Braňo
06.05.07,10:36
Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Zuziana
06.05.07,09:53
Neviem ako pc, ale TV pripojíš len 1.
Braňo
06.05.07,10:29
Už som zistil, je možné pripojiť aj viacero PC, len treba spraviť wi-fi pripojenie.
Blonde
20.05.07,15:17
tinkertrain
30.05.07,12:46
Braňo
06.09.07,07:35
Chcem sa spýtať, či je technicky možné spojiť magio tv programy s pozemnými programami z normálneho rozvodu v bytovke.
bendži
06.09.07,07:56
Ahojte,

ja mam magio doma, pouzivam ho od maja tohto roku. Na magio sa da napojit len jeden televizor, resp. aj viacej televizorov, ale musia pozerat na vsetkych televizoroch rovnaky program, ktory je pusteny cez magio. Nakolko magio vnima televizor podobne ako externe pripojene video ci dvd, je mozne mat sucasne zapojene programy i z normalneho rozvodu v bytovke (mame to aj my). Co sa tyka pocitacov, samotne magio ma myslim 3 volne vystupy pre kablove pripojenie pocitacov, zaroven poskytuje aj wifi pripojenie, kde je ten pocet neobmedzeny.
Braňo
06.09.07,10:33
díki za objasnenie, škoda nedá sa pridať bodík.
duves
07.09.07,05:12
Už som zistil, je možné pripojiť aj viacero PC, len treba spraviť wi-fi pripojenie.
Tiez som hned zaciatkom roka zistoval info o tom zazraku. Bol som v BA na SNP na obchodnom mieste T-comu. Samozrejme dievcata pri okienkach nevedia nic. Bol tam rozlozeny cely zazrak. Ten set-top box zn.kiss ma usb porty. No fajn, hadam by to slo napichnut na komp. Nejde, je to locknute cez firmware. Skusal to jeden vlastnik, ktoremu som poradil, nech si obstara taky USB specialny kabel na prepojenie 2 PC. Teraz by T-com ma ponukat set-top box Motorola a mal by mat HDD s kapacitou az 160 GB.
Pokial ten zazrak nenapojim dajako na komp, tak je to shit. Potrebujem si predsa filmy vypalit.
petovsan
05.11.07,18:07
Uvažujeme s manželom nad zriadením TV MAGIO, momentálne fungujeme na DIGI TV ... prihodí sem niekto svoj názor alebo skúsenosť s Magio-m, prípadne porovnanie MAGIO a DIGI (hlavne čo sa kvality obrazu, hlučnosti prístroja, zamŕzania obrazu a pod. týka)?
patrikK
05.11.07,18:23
rozdiel medzi DIGI a MAGIO je dosť veľký: mesačný poplatok, DIGI nemá internet a pevnú linku.DIGI je najrozumnejšie vyriešenie problémov so signálom hlavne mimo veľkých miest...
petovsan
05.11.07,19:06
rozdiel medzi DIGI a MAGIO je dosť veľký: mesačný poplatok, DIGI nemá internet a pevnú linku.DIGI je najrozumnejšie vyriešenie problémov so signálom hlavne mimo veľkých miest...
ďakujem za reakciu ... mam naštudované, čo všetko obsahuje ponuka Magio a Digi, som v obraze aj čo sa poplatkov týka ... mňa by iba zaujímal názor niekoho, kto má už TV Magio zavedenú dlhšiu dobu, ako je s ňou spokojný, prípadne aké má nedostatky (obraz, zvuk a pod.)
Pýtam sa, pretože mi o niekoľko dní končí viazanosť na internet (doteraz som mala cez ST a satelit od DIGI), len uvažujem nad možnosťou, či by nebolo výhodnejšie zobrať celý balík od Slovak Telecom, teraz majú dokonca akciu, že 1/2 polrok platím iba 1,- SK ... no váham, či sa na 2 roky zaviazať s TV Magio ...
chlap
05.11.07,20:59
ďakujem za reakciu ... mam naštudované, čo všetko obsahuje ponuka Magio a Digi, som v obraze aj čo sa poplatkov týka ... mňa by iba zaujímal názor niekoho, kto má už TV Magio zavedenú dlhšiu dobu, ako je s ňou spokojný, prípadne aké má nedostatky (obraz, zvuk a pod.)


