní - súhlasí.

- čo sa týka odhlášky - máš otvorený nový mesiac? - 04/07?,
ináč neviem v čom by mal byť problém, ak je zadané ukončenie PP, program odhlášky urobí správne.
jani73
25.04.07,10:20
Už som na to prišla, keďže budeme prijímať nového prac. musela som si otvoriť aj máj. Keď si potrebujem vytlačiť odhlášku pre odchádzajúceho prac. ( pracovník končí 30.4) je potrebné mať zašktnutý max. apríl. To len pre ďalších začínajúcich olympárov.

Odhlášku do soc. poist mi vytlačilo, ale neprevzalo adresy firmy ani zamestanca, tlačivo do Zp - odhláška je bez zamestnanca, sú vyznačené len firemné údaje.
Neviete poradiť čo stým?
jani73
30.04.07,08:49
Pekný deň všetkým, som už hotová z tých tlačív, prosím poradte mi ako urobím odhlášku do VZP zamestnanca a zároveň novú prihlášku nového z.
Mám nastavený mesiac 04/2007 pre ukonč. PP 30.04.07 ( dnes) tlačivo Oznámenie zamestnávateľa ... , je len s údajmi zamestnávateľa, má to tak byť? Nový pracant nastupuje zajtrajškom , nastavím mesiac máj, dám tlačiť domumenty - oznamovacia povinnosť, ZP a tlač, tlačí len údaje firmy.!!!!!!!!!!!!!!
Doplním, že som v personalistike v prvom prípade zadala ukonč. poist. ZP 30.04.07 a v 2. príp, začiatok 01.05.2007.
Začína mi z toho hrabať poraďte prosím, prosím.
sta
30.04.07,08:56
Pekný deň všetkým, som už hotová z tých tlačív, prosím poradte mi ako urobím odhlášku do VZP zamestnanca a zároveň novú prihlášku nového z.
Mám nastavený mesiac 04/2007 pre ukonč. PP 30.04.07 ( dnes) tlačivo Oznámenie zamestnávateľa ... , je len s údajmi zamestnávateľa, má to tak byť? Nový pracant nastupuje zajtrajškom , nastavím mesiac máj, dám tlačiť domumenty - oznamovacia povinnosť, ZP a tlač, tlačí len údaje firmy.!!!!!!!!!!!!!!
Doplním, že som v personalistike v prvom prípade zadala ukonč. poist. ZP 30.04.07 a v 2. príp, začiatok 01.05.2007.
Začína mi z toho hrabať poraďte prosím, prosím.

Takže odhláška do VšZP - musíš byť nastavená v mesiaci 4/2007. Ideš cez Dokumenty - oznamovacia povinnosť - prihlášky a odhlášky do ZP - VSZP.

Prihláška do VšZP - musíš byť nastavená v mesiaci 5/2007. Postup na vytlačenie ten istý ako pri odhláške vyššie. ;)
sta
30.04.07,09:03
Pekný deň všetkým, som už hotová z tých tlačív, prosím poradte mi ako urobím odhlášku do VZP zamestnanca a zároveň novú prihlášku nového z.
Mám nastavený mesiac 04/2007 pre ukonč. PP 30.04.07 ( dnes) tlačivo Oznámenie zamestnávateľa ... , je len s údajmi zamestnávateľa, má to tak byť? Nový pracant nastupuje zajtrajškom , nastavím mesiac máj, dám tlačiť domumenty - oznamovacia povinnosť, ZP a tlač, tlačí len údaje firmy.!!!!!!!!!!!!!!
Doplním, že som v personalistike v prvom prípade zadala ukonč. poist. ZP 30.04.07 a v 2. príp, začiatok 01.05.2007.
Začína mi z toho hrabať poraďte prosím, prosím.

