fachman
29.04.07,10:15
Zdravím poraďákov.Prosím o radu,moja mama má 62 rokov zdravotných problémov až až,naposledy sa lieči zo žaludočného vredu,pobolieva ju v ľavej časti brucha,údajne keď som sa narodil,od vdety má problémi z vylučovaním stolice,no posledný rok asi najviac.Jedáva slivky,pije čaj zo senných listov alebo ľanových semien a nič,stáva sa že i päť dní nejde na záchod,raz bola v nemocnici z niečim a mimo iné jej dali 3 klistýre aby sa uľavilo,povedali jej,ste naozaj zabetónovaná. Kde je problém? Ďakujem.
simako
29.04.07,08:55
Pozri si stránku www.drnatura.sk
rada
29.04.07,08:59
Zdravím poraďákov.Prosím o radu,moja mama má 62 rokov zdravotných problémov až až,naposledy sa lieči zo žaludočného vredu,pobolieva ju v ľavej časti brucha,údajne keď som sa narodil,od vdety má problémi z vylučovaním stolice,no posledný rok asi najviac.Jedáva slivky,pije čaj zo senných listov alebo ľanových semien a nič,stáva sa že i päť dní nejde na záchod,raz bola v nemocnici z niečim a mimo iné jej dali 3 klistýre aby sa uľavilo,povedali jej,ste naozaj zabetónovaná. Kde je problém? Ďakujem.

