Zavrieť

Porady

nový zamestnanec - olymp

Dobrý deň, prosím o radu, k 01.05.07 prijímame nového zamestnanca, jeho údaje som zapísala do personalistiky, chcela som vytlačiť jeho pracovnú zmluvu a RL FO, ale RLFO je prázdny a pri zadaní tlače prac. zmluvy sa mi nový pracovník nevyskytuje. Kde robím chybu prosím poraďte. Ďakujem
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jani73 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu, k 01.05.07 prijímame nového zamestnanca, jeho údaje som zapísala do personalistiky, chcela som vytlačiť jeho pracovnú zmluvu a RL FO, ale RLFO je prázdny a pri zadaní tlače prac. zmluvy sa mi nový pracovník nevyskytuje. Kde robím chybu prosím poraďte. Ďakujem
Musíš si nastaviť mesiac 5/07 ako pri výpočte mzdy, pravdepodobne máš nastavený apríl a bude to OK
Pekný deň...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

už mi to ide ´dakujem veľmi pekne, krásny slnečný deň
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jani73 Pozri príspevok
už mi to ide ´dakujem veľmi pekne, krásny slnečný deň
.........................
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jani73 Pozri príspevok
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
Neviem, ale zavolaj si do svojej pobočky a vypýtaj si kontakty, aby si to oznamovala tam kde to má byť, aby nedošlo k sporom.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Fax SP:
02/59248865, 02/59248723. Tieto čísla platili od začiatku. Dúfam, že ešte platia.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Ďakujem za radu
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jani73 Pozri príspevok
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
Prečo 3 dni? Stačí deň pred nástupom. Fax-02/59248865
praca@socpoist.sk
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

jani73 Pozri príspevok
Ešte mi prosím poraďte, viem že musíme prihlásiť nové homestnanca 3 dni pred nástupom na ScP faxom, e-mailom, alebo SMS. Nemáte poruke faxový kontakt? Dííííík.
Uvedeným spôsobom stačí zaslať aj 5 minút pred začatím práce, ale
do 3 dní musí byť zaslané na SP originál tlačivo- Registračný list FO - prihláška.
Najlepšie je zaslať deň pred nástupom, alebo doručiť osobne.

A ešte doplním - do 8 dní sa zaregistrovať na SP ako zamestnávateľ.
Naposledy upravil Marta3 : 25.04.07 at 10:13
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Na soc. sme ako zamestnávateľ zaregistrovaný, mám však ešte jednu otázku, zároveň od nás jeden pracovník odchádza, chcela som skúsiť cez olymp spraviť odhlášku na soc. poist a ZP, ale stále mi do tlačiva zadáva len nového pracovníka, ktorý má nastúpiť. Zadala som do pesonalistiky v prac. pomeroch dátum ukončenia, pr. 30.04.07 a na výstupe taktiež tento dátum. V tomto programe som nováčik prosím poraďte ako správne vyplniť dané tlačivá a stále platí, že odhlášku na Soc. treba dať 1 deň po ukončení prac. pomeru a na ZP do 8 dní?

Ešte k tomu novému pracov. , na ZP termín je 8 dní po nástupe do prac. pom. Súhlasí?

Ďakujem.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

- prihláška na ZP je do 8 dní - súhlasí.

- čo sa týka odhlášky - máš otvorený nový mesiac? - 04/07?,
ináč neviem v čom by mal byť problém, ak je zadané ukončenie PP, program odhlášky urobí správne.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Už som na to prišla, keďže budeme prijímať nového prac. musela som si otvoriť aj máj. Keď si potrebujem vytlačiť odhlášku pre odchádzajúceho prac. ( pracovník končí 30.4) je potrebné mať zašktnutý max. apríl. To len pre ďalších začínajúcich olympárov.

Odhlášku do soc. poist mi vytlačilo, ale neprevzalo adresy firmy ani zamestanca, tlačivo do Zp - odhláška je bez zamestnanca, sú vyznačené len firemné údaje.
Neviete poradiť čo stým?
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Pekný deň všetkým, som už hotová z tých tlačív, prosím poradte mi ako urobím odhlášku do VZP zamestnanca a zároveň novú prihlášku nového z.
Mám nastavený mesiac 04/2007 pre ukonč. PP 30.04.07 ( dnes) tlačivo Oznámenie zamestnávateľa ... , je len s údajmi zamestnávateľa, má to tak byť? Nový pracant nastupuje zajtrajškom , nastavím mesiac máj, dám tlačiť domumenty - oznamovacia povinnosť, ZP a tlač, tlačí len údaje firmy.!!!!!!!!!!!!!!
Doplním, že som v personalistike v prvom prípade zadala ukonč. poist. ZP 30.04.07 a v 2. príp, začiatok 01.05.2007.
Začína mi z toho hrabať poraďte prosím, prosím.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