Ešte sa pre istotu pozri, keď Ti program tlačí len údaje firmy, či máš v personalistike zadané všetky údaje nového zamestnanca a to vrátane zdravotnej poisťovne na záložke "mzdové údaje" a malo by Ti to normálne natiahnuť aj zamestnanca do prihlášky....
jani73
30.04.07,10:57
prezrela som si všetky údaje o zamestnancovi, všetko mám zadané, napriek tomu mi jeho údaje do oznámenia do tabulky o poistencivi nezadáva. Volala som aj do Krosu, zatiaľ mi nikto telefón nezdvihol, asi majú dovolenku. Okrem toho oznámenia už nejde na ZP nič / k prihláseniu a odhláseniu zam-ca )? Urobím to ručne.
Ďakujem
sta
30.04.07,11:07
prezrela som si všetky údaje o zamestnancovi, všetko mám zadané, napriek tomu mi jeho údaje do oznámenia do tabulky o poistencivi nezadáva. Volala som aj do Krosu, zatiaľ mi nikto telefón nezdvihol, asi majú dovolenku. Okrem toho oznámenia už nejde na ZP nič / k prihláseniu a odhláseniu zam-ca )? Urobím to ručne.
Ďakujem

Nič viac k tomu netreba pre ZP stačí to Oznámenie.

Ešte skús pozrieť, keď si dáš tlačiť Prihlášku/Odhlášku, tak v tej poslednej tabuľke než sa ti zobrazí samotné "oznámenie", čo máš dole asi v strede tabuľky zazančené - "všetci zamestnanci, aktuálny riadok v personalistike, označení v personalistike alebo zobrazení v personalistike"? Možno v tom by mohol byť problém...Inak už neviem...
jani73
30.04.07,12:12
Mám všetci zamestnanci, ktoré by to malo byť, označení v personalistike, alebo ktoré?? :confused:
sta
30.04.07,12:26
Mám všetci zamestnanci, ktoré by to malo byť, označení v personalistike, alebo ktoré?? :confused:

Neviem mne to funguje aj keď mám zaškrtnutých všetkých zamestnancov. Ale tak skús si označiť v personalistike len toho konkrétneho zamestnanca a potom si zaškrtnúť "označení v personalistike". Asi najlepšie Ti poradia v Krose, v čom je problém, ale keď sa tam nedá dovolať....:o
jani73
30.04.07,12:35
Takže konečne som sa dovolala do Krosu, problém bol v zlom nastavení kódu poisťovne. Mala som ešte starý kód. Už to ide, spadol mi kameň zo srdca. Ďakujem za trpezlivosť a pekný 1. máj.
sta
30.04.07,12:43
:) :) :):)
SilviaS
24.05.07,05:21
Dobrý den!!
Kde treba nahlásiť nového zamestnanca a aké doklady treba ak chceme prijať nového zamestnanca????
Viem,že ho treba nahlásiť na Soc.poisť - prihláška a ešte aj do poisťovne príslušnej treba ešte niečo?????????????????
Vopred vďaka Silvia:) :)
ZuzanaP
24.05.07,07:05
Timea13
30.05.07,18:49
Tento mesiac som prihlasovala nového zamestnanca do SP, RLFO som vystavila v SW Olymp, tlačivo bolo kompletne vyplnené. Problém mám však s RLFO na ohlásenie zamestnanca a prerušenie poistnej doby, neviem z akého dôvodu mi nenatiahlo adresy zamestnávateľa a taktiež zamestnanca, vyplní mi všetky identifikačné údaje oboch okrem adriesy bydliska a sídla firmy.
Paula
30.05.07,19:01
Tento mesiac som prihlasovala nového zamestnanca do SP, RLFO som vystavila v SW Olymp, tlačivo bolo kompletne vyplnené. Problém mám však s RLFO na ohlásenie zamestnanca a prerušenie poistnej doby, neviem z akého dôvodu mi nenatiahlo adresy zamestnávateľa a taktiež zamestnanca, vyplní mi všetky identifikačné údaje oboch okrem adriesy bydliska a sídla firmy.


Tieto údaje nie je potrebné ani uvádzať, preto Ti ich do tlačiva neťahá. Adresy sa zadávajú iba pri prihlasovaní zamestnanca.
Timea13
30.05.07,19:15
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte sa chcem opýtať, aké sú sankcie na Soc P za oneskorené podanie RLFO na prerušenie poistenia, alebo aj iných oznamovacích povinností?
Paula
30.05.07,19:24
Tak na to Ti neviem dať odpoveď :) Nemám skúsenosť.