Kde je problém asi musí povedať lekár po dôkladnom vyšetrení.
Keď však mala moja mama obdobný problém kúpila som jej v lekárni Psyllium. Prikladám o tom info...
Psyllium – stopercentná prírodná rozpustná vláknina, vznikajúca vyčistením obalu semien Skoroceľu indického. Neobsahuje farbivá, konzervačné látky ani chemické prísady. V indickej ajurvéde ( tradičnej indickej medicíne ) sa používa viac ako 2 tisíc rokov. Psyllium dokáže už po niekoľkých dňoch užívania navodiť správnu hustotu stolice a nie je návykové ( je vhodné pre tehotné ženy, matky počas dojčenia a deti od 3 rokov). V tráviacom trakte zväčšuje až 40 x svoj objem a vzniká hojivý gél. Jednoduchým zväčšením objemu – mechanickou silou ako piest – odsúva z tráviaceho traktu škodlivé splodiny. Potencionálne jedovaté a rakovinotvorné látky sú gélom v črevách absorbované a znižuje sa tak kontakt so sliznicami v žalúdku a v črevách.
ludmilla
30.04.07,08:08
Kde je problém asi musí povedať lekár po dôkladnom vyšetrení.
Keď však mala moja mama obdobný problém kúpila som jej v lekárni Psyllium.
súhlasím, ale netreba zabúdať na pitný režim, čiže dostatočné množstvo tekutín.
Ak vláknina nezaberie, sú dostať v lekárni rôzne čaje, taktiež rastlinné prípravky Regulax, keďže problém, ktorý opisuješ je už chronický a netýka sa len prechodného stavu. Po vyskúšaní rastlinných prípravkov (samozrejme ich nekombinovať a nečakať, že účinok bude okamžitý) by som rozhodne navštívila lekára. Dnes sú na trhu rôzne prípravky ako Movicol, Laevolac (poznám ich z praxe) a podobne. Sú to laxantíva, ktoré treba brať pravidelne. Ale treba to riešiť s lekárom.
V neposlednom rade netreba zabúdať, že laxantívami robíme črevo lenivejším, pretože si na ne zvyká a nakoniec bez nich odmieta poslušnosť.
Vzhľadom na vek a chronický stav tvojej mamy je to problém, ktorý treba neodkladne riešiť - pretože so sebou prináša ďalšie riziká - telo sa stáva akýmsi skladom jedovatých látok.
karol.pukancik
04.05.07,19:08
doporučujem do stravy pridať kopec vlákniny (ovsenné vločky, strukoviny, zelenina, ovocie, klíčka a pod.), tá zväčšuje objem stolice, dalej je treba denne dostatok tekutín - min. 2,5 litra, málo tekutín, tvrdá stolica.
problémy by mali upraviť aj probiotiká (živé baktérie) existujú jogurty, acidofilné mileka ale aj tabletkové prípravky s miliardami sušených baktérií, mám to vyskúšané
obvodný lekár môže predpísať laxatíva alebo sa dajú kúpiť v lekárni
recept mojej babky - každé ráno hned po prebudení vypiť veľký pohár vlažnej (teplej) vody. jej to pomáhalo, kde mala zápchu.
Psycholog
02.06.07,16:32
Připojuji se k předcházejícím příspěvkům o zácpě, kdy je obtížné vyprazdňování střev při tuhé stolici, respektive nemožnost se vyprázdnit spontánně stolicí. Frekvence sama není měřítkem, defekace méně než jednou denně – až 1x za tři dny, pokud je spontánní a bez obtíží, není chorobná. Je třeba rozeznávat zácpu jako příznak a zácpu jako chorobu.
Jako příznak: při střevní neprůchodnosti, u nádorových a zánětlivých onemocnění, u zánětů porodních, při kolikách ledvinových, žlučníkových a jaterních, po operacích, po těžkém prodělaném stresu a v emočních stresech, při dlouhém ležení na lůžku.
Jako choroba: zácpa jako nemoc vzniká při změně výživy, prostředí, při cestování, sedavém způsobu života (u PC), poruchách neurovegetativních, oslabení břišní tkáně.
Příznaky nemoci – útlum nutkání na stolici, tlak v břiše, nadmutí, bolesti hlavy, celková únava.
Dříve či později se nemocní většinou uchýlí k projímadlům a tak stupňují svůj návyk. Dráždivým účinkem projímadel a trvalým zrychlováním střevního průchodu vznikne typická komplikace. Nemocní to omylem pokládají za příznaky zácpy a dávky projímadel stupňují ještě více.
Domnělá zácpa vzniká z nesprávných představ o defekaci. Tyto osoby, nemají-li jeden den stolici nebo zdá-li se jim, že mají stolice málo, vezmou projímadlo a vyprázdní si celý střevní trakt. Proto u zácpy návykové je třeba vysvětlit, že normálně se vyprazdňuje jen konec tlustého střeva a že jistý stupeň naplnění střevního traktu je fyziologický. Je třeba vyvracet předsudky, že se střevo musí vyprázdnit celé, že stolice má být i několikrát denně, po každém jídle, že vynechání pravidelné stolice je nezdravé či že střevní obsah je jedovatý a že se při zácpě škodlivé látky vstřebávají a otravují tělo. Je prokázáno, že normální sliznice je nepropustnou bariérou pro toxické produkty trávení. Je třeba s nemocným probrat životosprávu a stravovací zvyklosti (viz praktické rady níže), zajistit dostatek vody (1 až 1,5 litru/denně) a tekutin (1,5 až 2 litry/den) a přiměřené množství i jakost zbytkových látek v potravě. Pro zácpu se hodí strava zbytková (hrubá mouka, zelenina, ovoce, zejména citrusové plody), pro zácpu spastickou strava zprvu bezezbytková, s postupným přidáváním jemnější buničiny ( listnaté zeleniny, loupané ovoce, lesní plody).
Důležité je také hygienické stolování, dostatek tělesného pohybu, popřípadě léčení nervozity nebo neurózy, případně depresivních stavů odborníkem – psychologem, psychiatrem.
Nejlépe ihned po probuzení vypít minimálně čtvrt litru vlažné vody s trochou soli nebo ovocné šťávy (šťávy z kompotů). Za půl hodiny se nasnídat. Jakmile se pocítí potřeba, pak nejdéle do čtvrt hodiny se pokusit o defekaci. Vhodná je poloha skrčmo ve dřepu se stehny přitaženými k břichu a v předklonu.
Doporučuji každý večer před spánkem sníst jeden citrusový plod (pomeranč, grep), cca dvě hodiny po posledním jídle. Pokud se citrusové plody konzumují minimálně tři měsíce, provede se vyčistění celého střevního traktu. Rovněž jednou za měsíc hladovku s příjmem cca dvou litrů minerální vody. (Minerálky střídat!)

Rp. 122/B:
10 g list senny (Fol. Sennae)
20 g kůra krušiny/k. jelšovej (Cort. Frangulae)
10 g květ černého bezu (Fl. Sambuci)
10 g květ měsíčku/nechtíku lek. (Fl. Calendulae)
20 g lékořice/slad.drievko (Rad. Glycyrrhizae)
20 g třezalka/ľubovník bodk.(Hb. Hyperici)
20 g meduňka/medovka lek. (Fol. Melissae)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru, vařit 2 minuty a pít po půl šálku před každým jídlem.

V případě „jen“ slabého vyprazdňování:
100 g heřmánek/rumanček (Anth. Chamomilae)
50 g třezalka/ľubovník bodk. (Hb. Hyperici)
50 g kůra krušiny/k.jelšova (Crt. Frangulae)
50 g lékořice/sl.drievko (Rad. Glycyrrhizae)
50 g kořen proskurníku/ibiš lek. (Rad. Althaeae)
50 g máta peprná/mäta piepor.(Fol. Menthae pip.)
50 g řebříček/myší chvost obyč. (Fol. Milefolii)
50 g anýz/bedrovník aníz (Fr. Anisi)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vařící vody, zalít a louhovat 30 minut a pít šálek ráno a před spánkem.

Praktické rady:
málo masa a tuků, hodně zeleniny a ovoce
večer často kyselé mléko s převařenou studenou vodou (1:1)
před spánkem sníst jeden citrusový plod – pomeranč, grep
nejíst sladkosti, zejména čokoládu
prospívají večerní procházky
více tekutin, než pevné stravy
vyhýbat se stresům a starostem
pít výluh z lněného semene (lžíce na šálek vody, obden nechat nabobtnat)
nezdržovat nutkání na stolici
nepoužívat projímadla!!!
nevést sedavý životK večerní konzumaci jednoho citrus. plodu podtýkám, že je to vhodné pro každého z nás k vyčistění střevních klků - i proti rakovině střev! Během několika měsíců odejde z těla nad normál až 6 kg zahnívající hmoty.
Hodně úspěchů s defekací! Petr
lutka
02.06.07,19:19
V lekárni sa dá kúpiť čínsky čaj LIETAJÚCA LASTOVIČKA a ten je určený na detoxikáciu,odstraňuje tuky a pomáha pri zápche. A o tom, že je účinný som sa presvedčila sama. Vyskúšaj.
JarkaL
04.06.07,16:20
Doporučila by som kolonoskopické vyšetrenie hrubého čreva. Pre istotu.
rada
04.06.07,16:46
Momentálne ma napadol prípad jedného známeho, ktorému pomohlo pri uvedenom probléme nasledovné. Každý deň po dobu dvoch týždňoch večer zjedol cca 1/2 kyslej kapusty na ktorý si vylial obyčajný biely jogurt. Výsledok sa dostavil, problém ustúpil.;)
najag
05.06.07,11:18
Niekedy sa proste zmeni metabolizmus tak, ze nepomaha nic. Ale v kazdom pripade musi byt strava bohata na vlakninu a dostatok vody v ramci pitneho rezimu a pohyb, ktory zabezpeci aspon nejaky pohyb criev.Pozor na caje, najma urologicke, po ktorych leniveju velmi creva.
lorelei
28.06.07,13:44
poradim jednu vec, na mne odskusanu a praktikovanu....kedze pomohlo vycistenie hrubeho creva klystirom vtedy, pomoze stale, tiez ked si robim take ocistne dni to robim, nie je to nic zlozite, a ten pocit stoji za to potom, dalsia vec: rano na lacno a este aj vecer po lyzici olivoveho oleja s lyzickou pom. stavy, alebo citrusovej , ide o to, ze vit. E sa tak rychlo viaze s Eckom a cely sa vstrebe, je to akoby sa premazali creva v tele a odburavali - casom vsetko nepotrebne, aj hladovka na vode - prip. stavach je dobra , ale zalezi to od zdrav. stavu
anmary
02.07.07,11:48
Hoci som ešte mladá, problémy s vyprázdňovaním dôverne poznám. Mne osobne pomáha jesť ovsené vločky. Zohrejem mlieko, vsypem ovsené vločky /kupujem zmišané so sušeným ovocím a orechmi/ osladím medom a nechám zmäknúť. Fakt pomôže. Pomohlo to aj mojej 60 ročnej svokre. Po zmäknutí sa dajú tie vločky kľudne rozmixovať aj na kašičku.
Mackovka
06.07.07,12:45
Skúste si v lekárni kúpiť vodu Zaječická horká. Ale užite nižšiu dávku ako je na fľaši odporúčané, lebo pomáha intenzívnejšie, ako by sa dalo čakať.
b_branik
08.07.07,12:22
Mal som podobný problém a pomohli homeopatiká. Bol som na vyšetrení u Mudr.Nagyovej v košiciach. www.lucidum.biz
smoulinka85
10.07.07,18:16
urcite pomaha - mam odskusane pit denne acidko alebo liek acidophilus - natures bounty brat denne.
duves
04.08.07,18:48
mgm
04.08.07,19:25
Ja mám najlepšie skúsenosti práve s ľanovými semenami. Moje raňajky sú veľa krát - kukuričné lupienky, ľanové semená, grep a mlieko. Keď som to počula od známej túto kombináciu, neverila som - hlavne spojenie mlieka a grepu. Ale je to naozaj veľmi chutné a od toho času tieto problémy nemám. Ale nemôžeme zabudnúť ani na pitný režim.