jani73 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým, som už hotová z tých tlačív, prosím poradte mi ako urobím odhlášku do VZP zamestnanca a zároveň novú prihlášku nového z.
Mám nastavený mesiac 04/2007 pre ukonč. PP 30.04.07 ( dnes) tlačivo Oznámenie zamestnávateľa ... , je len s údajmi zamestnávateľa, má to tak byť? Nový pracant nastupuje zajtrajškom , nastavím mesiac máj, dám tlačiť domumenty - oznamovacia povinnosť, ZP a tlač, tlačí len údaje firmy.!!!!!!!!!!!!!!
Doplním, že som v personalistike v prvom prípade zadala ukonč. poist. ZP 30.04.07 a v 2. príp, začiatok 01.05.2007.
Začína mi z toho hrabať poraďte prosím, prosím.
Takže odhláška do VšZP - musíš byť nastavená v mesiaci 4/2007. Ideš cez Dokumenty - oznamovacia povinnosť - prihlášky a odhlášky do ZP - VSZP.

Prihláška do VšZP - musíš byť nastavená v mesiaci 5/2007. Postup na vytlačenie ten istý ako pri odhláške vyššie.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

jani73 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým, som už hotová z tých tlačív, prosím poradte mi ako urobím odhlášku do VZP zamestnanca a zároveň novú prihlášku nového z.
Mám nastavený mesiac 04/2007 pre ukonč. PP 30.04.07 ( dnes) tlačivo Oznámenie zamestnávateľa ... , je len s údajmi zamestnávateľa, má to tak byť? Nový pracant nastupuje zajtrajškom , nastavím mesiac máj, dám tlačiť domumenty - oznamovacia povinnosť, ZP a tlač, tlačí len údaje firmy.!!!!!!!!!!!!!!
Doplním, že som v personalistike v prvom prípade zadala ukonč. poist. ZP 30.04.07 a v 2. príp, začiatok 01.05.2007.
Začína mi z toho hrabať poraďte prosím, prosím.
Ešte sa pre istotu pozri, keď Ti program tlačí len údaje firmy, či máš v personalistike zadané všetky údaje nového zamestnanca a to vrátane zdravotnej poisťovne na záložke "mzdové údaje" a malo by Ti to normálne natiahnuť aj zamestnanca do prihlášky....
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

prezrela som si všetky údaje o zamestnancovi, všetko mám zadané, napriek tomu mi jeho údaje do oznámenia do tabulky o poistencivi nezadáva. Volala som aj do Krosu, zatiaľ mi nikto telefón nezdvihol, asi majú dovolenku. Okrem toho oznámenia už nejde na ZP nič / k prihláseniu a odhláseniu zam-ca )? Urobím to ručne.
Ďakujem
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

jani73 Pozri príspevok
prezrela som si všetky údaje o zamestnancovi, všetko mám zadané, napriek tomu mi jeho údaje do oznámenia do tabulky o poistencivi nezadáva. Volala som aj do Krosu, zatiaľ mi nikto telefón nezdvihol, asi majú dovolenku. Okrem toho oznámenia už nejde na ZP nič / k prihláseniu a odhláseniu zam-ca )? Urobím to ručne.
Ďakujem
Nič viac k tomu netreba pre ZP stačí to Oznámenie.

Ešte skús pozrieť, keď si dáš tlačiť Prihlášku/Odhlášku, tak v tej poslednej tabuľke než sa ti zobrazí samotné "oznámenie", čo máš dole asi v strede tabuľky zazančené - "všetci zamestnanci, aktuálny riadok v personalistike, označení v personalistike alebo zobrazení v personalistike"? Možno v tom by mohol byť problém...Inak už neviem...
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Mám všetci zamestnanci, ktoré by to malo byť, označení v personalistike, alebo ktoré??
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

jani73 Pozri príspevok
Mám všetci zamestnanci, ktoré by to malo byť, označení v personalistike, alebo ktoré??
Neviem mne to funguje aj keď mám zaškrtnutých všetkých zamestnancov. Ale tak skús si označiť v personalistike len toho konkrétneho zamestnanca a potom si zaškrtnúť "označení v personalistike". Asi najlepšie Ti poradia v Krose, v čom je problém, ale keď sa tam nedá dovolať....
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Takže konečne som sa dovolala do Krosu, problém bol v zlom nastavení kódu poisťovne. Mala som ešte starý kód. Už to ide, spadol mi kameň zo srdca. Ďakujem za trpezlivosť a pekný 1. máj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať