Denisa Višňáková
19.12.07,09:57
Ja sa pripájam k Tanče. Mne včera tiež pani v Tescu povedala, že ak nemám drobných päť korún, dám jej ich niekedy nabudúce. Viem, ide len o päť korún, ale ešte sa mi to nestalo...
No zdá sa že sa tento náš svet mení predsa len k lepšiemu:eek:
misomiso
19.12.07,08:58
No zdá sa že sa tento náš svet mení predsa len k lepšiemu:eek:

Alebo sa uz natolko prejavuje inflacia, ze 5 korun nestoji za rec :)
Nika
19.12.07,11:52
...ja sa dnes tak tešíííím.... ani na prácu sa nemôžem sústrediť.......:). Kolegovia sa mi smejú, že som ako malé decko........;)....no a čo ........:--- Dnes som sa dozvedela, že v sobotu večer bude na internete prenos koncertu, na ktorý som pôvodne chcela ísť, ale mi to nevyšlo...... juchúúúúúú.....:):):):)
ayya
19.12.07,13:47
.... vieš, čo je najväčšia výhoda? Že tú svoju obrovskú výhru ani nemusíš zdaniť, lebo Loto je prevádzkované štátom:-)
este ze tak! :D :D a diky za info, potesilo ma :)
ayya
19.12.07,13:48
...ja sa dnes tak tešíííím.... ani na prácu sa nemôžem sústrediť.......:). Kolegovia sa mi smejú, že som ako malé decko........;)....no a čo ........:--- Dnes som sa dozvedela, že v sobotu večer bude na internete prenos koncertu, na ktorý som pôvodne chcela ísť, ale mi to nevyšlo...... juchúúúúúú.....:):):):)
nebud tajnostkar, prezrad... potesis aj nas ostatnych :D a tu tvoju radost ti moc prajem ;)
Nika
19.12.07,14:11
nebud tajnostkar, prezrad... potesis aj nas ostatnych :D a tu tvoju radost ti moc prajem ;)

Bude to prenos vianočného koncertu Čechomoru z pražského Vinohradského divadla - na stránke www.idnes.cz/cechomor (http://www.idnes.cz/cechomor).....:):):)
abel
19.12.07,14:59
Mňa dnes rozčúlil jeden mobilný operátor. Syn si podľa letáku vybral "Ježiška", poobzerali sme na internete, cena telefónu 984.- Sk, mesačne 75 minút za paušál 500.- Sk. Navštívila som ich predajňu v našom meste (okresné mesto). Ešte o tom telefóne ani nepočuli a odporúčali ma do krajského mesta. Prišla som do predajne v krajskom meste. Tam predávajú len paušál, telefón a zmluvu musím ísť urobiť do ich pobočky v Tescu - na druhom konci mesta. Čo by Ježiško nespravil. Prídem do Tesca, ochotná predavačka ma len informuje, že telefón majú, ale nie za 984.- ale za 989.- Sk. Spomenula som si na 5.- Sk z príspevku 1256 na Porade, pousmiala som sa, že nevadí a čakala som na jej kolegyňu, ktorá ma mala obslúžiť. Po chvíli ma kolegyňa "obslúžila". Vraj sa platí na 6 mesiacov vopred paušál 500.- Sk, spolu 3000.- Sk, k tomu telefón nejakých 1600.- Sk a ešte nejaké srandy, ale to som už prestávala vnímať, celkom sa to vyštveralo na cca 5500.- Sk. Myslela som, že si nerozumieme, zavolala som si na pomoc aj tú prvú predavačku. Tak že áno, pomýlila sa, že teraz je telefón v akcii namiesto 1600.- Sk za 989.-, ale ostatné podmienky platia tak, ako povedala, a vraj hovorí mi pravdu. Kolegyni, ktorá klipkala očami, povedala, že potom jej to vysvetlí. Škoda, že pravdu a podmienky sa nedozviem hneď z reklamných letákov a z inzercie na internete, ale až po pol dni obiehania ich pobočiek.
ayya
19.12.07,15:26
Bude to prenos vianočného koncertu Čechomoru z pražského Vinohradského divadla ...:):):)

diky za info ;)


... Čo by Ježiško nespravil...

:D :D
ayya
19.12.07,16:24
straaasne ma tesi, ze tento problemik (http://www.porada.sk/t52080-firmy-si-musia-platit-hygienicke-kontroly-pokuty-od-5000-do-milion.html) mam "zmaknuty" :D zvlast, ked ho kazdu chvilku vidim uplne hore medzi dnesnymi prispevkami :D
Denisa Višňáková
19.12.07,21:06
Dnes ma veľmi potešilo, že môj 2-ročný syn skoro ani neplakal pri vyberaní štichov z čela. Ale zato si to vynahradil u zubára. A zajtra čaká zubár mňa, to ma teda neteší ani najmenej. :(
Stitch
20.12.07,07:17
Dnes som si plánovala, že cestou domov z práce si vyberiem z bankomatu peniažky, keďže som posledný deň v tomto roku v práci, aby bola doma aj nejaká rezerva. Pre istotu som si skontrolovala cez e-banking svoj účet a SKORO MA TRAFILO. Nedeľný výber z bankomatu /10.000,-/ mi bol odpísaný z účtu, ale stále mám túto sumu zablokovanú ako rezerváciu, že mi ju ešte len odpíšu.:mad:
Zavolala som na SPOROTEL, kde mi veľmi milá pani vysvetlila, že je to chyba v párovaní účtov a po 14 dňoch mi bude táto suma automaticky odblokovaná. Skoro som spadla zo stoličky. Ak sa mi vraj nepáči, môžem sa sťažovať u ombudsmana tejto banky. Aj som tak spravila. Sľúbili, že požiadajú banku o urýchlené odstránenie rezervácie /keďže sú tie sviatky/.
Dúfam, že to vyriešia skôr ako do 14 dní.:(
VladoaKatka
20.12.07,16:57
Dnes sme kúpili dvoch kaprov. Keď sme prišli domov dali sme ich do vane a napustili vodu. Prezvonila som mladých(bývajú vedľa), že máme kaprov, aby doviedli vnúčku. Poslednú dobu stále sa hrá - že chytá ryby, hádže švihadlo cez sedačku - a tomu hovorí, že chytá ryby. Máme akvárium, tie rybky sa jej ľúbia, sú bežné nenáročné rybky - maličké.
Keď prišla s mamou a zbadala vo vani tých dvoch 2,5 kilových kaprov úplne sa zhrozila, že ""to sa mi nepáči, peč,peč idem"", ale keď videla, že ich chytám, a že mi nič nerobia, takú radosť z nich mala, že potom zase nechcela ísť domov.
Určite už ráno o 6-tej bude buntošiť, že ide k babke pozrieť si "lybky". Nazvala ich "mamalybka" a "ocolybka", a deticky malinkaté sú v akváriu.(Ešte nevie vysloviť "R".) však má len 2 roky a 3 mesiace.
sway
20.12.07,21:07
Dnes sme kúpili dvoch kaprov. Keď sme prišli domov dali sme ich do vane a napustili vodu. Prezvonila som mladých(bývajú vedľa), že máme kaprov, aby doviedli vnúčku. Poslednú dobu stále sa hárá - že chytá ryby, hádže švihadlo cez sedačku - a tomu hovorí, že chytá ryby. Máme akvárium, tie rybky sa jej ľúbia, sú bežné nenáročné rybky - maličké.
Keď prišla s mamou a zbadala vo vani tých dvoch 2,5 kilových kaprov úplne sa zhrozila, že ""to sa mi nepáči, peč,peč idem"", ale keď videla, že ich chytám, a že mi nič nerobia, takú radosť z nich mala, že potom zase nechcela ísť domov.
Určite už ráno o 6-tej bude buntošiť, že ide k babke pozrieť si "lybky". Nazvala ich "mamalybka" a "ocolybka", a deticky malinkaté sú v akváriu.(Ešte nevie vysloviť "R".) však má len 2 roky a 3 mesiace.

:):)
Supér,

ale nedá mi to :.. neviem veru ako to zvládnete keď má 2,5 roka a "Poslednú dobu stále sa hárá" - čo bude potom v puberte :D:D:D

bomba preklep:D:D:D:D
Ajuška
20.12.07,21:19
:):)
Supér,

ale nedá mi to :.. neviem veru ako to zvládnete keď má 2,5 roka a "Poslednú dobu stále sa hárá" - čo bude potom v puberte :D:D:D

bomba preklep:D:D:D:D

...a ja som sa divila ako sa babka čudne vyjadruje o vnučke...:rolleyes:... až na Tvoje echo som sa trápila čo za slovíčko tam malo byť...:D
Orim
20.12.07,23:28
Včera som bol na letisku vo Svechate. Išiel som cez Berg a je to divné pred tým mi vždy mávli aby som šiel keď som vytiahol občiansky, ale dnes si ho kočka vzala do ruky neviem na čo pozerala a potom mi ho vrátila a poslala ma ďalej.
Toto bola najdlhšia kontrola na hraniciach za posledné dva roky.
Asi preto že už žiadna nebude chceli mať pocit dobre vykonanej práce.
:D
abel
21.12.07,06:24
Možno to bola jej posledná služba a ani tak nešlo o kontrolu.
abel
21.12.07,06:31
V pripade, ze si nezelate dostavat e-mailove spravy
od nasej firmy, preukazatelne zaslite informaciu
"NESUHLASU zasielania e-mailovych informacii od XXX.
Z dovodu jednoznacnosti pozadujeme zaslanie uvedenej
skutocnosti cez Slovensku postu "DOPORUCENE" na adresu XXX,
kde uvedte nazov a sidlo firmy, ICO, e-mailovu adresu.
Toto ma dnes potešilo, lebo som si povedala, že vytočiť sa nedám.
VladoaKatka
21.12.07,11:28
:):)
Supér,

ale nedá mi to :.. neviem veru ako to zvládnete keď má 2,5 roka a "Poslednú dobu stále sa hárá" - čo bude potom v puberte :D:D:D

bomba preklep:D:D:D:D


Díki za upozornenie - to by teda vyzeralo:)
Denisa Višňáková
21.12.07,13:14
Dnes som kúpila v Tescu granule pre psov a zaniesla som ich do útulku. Ako som sa trepala s tými dvomi 10kg vrecami pozerali sa na mňa traja chlapi,ktorí tam pracujú. Po hodnej chvíli prišiel jeden z nich ku mne a hovorí:"to je dar?" a ja že áno a pozrel na tie granule a hovorí"A Z TESCA?" Zostala som v úplnom úžase na neho civieť. Nezmohla som sa na slovo. Zobral vrecia, otočil sa zamrmlal že ďakuje a už ho nebolo. Neviem či ich bude jesť sám, keď sa mu to zdala zlá značka alebo čo? Každý rok zanášam do tohto útulku granule ale toto sa mi veru ešte nestalo, väčšinou si zapíšu aspoň moje meno aby vedeli od koho to dostali, ale toto bol vrchol. Tak som pekne odcupitala do auta a v duchu si myslela svoje. :cool:
ayya
21.12.07,13:29
Dnes som kúpila v Tescu granule pre psov a zaniesla som ich do útulku. ... Tak som pekne odcupitala do auta a v duchu si myslela svoje. :cool:
Deniska, mna tato tvoja prihoda super pobavila :D :D ale... pocuj, z hladiska (akobysomtonapisala?) psychickej pohody, ... staci si asi uvedomit, ze si svoj dobry skutok predsa nerobila pre toho chlapca ... ale kvoli niecomu uplne inemu... pretoze ti tu nemozem pridat bodik, pridavam aspon suhlas, aby si vedela, ze tvoj skutok naozaj ocenujem, ok? a iste sa pridaju aj dalsi ... a ty si nedaj pokazit naladu :D :D
ALDA
21.12.07,13:54
Mňa dnes dojalo ako vítali zákazníkov v jednom supermarkete v Pezinku a ponúkali všetko super a najlacnejšie, keď po minúte som stuhla pri ozname: Vážení zákazníci prepáčte nám technický problém, nie je možné použiť terminál. Vyberte si peniaze v bankomate. Každý kontroloval svoju peňaženku a ja tiež. Na nákup mi vystačila moja hotovosť i keď som mienila nakúpiť viac. Išla som si do toho bankomatu vybrať nejaké peniaze, aby som mala rezervu a čuduj sa svete...bankomat nefungoval. Ale som kľudná, nedám si pokaziť náladu.:)
zanetth
21.12.07,14:28
Pred chvíľou ma strašne vytočila dcéra kvôli úplnej blbosti. Jej brat si požičal od nej istú vec a vopred sa jej na to nespýtal, lebo bola vonku. V podstate sa nič nestalo, ale ona robí cirkus, že ako si to vôbec mohol dovoliť. Súrodenecká rivalita je niečo strašné a ja už niekedy naozaj nevládzem robiť rozhodcu. A to sa začali prázdniny. Ale teší ma, že aj manžel bude doma a tak mu riešenie najakého súrodeneckého konfliktu s radosťou prenechám. Uff.. teraz sa mi uľavilo....:)Oceňujem túto tému.
Denisa Višňáková
21.12.07,16:53
Deniska, mna tato tvoja prihoda super pobavila :D :D ale... pocuj, z hladiska (akobysomtonapisala?) psychickej pohody, ... staci si asi uvedomit, ze si svoj dobry skutok predsa nerobila pre toho chlapca ... ale kvoli niecomu uplne inemu... pretoze ti tu nemozem pridat bodik, pridavam aspon suhlas, aby si vedela, ze tvoj skutok naozaj ocenujem, ok? a iste sa pridaju aj dalsi ... a ty si nedaj pokazit naladu :D :D
Máš pravdu, len dúfam že tie granule nejedol ten chlap na večeru:eek:, keď sa tak pozastavil nad tým odkiaľ sú. Pokiaľ ich dostanú havkáči som spokojná. :)
Rozalka
21.12.07,17:04
Máš pravdu, len dúfam že tie granule nejedol ten chlap na večeru. :)
mimotemy
Raz mi manžel priniesol maškrtu so slovami: Nie je to Delisa, ale snáď ti dvihne náladu. Dala som dole celofán, manželovi ponúkla odhryznúť, potom som si aj ja odhryzla, a kým som ešte tento hryzanec držala medzi zubami, stihla som si prečítať, že sú to "Pamlsky pro pejsky". Hneď som hryzanec vypľula, vyzvala aj manžela - hoci on už veselo hrýzol svoj kúsok. Nebolo to chuťovo vôbec zlé. Môžem prezradiť, že nám to zdvihlo náladu na celý deň, ba ešte aj po týždni sme sa na tom bavili.
durisovad
21.12.07,17:27
Mozno aj ten clovek v psom utulku cakal nejake psie pamlsky, aby si mohol spestrit Vianoce.
katkapekly
21.12.07,19:18
Mňa dnes veľmi potešilo, že mi zavolala mama, že vezmú môjho synčeka na celý deň a noc, aby som si mohla v pohode urobiť posledné vianočné nákupy, dekorácie a poriadok. No a je čo upratovať, keďže som už 4. týždeň s ním doma lebo má zlomenú nohu. Tak si to užívam, že nemusím chodiť potichučky aby som ho nezobudila. Týmto chcem oceniť všetkých úžasných starých rodičov!
Rozalka
21.12.07,19:33
Mňa dnes veľmi potešilo, že mi zavolala mama, že vezmú môjho synčeka na celý deň a noc, aby som si mohla v pohode urobiť posledné vianočné nákupy, dekorácie a poriadok. No a je čo upratovať, keďže som už 4. týždeň s ním doma lebo má zlomenú nohu. Tak si to užívam, že nemusím chodiť potichučky aby som ho nezobudila. Týmto chcem oceniť všetkých úžasných starých rodičov!
Katka, prajem ti to zo srdca (tú pomoc). mimotemyViem, čo znamená mať zlomenú nohu, ja teraz končím s polročnou maródkou po zlomenine nohy, tak sa moja len opatruj, dávaj si pri tom upratovaní pozor. Nejaký zaprášený nábytok nestojí zato, aby si znova spadla a ublížila si ešte viac.
katkapekly
21.12.07,19:45
Katka, prajem ti to zo srdca (tú pomoc). mimotemyViem, čo znamená mať zlomenú nohu, ja teraz končím s polročnou maródkou po zlomenine nohy, tak sa moja len opatruj, dávaj si pri tom upratovaní pozor. Nejaký zaprášený nábytok nestojí zato, aby si znova spadla a ublížila si ešte viac.
Ani sa mi nechce vyviesť Ťa z omylu, také milé bolo to, čo si napísala! Ale to nie ja, ale môj synček má zlomenú nohu. Ale si zlatá!:) A Tvojej zlomeniny je mi fakt ľúto, ja síce som nikdy nemala nič zlomené, ale mama nedávno skončila maródku s jednou zlomeninou nohy a otec má ešte barly po tom, čo mal zlomené obe nohy. Havária. Niekedy človek proste blbo postaví auto a narazia doň. O to viac si cením ich pomoc. A Tebe želám skoré zrehabilitovanie. (Dúfam, že to je spisovné):D
Denisa Višňáková
21.12.07,20:20
Mozno aj ten clovek v psom utulku cakal nejake psie pamlsky, aby si mohol spestrit Vianoce.
No podľa toho ako sa tváril by som povedala, že už premýšľa ako si tie granule pripraví na večeru.Keby som bola vedela kúpim niečo aj jemu. Napr. konzervu Darling
Rozalka
21.12.07,21:21
Ani sa mi nechce vyviesť Ťa z omylu, také milé bolo to, čo si napísala! Ale to nie ja, ale môj synček má zlomenú nohu. Ale si zlatá!:) ... A Tebe želám skoré zrehabilitovanie. (Dúfam, že to je spisovné):D
Aspoň vidíš, Katka, že som to neprečítala úplne sústredene. Neviem, či sa mám tešiť, že nie ty máš nohu zlomenú, ale zase mi je smutno, že má zlomenú nohu synček, vždy mi je to ľúto, keď deti trpia. Tak mu prajem skoré "zrehabilitovanie". :)
Rozalka
22.12.07,12:25
Dnes ma zarmútila táto správa:

Herečka Věra Galatíková v pátek pozdě večer zemřela.
Ve věku 69 let podlehla rakovině. Ztvárnila řadu rolí v divadle i v televizi, proslavil ji i dabing. Novinkám to potvrdil mluvčí činohry Národního divadla Tomáš Staněk.
Divákům se vryla do paměti skvělým dabingem, například propůjčila hlas francouzské herečce Annie Girardotové.
Přední česká herečka se narodila 19. srpna 1938 ve Zlíně.

Kto ste ju mali tiež radi/rady, venujte jej tichú spomienku. Ďakujem.
durisovad
22.12.07,14:18
Mna ta sprava neprekvapila, pretoze ceske media uz dlho informovali o jej chorobe, ale uprimne ma zarmutila. Mala som ju ako herecku velmi rada a lutujem, ze ju uz viac nazivo neuvidime.
Nech jej da Pan Boh vecne odpocinutie.
DanielaSL
22.12.07,17:51
Dievčatá neznášam pečenie..robím to vyslovene nasilu...ale každý rok pečiem... lebo tie kúpené z cukrárne sa mi predsa len zdajú umelé. A dnes sa mi kupodivu darilo...zo začiatku...ale potom - metrový koláč nechcel ísť z formy von... a trubičky z lístkového cesta ostali prilepené na trubkách.:mee: Ako sme ich dávali nasilu dole, tak sa nám dobrá polovica zlámala a druhá je tak nevzhľadná..že to ani na tácku nemôžem dať. Ešte dobre, že už ostatné napečené mám, lebo som tak znechutená...že už by som nebola schopná tieto sviatky upiecť nič.


http://www.gify.nou.cz/r_dort_soubory/do40.gif http://www.masajda.webzdarma.cz/vareni/036-070/051.gif
Rozalka
22.12.07,18:05
- metrový koláč nechcel ísť z formy von... a trubičky z lístkového cesta ostali prilepené na trubkách.:mee: Ako sme ich dávali nasilu dole, tak sa nám dobrá polovica zlámala a druhá je tak nevzhľadná..že to ani na tácku nemôžem dať.
http://www.gify.nou.cz/r_dort_soubory/do40.gif http://www.masajda.webzdarma.cz/vareni/036-070/051.gif
A čo si s tým urobila? Z metrového koláča (po pridaní rumu, hrozienok a orechov) by si mohla urobiť hrudky - na záver obaliť v nejakej posýpke (kokose, strúhaných orechoch, ap). Netráp sa Danka, ak sa niečo nevydarilo (menej priberiete). :)
Tanče
22.12.07,21:39
nebolo to sice dnes čo ma zarmutilo, ale postazujem si:
Dna 20. decembra roku pána 2007 som cestovala do Čiech. Keďže to bol historický deň v našich dejinách zobrala som si aj pas, aby som dostala aj historickú pečiatku. No a dostala som .....nič. Colníci už ani nevliezli do autobusu, iba prehodili 3 slová so šoférom a trajdali sme do Čech. Škoda.
(ale chystali tam parádny ohnostroj.... )
wagner
23.12.07,08:31
Danka, ja som tiež robila medové trubičky a tiež si asi pomysleli že ostanú na trubkách. Ale som s nimi vybehla. Do pravej ruky kombinačky, prichytila som nimi špičku trubičky a ľavou rukou som trochu trubičku potočila a stiahla som ju z trubičky. Zostali celé ani jedna sa nedomrvila. Nabudúce musíš s nimi tiež trochu vybabrať a nedaj sa. Problém prečo nechceli ísť dole bol v tom, že možno niektoý kúsok z cesta nebol od múky.
DanielaSL
23.12.07,09:12
Jáj...tak my sme skúšali všelijaké finty...nakoniec sme ich dali dole ,ale veľa sa polámalo.. druhú várku sme dali na pomastené trúbky a tie išli pekne... metrák sa odlomil našťastie na začiatku..skúsime to prilepiť plnkou. Ale ma to znechutilo, myslím, že tak skoro piecť nebudem.:)
ayya
23.12.07,09:28
... Ale ma to znechutilo, myslím, že tak skoro piecť nebudem.:)
nedaj sa znechutit ... podla mojej skusenosti sa aj polamane kolace zjedia a casto s vacsou chutou ako nepolamane ... ved sa spytaj aj ty vasich, ...a uvidis, ze ta pochvalia ;)
ayya
23.12.07,09:33
... Do pravej ruky kombinačky, prichytila som nimi špičku trubičky a ľavou rukou som trochu trubičku potočila a stiahla som ju z trubičky.

a potom, ze vraj baby nevedia na co su v domacnosti kombinacky :D :D tie z naradia som myslela, nie tie, co nosili nase maminy ... jeeeeej, ... ja som kombinacku, taku klasicku s cipkami, co sa nosia (nosili?) pod saty nevidela ani nepamatam :D s texaskami by asi dobre nepasovali, ale spytam sa pre istotu: nosi sa to este? ci je to uz len taka spomienka starodavna ... ;)
durisovad
23.12.07,10:22
Kombinacku uz dost davno nenosim, ale zato pod letne saty nosim spodnicky, aby mi nepresvitali nohy. Moje deti to volaju CUDNICA, ja spodnica.
VladoaKatka
23.12.07,17:10
Dnes mi volala svokra, či nemám čas, lebo že bola v kostole, spadla, doviezli ju domov a že má bolavú ruku a rameno.
Išli sme s ňou na lekársku pohotovosť pred 13.00 hod. V okresnom meste v jednej ordinácii brali aj deti aj dospelých.?.?.:mee::confused: Toto som ešte nevidela. Tu sme strávili cca 1,5 hod. Poslali nás do Bratislavy na ďalšie vyšetrenie na chirurgiu. Boli dokopy traja pacienti. Trištvrte hodiny sa ani dvere neotvorili, až keď jeden pán zaklopal oznámili, že za chvílu. Po 10-tich minutách začali volať ľudí, až sme prišli na rad a určili diagnozu (zlomený ramenný kĺb) a ošetrili svokru už bolo 17.30 hod. A že pohotovosť:D na ktorej som strávila cca 4,5 hod.


Rýchlosť, akú aj slimák im môže závidieť.
plavčík
23.12.07,17:58
Tak dnes som sa dobre zabavil...kamoš bol dnes umyť auto a keď chcel poobede isť do mesta, zistil, že má totálne zamrznuté všetky dvere aj s tesnením.....a aby toho nebolo málo varil už dnes kapustnicu a použil klobásku ktorú našiel v chladničke ....no až teraz zistil, že tú klobásu doniesol jeho dospelý syn od svojej budúcej svokry pre jej sestru ktorej ju mal večer odniesť...takže teraz behá po susedoch a žobroní dáku domácu klobásu, lebo uvaril cudziu a svoje mäso zabudol v obchode...chi chi chi...
Jano23
23.12.07,18:16
http://pl.youtube.com/watch?v=4QRm0ByyupI

Ficová stratégia pre budúcnosť Slovenska a blaho všetkých nás.
Ibaka
23.12.07,18:45
Dnes mi volala svokra, či nemám čas, lebo že bola v kostole, spadla, doviezli ju domov a že má bolavú ruku a rameno.
Išli sme s ňou na lekársku pohotovosť pred 13.00 hod. V okresnom meste v jednej ordinácii brali aj deti aj dospelých.?.?.:mee::confused: Toto som ešte nevidela. Tu sme strávili cca 1,5 hod. Poslali nás do Bratislavy na ďalšie vyšetrenie na chirurgiu. Boli dokopy traja pacienti. Trištvrte hodiny sa ani dvere neotvorili, až keď jeden pán zaklopal oznámili, že za chvílu. Po 10-tich minutách začali volať ľudí, až sme prišli na rad a určili diagnozu (zlomený ramenný kĺb) a ošetrili svokru už bolo 17.30 hod. A že pohotovosť:D na ktorej som strávila cca 4,5 hod.


Rýchlosť, akú aj slimák im môže závidieť.
Tvoja príhoda mi pripomenula jednu moju nedávnu skúsenosť. Tiež som bol s nevládnym svokrom na vyšetrenie na poliklinike. Viezli sme ho autom, ale jediné voľné miesto pred poliklinikou bolo určené pre sanitky. Rýchlo sme vyložili vozík, naložili svokra a ja som šiel preparkovať auto na vzdialenejšie parkovisko, lebo iná možnosť nebola. Aby som svokra na vozíku dostal na polikliniku, poprosil som ochotného pána, aby mi pomohol s ním po dlhých schodoch k výťahu. Podarilo sa. Ale výťah nešiel. Tak za pomoci ďalších ochotných pánov sa mi ho podarilo dostať na 3. poschodie po schodoch pred dvere ordinácie. Po čakaní ho bolo potrebné v ordinácii vyzliecť- jednalo sa o vyšetrenie nevládnych nôh-a vyložiť na taký vysoký stôl. Lekár sedel za presklenou stenou, niečo ťukal do PC a prítomný sanitár či čo to bol sa na nás pozeral ako sa so ženou lomcujeme s nevládnym človekom. Na môj dotaz či pomôže, odpovedal že to nie je jeho práca, to si musí zariadiť rodina. Do mňa ako akeby uderil blesk. Tak škaredo, ale ozaj hnusne som obom vynadal, až sa potili. (Niečo v zmysle- tak ja platím dane, odvody ako k...t. a vy vy......nci z nich žijete a ešte si dovolíte takto sa stavať k chorým luďom (Aj žena sa zľakla, lebo takto ma ešte nevidela). Hneď boli ochotnejší. Ale to ešte nebolo všetko. Bolo treba odviezť svokra späť znovu dolu po schodoch s vozíkom, konečne sa to za pomoci ochotných ľudí podarilo, šiel som po auto, ale povedal som si, že pôjdem rovno do dvora polikliniky, kde bol samozrejme zákaz vjazdu cez jednosmernú ulicu. Čo čert nechcel stáli tam dvaja policajti. Chvíľu som počkal, že keď odídu vrazím tam. Ale oni neodcházdali, stáli na tej križovatke a kedže som nechcel aby žena so svokrom na mńa dlho čakali v zime, namieril som si to rovno do zákazu. Samozrejme ma policajti zastavili. Vysvetlil som im že idem po nevládneho pacienta na vozíčku a ináč sa k nemu neviem dostať. Na moje prekvapenie (mal som pripravenú tú istú spŕšku ako na lekára a sanitára, tak som bol nabrúsený) povedali - dobre, nech sa páči a ukázal že môžem ísť.
Myslím že to komentár nepotrebuje. to bol jeden môj skutočný zážitok.
Ibaka
23.12.07,18:57
Potešilo ma , že po dvoch rokoch sa mi vrátil syn z Kanady a konečne strávime Vianoce spolu a v máji-júni idem na oplátku kolaudovať jeho nový dom v Kanade.
Orim
25.12.07,18:13
Je to paráda :) gratulujem.
betka
26.12.07,10:41
Tak tento ventil mi pomôže práve tu, pretože sa môžem vykričať a preniesť zlosť, aspoň si trošku uľavím.

Dnes som išla s manželom do nemenovaného Hypermarketu (už viac nikdy nevkročím), kúpiť základné potraviny. Našli sme jedno autíčko, aby sme synov ešte niečím potešili, ..... pri pokladni nám povedali, že zaplatíme na informáciách. (tak som sa tešila, akú radosť im urobíme, autíčka zmizli z obchodu za pár sekúnd-dobrá cena, i keď vieme o čom sú tie hlúpe zľavy...).
Prišla pani z info a povedala, že ho odnesie tam, aby sme ho vyplatili OK. Zrejme tam mala nejakých známych, alebo neviem, .......čo.
Darmo som čakala na vyplatenie, no nič....Tu mi povedali, že ho odniesli do oddelenia hračiek nazad. išla som si ho tam zobrať, lenže druhá predavačka tam už koketovala s chlapom, kt. ich mal v košíku dva, zrejme i to naše. Vravím, riešme problém ihneď, kašlala na mňa. (Bola som zúrivá, zrejme po strese, kt. dennodenne zažívame). A ten z tými hlúpimi autíčkami sa mi škeril do ksichtu...
Znovu sme prišlina info. Ser...už na nich, ale neodpustila som si tam poznámku (vždy ma rodičia učili byť čestnou, ak niečo dostane nedopatrením navyše, nech to vrátim, nech neklamem....). a tá poznámka bola:" Pred mesiacom som tu nakupovala, predavačka pri pokladni mi vydala tisícku navyše, išla som to ihneď vrátiť, aby to chuderka neplatila z vlastného vrecka. Toto už nikdy viac neurobím, keď sa niekto pomýli, už nič nevtrátim a sem už nakupovať nepôjdem!"

Uplné banality ma niekedy vyvedú z miery. vždy si poviem na každú opcu má pánboh palicu, a preto chcem byť čestná. Snažím sa vrátiť, čo nie je moje, keď mi naviac vydajú, znova vrátim, ...Minule mi teta nezapočítala pri kúpe orchdei kvetináč, nevšimla som si to, keď som vyhadzovala bloky z peňaženky, všimla som si to, a po mesiaci, som išla ešte zaň zaplatiť, ..... Možno som naivná, hlúpa.
Zakých vecí by bolo. Len ja nič nezmením, to sa nedá, ľudia sú zlí .
A ešte predsa niečo, čo nehápem. Jedna pani našla peňaženku v tiež nemenovanom obchode. (tak toto ma vytočilo do vývrtky a nenechala by som to bokm vôbec...). Prišla k pokladníčke a povedala jej, že našla peňaženku, a rada by bola, keby ju otvorili spoločne, a vrátili ju pani, kt. ju stratila. Otvorili, bolo tam veľa peňazí. Predavačka-pokladníčka povedala, že pani pozná a vráti jej to. O 2 dni známa prišla do obchodu a spýtala sa pokladníčky, či vrátila tú peňaženku a ona na to: "Akú peňaženku?" (nechala si tie peniaze, to je nechutné, hnusné, dúfam, že sa jej to vráti...)

Aký sme ľudia? Snažíme sa byť čestní, poctiví, ale spoločnosť nás preorientuje na tých nečestných, hnusných, zákerákov...

Povedala som si, že budem svinka v amoku, ale neverím si, znova budem robiť dobro, bolo by mi ľúto, keby som musela oklamať.
betka
26.12.07,11:00
A ešte mi nedá, milí poraďáci, utrúsiť poznámočku,....

Vidím, že sa snažíte radiť z plných síl, pomôcť každému, kto potrebuje vyriešiť nejaký problém, nejakú situáciu, či už z daní, účta, práva, resp. veci osobné. Všetci, čo sa snažíte pomôcť, dať radu, veľká vďaka Vám, osobne nikoho nepoznám (len dvoch ľudkov), máte dobré srdiečka, a musíte byť skvelí ľudia, kt. konajú len dobro, veď kto by už radil a pomáhal v dnešnej dobe len tak, niekdy ani nie za ďakujem.

Vďaka skvelý tím, držme sa pokope, pomáhajme si i naďalej. (mám pocit, akoby som Vás poznala veľmi dlho). Ahojte.
Elena Navrátilová
26.12.07,11:14
Betka zlatá... konáš úprimne. Je dôležité vidieť, rozdiel medzi zlým a dobrým. Lenže ten veľa ľudí nevidí a pripadá si byť nadčlovekom, lebo... (dôvod si doplní podľa toho čo momentálne v ňom podporuje ten pocit nadčlovečenstva). Škoda!!!! Ľudská morálka? Čo to je. Pre niekoho absolútne nič. Som rada, že sú ľudia Tvojho typu (ani nevieš ako ;)). Pre úbohosť iných si predsa nebudeme kaziť to naše "krásno" okolo seba. ;). Prajem Ti, aby sa Tvoje "človečenské srdiečko" napĺňalo len pozitívnym. Patrí Ti to. Ďakujem, že si... ;)
tinaM
26.12.07,11:18
A ešte mi nedá, milí poraďáci, utrúsiť poznámočku,....

Vidím, že sa snažíte radiť z plných síl, pomôcť každému, kto potrebuje vyriešiť nejaký problém, nejakú situáciu, či už z daní, účta, práva, resp. veci osobné. Všetci, čo sa snažíte pomôcť, dať radu, veľká vďaka Vám, osobne nikoho nepoznám (len dvoch ľudkov), máte dobré srdiečka, a musíte byť skvelí ľudia, kt. konajú len dobro, veď kto by už radil a pomáhal v dnešnej dobe len tak, niekdy ani nie za ďakujem.

Vďaka skvelý tím, držme sa pokope, pomáhajme si i naďalej. (mám pocit, akoby som Vás poznala veľmi dlho). Ahojte.
Plne súhlasím s Betkou.
Určíte, každý pomáha toľko, koľko mu dovolí čas, ale na Poradu určite pozrie každý, kto tu zablúdil čo len raz.
Dokonca som sa prichytila pri tom, že uvažujem: " Už dlho sa neozvala napr. Marína, Paula ....." alebo aj iní členovia Porady, hoci som ich v živote nevidela.
Takže je to o tom, že sme skvelý tím.:)
Rozalka
26.12.07,12:15
Plne súhlasím s Betkou.:)
Aj ja súhlasím s tinouM. Mňa tiež učili byť takou, Betka, zbytočne sa "vyhrážaš", nabudúce budeš zase len ty tá čestná, ktorá vráti, čo jej nepratrí.
Ja si vždy v duchu poviem: múdrejší ustúpi a ešte "zato sa má toľko blbcov dobre". Ostaň Ty len taká aká si, čestná a spravodlivá.:):):)
VladoaKatka
26.12.07,12:43
Plne súhlasím s Betkou.
Určíte, každý pomáha toľko, koľko mu dovolí čas, ale na Poradu určite pozrie každý, kto tu zablúdil čo len raz.
Dokonca som sa prichytila pri tom, že uvažujem: " Už dlho sa neozvala napr. Marína, Paula ....." alebo aj iní členovia Porady, alebo ako sa má Vlastička hoci som ich v živote nevidela.
Takže je to o tom, že sme skvelý tím.:)

Tento sindróm mám aj ja, síce som tu len niekoľko mesiacov, ale chýbate mi, keď som dlhšie pracovne mimo. Teraz ideme na dovolenku, no to bude..., kedy to všetko dočítam, čo tu napíšete?:)
Najviac mi budú chýbať Elenkine ranné privítania..., ale budem na Vás myslieť.
Katka
Elena Navrátilová
26.12.07,14:28
Tento sindróm mám aj ja, síce som tu len niekoľko mesiacov, ale chýbate mi, keď som dlhšie pracovne mimo. Teraz ideme na dovolenku, no to bude..., kedy to všetko dočítam, čo tu napíšete?:)
Najviac mi budú chýbať Elenkine ranné privítania..., ale budem na Vás myslieť.
KatkaMôžem sa spýtať? Na dlho? Budeš chýbať a isto nielen mne. Myslím, že je to presne o tom... vidím nick a čítam, nezáleží či práve toto teraz potrebujem. Takto sa tu navzájom vnímame, vykukávame... :D;)
VladoaKatka
26.12.07,14:53
Elenka ideme na 11 dní s manželom do teplých krajín. Toto sme si darovali pod stromček. Budem Vás informovať ako nám bolo.
Elena Navrátilová
26.12.07,14:55
Elenka ideme na 11 dní s manželom do teplých krajín. Toto sme si darovali pod stromček. Budem Vás informovať ako nám bolo.Už teraz viem, že Vám bude skvele... nech Vám počasíčko a pohodička je naklonená. Užite si to v zdraví. ;)
Gabi03
27.12.07,09:43
Mňa potešilo, že keď už som si dala námahu s vypekaním zákuskov (5 druhov so zvýšenou teplotou!), drahému chutili. A to inak nepečiem kvôli tomu, že by to nemal kto jesť.
ALDA
28.12.07,08:42
Včera som bola rozčúlená, že svokrovci zavolali manžela aby ich zaviezol za vnučkou na Oravu /ich syn sa s ňou nestýka/. Manžel mal povinnosti ešte aj vo firme a bála som sa aj aké budú cesty, ale majú 85 a 78 rokov, nejako som to predýchala, jasné prácou vo firme a pod. Trvala som na tom, aby u nich prespal a nenaháňal sa domov ešte večer. Večer mi volal sklamaný, že v krčme nikoho nepozná, samá mládež. Moja polovička sa tešila, že navštívi aj svojho priateľa z detstva, ktorý nemal ľahký život a zostal sám na ubytovni. Každý rok na Vianoce posielal pozdrav, tak aj tento rok. Teraz mi telefonoval, že ho bol navštíviť, ale už sa nestretli. Spolubývajúci mu povedali, že pred sviatkami odpadol, mal silnú cukrovku a udrel sa na hlavu tak nešťastne, že zomrel. Ešte nemal ani pohreb a ani v dedine to nikto ešte nevie. Poznala som ho aj ja a je mi to veľmi ľúto.
Keď som v stredu zišla z hôr/z chalupy/ do doliny /do mesta/ a čítala nové témy a príspevky akože oddychové som sa nestačila diviť, čo sa to na porade deje. Preto som tento príbeh a moje pocity napísala.
Ibaka
28.12.07,17:25
Dnes som bol navštíviť neter v ich novom byte. Majú jeden a polročného synka, veľmi zlatého. Má množstvo hračiek, s ktorými som sa celé poobedie hral a vrátil som sa do detských čias. Vláčiky, hojdací koník-keď ho chytíš za uši, zaerdží, traktorček- s rôznymi zvukmi, magnetická tabuľa, na ktorú niečo nakreslíš a môžeš to zotrieť a krešlíš znovu, klavír, kde si môžes nahrať svoje pesničky a znovu upraviť, loptičku, keď ju vyhodíť zmení farbu atď atď ...proste celé poobedie som sa hral ako malý chlapček :). Keby som sa tak mohol vrátiť do tých liet. !!!!
Elena Navrátilová
28.12.07,17:36
Dnes som bol navštíviť neter v ich novom byte. Majú jeden a polročného synka, veľmi zlatého. Má množstvo hračiek, s ktorými som sa celé poobedie hral a vrátil som sa do detských čias. Vláčiky, hojdací koník-keď ho chytíš za uši, zaerdží, traktorček- s rôznymi zvukmi, magnetická tabuľa, na ktorú niečo nakreslíš a môžeš to zotrieť a krešlíš znovu, klavír, kde si môžes nahrať svoje pesničky a znovu upraviť, loptičku, keď ju vyhodíť zmení farbu atď atď ...proste celé poobedie som sa hral ako malý chlapček :). Keby som sa tak mohol vrátiť do tých liet. !!!!To je milé... pavúčinomet nemal? ;)
VladoaKatka
28.12.07,17:53
Ibaka - Keby?.?.?. lenže to sa nedá, ale vďaka týmto maličkým deťúrencom v rodinách si občas zahráme asi všetci a závidíme im ten bezstarostný život.

Ja som dnes bola sa pozrieť po všetkých starostiach s opatrovaním svokry aj na vnúčku /dnes totiž nebola u nás a nám už strašne chýbala pozn. sept. mala 2 roky/, ukázala mi nové hračky "kukynsku linku, spoák" takto hovorí ona, ale hneď si spomenula na dedka, chytila ma za ruky rodičom povedala, že ide za dedkom, poslala im pusu a už sme išli k nám. Na chvíločku sme mali to malé stvorenie len pre seba, aj sviečky na stromčeku sme kvôli nej zasvietili, hneď prestal aj manžel driemať.

Tak som si spomenula na tému, v ktorom sa rozoberá či mať dieťa alebo domáce zviera, ja by som ten úprimný pohľad, to pritúlenie sa a tie ručičky malé, ktorými mi dáva okuliare na oči, keď ich nájde a , že "babka to sú tvoje, tu más", alebo keď príde syn pre ňu, a sa pýtame prečo prišiel :ona pohotovo odpovie: Pe Andejku a hodí sa mu okolo krku,alebo :"ona je ockoa múda céa"(ocková múdra dcéra).To je to čo úplne zmení človeku život, v takom uponáhlenom svete nás donúti, aby sme zhodnotili, čo je to najdôležitejšie - zdravie, život a to je pre mladých ľudí to ich DIEŤA.
Elena Navrátilová
28.12.07,17:56
No tak, že bezstarostný... oni majú hlavičky plné starostí. Sú jednoducho úžasné, tým, že sú originálne. ;)
Rozalka
28.12.07,18:01
Potešil ma takýto pekný záber z Dubrovníka
sway
28.12.07,18:27
Rozalka
28.12.07,18:35
A mňa dnes veľmi potešili ľudkovia z PORADY:

http://www.porada.sk/t67921-dnes-oslavuje-ivana-ivona-srdecne-blahozelame.html#post597430

:D:D:D
:)a prstienok si si už, Ivanka, vybrala?
Eulalia
28.12.07,18:48
:)a prstienok si si už, Ivanka, vybrala?

Rozalka a to má byť prstienok len ako darček, alebo nejaký extra - napr. zásnubný či svadobný? Tuším, že si tam tie prstienky dala náročky, to už niečím zaváňa, vieš asi viac ako my..... :-)
Kazu
28.12.07,19:09
Rozalka a to má byť prstienok len ako darček, alebo nejaký extra - napr. zásnubný či svadobný? Tuším, že si tam tie prstienky dala náročky, to už niečím zaváňa, vieš asi viac ako my..... :-)
Eulália, :D:D:D o čo menej vieme o to viac si domyslíme :D:D:D
Eulalia
28.12.07,19:16
Eulália, :D:D:D o čo menej vieme o to viac si domyslíme :D:D:D

Veď práve... len aby sme potom nedomýšľali aj nemožné:-)
Kazu
28.12.07,19:39
Veď práve... len aby sme potom nedomýšľali aj nemožné:-)
Nááá, nech sa potom dievča snaží ako vie .... aby nám vyhovelo :D:D:D:D
ayya
28.12.07,20:04
A mňa dnes veľmi potešili ľudkovia z PORADY:
:D:D:D
heeej, aj ty mas dnes meniny? ... to ma potesilo, ... aj jedna z nasich dcer ma dnes, ... uz aj ti tam naklusem aj ja pogratulovat ;)
sway
28.12.07,20:30
:)a prstienok si si už, Ivanka, vybrala?

baby šak moj mužíček na moje meniny klasiky zabúda, lebo je Mikuláš - to mám narodky, potom sú vianoe... a do kalendára pomaly nik nekuká (okrem Poraďákov:D) a dnes mi dcérka hovorí, že zajtra ideme niečo kúpiť k meninám, že si musím niečo vybrať...- tak sa mi pozdáva ten malinký strieborný...:D:D:Dale čo ak to bude biele zlato, alebo nebodaj ušľachtilá oceľ.... :D:D:D - ten by som brala....:D:D:D
sway
28.12.07,20:33
heeej, aj ty mas dnes meniny? ... to ma potesilo, ... aj jedna z nasich dcer ma dnes, ... uz aj ti tam naklusem aj ja pogratulovat ;)

ďakujééééém :D;):D:););):D:):):);););)

na začiatku života Porady sme týmto smejkom hovorili lentylky, niekto tu už aj nadáva na ich používanie, mne sa ohromne páčia, tak posielam všetkým pre radosť:
;):---:):D;):---:):D;):---:D;):---:):D:---:D;):---:D
Ibaka
28.12.07,20:53
To je milé... pavúčinomet nemal? ;)
Možno to aj má, ja ani neviem čo to je,- ja som sa hrával s kolesom od bicykla, keď som ho kotúľal po celej dedine a myslel som si aký som frajer, že bohvie čo mám. :)
Eulalia
29.12.07,04:09
baby šak moj mužíček na moje meniny klasiky zabúda, lebo je Mikuláš - to mám narodky, potom sú vianoe... a do kalendára pomaly nik nekuká (okrem Poraďákov:D) a dnes mi dcérka hovorí, že zajtra ideme niečo kúpiť k meninám, že si musím niečo vybrať...- tak sa mi pozdáva ten malinký strieborný...:D:D:Dale čo ak to bude biele zlato, alebo nebodaj ušľachtilá oceľ.... :D:D:D - ten by som brala....:D:D:D

Ivanka, neváhaj a vyberaj. Ja som sa tiež celý život cítila ochudobnená o oslavu menín. Kedysi sa ešte na Štedrý deň ráno robilo a moja oslava sa odbavila v tom najväčšom frmole pri chystaní štedrej večere nejakým darčekom a pusou. A bohužiaľ, ani dnes sa to veľmi nezmenilo. V tom zhone nie je jednoducho na bežné meninové oslavy čas. Ale už som si zvykla.

Pozrela som si tie prstienky - Ivanka, žiadne striebro, to sú diamanty. Bude na to dcére stačiť peňaženka? Alebo sa pridá aj polovička?
sway
29.12.07,09:04
Ivanka, neváhaj a vyberaj. Ja som .........................

Pozrela som si tie prstienky - Ivanka, žiadne striebro, to sú diamanty. Bude na to dcére stačiť peňaženka? Alebo sa pridá aj polovička?

...šak to sa bojím, asi zasa skončím s nejakou panvicou, alebo mopom :D:D:D
Eulalia
29.12.07,11:49
...šak to sa bojím, asi zasa skončím s nejakou panvicou, alebo mopom :D:D:D

Nedaj sa, ak Ťa pozvali, aby si si vybrala, tak vyberaj rozumne. Koľko máš doma panvíc a mopov? A koľko diamantových prsteňov?
No, ale za cenu takých 4 panvíc dostaneš aj krásnu striebornú súpravu so Swarovského kryštáľmi.......
Želám Ti, aby to bol darček, ktorý Ti skutočne poteší srdiečko.
sway
29.12.07,17:35
Nedaj sa, ak Ťa pozvali, aby si si vybrala, tak vyberaj rozumne. Koľko máš doma panvíc a mopov? A koľko diamantových prsteňov?
No, ale za cenu takých 4 panvíc dostaneš aj krásnu striebornú súpravu so Swarovského kryštáľmi.......
Želám Ti, aby to bol darček, ktorý Ti skutočne poteší srdiečko.

Tak oznamujem - mám krásny kaktus v peknučkom črepníku, veľké pohodové širokánske tričko a velikánsku radosť...;););)
čo tam po diamantoch...:D
ludmilla
30.12.07,20:55
Nad našou rodinkou stal dnes anjel strazny. Dnes sme totiz naposledy zapalili sviecky na adventnom venci pri obede, bolo mi ho totiz luto vyhodit. Naobedovali sme sa, odpratala som riady, lahla som si na pohovku, manzel ku mne do kresla a obaja sme zaspali. Starsi syn s mladsim boli v detskej a nieco tam majstrovali. Samozrejme, ze sviecky sme zabudli sfuknut. Zobudila so sa az na manzelov vykrik: Horiiimeee!!!! Vyskocila som a vidim na nasom jedalenskom stole slahaju plamene dost vysoko. Ohen sa vdaka bohu podaril zahasit. Bola by to ostuda pretoze sme firma zaoberajuca sa protipoziarnou ochranou. V dome ostal stiplavy zapach, vetrali sme az do vecera. A moj oblubeny obrus som tiez pouzila posledny krat. Stol akoby zazrakom ostal neporuseny. Vela tomu nechybalo a dnes by ste sa so mnou zoznamili vdaka televiznym novinam v Markize.
liba2
30.12.07,21:13
Ľudmilka, nič si z toho nerob, je to príhoda so šťastným koncom, na ktorú do smrti nezabudneš a aspoň máš dôvod kúpiť nový obrus :D
kukučka
30.12.07,21:16
uf, to ste mali šťastie, pamätám si ako u nás počas vianočnej omše vyhorela jedna rodina
ludmilla
30.12.07,21:22
uf, to ste mali šťastie, pamätám si ako u nás počas vianočnej omše vyhorela jedna rodina


Ta rodina mala stastia menej ako my, vzdy som mala respekt pred ohnom, po dnesnom dni budem este opatrnejsia.
ayya
30.12.07,22:32
Nad našou rodinkou stal dnes anjel strazny. ........... Zobudila so sa az na manzelov vykrik: Horiiimeee!!!! Vyskocila som a vidim na nasom jedalenskom stole slahaju plamene dost vysoko. Ohen sa vdaka bohu podaril zahasit. Bola by to ostuda pretoze sme firma zaoberajuca sa protipoziarnou ochranou. ....... Vela tomu nechybalo a dnes by ste sa so mnou zoznamili vdaka televiznym novinam v Markize.
:D :D :D :D
he! ako malo staci cloveku ku stastiu niekedy, cooOooOoo? prajem ti to ... a .... radsej ta spoznam niekedy inokedy ... ok?

my sme uz horeli dvakrat... ech, ani nechcem na to spominat :o...ale tiez sme sami zahasili, tiez dostastia ... ale pred par rokmi horelo just na silvestra od nejakej svetlice nad nami ... a tej vody, co sme mali potom v byte, jak to hasici zdola striekackami hasili, lebo majitelia bytu boli v tatrach na lyzovacke :D :D ... ani na najblaznivejsku velku noc sme tolko vody (a na druhy den ladu) vsade nemali ... :D
a raz - to zase na helenu pred dvoma, ci troma rokmi ... pod nami horeli auta...5 ks! vtedy nas balkon (aj dovtedy !! moje krasne muskaty) boli v markize ... lenze potom som ich musela cele ostrihat "az na kostrnky" lebo hoci sme na piatom poschodi, tak boli cele obcmudene a "uvarene" ... a ze sme vsetci aj dva tyzdne po bytoch nahanali sadze, to nemusim ani hovorit, ze? :D :D :D ... ti najspodnejsi "porád" radsej okna vymenili za plastove (aspon mali dovod) :D
KEJKA
30.12.07,23:20
človek zrejme inak berie nešťastie, ak si vie priznať, že prispel k tomu svojou neopatrnosťou.
Čo však komu urobila mladá, krásna 18-ástka, dcéra mojej konškoláčky a kamarátky?
V noci sa zobudila na poplach, že v bytovke horí, bolo cítiť dym, nevedeli identifikovať, odkiaľ, tak po porade sa rozhodli všetci dom opustiť.....
keď vyšla z domu, (podrobnosti neviem), práve míňala motorku, a to tá horela, alebo niečo pri nej, skrátka motorka vybuchla, dievčinu to zasiahlo, popáleniny 65%, ešte sa toho nadýchala........ tomu hovorím nešťastie. Dva mesiace bojovala, matka bola pri nej dennodenne, ale prehrali ten boj.
Jediná dcéra svojej matky. Neviem, či mi je viac ľúto mladého života, alebo kamarátky, ktorá zostala totálne sama - bez muža, ktorý zomrel pred dvoma rokmi a teraz bez dcéry.
=======================
VladoaKatka
31.12.07,07:42
Dnes som bola so svokrou na kontrole v Bratislave s tým zlomeným ramenným kĺbom, ako som to už písala pred týždňom.

Ordinačné hodiny: Pondelok až piatok od 7,00 do 15,30


Hygienická pauza:
od 7,00 do 8,00
od 12,00 do 12,30
od 15,00 do 15,30

Super, ešte ani nezačali ordinovať a už mali pauzu...:):D:mee::confused:

... ale sa dohadovali, že dnes skončia už o 12,00 hod.
Kathryn
01.01.08,12:16
Ešte som sem nemala možnosť prispieť, ale dnes mi nedá. Môj najmenší synček má dnes 3 rôčky a mne sa končí materská "dovolenka". Aj keď ten skutočný koniec materskej bol skôr, do práce som sa vrátila keď mal necelé 2 roky (vďaka mojej super mamičke, ktorá sa o neho s láskou postará). Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, jednoducho sa mi to stalo.

PS: viem, že mi končí rodičovská dovolenka, ale to materská znie tak krajšie.

Všetkým želám všetko dobré do nového roka 2008.:)
armaturka
01.01.08,17:27
Ešte som sem nemala možnosť prispieť, ale dnes mi nedá. Môj najmenší synček má dnes 3 rôčky a mne sa končí materská "dovolenka". Aj keď ten skutočný koniec materskej bol skôr, do práce som sa vrátila keď mal necelé 2 roky (vďaka mojej super mamičke, ktorá sa o neho s láskou postará). Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, jednoducho sa mi to stalo.

PS: viem, že mi končí rodičovská dovolenka, ale to materská znie tak krajšie.

Všetkým želám všetko dobré do nového roka 2008.:)

Páči sa mi, že si dala dovolenku do úvodzoviek, lebo pojem "materská dovolenka" určite vymyslel chlap! :D

Prajem všetkým PORAĎÁKOM prešťastný nový rok. :)
Tanče
01.01.08,17:37
Páči sa mi, že si dala dovolenku do úvodzoviek, lebo pojem "materská dovolenka" určite vymyslel chlap! :D

Prajem všetkým PORAĎÁKOM prešťastný nový rok. :)

a čo keď to slovíčko pochádza od myšlienky: dovoliť si starať sa o ratolesť?;)
danushka
01.01.08,17:57
a čo keď to slovíčko pochádza od myšlienky: dovoliť si starať sa o ratolesť?;)
Niečo na tom Tanče bude...na tom slovíčku...moji kolegovia, keď sú na dovolenke, tak vravia, že si ,,dovoľujú"...
Ja by som ale materskú dovolenku nazvala materskou nádhernienkou...určite si mnohé spomenieme na tie nádherné časy, síce sa bolo čo obracať, ale to boli nezabudnuteľné časy...ach ako tým mamuľkám závidím, tie ružovučké, bacuľatučké dietky:)
VladoaKatka
02.01.08,06:26
Niečo na tom Tanče bude...na tom slovíčku...moji kolegovia, keď sú na dovolenke, tak vravia, že si ,,dovoľujú"...
Ja by som ale materskú dovolenku nazvala materskou nádhernienkou...určite si mnohé spomenieme na tie nádherné časy, síce sa bolo čo obracať, ale to boli nezabudnuteľné časy...ach ako tým mamuľkám závidím, tie ružovučké, bacuľatučké dietky:)

...závidím, ale nie tie detičky, tie im doprajem, z celého srdca... ale tie chvíle strávené s ními, to im závidíme,.. tie hry, schovávačky, čítanie rozprávok a tie otázky ...
...toto je pječo tak..., keď sa začnú o všetko starať, dospelým zakazovať,
a hlavne tú úprimnosť v ich očkách...:)
Tanče
04.01.08,16:12
Dnes ma potešilo že je dnes. Prečo?
Týždeň pred sviatkami som si bola "opatrit" chalupu pred odcestovanim na sviatky k rodine. Zistila som, ze mi nenapusta vodu do nadrze WC. Medzi sviatkami som si bola "opatrit" chalupu po návrate domov, zistila som ze mi netecie voda ani v kupelke, v kuchyni tiekla. V chalupe bola kosa, blizko nuly. V novom roku som si bola "opatrit" chalupu po silvestrovských ohňostsrojoch. Zistila som, že pakova bateria sa neda ani pohnut, ani ventil na zachode. Keď sa mi nedalo ani splachnut, pretoze mechanizmus v nadrzi bol primrznuty,doslo mi, ze aj baterie a voda v trubkach je zamrznuta. Ihned som pristúpila k vykurovaniu chalupy v piecke. Po chvili "rozkurovania" som mala zadymenu celu chatu, dym sa dal krajat, kym som behala a otvarala okna, ani som sa neodvazila nadychnut. Kratko pred dymenim som postrehla divny suchot v komine. Komin bol na total zapchaty, chuda nejaky vacsi operenec sa prekoprcol rovno do mojej diery. Aby dymenie prestalo musela som vyhrabavat horiace , dymiace polienka co bolo v tom dyme a pri tej horucave nieco uzasne. Samozrejme sa mi tam vsetko priecilo takze pri nasylnom "paceni" polienok z pece mi frkali horuce uhliky aj kade tade nokolo. Nastasie tam mam dlazbu a nevyhorela som. Musim povedat, ze mi ale vobec nebola zima, hoci v chate bolo blizko k nule, a ked som vetrala tak to kleslo na nulu. Takze miesto rozkurovania som 2 hodiny intenzivne vetrala aby aspon dym zmizol, smrad je tam stale citit. Ludia v autobuse bohvie ci z toho smradu zo mna neodpadavali, radsej som sa neobzerala. vcera a dnes som pokracovala v "rozmrazovani" co sa po 24 hodinach intenzivneho hicovania a inych roznych technikach nahrievania, podarilo, vratane vykurenia vody v bojleri a neustalom odpustani horucej vody, aby tato zohriavala stenu a tym aj trubku so studenou zamrznutou vodou.
Bilancia mojho štartu do noveho roka:
- zlomeny ventil na zachode
- rozbity keramicky vrchnak na nadrzi WC
- tečuca bateria aj v stave zatvorenom
- vyudena chata
- neplanovana spotreby elektriky na vykurenie bojlera
- popaleniny na ruke
- upálený operenec :mee:
- prebdená noc kôli kúreniu
- hovno mačkine v kute obyvačky (nechala som ju vnutri sa zohriat a zabudla som ze ju po mlieku prehana a.. ) :confused:
- ostatne sa uvidi na jar...:eek:

Decká, nejaká som unavená....

Ale teší ma, že som to zvládla.... :)
danushka
04.01.08,17:03
No Tanče, najvyšší čas pozháňať revízneho technika. Ani si nechcem pomyslieť, že by sa Ti niečo prihodilo samučkej na chalupe, vieš ako by si nám tu chýbala ?!!!
Tanče
04.01.08,17:33
No Tanče, najvyšší čas pozháňať revízneho technika. Ani si nechcem pomyslieť, že by sa Ti niečo prihodilo samučkej na chalupe, vieš ako by si nám tu chýbala ?!!!

Čo by sa mi stalo? V takom strese nemá nič iné šancu... :D
A revízneho technika myslíš akého? na hlúpe sovy? :o

Jedno ale pravda je, že mám mať z protipožiarneho hľadiska na komíne nejaké pletivo proti iskrám (vraj nestačí plechová strieška). To mi vyrieši aj sitúáciu proti sovám, takže hurá, na strechu strikovať, komínu svetrík z pletiva!

(Danushka neboj, nejdem tam liezť taraz keď je primrznuté, skutočne sa na streche šmýka..... počkám kým napadne sneh...:D)
danushka
04.01.08,17:40
Čo by sa mi stalo? V takom strese nemá nič iné šancu... :D
A revízneho technika myslíš akého? na hlúpe sovy? :o

Jedno ale pravda je, že mám mať z protipožiarneho hľadiska na komíne nejaké pletivo proti iskrám (vraj nestačí plechová strieška). To mi vyrieši aj sitúáciu proti sovám, takže hurá, na strechu strikovať, komínu svetrík z pletiva!

(Danushka neboj, nejdem tam liezť taraz keď je primrznuté, skutočne sa na streche šmýka..... počkám kým napadne sneh...:D)

Ty nikam nelez a naše 17-tky z porady Ti povedia akého technika som myslela...takého do voza aj do koča, resp. na strechu aj pod strechu;):D
Rozalka
04.01.08,17:47
Komin bol na total zapchaty, chuda nejaky vacsi operenec sa prekoprcol rovno do mojej diery.

Ale teší ma, že som to zvládla.... :)
Operencom si myslela vtáka, že? :D:D:D:D:D:D
Tanče
04.01.08,17:55
Operencom si myslela vtáka, že? :D:D:D:D:D:D

Uhádla si! Vtáka s veľkým F :D:D:D
Eulalia
04.01.08,17:58
Uhádla si! Vtáka s veľkým F :D:D:D

Tanče, to je za 100 bodov.........
Tanče
04.01.08,17:59
Ty nikam nelez a naše 17-tky z porady Ti povedia akého technika som myslela...takého do voza aj do koča, resp. na strechu aj pod strechu;):D

Jóoj moja zlatá, keď z takých ti ja mám koprívku. A systémom "zaplátať dieru" už nechcem postupovať. Ak to príde -myslím to pravé orechové, tak to príde, ale ak nie, tak aj tak doble! Veď to zvladam, no né? (a ešte sa mám z toho aj komu vykecať, no nie je mi úžasne?)
ayya
04.01.08,19:34
;)
naozaj mam uz dobru naladu, ved mi verte, prosim ... :D :D - navyse som sa prave dozvedela, ze dcerka pride k nam spat, zajtra tu ma nieco blizko nas, tak aby nemusela velmi skoro vstavat ...
tesim sa na nu a vas vsetky pozdravujeeeemmm :) :)
ALDA
09.01.08,08:43
Nie je to pocit iba dnešný, ale posúďte sami.
Na Porade som stretla veľa dobrých ľudí a s veľa sa ajosobne poznám.
Potešilo ma, že som s jedným poraďákom zistila /neviem či môžem napísať jeho nik/ že pochádza z tej istej obce ako môj manžel a bol aj spolužiakom jeho brata. Už sa aj stretávajú /vlastne stretávame aj s rodinami/ a je to vďaka Porade.:) Našli sme tu ešte jednu poraďáčku, ktorej manžel pochádza tiež z tej istej obce a na to som prišla náhodou tak, že jej meno je zhodné s menom mojej rodiny.
Mňa tieto príbehy veru potešili:)
sway
09.01.08,08:46
Nie je to pocit iba dnešný, ale posúďte sami.
Na Porade som stretla veľa dobrých ľudí a s veľa sa ajosobne poznám.
Potešilo ma, že som s jedným poraďákom zistila /neviem či môžem napísať jeho nik/ že pochádz z tej istej obce ako môj manžel a bol aj spolužiakom jeho brata.Už sa aj stretávajú a je to vďaka Porade.:) Našli sme tu ešte jednu poraďáčku, ktorej manžel pochádza tiež z tej istej obce a na to som prišla náhodou tak, že jej meno je zhodné s menom mojej rodiny.
Mňa tieto príbehy veru potešili:)

Alda, šak Slovensko je jedna velikánska dedina - každý pozná každého a ak je to príjemné, tak je to paráda, teším sa s Tebou.
Ja som tu našla niečo čo sa ani nedá opísať.... v tej kancelárskej samote;):):):)
Olice
09.01.08,08:52
A mňa neteší, že sway má 123 bodov a nie je VIP člen :eek:
Ale nie, že by som preto nemohla spávať....:);)
sway
09.01.08,08:55
A mňa neteší, že sway má 123 bodov a nie je VIP člen :eek:
Ale nie, že by som preto nemohla spávať....:);)

ale kukaj, také som si nevšimla.... asi musím viac poslúchať:D:D:D
ayya
09.01.08,08:55
... v tej kancelárskej samote;):):):)

aka samota? aka samota??? heja, co ti nejde internet a porada? ;)
pekny den prajem do rošindola :D
Olice
09.01.08,08:56
ale kukaj, také som si nevšimla.... asi musím viac poslúchať:D:D:D
.....alebo sa menej škeriť na avatare? ;)
ayya
09.01.08,08:58
A mňa neteší, že sway má 123 bodov a nie je VIP člen :eek:
Ale nie, že by som preto nemohla spávať....:);)
ak sa to da zariadit, ja jej tie moje cervene pismenka kludne dam... zisti to pripadne a podaj spravu, ok? btw: myslim, ze podla inych veci hodnotime ludi, ... tie cervene pismenka z porady su v tomto uplne irelevantne ... imho

;) a musim doplnit... ked by mala sway o ne zaujem, samozrejme ...
sway
09.01.08,09:01
aka samota? aka samota??? heja, co ti nejde internet a porada? ;)
pekny den prajem do rošindola :D


.....alebo sa menej škeriť na avatare? ;)


ak sa to da zariadit, ja jej tie moje cervene pismenka kludne dam... zisti to pripadne a podaj spravu, ok? btw: myslim, ze podla inych veci hodnotime ludi, ... tie cervene pismenka z porady su v tomto uplne irelevantne ... imho

;)



STE MA POTESSSILI :D:D:D

škeriť sa neprestanem, :D:D:D

ale ozaj zmizlo mi aj že propagujem PORADU - to ma viac mrzí... bo ju propagujem furt a všade.;)
Olice
09.01.08,09:02
ak sa to da zariadit, ja jej tie moje cervene pismenka kludne dam... zisti to pripadne a podaj spravu, ok? btw: myslim, ze podla inych veci hodnotime ludi, ... tie cervene pismenka z porady su v tomto uplne irelevantne ... imho

;) a musim doplnit... ked by mala sway o ne zaujem, samozrejme ...

Zistiť, zariadiť...kedy, kde, u koho??? :rolleyes:Ale, veď to bolo len také konštatovanie, že som si to náhodou všimla:)
ayya
09.01.08,09:49
Zistiť, zariadiť...kedy, kde, u koho??? :rolleyes:Ale, veď to bolo len také konštatovanie, že som si to náhodou všimla:)

skus pripadne u admina ... ;)
ZuzanaP
09.01.08,10:28
:-) mňa dnes potešilo, že nám už konečne pustili maminku z nemocnice domov. To fungovanie v dvoch domácnostiach, práca, plus návštevy v nemocnici, aby aspoň chvíľu nebola sama, mi dali celkom slušne zabrať. Už to bude hádam lepšie......:):):)
durisovad
09.01.08,13:26
Prajem maminke skore uzdravenie.
willma
09.01.08,16:28
Mňa dnes vytočila návšteva pošty, vlastne nie návšteva ako taká, ale listová zásielka zo súdu, prostredníctvom ktorej som sa dozvedela že napriek podpísanej rodičovskej dohode ohľadom výšky výživného, podal protajšok odvolanie. A už vôbec ma "nevytočilo", že od novembra minulého roku som nedostala ani len výživné, ktoré bolo pôvodne určené.
Bastian
09.01.08,17:55
http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/clanek.phtml?id=1149956
...aspoň na niečo bola dobrá tá "verejná zbierka"
ZuzanaP
10.01.08,05:06
Prajem maminke skore uzdravenie.


Ďakujem veľmi pekne všetkým.....:):):)
Katka19
10.01.08,05:55
:DAhojte Wilma netrap sa ja som výživné nevidela už vyše roka:D
ZuzanaP
10.01.08,05:59
:DAhojte Wilma netrap sa ja som výživné nevidela už vyše roka:D


Dievčatá vôbec vám nezávidím -mamina je v podobnej situácii, dve dcéry (18r, 13r.), otec nejaví žiadny záujem, výživné posiela na obe vo výške Sk 2 000,--(viem, aspoň niečo) ale keď si predstavím, čo všetko potrebujú, tak mi je z toho zle.... Tá zodpovednosť....:( Mamina sa má čo obracať a dovolím si tvrdiť, že nedostatkom rozhodne netrpia, majú čo potrebujú, i keď si nemôžu dovoliť hocičo, čo ich napadne....:)
willma
10.01.08,06:40
:DAhojte Wilma netrap sa ja som výživné nevidela už vyše roka:D A to je ako možné, veď treba konať. Trestné oznámenie, exekúcia a podobné kroky. Inak ja sa netrápim, len som riadne nahnevaná.
willma
10.01.08,06:41
a inak vďaka za podporu :-) obom
Patrícia5
10.01.08,11:26
Mne neplatí výživné 5-ty rok. Ale už celkom zvládame (klop, klop..).
willma
10.01.08,11:52
Mne neplatí výživné 5-ty rok. Ale už celkom zvládame (klop, klop..). to je síce pekné, že to zvládaš, ale podľa môjho názoru tým ochudobňuješ svoje deti a podporuješ nezodpovednosť "otca", takže tiež trestné oznámenie, návrh na exekúciu a podobné právne kroky. Ja to síce s obdretými ušami zvládam tiež, ale nezodpovednosť podporovať nemienim. Nabrať si dve tri zamestnania, robiť prvé posledné, aby deti nepociťovali nedostatok, ale za akú cenu? Veď sa to musí odraziť na deťoch, alebo tvojom zdraví.
Ajuška
12.01.08,18:05
...dnes ma dostali do úžasu fotografie z 3D ultrazvuku môjho prvého vnúčika... :---:---:---
Iwett
12.01.08,18:24
to je síce pekné, že to zvládaš, ale podľa môjho názoru tým ochudobňuješ svoje deti a podporuješ nezodpovednosť "otca", takže tiež trestné oznámenie, návrh na exekúciu a podobné právne kroky. Ja to síce s obdretými ušami zvládam tiež, ale nezodpovednosť podporovať nemienim. Nabrať si dve tri zamestnania, robiť prvé posledné, aby deti nepociťovali nedostatok, ale za akú cenu? Veď sa to musí odraziť na deťoch, alebo tvojom zdraví.
niekedy to je lepšie riešenie ako bojovať proti ľudskej hlúposti....možno by o zdravie prišla vtedy......
Rozalka
13.01.08,16:14
Padol mi zrak na toto:

abel (http://www.porada.sk/member.php?u=7121)
Poraďák
http://www.porada.sk/images/drak_user.gif

Členom od: 21-05-05
Miesto: CCCC
Príspevky: 2,582
Súhlasil: 1,784x
Získal 3,354 súhlasov
v 1,128 príspevkoch
PoradaBody: 275
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif

a neviem, čo Hela vyparatila, keď je "modrá" a stratila označenie "VIP člen".
čo si o tom myslíte?
Rozhodne ma to nepotešilo.
ayya
13.01.08,16:28
Padol mi zrak na toto:

Príspevky: 2,582
Súhlasil: 1,784x
Získal 3,354 súhlasov
v 1,128 príspevkoch
PoradaBody: 275
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif
a neviem, čo Hela vyparatila, keď je "modrá" a stratila označenie "VIP člen".
čo si o tom myslíte?
Rozhodne ma to nepotešilo.tak to ani mna veru... niekde som zachytila na porade, ze vip poradak ma mat za rok 30 pridelenych bodikov ... ale neviem, ci tu na to pridelovanie vip statutu ma richard automatiku, alebo to robi rucne...

a pozerala som par jej prispevkov, bodiky si zasluzi, len z toho neviem vyspecifikovat, ze ktore dostala za poslednych 12 mesiacov ... a ani neviem presny algoritmus, ako sa to hodnoti... :o

ale mame ju aj tak radi ... imho ....aj ked je "len" modra, no nie? :)

a mimochodom: uz som sa chcela podelit s tymi mojimi cervenymi pismenkami... dokopy ich mam sedem ... ale to by asi nestacilo pre vsetkych, ktorym by som rada cervenu farbu poskytla...:)
ayya
13.01.08,16:33
...dnes ma dostali do úžasu fotografie z 3D ultrazvuku môjho prvého vnúčika... :---:---:---


buduceho ??? supeeer !!! ... moc gratulujem, aj buducej babinke aj buducej maminke samozrejme ... :)
Gabi03
14.01.08,11:28
Jááá mááám hotové daňovééééé. :D :D :D
Elena Navrátilová
14.01.08,12:06
Ja by som pridala k názvu tému... čo ma dnes príjemne dojalo... lebo dnes ma dojali blízke duše, ktoré som spoznala práve vďaka tejto stránke. Je to veľmi vzácne keď má človek k človeku napriek virtuálne diaľke veľmi blízko a chce pomôcť. Nemám slov na skutok tých priateliek. Ale či si to priznáme, alebo nie aj takto sa krásne tvorí vzťah, ktorý sa nedá ničím nahradiť... a to je priateľstvo . Verím, že keby sme všetci chodili sem na radu, po radu, po spríjemnenie dňa, pre "lepší" pocit... nikto by nemohol tak invektívne písať na iného, len pre netolerantnosť k názorom. Len toľko som chcela, lebo... Prajem všetkým, každému, aby pocítil pocity, o ktorých som teraz napísala.
Olice
14.01.08,12:45
Ja by som pridala k názvu tému... čo ma dnes príjemne dojalo... lebo dnes ma dojali blízke duše, ktoré som spoznala práve vďaka tejto stránke. Je to veľmi vzácne keď má človek k človeku napriek virtuálne diaľke veľmi blízko a chce pomôcť. Nemám slov na skutok tých priateliek. Ale či si to priznáme, alebo nie aj takto sa krásne tvorí vzťah, ktorý sa nedá ničím nahradiť... a to je priateľstvo . Verím, že keby sme všetci chodili sem na radu, po radu, po spríjemnenie dňa, pre "lepší" pocit... nikto by nemohol tak invektívne písať na iného, len pre netolerantnosť k názorom. Len toľko som chcela, lebo... Prajem všetkým, každému, aby pocítil pocity, o ktorých som teraz napísala.

Elenka, ja len doplním k Tvojmu príspevku časť textu piesne od Michala Davida, ktorá sa sem asi celkom hodí, keďže ma to napadlo okamžite ako som Tvoj príspevok čítala

.....Pár přátel stačí mít Co uměj za to vzít
A nepřestanou hrát když nemáš chuť se smát
Jen opři se a vstaň A rvát se nepřestaň
Vždyť někdy stačí říct Jen dál se snaž
Ty na to máš.....
Elena Navrátilová
14.01.08,12:55
Elenka, ja len doplním k Tvojmu príspevku časť textu piesne od Michala Davida, ktorá sa sem asi celkom hodí, keďže ma to napadlo okamžite ako som Tvoj príspevok čítala

.....Pár přátel stačí mít Co uměj za to vzít
A nepřestanou hrát když nemáš chuť se smát
Jen opři se a vstaň A rvát se nepřestaň
Vždyť někdy stačí říct Jen dál se snaž
Ty na to máš.....

Veru zlatenko... je to tak. Preto mi je neskutočne ľúto ako môže človek človeku ublížiť... neskutočne poteší ako vie človek človeku pomôcť. Napriek počasiu a tomu čo neviem ovplyvniť,... prajme si krásny dníček plný pohodičky... tak v pracovnom ako aj osobnom pôsobením. ;)
sway
14.01.08,13:59
Jááá mááám hotové daňovééééé. :D :D :D

Gabi NEDRÁŽDI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D
Zoltán Kovács
14.01.08,14:22
Jááá mááám hotové daňovééééé. :D :D :D

Tak prvé mám už aj ja za sebou. Ale výsledok nepotešil, vyšla my dosť vysoká daňová povinnosť. :mee:
ayya
14.01.08,14:47
Tak prvé mám už aj ja za sebou. Ale výsledok nepotešil, vyšla my dosť vysoká daňová povinnosť. :mee:
no ale my ostatni (alebo aspon niektori z nas) :--- si zase myslime, ze ked niekomu vyjde vysoka danova povinnost, tak to bol usilovny clovek a darilo sa mu ;)

a ked uzname, ze 19%-na sadzba dane je akceptovatelna vyska a ze niekto tie dane predsa platit musi ;) ... tak je to podla mna v pohode :D
Zoltán Kovács
14.01.08,14:52
no ale my ostatni (alebo aspon niektori z nas) :--- si zase myslime, ze ked niekomu vyjde vysoka danova povinnost, tak to bol usilovny clovek a darilo sa mu ;)

a ked uzname, ze 19%-na sadzba dane je akceptovatelna vyska a ze niekto tie dane predsa platit musi ;) ... tak je to podla mna v pohode :D

Nemám problém s výškou dane ako takou,skôr s úhradou tej dane. Veď zarobené bubáčiky putovali na dokončovanie domu.
ayya
14.01.08,15:41
Nemám problém s výškou dane ako takou,skôr s úhradou tej dane. Veď zarobené bubáčiky putovali na dokončovanie domu.

to nehovor ani zo srandy :D a co cash flow? hmm? behom roka si si nerobil ani raz predbezne vyhodnotenie? ;) take nieco sa odbornikovi predsa nemoze stat aby nemal "keš" na dane ... jedine, ze by mal nedobytne pohladavky :o ... este volaco podobne napises a odvolam tu moju pochvalu pre teba z predchadzajuceho prispevku ;)
ekopo
14.01.08,17:29
Dnes ma "dojalo" vyhlásenie Ministerstva práce, že začne kampaň o nevýhodnosti II piliera. Už teraz totiž nie sú peniaze na dôchodky. A čo bude o 15 rokov?
VladoaKatka
14.01.08,17:32
Dnes ma "dojalo" vyhlásenie Ministerstva práce, že začne kampaň o nevýhodnosti II piliera. Už teraz totiž nie sú peniaze na dôchodky. A čo bude o 15 rokov?
Akurát nám ich budú musieť vyplácať a rátajú s tým, že ich nebudeme potrebovať, lebo nás dovtedy klepne...
karol.za
14.01.08,17:37
Akurát nám ich budú musieť vyplácať a rátajú s tým, že ich nebudeme potrebovať, lebo nás dovtedy klepne...

niektorím nebudu musieť,lebo odídu prírodzenou cestou,lebo nie všetkých klepne ;):rolleyes:
misomiso
14.01.08,20:44
Teda nie ze by ma to nejako rozculilo, ale urcite ma to nepotesilo. Dnes do mna narypala jedna baba.

Baby tak kurnik sopa davajte pozor za tym volantom !!
Ajuška
14.01.08,20:49
buduceho ??? supeeer !!! ... moc gratulujem, aj buducej babinke aj buducej maminke samozrejme ... :)

...ste suprove...:---...ďakujem... a priznávam že aaž do takého úžasu ma tie 3D snímky dostali, že som na chvíľu "maminke" závidela že dostala tú možnosť vidieť už teraz ako ten maaajinký človiečik si tam u nej v brušku hovie...
:rolleyes:...aaj som stratila reč a nedokázala som dopísať, že sa neeeeeesmierne teším... bocian ma ako potenciálnu baabinu dlho ignoroval... ale viera, že sa dočkám bola silnejšia... :---:---:--- ...poraďáci... ja Vám asi maxi tortu napečiem keď tie malinké pastičky naozaj vybozkávam...................................
Ajuška
14.01.08,20:51
Teda nie ze by ma to nejako rozculilo, ale urcite ma to nepotesilo. Dnes do mna narypala jedna baba.

Baby tak kurnik sopa davajte pozor za tym volantom !!

...nám dnes jeden chlap taaak sproste vyletel na "STOP"-ke že sme to kolektívne takmer nepredýchali...

Chlapi tak kurnik sopa... dávajte pozor za tým volantom!!!

P.S... mňa veeľmi potešilo že môj syn za volantom túto kua situáciu super obstál...:---
misomiso
14.01.08,20:56
...nám dnes jeden chlap taaak sproste vyletel na "STOP"-ke že sme to kolektívne takmer nepredýchali...

Chlapi tak kurnik sopa... dávajte pozor za tým volantom!!!

P.S... mňa veeľmi potešilo že môj syn za volantom túto kua situáciu super obstál...:---

No vidis, lebo je chlap a nia baba. Aspon si trocha pretrenoval reakcie. Ja som to neustal, lebo som stal na mieste a zrazu rana.
Ajuška
14.01.08,21:24
No vidis, lebo je chlap a nia baba. Aspon si trocha pretrenoval reakcie. Ja som to neustal, lebo som stal na mieste a zrazu rana.

...... :rolleyes: ..... ten čo nám vyletel bol potom čoooo??? ...dľa Teba... mimotemy
misomiso
14.01.08,21:27
...... :rolleyes: ..... ten čo nám vyletel bol potom čoooo??? ...dľa Teba... mimotemy

...zeby G.. ??


...som to vymazal, aby niekto nepindal.
ALDA
15.01.08,09:43
Po prečítaní jednej témy som sa dozvedela, že ak som na Porade mám službu, alebo je to náhoda. Som z toho smutná, pretože nesledujem a nešpehujem žiadne niky a nesmejem sa zo žiadnej témy, ani otázky. Neodsudzujem nikoho, ak sa na internete aj niekde inde spýta a radí so svojim problémom. Poznám sa s veľa poraďákmi aj osobne a s nikým som nemala žiadny problém, či s ateistom, kresťanom alebo niekým iným. Neviem, čo sa to na Porade rozpútava a prečo som do toho vtiahnutá aj ja.:mee::mee::mee:
Barbara
15.01.08,09:53
Po prečítaní jednej témy som sa dozvedela, že ak som na Porade mám službu, alebo je to náhoda. Som z toho smutná, pretože nesledujem a nešpehujem žiadne niky a nesmejem sa zo žiadnej témy, ani otázky. Neodsudzujem nikoho, ak sa internete aj niekde inde spýta a radí so svojim problémom. Poznám sa s veľa poraďákmi aj osobne a s nikým som nemala žiadny problém, či s ateistom, kresťanom alebo niekým iným. Neviem, čo sa to na Porade rozpútava a prečo som do toho vtiahnutá aj ja.:mee::mee::mee:


veru Aldička, šak ja ti poviem prečo si do toho vtiahnutá, lebo v jednej téme si si dovolila súhlasiť jedným názorom, ktorý sa dotyčnej osobe nepáčilo imho:)
denisie
15.01.08,09:58
ja cely den citam poradu.sk aby som sa cosi priucila a zistujem ze tolko veci este neovladam.....tak to ma rozculilo
VladoaKatka
15.01.08,10:08
ja cely den citam poradu.sk aby som sa cosi priucila a zistujem ze tolko veci este neovladam.....tak to ma rozculilo

To ťa nemusí rozčúliť, aspoň budeš mať dôvod sem chodiť a dávam Ti do pozornosti pozrieť si tieto témy, keď si sa len dnes sem registrovala.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t63521-podakovanie-poradakom.html
http://www.porada.sk/t68546-ahoj-poradaci.html
http://www.porada.sk/t66580-novacik.html
http://www.porada.sk/t14557-novacikovia-na-porade-nemate-pocit-menejcennosti.html
Gabi03
15.01.08,11:03
ja cely den citam poradu.sk aby som sa cosi priucila a zistujem ze tolko veci este neovladam.....tak to ma rozculilo


To ťa nemusí rozčúliť, aspoň budeš mať dôvod sem chodiť a dávam Ti do pozornosti pozrieť si tieto témy, keď si sa len dnes sem registrovala.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t63521-podakovanie-poradakom.html
http://www.porada.sk/t68546-ahoj-poradaci.html
http://www.porada.sk/t66580-novacik.html
http://www.porada.sk/t14557-novacikovia-na-porade-nemate-pocit-menejcennosti.html

A aby si sa nerozčulovala zbytočne, niektoré oddychové témy radšej nečítaj. :rolleyes:;):D
Barbara
15.01.08,11:10
:D:D:D no ja by som tie niektoré oddychové témy nazvala skôr """" adrenalínové """"" .....kto nemá hladinu adrenalínu v norme, tak tomu vrelo odporúčam tie témy čítať, už len kvôli svojmu zdraviu:D:D:D
Barbara
15.01.08,11:14
Ja by som pridala k názvu tému... čo ma dnes príjemne dojalo... lebo dnes ma dojali blízke duše, ktoré som spoznala práve vďaka tejto stránke. Je to veľmi vzácne keď má človek k človeku napriek virtuálne diaľke veľmi blízko a chce pomôcť. Nemám slov na skutok tých priateliek. Ale či si to priznáme, alebo nie aj takto sa krásne tvorí vzťah, ktorý sa nedá ničím nahradiť... a to je priateľstvo . Verím, že keby sme všetci chodili sem na radu, po radu, po spríjemnenie dňa, pre "lepší" pocit... nikto by nemohol tak invektívne písať na iného, len pre netolerantnosť k názorom. Len toľko som chcela, lebo... Prajem všetkým, každému, aby pocítil pocity, o ktorých som teraz napísala.


Elenka veľký súhlas s celým tvojím príspevkom, ale obzvlášť s tým textom, čo som označila s červeným .;)
VladoaKatka
15.01.08,11:20
A aby si sa nerozčulovala zbytočne, niektoré oddychové témy radšej nečítaj. :rolleyes:;):D

Gabi03 ja som sa nerozčúlila ani som nejako nechcela nevhodne reagovať, ale chcela som našu novú členku (dúfam,že je ona) trochu usmerniť, aby potom nebola sklamaná.

Vieš s tou etikou je to tak ako s návodom na použitie, väčšinou sa to číta až po...:D, alebo až keď Ťa niekto na to upozorní , že si čosi zvrzala.
Gabi03
15.01.08,11:21
Gabi03 ja som sa nerozčúlila ani som nejako nechcela nevhodne reagovať, ale chcela som našu novú členku (dúfam,že je ona) trochu usmerniť, aby potom nebola sklamaná.

Vieš s tou etikou je to tak ako s návodom na použitie, väčšinou sa to číta až po...:D, alebo až keď Ťa niekto na to upozorní , že si čosi zvrzala.

To ani nebolo pre teba, ale pre denisie. :D Tvoj príspevok som citovala iba preto, aby som doplnila tvoju odpoveď. Dodatočne s tvojím dovolením. :o
Gabi03
15.01.08,11:22
Apropo, mňa dnes potešilo, že sa mi podarila prvýkrát multicitácia bez toho, aby som vedela, ako. :D:D:D
VladoaKatka
15.01.08,11:23
A nikto mi ešte neprezradí, čo to znamená DSCCCC, BACCCC, KECCCC,RKCCCC a všetko to CCCC, keby ste písali CCCP tak to viem čo je, však to do nás tĺkli ...:)
Gabi03
15.01.08,11:26
A nikto mi ešte neprezradí, čo to znamená DSCCCC, BACCCC, KECCCC,RKCCCC a všetko to CCCC, keby ste písali CCCP tak to viem čo je, však to do nás tĺkli ...:)

Na to si musíš prečítať tému "Ak sa cítiš zle", cca od strany 150 :D. (Či skôr?! :eek::D)
Zoltán Kovács
15.01.08,11:29
A nikto mi ešte neprezradí, čo to znamená DSCCCC, BACCCC, KECCCC,RKCCCC a všetko to CCCC, keby ste písali CCCP tak to viem čo je, však to do nás tĺkli ...:)

Pozri tému:

http://www.porada.sk/t63660-vykladovy-slovnik-porady.html
willma
15.01.08,12:24
tak ja teda neviem ako to nazvať, to už naozaj potrebujeme v tejto republike zákony vyhlášky a nariadenia vlády na všetko???
12/2008 Nariadenie vlády Slovenskej republiky o používaní profesijných titulov a ich skratiek viažucich sa na odbornú spôsobilosť na výkon zdravotníckeho povolania
Iwett
15.01.08,13:14
Dobrý deň, chcem sa podeliť o radosť. Ja som bola z tých, ktorí robili od nevidím do nevidím a ked prišlo k vyplácaniu tak som brchtala,koktala a ked sa niekto zatváril že je to veľa, ešte by som mu bola "priplatila zo svojho" len nech je spokojný. Po prečítaní príspevkov v téme pošuškajte koľko pýtať, a po kritike mojich blízkych som si u nového zákazníka spočítala cca položky urobila cenu, ktorú by som pred rokom ani nevyslovila a povedala popredu "bud za tolko alebo si to zober,ja sa nenahnevám". Odpoveď bola: - to je nejako moc nie? ešte sa ozvem. Za 2 hodinky zavolal, že to berie a či chcem aj zálohu. To ma naozaj veľmi potešilo.:cool:
Gabi03
15.01.08,13:20
Dobrý deň, chcem sa podeliť o radosť. Ja som bola z tých, ktorí robili od nevidím do nevidím a ked prišlo k vyplácaniu tak som brchtala,koktala a ked sa niekto zatváril že je to veľa, ešte by som mu bola "priplatila zo svojho" len nech je spokojný. Po prečítaní príspevkov v téme pošuškajte koľko pýtať, a po kritike mojich blízkych som si u nového zákazníka spočítala cca položky urobila cenu, ktorú by som pred rokom ani nevyslovila a povedala popredu "bud za tolko alebo si to zober,ja sa nenahnevám". Odpoveď bola: - to je nejako moc nie? ešte sa ozvem. Za 2 hodinky zavolal, že to berie a či chcem aj zálohu. To ma naozaj veľmi potešilo.:cool:

Je potešujúce, že sú aj také prípady. :)
Zoltán Kovács
15.01.08,13:31
Dobrý deň, chcem sa podeliť o radosť. Ja som bola z tých, ktorí robili od nevidím do nevidím a ked prišlo k vyplácaniu tak som brchtala,koktala a ked sa niekto zatváril že je to veľa, ešte by som mu bola "priplatila zo svojho" len nech je spokojný. Po prečítaní príspevkov v téme pošuškajte koľko pýtať, a po kritike mojich blízkych som si u nového zákazníka spočítala cca položky urobila cenu, ktorú by som pred rokom ani nevyslovila a povedala popredu "bud za tolko alebo si to zober,ja sa nenahnevám". Odpoveď bola: - to je nejako moc nie? ešte sa ozvem. Za 2 hodinky zavolal, že to berie a či chcem aj zálohu. To ma naozaj veľmi potešilo.:cool:

Tak ber tú zálohu, aby si to nerozmyslel.
Iwett
15.01.08,13:49
dobrá rada, ďakujem:rolleyes:....veru aj vypýtam....ale pocit je to super, to som ešte nezažila....hneď mi stúplo sebavedomie:D :D
STRELEC
15.01.08,14:04
dobrá rada, ďakujem:rolleyes:....veru aj vypýtam....ale pocit je to super, to som ešte nezažila....hneď mi stúplo sebavedomie:D :D
Človeku je hneď lepšie, keď vidí, že ten druhý má radosť! Maj ju častejšie. Človeku sa aj lepšie robí a aj klient má z toho lepší efekt. Ono v podstate väčšina klientov ani nechce, aby im firmu robil "Lacný Jožko". Len keby to toľko nestálo?!
:D:D
ZEvina
15.01.08,14:11
Pôvodca textu príspevku: VladoaKatka
A nikto mi ešte neprezradí, čo to znamená DSCCCC, BACCCC, KECCCC,RKCCCC a všetko to CCCC, keby ste písali CCCP tak to viem čo je, však to do nás tĺkli ...

mňa vždy napadne ten vtip.......... záhorák mu vraví: Ja mám radšej také so štyri C
Cicuška
Cichá
Ceckatá
a hlavne Cudzí :D:D:D
Elena Navrátilová
15.01.08,14:12
Pôvodca textu príspevku: VladoaKatka
A nikto mi ešte neprezradí, čo to znamená DSCCCC, BACCCC, KECCCC,RKCCCC a všetko to CCCC, keby ste písali CCCP tak to viem čo je, však to do nás tĺkli ...

mňa vždy napadne ten vtip.......... záhorák mu vraví: Ja mám radšej také so štyri C
Cicuška
Cichá
Ceckatá
a hlavne Cudzí :D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:):):):):):) supeeeeeeeeeeeeeer. :D;)
ayya
15.01.08,15:39
.... Poznám sa s veľa poraďákmi aj osobne a s nikým som nemala žiadny problém, či s ateistom, kresťanom alebo niekým iným. Neviem, čo sa to na Porade rozpútava a prečo som do toho vtiahnutá aj ja.:mee::mee::mee:

Aldi... az teraz som si precitala tvoj prispevok ...radsej ti to vysvetlim cez ss-ku (asi dlhu) ... a verim, ze potom uznas moje argumenty ... my dve mame v niektorych veciach rozdielne nazory, ale to nie je nic neobycajne, to sa stava, je to normalne a ludske ...

btw: na stretku som nesedela pri tebe preto, lebo by si mi bola nesympaticka ... prave opacne! - lebo sa mi pacilo, ze sa vies aj dobre bavit aj sa srdecne zasmiat ;) ... a okrem toho sme "skoro-rodacky" ... napisem ti neskor, teraz mam nieco surne, tak prepac ... ok?
Tanče
16.01.08,00:08
Prave ma zarmutilo, ze "konecne" po dlhsom case sa tu zrodil mrnik na temu byt ci nebyt (s funkcnymi muzskymi ozdobami) a kym som sa stihla priskatulkovat a docitat ju do konca, nestihla som "prispiet" , lebo ju Riso zaclosedoval :mee:
andreaS
16.01.08,07:07
Mna dnes opat vytocil sused...

Akoby nestacilo ze nad nami nas pravidelne vytapaju (mame prerobene jadro uz nie ten umakart a tak casto nas vytapaju ze ypor je uz tak nasiaknuty ze staci aby sa im doslova vylial pohar vody na zem a uz to u nas vidno, tak z toho este stale zurim, lebo nie su schopny opravit jednu trubku ale zakazdym povie ze on to uz opravil a o mesiac bum!) ale ine som chcela... takze okrem tohto pravidelneho soku mame dalsieho suseda, kt. proste nezaparkuje nikde inde iba pod domom, kde je max 6 miest. Kedze chodim domov skor ako on, tak mam auto zaparkovane "dole" na "jeho" mieste. A zakazdym ak pride a uz je vsetko "dole" obsadene tak proste zaparkuje dostredu, kde kazdemu zavadzia. Pokial ide z domu skor ako ja, tak mi je to jedno, ale to sa malokedy stava. Co keby sme nutne aj v noci potrebovali ist s autom? To mame ist po trave po celom sidlisku ci ako? Uz sme s nim aj riesili tento konflikt ked nas zablokoval hned poobede a my sme potrebovali odist. Uz som mala vytocenych mestskych policajtom (co mi oni sami poradili na moj dotaz, ked hromadne davali pokuty za parkovanie na trave) ked zliezol dole a on zacal nadavat nam ze ako parkujeme!!! A ze on tam byva dlhsie... som sa nestihala cudovat!!

Tak aj dnes ma zablokoval a mala som dve moznosti ako vyjdem. Bud po tej trave co by bolo velmi zaujimave kedze je tam samy hrbol a stromcek... alebo to vyruckujem a otocim sa. Ta druha moznost bola chvalabohu mozna, pretoze vedla mna uz nikto nestal...

Takze tak... dakujem za "vypocutie" hned mi je lepsie... ale stale som zufala a neviem ako to riesit normalne... mat zbytocnych 30tis, tak si to parkovne miesto "dole" normalne zaplatim!!!
Gabi03
16.01.08,12:24
Poznáte ten úsmev od ucha k uchu:D, ktorý vás drží niekoľko hodín?! Človek by neveril, ako vie pozdvihnúť náladu jeden sympatický a pekný kuriér.! :rolleyes::D
denisie
16.01.08,12:37
Poznáte ten úsmev od ucha k uchu:D, ktorý vás drží niekoľko hodín?! Človek by neveril, ako vie pozdvihnúť náladu jeden sympatický a pekný kuriér.! :rolleyes::D


ahoj Gabi03........samozrejme ze to pozname:) a ja myslim ze nas nie je malo...... ja mam dokonca takpovediac stastie bo pracujem so samymi mladymi muzmi.......:rolleyes::D
pekny den
Barbara
16.01.08,12:45
ANDREAS, čo keby ste tomu susedovi navrhli, aby si kúpil miesto na parkovanie;) a nebude mať problém s parkovaním:D a nemusel by Vám robiť naprieky:o
alebo ho odfotiť ako parkuje a opýtať sa kompetentných , či je to správne ako parkuje:rolleyes::D
J1rko
16.01.08,12:51
ahoj Gabi03........samozrejme ze to pozname:) a ja myslim ze nas nie je malo...... ja mam dokonca takpovediac stastie bo pracujem so samymi mladymi muzmi.......:rolleyes::D
pekny den


Mladych muzov povazujete muzov v akom veku ? :) Lebo muzi su stale mladi. Napriklad ja asi nikdy nedospejem uplne..stale budem mat chut saliet sa :D:D:D
Gabi03
16.01.08,12:52
Mladych muzov povazujete muzov v akom veku ? :) Lebo muzi su stale mladi. Napriklad ja asi nikdy nedospejem uplne..stale budem mat chut saliet sa :D:D:D

mimotemy J1rko, pripoje do svojho profilu svoju fotku ak to nie je problém. Som proste zvedavá. :D
J1rko
16.01.08,13:02
Ak mas zaujem mam nejake fotky na POKECI ,azete ak vies co to je :D :D :D ....a na nicku J1rko takom ako mam tu mam odomknuty album :) ak mas zaujem pozri sa ak nie tak si mimotemy:confused: :D
Gabi03
16.01.08,13:04
Ak mas zaujem mam nejake fotky na POKECI ,azete ak vies co to je :D :D :D ....a na nicku J1rko takom ako mam tu mam odomknuty album :) ak mas zaujem pozri sa ak nie tak si mimotemy:confused: :D
:eek:
J1rko
16.01.08,13:16
Uz si si nebodaj pozrela fotky, ze taka reakcia ??? :)
Gabi03
16.01.08,13:18
Uz si si nebodaj pozrela fotky, ze taka reakcia ??? :)

Nie.
J1rko
16.01.08,13:20
Tak potom neviem preco ten vyhukany smailik :) neva .. asi som nepochopil
denisie
16.01.08,13:21
.............mladi muzi......su ti co vyzeraju mlado.......ale ja osobne mam na mysli kolegov vo veku 25-35 :rolleyes::rolleyes:
J1rko
16.01.08,13:22
No ja by som bol pre teba velmi mlady kolega :)
denisie
16.01.08,13:25
zeby az taky mlady?????:eek:
willma
16.01.08,13:28
zeby az taky mlady?????:eek:veru hej, sám sa priznal v iných príspevkoch :D
J1rko
16.01.08,13:29
[WIKI=]mam 17 a kusok chlapa :D [/WIKI=]
denisie
16.01.08,13:31
.............ach jaj dnesok je asi nekonecny........este polhodinku a konecne end..........
uf...komu je este dlho v praci??:mad:
J1rko
16.01.08,13:31
Ja uz som doooma :P a chodim do skoly takze som na tom podstatne lepsie
denisie
16.01.08,13:33
Ja uz som doooma :P a chodim do skoly takze som na tom podstatne lepsie


ach jo...ty sa este mas...... ja uz sa trapim pol roka v praci..
J1rko
16.01.08,13:35
To mas na smeny ? pol roka praca a pol roka oddych ? :D:D...
denisie
16.01.08,13:36
........nie......... estelen pol roka som zamestnana..........tak je to.........
predtym bola predsa skola..........
J1rko
16.01.08,13:39
No tak poctivo pracuj :)...
denisie
16.01.08,13:51
..uz len 10 minut a idem domkov...:D:D
J1rko
16.01.08,13:52
Teraz euforia vsak :D:D:D poznam tooo...
Bionda
16.01.08,14:50
Ja som nedávno bola na Porade osočená, že porušujem bod Etiky a urážam... neviem či sa smiať alebo ľutovať úbožiačika čo to napísal.
Nikdy som si nemyslela, že ak sa zastanem človeka z ktorého si robia posmech a robia konšpiráciu na jeho dôvody prečo zadal nejakú tému a upozorním, že tým môžu aj ublížiť , že takýmto spôsobom ja urážam... nuž je na zamyslenie či je to na smiech alebo na zaplakanie.
misomiso
16.01.08,15:08
Ja som nedávno bola na Porade osočená, že porušujem bod Etiky a urážam... neviem či sa smiať alebo ľutovať úbožiačika čo to napísal.
Nikdy som si nemyslela, že ak sa zastanem človeka z ktorého si robia posmech a robia konšpiráciu na jeho dôvody prečo zadal nejakú tému a upozorním, že tým môžu aj ublížiť , že takýmto spôsobom ja urážam... nuž je na zamyslenie či je to na smiech alebo na zaplakanie.

...a preco o tom pises este aj sem??
Bionda
17.01.08,08:41
A prečo by som nemohla??? Veď som v správnej téme, takže to mimo témy nie je. Je predsa sloboda prejavu alebo sa už zmenili zákony?? :D
mirpo
17.01.08,08:43
V spolupráci so zamestnávateľmi organizujem výberové konania na ÚPSVaR.
Boli pozvaní uchádzači o zamestnanie, všetko bolo zorganizované....
Ľudia prišli a čakali sme na zástupcu firmy. A nič... :mad: Volala som a ona: "Na VK neprídem. Miesto už máme predbežne obsadené. Už nemáme záujem. Včera som Vám to zabudla zavolať." :mad::mad::mad:
Zostala som ako obarená. 10x som sa ospravedlnila klientom... Jediné šťastie bolo, že necestovali. Výnimočne bola väčšina pozvaných z nášho mesta.

Ešte sa mi nestalo, že by mi neprišiel zamestnávateľ na VK, ktoré chcel on sám.:eek:

Hádajte, rozčúlilo alebo potešilo ma to???
Gabi03
17.01.08,09:09
...a preco o tom pises este aj sem??

Táto téma je na vyjadrenie pocitov. Teda tak to chápem aspoň ja. Môžeš reagovať na to, že prečo ju to zarmútilo, ale už je menej vhodné reagovať na to, čo konkrétne ju zarmútilo. Bez urážky.... ;) A pre istotu, aby ma zas niekto nechápal zle. :rolleyes:
Barbara
21.01.08,05:58
:D:---:D no mňa dnes ohromne potešilo, že som vyzeleňela.!!!!!!!!!! Ďakujem Vám všem, ktorí ste mi k tomu pomohli ;):D:) a že ste ocenili moje príspevky;)
Ešteraz Vám ďakujem.:)
andreaS
21.01.08,10:21
mna dnes doslova nas..l konatel jednej velikej firmy, kt. uctujem.

V stredu (17.1.) prisiel za mnou ze ake su predbezne vysledky aky je danovy zaklad a ze to chce kvoli tomu ze na neho tlacia banky... hovorim mu fajn, predbezny je predbezny tak ze koncom tyzdna mu to poslem... bohuzial od piatka mi bolo neskutocne zle, v sobotu na pohotovosti, dnes som bola zas v nemocnici. Samozrejme ze som rano napisala aby vedeli ze nepridem a ze mi je priserne zle. Absolutne ho to nezaujima... sak co tam po zravi, nie?

A to chcel povodne uz aj odsuhlasenie zavazkov a pohladavok s vysledkom inventur, kde ma urcil ako clena inventarnej komisie a to som na inventurach ani nebola!!!!!!!!

Tak som preto napla vsetky zvysne sily a idem mu urobit tie jeho tabulky!!!

Poradaci, ale ja uz takto viac nevladzem. Zakazdym ked ochoriem tak akoby som si sama zvolila termin a vzdy nieco treba vzdy sa zrovna vtedy nieco stane... a ja som potom vecne za debila. A ani jednu chorobu som nemohla vklude doma vylezat a to nevravim, ze si ma chceli v nemocnici nechat (co ine mi ostavalo ako odmietnut). Ja som uz proste KO.

A z jeho spravania uz proste dalej nevladzem... potrebujem sa z tej firmy uvolnit co najskor. Chcela som to riesit ci zdvihne aby som si mohla dovolit zaplatit si nejaku vypomoc ale vzdy ked som chora tak nemam chut vyjednavat ale jednoducho ist prec....
KvetkaK
21.01.08,10:25
mna dnes doslova nas..l konatel jednej velikej firmy, kt. uctujem.

V stredu (17.1.) prisiel za mnou ze ake su predbezne vysledky aky je danovy zaklad a ze to chce kvoli tomu ze na neho tlacia banky... hovorim mu fajn, predbezny je predbezny tak ze koncom tyzdna mu to poslem... bohuzial od piatka mi bolo neskutocne zle, v sobotu na pohotovosti, dnes som bola zas v nemocnici. Samozrejme ze som rano napisala aby vedeli ze nepridem a ze mi je priserne zle. Absolutne ho to nezaujima... sak co tam po zravi, nie?

A to chcel povodne uz aj odsuhlasenie zavazkov a pohladavok s vysledkom inventur, kde ma urcil ako clena inventarnej komisie a to som na inventurach ani nebola!!!!!!!!

Tak som preto napla vsetky zvysne sily a idem mu urobit tie jeho tabulky!!!

Poradaci, ale ja uz takto viac nevladzem. Zakazdym ked ochoriem tak akoby som si sama zvolila termin a vzdy nieco treba vzdy sa zrovna vtedy nieco stane... a ja som potom vecne za debila. A ani jednu chorobu som nemohla vklude doma vylezat a to nevravim, ze si ma chceli v nemocnici nechat (co ine mi ostavalo ako odmietnut). Ja som uz proste KO.

A z jeho spravania uz proste dalej nevladzem... potrebujem sa z tej firmy uvolnit co najskor. Chcela som to riesit ci zdvihne aby som si mohla dovolit zaplatit si nejaku vypomoc ale vzdy ked som chora tak nemam chut vyjednavat ale jednoducho ist prec....
Nezabúdaj, že zdravie je prvoradé. ;) Niektorí ľudia sú naozaj zdierači a keď už nepozerajú ani na druhých ako sa cítia, tak s takými je naozaj lepšie skončiť. A želám skoré uzdravenie.
andreaS
21.01.08,10:31
kvetkak: dakujem moc. presne to som mu aj napisala, ze zdravie mam len jedno a proste nevladzem sediet za PC, teraz pisem z postele z notebook-u ale robit z postele sa neda, ked si potrebujem rozlozit zo tri styri tabulky a pouzivat aj cisla aj pismena a sustredit sa aby som na nic dolezite nezabudla... kurnik sak tam maju 3000 dokladov mesacne!!! a toto robim sama ale na ukor beznych veci ale uz pohar pretiekol a mam toho dost!!!!
Ibaka
21.01.08,13:51
Nie je nič horšie ako chodiť do práce, keď vieš že to nie je to čo chceš ty. Niečo podobné som zažil aj ja, aj keď som z inej brandže. No už keď toho bolo ozaj dosť a práca ma mátala aj v noci, sekol som s tým, vybavil živnosť a je to OK. Podľa toho čo píšeš, pýta to zmenu aj u Teba. Netvrdím že živnosť je jediné riešenie, možno zmena zamestnávateľa, ( a keď je k tomu aj lepší plat, nie je čo riešiť). Nájdi si čas a poobzeraj sa okolo.
Patrícia5
21.01.08,14:56
Mňa dnes zarmútilo, že moja kolegyňa i kamarátka zároveň prežila jeden príšerný víkend vďaka svojmu manželovi... Prečo nemôžu byť muži ako ženy?
andreaS
21.01.08,15:39
Ibaka: praveze tu pracu vykonavam na zivnost, lenze dotycny majitel firmy ma berie pomaly horsie ako svojich zamestnancov... to oni mu produkuju zisk, ja nie...

a ano presne tak, uz som poslala zopar zivotopisov a ak sa nic nepodari, tak ma to konecne nakopne a pokusim sa otvorit si svoj dlhorocny sen a mat vlastny obchodik... mam dve oblasti, spolu to nejde, musela by som sa rozhodnut pre jednu... este mam jednu ideu ale bohuzial na to by som potrebovala veeeelmi vela peniazkov na zaciatok.

ostatnym dakujem za podporu ci uz v chorobe alebo v rozhodovani urobit razny krok v zivote! Len uz by som sa rada niekde usadila a pracu vykonavala do konca produktivneho obdobia...
Tanče
21.01.08,15:46
kvetkak: dakujem moc. presne to som mu aj napisala, ze zdravie mam len jedno a proste nevladzem sediet za PC, teraz pisem z postele z notebook-u ale robit z postele sa neda, ked si potrebujem rozlozit zo tri styri tabulky a pouzivat aj cisla aj pismena a sustredit sa aby som na nic dolezite nezabudla... kurnik sak tam maju 3000 dokladov mesacne!!! a toto robim sama ale na ukor beznych veci ale uz pohar pretiekol a mam toho dost!!!!

ked som bola zamestnana tiez som robila uctovnú zavierku v chorobe, v horuckach. Bohuzial urobila som aj chyby. Jednuducho sustredenost bola mimo a to iste plati,ked je clovek co len unaveny. Jednoducho vyfuknut si treba, lebo si clovek narobi este viac problemov ...

Spravis mu predbezne prehlady a na konci roka to vyjde nebodaj inac....ak sa cosi este bude "doliepat" a podla toho ako pises ze sa chova, no kto bude podla neho na vine, ze si mu spravila zle odhady?
Nedaj na sebe orat, liec sa v klude. A ak ta vyhodi (co je otazne) tak aspon nebudes rozmyslat ci odist alebo nie ale sa budes sustredit uz len na hladanie noveho jobu.
Elena Navrátilová
21.01.08,15:47
Ibaka: praveze tu pracu vykonavam na zivnost, lenze dotycny majitel firmy ma berie pomaly horsie ako svojich zamestnancov... to oni mu produkuju zisk, ja nie...

a ano presne tak, uz som poslala zopar zivotopisov a ak sa nic nepodari, tak ma to konecne nakopne a pokusim sa otvorit si svoj dlhorocny sen a mat vlastny obchodik... mam dve oblasti, spolu to nejde, musela by som sa rozhodnut pre jednu... este mam jednu ideu ale bohuzial na to by som potrebovala veeeelmi vela peniazkov na zaciatok.

ostatnym dakujem za podporu ci uz v chorobe alebo v rozhodovani urobit razny krok v zivote! Len uz by som sa rada niekde usadila a pracu vykonavala do konca produktivneho obdobia...
Musíš veriť... a konať tak, aby si si svoj sen naplnila. Držím palce.
Ibaka
21.01.08,19:29
AndreaS: nech ťa vedie myšlienka, že Tvoj život patrí len Tebe. Nejaký šéf ...pusti ho z hlavy.
mirpo
22.01.08,05:52
Ibaka: praveze tu pracu vykonavam na zivnost, lenze dotycny majitel firmy ma berie pomaly horsie ako svojich zamestnancov... to oni mu produkuju zisk, ja nie...

a ano presne tak, uz som poslala zopar zivotopisov a ak sa nic nepodari, tak ma to konecne nakopne a pokusim sa otvorit si svoj dlhorocny sen a mat vlastny obchodik... mam dve oblasti, spolu to nejde, musela by som sa rozhodnut pre jednu... este mam jednu ideu ale bohuzial na to by som potrebovala veeeelmi vela peniazkov na zaciatok.

ostatnym dakujem za podporu ci uz v chorobe alebo v rozhodovani urobit razny krok v zivote! Len uz by som sa rada niekde usadila a pracu vykonavala do konca produktivneho obdobia...

Len sa pekne vylieč, zabudni na prácu. Účtovníkov je treba všade, máš na výber... Oddýchni si, pomaznaj sa s havinom...:) Všetko bude OK;)
andreaS
22.01.08,07:10
VELKA VDAKA VAM VSETKYM!!!

i ked sa musim priznat ze mam chvile kedy sa chcem zdvihnut a sadnut za domaci velky stol a zacat pracovat... potom si spomeniem na slova vas vsetkych a este viac sa zababusim v perinach. A tesim sa z toho ze mozem bludit po nete aj z postele. :)

Mirpo: samozrejme ze hafko sa ku mne tuli a vsade chodi za mnou. ;)
anka_p
22.01.08,07:52
Ahojte! Stalo sa mi to včera, keď som bola v poradni pre tehotné. Bola som objednaná na 17.00, takže som vedela, že čakať príliš dlho nebudem keďže som prišla tesne pred 17.00. Ale čo ma rozčúlilo bolo to, že na lavičke pred ambulanciou sedeli tri pacientky. Jedna bola vysoko tehotná a dve mladé slečny. Nepotrpím si na tom, ale predstavte si, že mi ani jedna z tých dvoch mladých slečien neponúkla, aby som si sadla. A to sú ženy, tie by mali chápať ako sa cíti tehotná v 35 tt. (pre mužov alebo tých ktorí nevedie čo je 35tt, to znamená, že za 5 týždňov budem rodiť). Takže už dlhé státie nie je vhodné v tomto období, lebo sa hromadí krv v nohách a hrozí, že môže tehotná odpadnúť, atď. ako bolesť chrbáta a nôh, no veď to poznáte mamičky. Tak som sa normálne pozastavila nad tým, že aké sme aj keď sme ženy. Ak by tam sedeli muži asi by ma pustili sadnúť skôr ako tie dámy. Keď zdrav. sestra otvorila dvere a povedala moje meno a mladé slečny mohli sedieť ďalej, tak to bolo pre mňa väčším zadosťučinením ako keby ma pustili sadnúť.....:rolleyes::)
Tanče
22.01.08,08:17
Ahojte! Stalo sa mi to včera, keď som bola v poradni pre tehotné. Bola som objednaná na 17.00, takže som vedela, že čakať príliš dlho nebudem keďže som prišla tesne pred 17.00. Ale čo ma rozčúlilo bolo to, že na lavičke pred ambulanciou sedeli tri pacientky. Jedna bola vysoko tehotná a dve mladé slečny. Nepotrpím si na tom, ale predstavte si, že mi ani jedna z tých dvoch mladých slečien neponúkla, aby som si sadla. A to sú ženy, tie by mali chápať ako sa cíti tehotná v 35 tt. (pre mužov alebo tých ktorí nevedie čo je 35tt, to znamená, že za 5 týždňov budem rodiť). Takže už dlhé státie nie je vhodné v tomto období, lebo sa hromadí krv v nohách a hrozí, že môže tehotná odpadnúť, atď. ako bolesť chrbáta a nôh, no veď to poznáte mamičky. Tak som sa normálne pozastavila nad tým, že aké sme aj keď sme ženy. Ak by tam sedeli muži asi by ma pustili sadnúť skôr ako tie dámy. Keď zdrav. sestra otvorila dvere a povedala moje meno a mladé slečny mohli sedieť ďalej, tak to bolo pre mňa väčším zadosťučinením ako keby ma pustili sadnúť.....:rolleyes::)

a vieš čo by bolo pre vňčšou hanbou? Keby si ich pekne slušne poprosila aby ti uvolnili miesto. Takto to zabera, a mozno by sa konecne zbadali a hladeli aj na druhych. Ved aj ony budu raz tehotne (mozno)
andreaS
23.01.08,07:36
historia sa opakuje... takze dnes mi volal zas a ani sa len neopytal ci mi je lepsie a hned sa vyrutil s poziadavkami a uz si zas posunul termin na odovzdanie vysledkov!!!! ako by som bola schopna dat mu vysledky 15.1.!!!!!!!!!!! Ked aj s pani zo statistiky mam dohodnuty indivindi datum, pretoze zauctovane vsetko z minuleho mesiaca mam ku 20.temu... no a "sef" na mna naziapal a polozil telefon!!!

Tak potrebujem odtial odist cim skor... tak idem otvorit moju staru temu a dufat, ze sa mi podari douctovat iba stary rok a ist odtial okamzite prec! .....

.... uz by som chcela mat nieco normalne, nie tak stresujuce! mam za to, ze tie zdravotne problemy su prave vdaka nemu... pocas roka som nemala ani len tyzden volna vkuse... teda okrem vianoc, kedy som si dovolila ostat doma aj medzi sviatkami... sak nie som robot a zrejme tam bol kamen urazu...
cactus
23.01.08,07:46
historia sa opakuje... takze dnes mi volal zas a ani sa len neopytal ci mi je lepsie a hned sa vyrutil s poziadavkami a uz si zas posunul termin na odovzdanie vysledkov!!!! ako by som bola schopna dat mu vysledky 15.1.!!!!!!!!!!! Ked aj s pani zo statistiky mam dohodnuty indivindi datum, pretoze zauctovane vsetko z minuleho mesiaca mam ku 20.temu... no a "sef" na mna naziapal a polozil telefon!!!

Tak potrebujem odtial odist cim skor... tak idem otvorit moju staru temu a dufat, ze sa mi podari douctovat iba stary rok a ist odtial okamzite prec! .....

.... uz by som chcela mat nieco normalne, nie tak stresujuce! mam za to, ze tie zdravotne problemy su prave vdaka nemu... pocas roka som nemala ani len tyzden volna vkuse... teda okrem vianoc, kedy som si dovolila ostat doma aj medzi sviatkami... sak nie som robot a zrejme tam bol kamen urazu...

dúfam, že si sa pevne rozhodla. Urob tak, ako píšeš a osamostatní sa. Držím ti palce.
KvetkaK
23.01.08,07:51
dúfam, že si sa pevne rozhodla. Urob tak, ako píšeš a osamostatní sa. Držím ti palce.

Pripájam sa a tiež držím palce. ;) A nezabudni, že vždy sa môžeš mať lepšie.
JAJA11
23.01.08,08:04
Aj ja sa potrebujem vyventilovať. Konkrétne ma rozčúlila firma KROS. Máme od nej zakúpený program Omega a začali sme od tohto roku využívať šarže. Bola to aj naša chyba, ale nepozreli sme si, že nie sú súčasťou skladu, ale si musíme dokúpiť rozšírenie. Zistili sme to v pondelok a hneď som volala do firmy, aby mi rozšírili program a chcela som od nich aby to bolo ešte v ten deň. Sľúbila som, že keď mi pošlú predfaktúru, hneď ju uhradím cez internet a zašlem im potvrdenie o zadaní príkazu. (Nemala som odvahu poprosiť ich o zaslanie okamžite a zaplatenie na faktúru. :o) Predfaktúra mi prišla až na ďalší deň, hneď som ju uhradila a poslala potvrdenie o zaslaní príkazu. Dnes je streda a oni chcú odo mňa odfaxovať alebo odmailovať oscanovaný výpis. Poslala som im to mailom a teraz čakám čo sa bude diať. Zdá sa mi to však od nich tvrdé, nakoľko využívame ich program od roku 2002, vždy sme platili všetko načas a rozšírenie stálo 1.120,- Sk, čiže úplne smiešnu sumu a predpokladala som, že mi ako dobrému zákazníkovi výjdu v ústrety a pomôžu. Myslím, že by si mali vyskúšať podnikať na Slovensku, kde výrobné firmy ani nemôžu snívať o predfaktúrach a predsa vychádzajú v ústrety svojim zákazníkom. :mad::mee:

Aké máte skúsenosti s inými firmami?
mirpo
23.01.08,08:12
.... uz by som chcela mat nieco normalne, nie tak stresujuce! mam za to, ze tie zdravotne problemy su prave vdaka nemu... pocas roka som nemala ani len tyzden volna vkuse... teda okrem vianoc, kedy som si dovolila ostat doma aj medzi sviatkami... sak nie som robot a zrejme tam bol kamen urazu...
Stres je jedným z faktorov, čo najviac ohrozujú naše zdravie. A pamätaj zdravie máme len jedno a treba si ho šetriť.
Treba sa vyliečiť, oddýchnuť....
Držím Ti palce...;)
Zoltán Kovács
23.01.08,08:50
historia sa opakuje... takze dnes mi volal zas a ani sa len neopytal ci mi je lepsie a hned sa vyrutil s poziadavkami a uz si zas posunul termin na odovzdanie vysledkov!!!! ako by som bola schopna dat mu vysledky 15.1.!!!!!!!!!!! Ked aj s pani zo statistiky mam dohodnuty indivindi datum, pretoze zauctovane vsetko z minuleho mesiaca mam ku 20.temu... no a "sef" na mna naziapal a polozil telefon!!!

Tak potrebujem odtial odist cim skor... tak idem otvorit moju staru temu a dufat, ze sa mi podari douctovat iba stary rok a ist odtial okamzite prec! .....

.... uz by som chcela mat nieco normalne, nie tak stresujuce! mam za to, ze tie zdravotne problemy su prave vdaka nemu... pocas roka som nemala ani len tyzden volna vkuse... teda okrem vianoc, kedy som si dovolila ostat doma aj medzi sviatkami... sak nie som robot a zrejme tam bol kamen urazu...
Prečítal som aj tú druhú tému. No keby môj klient na mňa zjapal, tak na druhý deň má výpoveď zmluvy o spracovaní účtovníctva. Treba si uvedomiť, že nie si ich zamestnancom, ale obchodným partnerom.
A urobil by som to aj v tom prípade, keby som na druhy deň nemal do čoho pichnúť, lebo nemám prácu.
andreaS
23.01.08,08:59
smith: ano presne to sa chystam urobit. chcem ju doniest osobne, aj ked som mala chut to okamzite dat na vedomie hoci aj cez sms-ku. Ale neznizim sa k tomu.
Zoltán Kovács
23.01.08,09:03
smith: ano presne to sa chystam urobit. chcem ju doniest osobne, aj ked som mala chut to okamzite dat na vedomie hoci aj cez sms-ku. Ale neznizim sa k tomu.

Ukončenie zmluvy daj jednoznačne písomne, a prevzatie si daj podpísať. A do ukončenia by som ešte zakomponoval, aj to, že počas tej 2 mesačnej výpovednej lehoty urobíš len uzávierku, a nový rok neh si účtuje niekto iný/iná.
andreaS
23.01.08,09:08
smith: sice mimotemy, ale je mozne toto si dat do vypovede? Ak mi takto napisanu vypoved nebude chciet prevziat? Mne by toto vyhovovalo uuuplne najviac ak by to tak slo.
Zoltán Kovács
23.01.08,09:11
smith: sice mimotemy, ale je mozne toto si dat do vypovede? Ak mi takto napisanu vypoved nebude chciet prevziat? Mne by toto vyhovovalo uuuplne najviac ak by to tak slo.

Rušil som už takýmto spôsobom zmluvy k 31.12. s tým, že nový rok účtoval nový účtovník. A počas 2 mesiacov výpovednej doby som robil uzávierku, DP a všetko okolo toho. K 28.2. som všetko odovzdal, samozrejme proti podpisu.
andreaS
23.01.08,09:19
A teda datum vypovede mozem dat napr. dnesny ale s tym ze zmluva konci dnom 31.12. a do konca vypovednej doby, t.j. do 31.03. budem vykonavat len uzavierkove prace a do tohto terminu ich odovzdam. Plus je tam naplanovany este predbezny audit plus kontrola danoveho priznania, tak jasne, ze budem k dispozicii.

len co je horsie tak oni (aspon o tom neviem) nemaju za mna nahradu. A z jeho chovania usudzujem, ze mi takuto vypoved odmietne prevziat.
cactus
23.01.08,09:21
A teda datum vypovede mozem dat napr. dnesny ale s tym ze zmluva konci dnom 31.12. a do konca vypovednej doby, t.j. do 31.03. budem vykonavat len uzavierkove prace a do tohto terminu ich odovzdam. Plus je tam naplanovany este predbezny audit plus kontrola danoveho priznania, tak jasne, ze budem k dispozicii.

len co je horsie tak oni (aspon o tom neviem) nemaju za mna nahradu. A z jeho chovania usudzujem, ze mi takuto vypoved odmietne prevziat.

tak mu ju pošli doporučene
Zoltán Kovács
23.01.08,09:22
A teda datum vypovede mozem dat napr. dnesny ale s tym ze zmluva konci dnom 31.12. a do konca vypovednej doby, t.j. do 31.03. budem vykonavat len uzavierkove prace a do tohto terminu ich odovzdam. Plus je tam naplanovany este predbezny audit plus kontrola danoveho priznania, tak jasne, ze budem k dispozicii.

len co je horsie tak oni (aspon o tom neviem) nemaju za mna nahradu. A z jeho chovania usudzujem, ze mi takuto vypoved odmietne prevziat.

To že nemajú náhradu nech ťa netrápi. Tak pošli poštou s doručenkou. Tvoje obavy sú ako keby si bola riadnou zamestnankyňou.
Stefan2005
23.01.08,09:25
Aj ja sa potrebujem vyventilovať. Konkrétne ma rozčúlila firma KROS. Máme od nej zakúpený program Omega a začali sme od tohto roku využívať šarže. Bola to aj naša chyba, ale nepozreli sme si, že nie sú súčasťou skladu, ale si musíme dokúpiť rozšírenie. Zistili sme to v pondelok a hneď som volala do firmy, aby mi rozšírili program a chcela som od nich aby to bolo ešte v ten deň. Sľúbila som, že keď mi pošlú predfaktúru, hneď ju uhradím cez internet a zašlem im potvrdenie o zadaní príkazu. (Nemala som odvahu poprosiť ich o zaslanie okamžite a zaplatenie na faktúru. :o) Predfaktúra mi prišla až na ďalší deň, hneď som ju uhradila a poslala potvrdenie o zaslaní príkazu. Dnes je streda a oni chcú odo mňa odfaxovať alebo odmailovať oscanovaný výpis. Poslala som im to mailom a teraz čakám čo sa bude diať. Zdá sa mi to však od nich tvrdé, nakoľko využívame ich program od roku 2002, vždy sme platili všetko načas a rozšírenie stálo 1.120,- Sk, čiže úplne smiešnu sumu a predpokladala som, že mi ako dobrému zákazníkovi výjdu v ústrety a pomôžu. Myslím, že by si mali vyskúšať podnikať na Slovensku, kde výrobné firmy ani nemôžu snívať o predfaktúrach a predsa vychádzajú v ústrety svojim zákazníkom. :mad::mee:

Aké máte skúsenosti s inými firmami?

Žiaľ máš pravdu, veľmi veľa firiem sa ešte takto chová ku svojim dlhoročným zákazníkom (a ako uvádzaš, ide o smiešnu cenu). Pritom práve záujem klienta o rozšírenie programu o ďalšie funkcie je jednou zo záruk, že zostane naďalej ich zakazníkom...

Mám ale aj dobré skúsenosti, napr. za NOD32 sme zaslali požiadavku o rozšírenie licencie a obratom došlo potvrdenie objednávky s novými prístupovými právami. No a tento rok ma prekvapili (príjemne) z MRP - dostal som v predstihu mailom info, že končí sa aktualizácie cez internet a ak máme záujem, stačí kliknúť na priložený odkaz - a fakt 2x som klikol myšou a objednávka bola doručená. Aký pokrok od vypisovania objednávky (a najmä hľadania všetkých sériových čísiel licencií...)
JAJA11
23.01.08,09:31
tak mu ju pošli doporučene

Lenže ešte je dôležité, čo majú v zmluve o účtovníckych prácach. Ak odmietne prevziať takúto zmluvu, je potrebné dať výpoveď v zmysle zmluvy, aby nemohol výpoveď v budúcnosti napadnúť a teda vydržať ešte tie 2-3 mesiace účtovať ak nepristúpi na okamžité skončenie. Ale možno by som operovala pri ňom, že sa mu to predraží, keď mu to budeš robiť ty 3 mesiace a potom bude prechádzať k niekomu inému. To by ho mohlo presvedčiť.
Gabi03
24.01.08,09:29
Tak už mám minulý rok naozaj ukončený. Práve brali všetky výkazy a DP na podpis. Už ani prstom nepohnem :--- ... asi takú minútu. :D
JAJA11
24.01.08,10:00
Tak už mám minulý rok naozaj ukončený. Práve brali všetky výkazy a DP na podpis. Už ani prstom nepohnem :--- ... asi takú minútu. :D

Gratulujem! :):D:)
Gabi03
24.01.08,10:01
Gratulujem! :):D:)

Ďakujem a prajem Vám ostatným, aby ste to už mali tiež za sebou bez problémov. ;)
evina
24.01.08,10:15
Tak už mám minulý rok naozaj ukončený. Práve brali všetky výkazy a DP na podpis. Už ani prstom nepohnem :--- ... asi takú minútu. :D

Tíško závidím ...:)
Johanka
24.01.08,10:24
Toto je taká pekná otázka :) ...
http://www.porada.sk/622140-post89.html
willma
24.01.08,10:36
:o asi si sedím na vedení, ale čo sa ti a nej tak páči? (inak viem, že odpovede na tú otázku už tu premleté boli)
Johanka
24.01.08,10:40
:) spomenula som si na takú milú tému z minulého roka
http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html
mysimis
24.01.08,10:43
:D:D:D
Johanka, prosím Ťa ber ohľad na môj monitor......čím ho teraz očistím????
Johanka
24.01.08,10:47
:)Aspoň som rozveselila nielen seba. Musím hľadať energiu v humore, lebo to, čo vystrájajú moji klienti pri vrcholiacej DPH, prestávam chápať :mad:.
willma
24.01.08,11:09
bóóóže už som nakukla :D:D:D
zuhl
24.01.08,12:07
Mne nepomôže ani to, tak ma príšerne bolí žalúdok. Volala som klientovi za konečné výsledky, čo som asi 10krát prerábala. Že on nechce platiť ani takú vysokú DPH a ani dane. Hovorím mu, že niečo zaplatiť musí. Že nech niečo vymyslím.Hovorím mu, že v účtovnej kancelárii by sa takto s ním nepaprali. On na to, že by som sa čudovala, že za províziu sa dá všetko. A ja na to, že a kde mám ja tú províziu? A on, že stiahni mi to a pôjdeš k moru. Ide ma roztrhnúť. Tak ja mám za tie peniaze už ozaj robiť všetko?
JAJA11
24.01.08,12:26
Mne nepomôže ani to, tak ma príšerne bolí žalúdok. Volala som klientovi za konečné výsledky, čo som asi 10krát prerábala. Že on nechce platiť ani takú vysokú DPH a ani dane. Hovorím mu, že niečo zaplatiť musí. Že nech niečo vymyslím.Hovorím mu, že v účtovnej kancelárii by sa takto s ním nepaprali. On na to, že by som sa čudovala, že za províziu sa dá všetko. A ja na to, že a kde mám ja tú províziu? A on, že stiahni mi to a pôjdeš k moru. Ide ma roztrhnúť. Tak ja mám za tie peniaze už ozaj robiť všetko?

A keď budú problémy pri daňovom priznaní, tak to znovu bude Váš problém. Ja nikomu nezabezpečujem taký daňový základ ako si on predstavuje, nechávam to na neho. On je zodpovedný za svoje doklady, ak chce nižší daňový základ, nech si donesie faktúry a ja mu ich zaúčtujem. Nezisťujem, ktoré sú oprávnené a ktoré nie. On si bude musieť obhájiť svoje náklady. Pokiaľ zodpovedajú zákonom, ja ich nemám prečo nezaúčtovať. A opravovať daňové priznania podľa predstáv zákazníka - mala som jedného, ktorý to považoval za samozrejmé (vždy ešte našiel doklady ak bolo treba, prípadne som musela nejaký vyhodiť) a všetko bral v cene. Dala som mu výpoveď z účtovania. Pri odovzdávaní daňového priznania som od neho chcela všetko uhradiť (mal vo zvyku zaplatiť mi aj po roku), tak sa urazil a dodnes ma nepozdraví. :o
VladoaKatka
25.01.08,04:39
No včera som sa veru nepotešila, zhoral mi monitor.

Z ničoho nič, účtovala som, začal sa zúžovať obraz na monitore a v tom z vrchu monitora dym ako z komína, smrad... v rýchlosti som všetko poodpájala a bolo :D

Neskoršie som nad tým uvažovala, ako by to mohlo dopadnúť, keby som nebola pri tom??? No to si ani nechcem predstaviť...:D:mee::mad:
Maruška54
25.01.08,05:44
Všimla som si že ťa tu včera nebolo.
Gabi03
25.01.08,06:04
Jááá už neviem. :mad:
Včera som do 10,30 PM dokončovala... alebo pomáhala dokončovať kamoške DPH-čku. Keďže majiteľ je "iba" v prvom roku podnikania, si myslel, že každé zdaňovacie obdobie mu bude vychádzať nadmerný odpočet. A keď mu teraz vyšla nie malá daňová povinnosť, začal tam na kamošku kričať, že odkiaľ vezme on peniaze! Je vôbec možné, aby ľudia takto rozmýšľali? :eek: Som až tak zdeformovaná účtovníctvom, že to neviem pochopiť? Som fakt zostala znechutená z toho všetkého. :(
andreaS
25.01.08,06:28
Och poradaci, kedy sa ja oslobodim....

prisiel mi este "teply" mejl a este mi volala tretia osoba, s kt. mam akurat tak dobre vztahy, ale vyuzili tu osobu ako sprostredkovatela.... je mi az zle z toho...

a v tom mejli okrem toho, ze mi vycital xy veci, tak je tam aj to, ze nabuduce nebude respektovat moje osobne dovody!!!!! tak ja uz neviem....

dnes ako na potvoru tu sefstva niet, takze mam cely stol asi do vysky 30cm zapratany na komplet dokladmi a to musim v prvom rade dokoncit dph, lenze najskor treba pospratovat ten "bordel" zo stola..... (len mala poznamocka: tie doklady su doslova nahadzane ako prislo, igelitkar je suviks oproti tomuto bordelu!!!! uz vyse polroka som vyhotovila pravidla pre odovzdavanie a nikto okrem jedinej pobocky to nerespektuje...)

to som vazne ja taka sprosta ze nerozumiem co po mne chcu a ze sa cudujem ze zdravotne problemy neberie do uvahy????? mam snad kdesi zastrcku, kt. som si nevsimla a som umelo vytvoreny zivot alebo co????? je mi z toho do placu.....
sway
25.01.08,06:35
Och poradaci, kedy sa ja oslobodim....

.


Dievča zlaté , nezúfaj, ukľudni sa, sprac čo ťa rozčuľuje a problémy rieš pekne po jednom, lebo ak začneš všetko odrazu zmišíš sa...

Ak budeš robiť túto robotku, neoslobodíš sa nikdy ;)
Tak si sprav systém, dnes už nemáš moc času, daj bokom všetko okrem DPH a potom pomaly rieš problémy po jednom - uvidíš odľahne ti pri každom vyriešenom...

držím palce,
nech ťa ukľudní, že nie si sama - je nás tu takých celá kopa, ak budeš mať čas poradíme systém, ako si robotku uľahčiť .;););)
andreaS
25.01.08,06:44
sway: zlata, dakujem.... ja som ten system sa snazila tu zaviest ale im to je jedno... "snad nebudem robit robotu uctovnicky, nie?" to je ich reakcia... dodnes nie su tie truby schopne ked vystavi fakturu pre splatkovy predaj, tak na prijmovy za akontaciu napise cislo zmluvy.... A!!! do faktury pre istotu ako SS nenapise cislo tejto zmluvy... takze ja patram, bludim a hladam, kym najdem fakturu dotycneho cloveka a hura!!!! uhradim ju.... takze takytu spolupracovnici tu su.... je mi z toho zle!

jo spracem si vseto zo stola a idem makat... chvalabohu mi chybaju len pokladne prevadzok, cize tri pokladne vydaje. Inak mam vsetko hotove.... No a mam tam este dosle fakturky, chcela som zaviest od noveho roka to, ze dosla faktura ide do dph vtedy, kedy pride.... takze fa z noveho roka nejdem nahadzovat kvoli dph 12/07... lebo ich je tam asi 200

prepacte mi moje zufale prispevky, ale jedine vy ma viete pochopit.... tu sa so mnou ani nikto nerozprava, pretoze mali akoze kvoli mne veterno aj oni....
ZuzanaP
25.01.08,06:49
sway: zlata, dakujem.... ja som ten system sa snazila tu zaviest ale im to je jedno... "snad nebudem robit robotu uctovnicky, nie?" to je ich reakcia... dodnes nie su tie truby schopne ked vystavi fakturu pre splatkovy predaj, tak na prijmovy za akontaciu napise cislo zmluvy.... A!!! do faktury pre istotu ako SS nenapise cislo tejto zmluvy... takze ja patram, bludim a hladam, kym najdem fakturu dotycneho cloveka a hura!!!! uhradim ju.... takze takytu spolupracovnici tu su.... je mi z toho zle!

jo spracem si vseto zo stola a idem makat... chvalabohu mi chybaju len pokladne prevadzok, cize tri pokladne vydaje. Inak mam vsetko hotove.... No a mam tam este dosle fakturky, chcela som zaviest od noveho roka to, ze dosla faktura ide do dph vtedy, kedy pride.... takze fa z noveho roka nejdem nahadzovat kvoli dph 12/07... lebo ich je tam asi 200

prepacte mi moje zufale prispevky, ale jedine vy ma viete pochopit.... tu sa so mnou ani nikto nerozprava, pretoze mali akoze kvoli mne veterno aj oni....

Ale, že máš veterno ty teraz kvôli ich neschopnosti, to ich netrápi....Kruci niekedy mám aj ja chuť s touto robotou praštiť, účtovník znesie všetko, aj to čo sa netýka jeho roboty, ale druhí dávajú ruky preč. Andrejka vydrž a utekaj odtiaľ čo najďalej, držím palečky. Pa:)
cactus
25.01.08,06:52
sway: zlata, dakujem.... ja som ten system sa snazila tu zaviest ale im to je jedno... "snad nebudem robit robotu uctovnicky, nie?" to je ich reakcia... dodnes nie su tie truby schopne ked vystavi fakturu pre splatkovy predaj, tak na prijmovy za akontaciu napise cislo zmluvy.... A!!! do faktury pre istotu ako SS nenapise cislo tejto zmluvy... takze ja patram, bludim a hladam, kym najdem fakturu dotycneho cloveka a hura!!!! uhradim ju.... takze takytu spolupracovnici tu su.... je mi z toho zle!

jo spracem si vseto zo stola a idem makat... chvalabohu mi chybaju len pokladne prevadzok, cize tri pokladne vydaje. Inak mam vsetko hotove.... No a mam tam este dosle fakturky, chcela som zaviest od noveho roka to, ze dosla faktura ide do dph vtedy, kedy pride.... takze fa z noveho roka nejdem nahadzovat kvoli dph 12/07... lebo ich je tam asi 200
prepacte mi moje zufale prispevky, ale jedine vy ma viete pochopit.... tu sa so mnou ani nikto nerozprava, pretoze mali akoze kvoli mne veterno aj oni....
obdivujem ťa, a to aj kvôli vzťahom na pracovisku, prístupu šéfa, tej kope dokladov a pre tvoju trpezlivosť a že to všetko zvládaš. Zvládaš? ale dokedy. Urob tak, ako ti bolo poradené pár príspevkov dopredu.
Ja by tom doslova také šikovanie asi tak dlho znášať nemohla.
Osamostatni sa! Toť dobrá rada. Urob DP 2007 a skončí.
cloe
25.01.08,06:55
Tak si sprav systém, dnes už nemáš moc času, daj bokom všetko okrem DPH a potom pomaly rieš problémy po jednom - uvidíš odľahne ti pri každom vyriešenom...

Dovolila som si citovať len časť príspevku od sway a je to presne tak. Takto to robím aj ja, inak to nejde.

Mňa dnes niečo zároveň potešilo aj zarmútilo v jednej chvíli.
Včera /teda vlastne už dnes/ o 1.OO som konečne išla spať po celom tom náročnom týždni s dobrým pocitom, že DPH-čky mám z krku a s tým, že dnes budem spať dokiaľ to pôjde. Mobil som vypla, no zobudil ma telefón-pevná linka:confused: Volal mi natešený klient, že na základe mojej žiadosti mu DÚ odpustil pokutu 50 tis. Sk. No čo už, môžem sa naňho hnevať:D
andreaS
25.01.08,06:56
Som vedela ze tu mi bude pohladkana dusa a ze ma viac nez chapete, vy sa vcitite do mojej situacie. VDAKA!

Ja sa len obavam a mam vazne silny pocit, ze ma nepusti. A jednoducho mi nepodpise ukoncenie k 31.12. a pocas vypovednej doby ze budem robit vylucne na uzavierke... to mi urcite nepodpise...

Ako sa to potom posudzuje, ak by som bola na PN-ke. Co potom?

Ja som doslova zufala... presne tak zvladala som to vsetko na ukor inych veci /ako priznavam, ze nemam polepene vydavkove blocky o predkontaciach na fakturach ani nehovorim/... ale momentalne to zaslo uz velmi daleko a ja mam toho uz dost a chcem sa vymanit spod pazurov tejto prisery....
Gabi03
25.01.08,06:59
Som vedela ze tu mi bude pohladkana dusa a ze ma viac nez chapete, vy sa vcitite do mojej situacie. VDAKA!

Ja sa len obavam a mam vazne silny pocit, ze ma nepusti. A jednoducho mi nepodpise ukoncenie k 31.12. a pocas vypovednej doby ze budem robit vylucne na uzavierke... to mi urcite nepodpise...

Ako sa to potom posudzuje, ak by som bola na PN-ke. Co potom?

Ja som doslova zufala... presne tak zvladala som to vsetko na ukor inych veci /ako priznavam, ze nemam polepene vydavkove blocky o predkontaciach na fakturach ani nehovorim/... ale momentalne to zaslo uz velmi daleko a ja mam toho uz dost a chcem sa vymanit spod pazurov tejto prisery....

Ja sa ti divím, že to tak dlho znášaš. Teraz sa od porady odhlás (viem, že to nebude ľahké :D) sprav DPH-čku a potom sa ozvi, aby sme ti poradili, ako čo najskôr a bez najmenších problémov odtiaľ odísť. ;)
V každom prípade súcitím s tebou a držím palce. :o
cactus
25.01.08,07:07
Ja sa ti divím, že to tak dlho znášaš. Teraz sa od porady odhlás (viem, že to nebude ľahké :D) sprav DPH-čku a potom sa ozvi, aby sme ti poradili, ako čo najskôr a bez najmenších problémov odtiaľ odísť. ;)
V každom prípade súcitím s tebou a držím palce. :o

Veľmi rozumná rada.
andreaS
25.01.08,07:09
este sa zbavujem toho bordelu, tak vas este pocitkam :)
andreaS
25.01.08,12:27
uf... dph douctovana... ale aj tak bude "veselo"!!!!!!

akosi na uctoch je len na polovicu uhrady dph... pretoze si mysleli ze vyjde tak ako obycajne... i ked tomu nerozumiem, ked vcera robili uhrady, preco uz nemohli pockat na dph a spustit uhrady dnes.... ved mali aj nadmerny tak trebalo ratat ze kdesi cosi sa to navali /obchodna firma/

takze uz vidim ten "teply" telefonat, keby som to mala hotove vopred tak sa nic takehoto nestane.... dnes by som sa najradsej zakopala az kdesi do pekla!.....

:mee:
Zoltán Kovács
25.01.08,14:32
Mňa dnes "potešil" môj klient. V noci asi o 1 som dorábal jeho DPH. No a dnes som sa postavil do radu na DÚ pri podateľmi, že odovzdám. V tom momente zazvonil mobil. ".... neodovzdávaj to, ešte som našiel doklady.....". Tak si viete predstaviť to moje potešenie. Je piatok, a podateľňa funguje iba do 12.00 hodiny. :mad:
Rozalka
25.01.08,16:50
Mňa dnes "potešil" môj klient. V noci asi o 1 som dorábal jeho DPH. No a dnes som sa postavil do radun a DÚ pri podateľmi, že odovzdám. V tom momente zazvonil mobil. ".... neodovzdávaj to, ešte som našiel doklady.....". Tak si viete predstaviť to moje potešenie. Je piatok, a podateľňa funguje iba do 12.00 hodiny. :mad:
Dá sa poslať aj poštou, veď u vás v BA vraj funguje až do polnoci, nie?
Viem, som odporná, ale aj ja som dnes prerábala DPH, lebo
"My sme chceli inak platiť, ako ste nám vyrátali. A a a ... vôbec, vy určite robíte dílera pre daňový úrad, keď ste nám toľké dane vyrúbili" ... :D
Teraz mi je to už smiešne, ale som zúrila, to mi verte!

(a just som dala na odlíšenie priamej reči khaki farbu, hoci som chcela krajšiu)