Marta
maca.tt
19.08.07,14:23
Skuste kúpiť v lekárni Trstinovú melasu-Ćierny zázrak.Je to sladidlo namiesto cukru. Ked´mám zápchu čo sa mi dosť často stáva ráno na lačno vypijem pohár teplej vody s melasou účinok sa dostavý.Samozrejme RAZ NESTAĆI.Biele pečivo a ryža sú lepidlom pre črevá.
TATRY MKS
19.08.07,16:50
Moje skúsenosti s týmto problémom (poradila mi liečiteľka z Poľska, ktorá mi okrem iného pomohla zbaviť sa aj vysokého krvného tlaku tak, že neberiem lieky už 10 rokov)
- vypiť ráno nalačno pohár "odstatej" vody so šťavou z polovice citróna -
šťava z polovice citróna obsahuje vitamín C, ktorý stačí ako denná dávka
vitamínu C, naviac pomáha aj s "uvedeným problémom"
martinek 1026
15.04.12,16:48
Dobrý den uz jsem se s tímhle problémem setkal a i mi znami s tim potykali.Objevil jsem prirodni vyrobky ktere nam stimhle problemem pomohli a po par dnech uzivani se citili mnohem lepe a po mesici bylo po problemu.Tyhle vyrobky jsou i na jine zravotni problemi jestli mate nejaky problem tak se ozvete a pomohu vam stim.Sve dotazi mi piste na email.Email.:00-112@seznam.cz
lujza.j
15.04.12,17:04
Dobrý den uz jsem se s tímhle problémem setkal a i mi znami s tim potykali.Objevil jsem prirodni vyrobky ktere nam stimhle problemem pomohli a po par dnech uzivani se citili mnohem lepe a po mesici bylo po problemu.Tyhle vyrobky jsou i na jine zravotni problemi jestli mate nejaky problem tak se ozvete a pomohu vam stim.Sve dotazi mi piste na email.Email.:00-112@seznam.cz
tu sa radí verejne.....
Xanti
15.04.12,17:07
Dobrý den uz jsem se s tímhle problémem setkal a i mi znami s tim potykali.Objevil jsem prirodni vyrobky ktere nam stimhle problemem pomohli a po par dnech uzivani se citili mnohem lepe a po mesici bylo po problemu.Tyhle vyrobky jsou i na jine zravotni problemi jestli mate nejaky problem tak se ozvete a pomohu vam stim.Sve dotazi mi piste na email.Email.:00-112@seznam.czNaháňaš si tu klientov? Takto porada nefunguje.
buchač
15.04.12,21:58
Pôvodca textu príspevku: martinek 1026
Dobrý den uz jsem se s tímhle problémem setkal a i mi znami s tim potykali.Objevil jsem prirodni vyrobky ktere nam stimhle problemem pomohli a po par dnech uzivani se citili mnohem lepe a po mesici bylo po problemu.Tyhle vyrobky jsou i na jine zravotni problemi jestli mate nejaky problem tak se ozvete a pomohu vam stim.Sve dotazi mi piste na email.Email.:00-112@seznam.cz
...aneb volejte na uvedené číslo ...
...to jenom proto , kdyby došlo k náhle úlevě , vylúčování stolice by bylo abnormárně nástojčivé a z tohoto dúvodu by došlo poněkud k posrání ...;)
kezeso
16.04.12,12:22
Osvedčené: Kapsule z panenského čaju, dostať v každej DM drogérii. cena okolo 9€, 100ks, t.j. na 50 dní. Užívať ráno a večer. Pomáhajú.
http://www.drchenpatika.com/sl/1-santeaforte.htm

http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/panensky-caj-forte-80-cps/
mafia10
17.04.12,16:58
napis mi SS, skusim ti poradit sukromne
arizona
17.04.12,17:19
napis mi SS, skusim ti poradit sukromne
a co takto nastudovat si pravidla Porady ?
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
buchač
12.12.13,17:56
Na zápchu a problémy so stolicou odporučim používať prírodný produkt XXX :

Ja pre zmenu Šaraticu ...:rolleyes:
kukučka
12.12.13,18:21
Tvoj príspevok je horší ako tá reklama, nedáš si pohov?
buchač
12.12.13,18:36
Tvoj príspevok je horší ako tá reklama, nedáš si pohov?

NIE ...alebo kedy ako ...:D :D :D