Ja si bijem hlavu o stenu, že som si ho zobral a na dva roky uviazal na krk. Na začiatku to fičalo fajn. Ale posledný mesiac mi takmer 2x týždenne vypadáva zvuk na 1-2 sekundy v pravidelných 10 sekundových intervaloch - mám pocit, že sú preťažené linky a kapacitne to už nestíha. Alebo môže byť chyba aj v prijímači (mám tú Motorolu s HDD na nahrávanie), pretože keď tú skrinku natvrdo resetujem (vytiahnem zo zásuvky) tak to prestane ---- len chyba je v tom, že kým to potom nabehne, čakám 3-5 min. (tá skrinka beží na Windows Media Center). ...... mockrát by som nepovedal, že práve ten Windows je koreňom zla :o.

Minule mi dokonca chodili po spodnej polovici obrazovky strieborné pruhy - ako zrnenie na starších televízoroch.

Dnes mi dokonca spadol celý systém a musel som resetovať aj router aj MagioBox. A potom ma dokonca žena vytiahla zo stretnutia domov, lebo chcela pozerať Superstar a nešla jej telka ! A keď som prišiel domov, tak zrazu už išla - sama od seba.

Ale už sa chystám na reklamáciu. Otvorene priznávam, že by som to najradšej vrátil a prešiel na Orange Home Box - mám ho natiahnutý pred dverami - tam asi problém s kapacitou linky nebude :rolleyes:. Alebo by som sa vrátil k UPC.

A musím skonštatovať, že najlepšie bolo analógové UPC - nepotreboval som žiadny ďalší dialkový ovládač navyše a nahrávať som si mohol aj na kazetu alebo DVD. Ale nechal som sa zlákať tým, že si jednoducho naprogramujem nahrávanie programov, budem mať televízny program na dva týždne vopred priamo v telke a budem mať možnosť hľadať program cez PIP funkciu ..... to je asi tak všetko, čo som získal navyše.
Maňaska
06.11.07,06:12
Ja mám Magio od T-comu asi 3 mesiace.

1 - Chcela by som pripomenúť to zamrzanie programu. V priručke je napísané, že to je normálna vec (o normálnej veci som sa dozvedela až po zavedení, keď technik odišiel a ja som začala čítať príručku) pri digitálnom prenose, ale sú dni, keď to poriadne lezie na nervy. Obraz aj zvuk sa môže zasekávať aj každých 10 sekúnd!!

2 - Mám časový posun cca o 10 minút medzi ohlasovaným programov v prehliadači a skutočným vysielaním.
Braňo
06.11.07,09:16
Ja mám Magio od T-comu asi 3 mesiace.

1 - Chcela by som pripomenúť to zamrzanie programu. V priručke je napísané, že to je normálna vec (o normálnej veci som sa dozvedela až po zavedení, keď technik odišiel a ja som začala čítať príručku) pri digitálnom prenose, ale sú dni, keď to poriadne lezie na nervy. Obraz aj zvuk sa môže zasekávať aj každých 10 sekúnd!!

2 - Mám časový posun cca o 10 minút medzi ohlasovaným programov v prehliadači a skutočným vysielaním.

Časový posun spôsobený reklamou je niečo iné. Ak začína program o 20.00 v skutočnosti začne 20.10 pretože je tam reklama.
Maňaska
06.11.07,09:21
Časový posun spôsobený reklamou je niečo iné. Ak začína program o 20.00 v skutočnosti začne 20.10 pretože je tam reklama.
To môže byť, len výsledok nahrávania je potom taký, že mám dojem, že nahrávam samé reklamy. :-)). Reklama pred, reklama počas, reklama aj po, keď nechcem prísť o koniec nahrávky a musím nahrávanie posunúť o nejaké minuty.
:-))
petovsan
06.11.07,12:06
Srdečne ďakujem všetkým za Vaše názory ... avšak teraz som pri rozhodovaní DAŤ či NEDAŤ na tom ešte horšie ako predtým... fakt neviem... najhoršie na tom je, že manžel by radšej zostal pri DIGI (tú už máme predsa len nejaký ten rok) a obávam sa toho, aby som nemusela nasledujúce 2 roky počúvať, koho to bol taký skvelý nápad, obstarať si MAGIO.
Nájde sa na PORADE aj nejaký pozitívny ohlas ???
petovsan
07.11.07,09:13
... posúvam ... (o 10 dní mi končí viazanosť na internet, musím sa už nejako rozhodnúť) ... prihodí sem ešte niekto svoju skúsenosť, prosím?
reniii
07.11.07,14:31
S tym routerom je to po novom tak ze ma 2x RJ45 porty prednastavene na Magio sluzbu a 2 RJ45 na internet samozrejme nie problem ten 3 prekonfigurovat normalne ak by niekomu nestacilo staci kupit za 400 SK switch napr. 5portovy a rozsirit o dalsich 5PC :) Co sa tyka set-boxu ma USB port zablokovany od T-comu samozrejme upgradom firmwaru sa da dosiahnut jeho funkcnost no treba potom doladit par parametrov aby to chodilo korektne. Dalsou vyhodou noveho set-boxu vnimam 120GB kapacitu disku co dost pomoze a hlavne zrychli pracu ked je plne napratany :) vystupi nasledujuce 2x SCART Konektor S-VHS konektor S-Composit,HDMI,klasicky antenny KOAX, prijimac ma aj DVB-T tuner aj prepojku a vsetky potrebne kable na prepojenie ktoreho kolvek spominaneho vystupu.Co sa tyka Audio vystupov je tu moznost aj plnej digitalnej formy v prevedeni optickeho vystupu najlepsie do domaceho kina :) HDD sa zmenil a tak okrem vacsej kapacity ma aj nizsiu hlucnost stacilo zmenit vyrobcu HDD na to asi vyrobca set-boxu prisiel. Dokonca sa aj objavil aj kvalitny tieneny FTP kabel na prepojenie routera a set-boxu co vedie k zvyseniu kvality prenasanych paketov co samozrejme u 100Mbitoch nema prakticky vyznam ale v poolingu(oneskorenia) ano, skoda ze technik to pomotal a poprepajal opacne ale to je uz o inom :) to na skoleniach v t-come asi nedotiahli alebo ten co ich to ucil neprikladal tomu vyznam :) Tak isto som sa docital ze set-box je mozne od routera zdialit na max 7 metrov neviem ako na take cislo prisli ale je pravda ze to ide aj na vacsiu zdialenost a bez problemov mozno vyrobca sa chrani v praxi otestovane cez tieneny FTP kabel 25m. Robim prakticke pokusi so set-boxom co sa da z toho vytlacit ak na nieco rozumne pridem pripadne sa mi podari uspesne pozmenit firmware dam vediet... :) ale neni to az tak strasne ako vsetci popisuju samozrejme je to skor zavisle od rychlosti a kvality samotnej metalickej linky pred routerom... vseobecne cim dalej od Deslamu tym horsia kvalita linky tym vacsie opravy packetov viac mrznutia obrazu...:D
Maňaska
07.11.07,18:56
[:) ale neni to az tak strasne ako vsetci popisuju samozrejme je to skor zavisle od rychlosti a kvality samotnej metalickej linky pred routerom... vseobecne cim dalej od Deslamu tym horsia kvalita linky tym vacsie opravy packetov viac mrznutia obrazu...:D [/quote]


toto vedieť skôr........tiež by sa mi ľahko pridávalo... :D:D:D:D
reniii
08.11.07,07:26
K technickym uskaliam sluzby by som mohol napisat viac ale to neni predmetom temy...Mam firmu kde som sice Autorizovany partner T-comu a sedavam obcas aj s technikmi od tcomu vecer na pivku a poviem k tomu iba asi tolko je to nove a na zaciatku sa chyby ladili za chodu ked sa nieco nove nasadi je to proste tak ze sa objavi nieco s cim sa neratalo alebo pred tym to nebolo (tych problemov bolo v pozadi omnoho viac) i ked je pravda ze sa toho mohlo viac vychytat v pilote alebo dat ludom ktory s tym mali problem zlavu co samozrejme ide. No zial malo kto vie, ze u tcomu je reklamaciu potrebne poslat vyslovene pisomne a po presetreni je uznana samozrejme okrem listovej podoby je potrebne kontaktovat poruchy alebo linku technickej podpory, aby bolo mozne overit, ze problem naozaj bol a ako dlho trval.Este mozno jedna zaujimava informacia tcom meni svoje trasy medzi uzlami za optiku a dokonca roka 2008 ma plan prekryt takto kazde vacsie okresne mesto co by malo pomoct ku kvalite sluzby Magio prispiet a aj kopu inym. Orange taha optiku po slovensku vo velkom cim sa stane v pokryti optiku 1. na trhu a tym mu vznikne povinnost prenajimat opticke siete konkurencii z coho logicky vypliva ze kde sa raz optika dotiahne bude teoreticky pristupna a dostupna pre vsetkych poskytovatelov datovych sluzieb...
petovsan
09.11.07,21:40
Renii, ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie, ak by pravidlá Porady dovoľovali v tejto téme rozdávať bodíkové ocenenia, určite by si ich už odo mňa mal aspoň päť.

... tak som sa teda rozhodla, že to s tým Magio-m na dva roky riskneme (keď už teda tomu väčšinu múch vychytali :D:D:D a Orange to istí :) ...)
chlap
11.11.07,18:07
Renii, ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie, ak by pravidlá Porady dovoľovali v tejto téme rozdávať bodíkové ocenenia, určite by si ich už odo mňa mal aspoň päť.

... tak som sa teda rozhodla, že to s tým Magio-m na dva roky riskneme (keď už teda tomu väčšinu múch vychytali :D:D:D a Orange to istí :) ...)

Ak by som sa mal dnes rozhodnúť, tak sa Magiu zďaleka vyhnem - včera mi vypadlo večer v hlavnom vysielacom čase na 1 hodinu, dnes poobede na 40 minút a teraz - zase v hlavnom vysielacom čase - nefunguje preistotu celoplošne - z linky technickej podpory sa ozvalo iba "Ľutujeme, služba Magio nie je dostupná. Na odstránení problému intenzívne pracujeme."

Oni pracujú a ja zase kôli nim neuvidím Superstar :mee:.

Mal som poslúchnuť svoj inštink a zostať pri klasickej káblovke :( a nie nechať si cez jeden kábel priviesť telefón, internet aj televíziu !!!
reniii
12.11.07,07:24
Ak by som sa mal dnes rozhodnúť, tak sa Magiu zďaleka vyhnem - včera mi vypadlo večer v hlavnom vysielacom čase na 1 hodinu, dnes poobede na 40 minút a teraz - zase v hlavnom vysielacom čase - nefunguje preistotu celoplošne - z linky technickej podpory sa ozvalo iba "Ľutujeme, služba Magio nie je dostupná. Na odstránení problému intenzívne pracujeme."

Oni pracujú a ja zase kôli nim neuvidím Superstar :mee:.

Mal som poslúchnuť svoj inštink a zostať pri klasickej káblovke :( a nie nechať si cez jeden kábel priviesť telefón, internet aj televíziu !!!
-----------------------------------
Odpoved:
Ahoj takze co sa tyka tvojho problemu tak na to iba asi je jasne ze sa hnevas ak sa nedovolas na 0800 123 777 tak skus cislo 12129 a nahlas poruchu linky tam a potom reklamuj...Druha vec ziadna sluzba nie je 100% a ruku na srdce mi nehovor ze kablovka nevypadne :) ver tomu ze velakrat v tom najlepsiom... Druha vec zaujimalo by ma kde byvas a preco nevyuzivas DVB-T tuner??? ak ti vypadne Magio ako take pouzi digitalny terestrialny tuner ktory v pripade vypadu zachrani tvoje superstar...
janrada
22.11.07,16:08
Ahoj takze co sa tyka tvojho problemu tak na to iba asi je jasne ze sa hnevas ak sa nedovolas na 0800 123 777 tak skus cislo 12129 a nahlas poruchu linky tam a potom reklamuj...Druha vec ziadna sluzba nie je 100% a ruku na srdce mi nehovor ze kablovka nevypadne :) ver tomu ze velakrat v tom najlepsiom... Druha vec zaujimalo by ma kde byvas a preco nevyuzivas DVB-T tuner??? ak ti vypadne Magio ako take pouzi digitalny terestrialny tuner ktory v pripade vypadu zachrani tvoje superstar...

Co je, prosim, DVB-T tuner??? Dakujem
duves
22.11.07,17:52
opop
03.12.07,13:09
uvazujem o objednani sluzby MAGIO, chcem vsak mat router a mbox v inych viestnostiach (obyvacka-izba), Tcom spoplatnuje kabelez medzi nimi nad 7 metrov na 1200SK, spoplatit vie aj to ak si kabelaz pripravite (podla cenika ROZLICNE MIESTNOSTI)

co poradite
chlap
03.12.07,13:53
uvazujem o objednani sluzby MAGIO, chcem vsak mat router a mbox v inych viestnostiach (obyvacka-izba), Tcom spoplatnuje kabelez medzi nimi nad 7 metrov na 1200SK, spoplatit vie aj to ak si kabelaz pripravite (podla cenika ROZLICNE MIESTNOSTI)

co poradite

Nechaj si to nainštalovať do jednej miestnosti a potom si už len kúp sieťový kábel (ak nebude dosť dlhý, tak aj spojku na prepojenie dvoch sieťových káblov) a prenes si to sám. A nedaj sa oblbnúť, že čím dlhší sieťový kábel, tým horšia kvalita signálu - pri tienenom kábli výrobca garantuje prenos signálu bez výraznejších strát na vzdialenosť 100 metrov.

Bežne dostaneš v počítačových obchodoch hotový 10 m alebo 15 m sieťový kábel.
JForgi
05.12.07,12:36
Digi Tv Je satelitná TV ,Ktorá je zapojená cez Digi tuner.Tiež sa stane že buď sa tuner zablokuje a treba ho reštartovať alebo v prenose ,keď sa príjmač updatuje tiež sem tam zamrzne.Je závisli od podmienok signálu v danej lokalite (vlastné skúsenosti) a pri zhoršení počasia sa môže stať (sneženie a vietor) že signal spadne a lebo ho zatlmí a digi klakne.(tiež vlastné skúsenosti.
Pri produkte Magio od T-comu ,klde je signál vedení po kabli je zamrzanie dané vzdialenosťou od ústredne T-comu.Čím väčšia tým je možnosť zamrzania väčšia.V T-centre Vám povedia možnosti pripojenia .V terajšiej dobe sa zamrzanie obmedzuje použitím kvalitnejšieho setup boxu Motorola ale bohužial ten tiež sem tam 1x-2 za dva týždne zamrzne ale hned sa reštartne a potom to ide.
Mám doma všetky tieto produkty a musím povedať že-pokial je dnes digi vysielanie tzv v plienkach treba kombinovať kombinovať .Nič nie je 100%.:o
opop
06.12.07,09:28
ako mate rieseny kabel od ST?
vedia pouzit listy pokial budem vyzadovat?
Jano23
11.12.07,11:40
Mám otázku.Digitálnu televízia Mágio nie je zatiaľ možné mať vo všetkých povedzme okresných mestách, alebo nieˇ? Je ich tam asi 10 miest na Slovensku. Máte nejaké informácie či sa to rozširuje po všetkých mestách na Slovensku?
Kathryn
01.01.08,17:27
My sme z menšieho mesta a máme už asi dva mesiace Magio. Zatiaľ sme spokojní, výpadok bol len raz, ale opravili to veľmi rýchlo. My sme nemali veľmi na výber, UPC tu pri našom dome nie je a satelit sme nechceli kvôli komplikovanej inštalácii na streche. Na internetovej stránke telekomunikácii je možné si preveriť, či je Magio dostupné aj vo Vašom meste.
duves
02.01.08,05:39
Neviem aku politiku robi T-Com, lebo v BA je vela sidlisk, kde Magio nie je dostupne (Krasňany, pri Pekne ceste).
Katabaticky
03.01.08,07:29
Neviem ako je to v inych mestach ale co sa tyka trnavy nepocul som na Magio ziadne pozitivne slovo... resp ak nespravite bordel tak to jednoducho nepojde

T com ma aspon u nas jeden strasny problem... uz asi 2 az 3 roky mala byt kabelaz v zemi a mali sa rozsirovat linky avssak nejak sa k tomu nedostali a preto ich skvele marketingove tahy s vysokorychlostnym internetom VoIP Digitalnou televiziou... su prepadaky jeden za druhym... linky nestihaju a preto prichadza k castym porucham vypadkom ...

Rusenie obrazu , vypadavanie zvuku, trhanie zamrzanie obrazu... toto je skutocnost a zakaznik je na to upozornovani v zmluve kde je klauzula ze sa oboznamil s technologiou a uzivatelskou priruckou ktora je niekde na stranke t com u vraj zverejnena...

Nehovoriac o tom ze internet v magio baliku ma velmi kolisavu rychlost...



K prepojeniu magia do inej miestnosti dal by som si pozor na aku to ide vzdialenost a aky kabel pouzijete pretoze uz pri 10m moze byt velka impedancia ktora nieje ziadana ani pri televizii ani pri internetovom pripojeni...

K pripojitelnosti PC... malo portov konkretne 2 pre klasicky PC kablovy (do noveho firmware vam neodporucam ist pretoze ak nemate poruke niekoho kto sa vyzna a je ochotny sa pohrat potom s muskami tak to nebude sranda )
tieto 2 porty sa daju rozsirit pomocou switchu pripadne dalsieho routra

Na Wifi sa da pripojit 253 zariadeni nieje to neobmedzene ako som si tu niekde vsimol :-)

Motorola je vraj velmi kazova a povodne zariadenie ktore k tomu bolo davane to lacnejsie nieje dostatocne vykonne... tak si vyberte

Zaverom
Nepoznam ziadneho uzivatela Magia v trnave kto by s nim bol spokojny a nemal obejektivny dovot k nespokojnosti... to boli prakticke skusenosti z mesta Trnava zatial zdravim
Tenny
29.01.08,20:49
Chceme si kúpiť LCD uhl.102 a máme zapojenú Digi TV. Počula som, že na príjem dobrého obrazu je lepšie Magio? aké máte skúsenosti?
STRELEC
29.01.08,20:54
Skús to s hľadaním. Je tam dosť skúseností na jednu i druhú službu.
Názov témy nie je originálny.


http://www.porada.sk/t26003-www-digi-tv-sk.html?highlight=Magio

Mrzelo ma moje dosť striktné vyjadrenie, hoci na jeho podstate asi nie je čo meniť. Prilepil som pár linkov na tému, ktorá Ťa zaujíma.
najag
30.01.08,08:23
Na zlepsenie prijmu DigiTV staci vymenit povodnu parabolu za vacsiu-120 cm a vymenit konvertor za kvalitnejsi, s nizsim sumovym cislom. Investicia za 1200,-Sk maximalne.Ale otazka takto urcite nestoji, pretoze je potrebne porovnat ponukane programy v zavislosti od ceny sluzby.
Gabhus
30.01.08,10:22
:rolleyes: Čaute, Magio sme si objednali dosť dávno. Na inštaláciu sme čakali cca 3 mesiace, televízia a internet šli v pohode, na telefón sme čakali ďalšie asi 2 týždne. TV obraz v pohode - čo sa týka kvality. internet pomerne rýchly, dostupný na PC aj na notebooku. Ale: občasné výpadky pochopím - aj TV keď začínala (myslím ešte prvú, čiernobielu) na obrazovke sem tam zasvietilo že "Prepáčte poruchu". Lenže výpadok na viac ako 24 hodín? Vypadlo to 28. 1. večer a 29. 1. večer ešte výpadok trval. TV program mi až tak nevadí, bez toho sa dá. Ale internet potrebujem nutne. Dovolať sa na centrum zákazníckej podpory je nemožné a aj tak by asi ťažko pomohli. Celkový dojem - viac sklamanie ako radosť. Ešte že je 6 mesiacov za korunu či za koľko.
tutiss
08.02.08,06:57
tak ako mnoho ludi som sa dal zlakat reklamou,a objednal som si MAGIO mam novy lcd televizor 94 cm full hd !som feinsmacker na dobry obraz no teraz som sklamany,vraj digitalna kvalita ?!vhs!!!(zodrata kazeta)ato neratam ze kludne mozem v obyvacke aj cez tu najvacsiu zimu vypnut radiator!!!:eek::eek:
vyr skalny
11.02.08,17:09
Ludia si pri kupe tv myslia ze cim vacsia obrazovka, tym krajsi bude obraz co je samozrejme omyl. S rastucou uhloprieckou stupa aj optimalna pozorovacia vzdialenost, pri pozerani z napr. dvoch metrov je pochopitelne obraz skaredy, aj ked je digitalny. To ze je full HD je uplne jedno kedze HD obraz vznikne len vtedy ked je HD signal. Kedze ponuka HD programov je zatial velmi chudobna a velmi draha, tak HD ready televizory ktore sa u nas predavaju ako teple rozky ostanu este velmi dlho nevyuzite.
Kathryn
09.08.08,15:16
Máte na Magiu nový program Trojku. Neviem ho tam nájsť ?
Jozef Mihál
09.08.08,15:26
Máme. My ho máme v poradí pod č. 76 a 77, kde nám to systém zaradil automaticky. Síce tomu nerozumiem, ale asi by Vám pomohol reštart systému.

P.S. Aby som nezabudol - musím magio pochváliť, je to dobré. Po dvoch týždňoch skúseností odporúčam. Vysielanie Trojky v HD kvalite je kus inde, ako bežné TV vysielanie.
Kathryn
09.08.08,16:25
Ďakujem za radu reštartovať systém, pomohlo to.U nás ide trojka na čísle 15.
Fero11
09.08.08,17:59
Vysielanie Trojky v HD kvalite je kus inde, ako bežné TV vysielanie.No samozrejme, ked sa vysiela v 5x vyssom rozliseni ako klasicky SD, je to sakra ostry obraz, kvoli tomu sa oplati kupit aj LCD FULL HD
Jozef Mihál
09.08.08,18:20
Je to televízny pôžitok. Som zvedavý, či aj po olympiáde budú nejaké prenosy v HD.
Fero11
09.08.08,18:27
Mam pocit, ze asi nie
zami69
10.08.08,22:55
magio je naozaj super...hlavne co sa tyka nahravania a stopovanie programov ale ma to hacik ak dany program nejde presne v stanoveny cas nahravanie sa ukonci presne podla planu programu cize ak ma meskanie kusok nieje donahravany co je naozaj na nervy ale vacsinou len na nasich super staniciach vsetko meska ....inak je to pohode vazne..:D
Fero11
11.08.08,03:17
Nemam magio, ale myslim si, ze to neni nic prevratne, klasicka multicastova IPTV zahlcujuca linky (dnes ked je uz natahane vela optiky, tak to az tak nevadi).
Ja sa pohybujem v DVB-S uz nejaky ten piatok a nahravanie na HDD, timeshift (zastavenie ziveho vysielania) je uz pre mna tiez klasika (i ked som to za 8 rokov vyuzil asi 2 krat)
DVB-S je sila, ale IPTV ma tiez nieco do seba, jedina nevyhoda je, ze je to kontrolovatelne co klient sleduje, teraz budu statistiky sledovanosti fakt presne .....
Nedal by som za nic svoje DVB-S karty a boxy
mpca
11.08.08,04:15
No samozrejme, ked sa vysiela v 5x vyssom rozliseni ako klasicky SD, je to sakra ostry obraz, kvoli tomu sa oplati kupit aj LCD FULL HD
Mno,, zalezi pri akej uhlopriecke sa oplati FullHD,, lebo ludskemu oku je do uhlopriecky 100cm uplne jedno ci je Full alebo "len" Ready...

PS: SD (Pal) ma rozlisenie 768x576 a Full HD ma 1920 x 1080,,,, najvysiie rozlisenie zatial existuje 2560x1600 (WQXGA)monitory schopne pracovat z takym rozlisenim maju uhlopriecku od 30"...
bobino38
11.08.08,04:50
Potreboval by som vedieť, do akej vzdialenosti od centra T-comu sa oplatí nainštalovať Magio, čítal som, že pri vzdialenosti nad 1,5 km je obraz už štvorčekový a kvalita je o ničom.
Fero11
11.08.08,07:10
informuj sa na t-come, zalezi to od poctu vlakien v optokabli, neviem ake dava t-com kable, optiku je mozne pouzit aj na stovky km samozrejme s opakovacmy
bobino38
11.08.08,07:32
Tam mi samozrejme v rámci natlačenia služby povedia, že budem mať super obraz, ja chcem zistiť nezávisle,aký bude obraz.
daja106
11.08.08,08:16
tak ja Mágio využívam hned od začiatku ako ho spustili, takže platím ešte velké sumy. Za 2 roky my už vymenili druhy box a tretí ruter. Každú chvílu mi to zamyká programy a občas aj zamrza. Už by som si to nikdy nedala.
bobino38
11.08.08,08:47
tak ja Mágio využívam hned od začiatku ako ho spustili, takže platím ešte velké sumy. Za 2 roky my už vymenili druhy box a tretí ruter. Každú chvílu mi to zamyká programy a občas aj zamrza. Už by som si to nikdy nedala.
A kolko ste vzdialená od T-com centra?, a z akeho mesta ste?
erzet
11.08.08,09:21
Magio používam asi od februára. To čo píšem sú moje osobné skúsenosti.
1. Program na obrazovke nie je kompaktibilný s tým čo sa uvádza že beží na obrazovke "hlavne na začiatku a konci programov)
2. USB je nefunkčné
3. Nie je možné prepojiť MAGIO s DVD
4. Bezdrôtové prepojenie VIFI s PC je nestabilné (často vypadáva, pripojenie je z jednej izby do druhej), ak sa pripojí aj syn s notebokom obaja nemôžeme spolu pracovať na nete
5. Stáva sa prerušenie signálu (zastavenie obrazu, "skockatenie" obrazu)

Opakujem toto sú postrehy u mňa doma.
bobino38
11.08.08,09:34
To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?
Braňo
11.08.08,09:37
otázky v texte :

Magio používam asi od februára. To čo píšem sú moje osobné skúsenosti.
1. Program na obrazovke nie je kompaktibilný s tým čo sa uvádza že beží na obrazovke "hlavne na začiatku a konci programov) - čo tým myslíš? reklamy Ti samozrejme nenazve reklamy...
2. USB je nefunkčné - je zámerne zablokované
3. Nie je možné prepojiť MAGIO s DVD - magio s dvd je nefunčné zámerne
4. Bezdrôtové prepojenie VIFI s PC je nestabilné (často vypadáva, pripojenie je z jednej izby do druhej), ak sa pripojí aj syn s notebokom obaja nemôžeme spolu pracovať na nete - vec antén-sily signálu
5. Stáva sa prerušenie signálu (zastavenie obrazu, "skockatenie" obrazu)
máš zapojený Tv cez HDMI ?
Opakujem toto sú postrehy u mňa doma.
erzet
11.08.08,09:52
otázky v texte :
ad1 Napríklad ide film a dolu je už iný film, alebo ešte predchádzajúci. Šport napr. vidím na obrazovke plávanie a v texte je napísané cyklistika.
ad 2 Prečo? Veď je napísané že je možné nahrávať na DVD okrem filmov z ich požičovne.
ad 3 ako predchádzajúci bod. V manuáli to je.
ad 4 viem
ad 5 nie, klasicky
Braňo
11.08.08,10:12
časť problémov s wifi by mohol vyriešiť upgrade firmware :
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1801
arizona
11.08.08,21:20
To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?
Magio máme 3/4 roka a som vcelku spokojná.Hlavne v poslednom čase,keď sú búrky, ostatné telky nefungujú,ale Magio ide. S netom tiež bez problémov.A to často s NB pracujem v záhrade,dosah v pohode.
Keď porovnávam s tými,čo majú digi-tv,myslím ,že som spokojnejšia ako oni.
Akurát ma hnevá, že hlavne na "cudzích" staniciach nebýva často obsah filmu,ale iba názov?!.
Kvalita obrazu je dobrá.
Jozef Mihál
11.08.08,21:39
To je hrozné, na Magio žiadne chvály...
Tak ja Magio pochválim. Mám ho síce len 3 týždne, takže sa možno po nejakých budúcich poruchách môj názor zmení ale zatiaľ spokojnosť. A spustenie STV3 s HD obrazom to len zdupľovalo.
Braňo
12.08.08,04:51
Ja som tiež spokojný...
bobino38
12.08.08,06:34
Aký máte obraz a zvuk, aký máte TV prijímač? a kolko ste vzdialení od T-com centra?
erzet
12.08.08,12:20
Tak ja Magio pochválim. Mám ho síce len 3 týždne, takže sa možno po nejakých budúcich poruchách môj názor zmení ale zatiaľ spokojnosť. A spustenie STV3 s HD obrazom to len zdupľovalo.
Aký máte program že tam máte aj STV 3?
erzet
14.08.08,07:28
Tak ja Magio pochválim. Mám ho síce len 3 týždne, takže sa možno po nejakých budúcich poruchách môj názor zmení ale zatiaľ spokojnosť. A spustenie STV3 s HD obrazom to len zdupľovalo.
Už som to STV3 našiel. Som rýchlejší ako smrť. Hľadal som ho tam ešte keď tam nebol.
Braňo
14.08.08,11:34
STV 3 ide na 15. a odporúčam nastaviť na 1080p - fakt krása.
erzet
14.08.08,11:43
Okrem toho čo som napísal. Mám obyčajný televízor a digi TV je fantázia.
Lubk0
19.08.08,14:09
Takze Vás tu zdravím. Na porade som len chvílu, no skúsim poradiť. Momentálne ešte v T-Come pracujem i ked neviem ako dlho este :)
Čo to o službe viem, tak Vám to skúsim priblížiť.

MAGIO ako také, je "teoreticky" asi jedna s najlepších služieb 3 play, aké sa v dnešnej dobe predávajú, a má budúcnosť. Ale ako som písal, s úvodzovkami :)

Ako magio funguje ?

Magio sa šíri pomocou nám všetkým znalích metalických vedení. Pravdu povediac, je jedno či do Vášho domu ide nová metalika vybudovaná nedávno, ale metalika zo stĺpu ktorý pametá časi komunizmu.
Dôležitá je ústredňa. Ano, Mágio nejde všade na Slovensku, ale ide v už desiatkach dedín na slovensku. Overiť si to mozete sami prostrednictvom stranky t.com bodka sk- dostupnosť MAGIA. Tam zadáte adresu, a hned Vám napíše, či áno, alebo nie.

Pokial chcete aby Vám mágio išlo, musíte byť v dosahu ústredne zvanej UBAM. T-Com pouziva 3 tipy ústrední.

1. je stará analógova, ktorá umožnuje využívanie maximálne ISDN, čo je max prenosova rýchlost 128kbps ... Vyskituje sa uz len na par dedinach, ale predsa. Pri tejto ustredni si nemozete dat zriadit ani DSL internet.

2. nesie nazvo MSAN. Vyuziva technologiu ADSL, a s metalickych vedeni dokaze vyzmikat niekolko MBITOVE rychlosti. Myslim ze je to do 5 MBIT za sekundu.

A nakoniec naša spomínaná
3. UBAM - je to najnovši typ ústredne, ktorý ma pred sebou ešte dlhú trasu. Vymisleli ju páni zo spoločnosti SIEMENS a stoji nejaky ten milionik (cca pokial viem 3 miliony). Táto ústredna dokáže s metalických vedení vyžmíkať 12 az 18 Mbit... Záleží na vzdialenosti koncového odberatela a preplnení ústredne. Túto rýchlost, vie dosiahnut na vzdialenost maximalne 1,5 km po vedeni. Cize ak bývate v takomto dosahu, je mozne vo Vasej domacnosti nainstalovat MAGIO.
Este poznamenam, ze tato ustredna uz vyuziva technologiu ADSL 2+

No a teraz par rad, kedy si Magio kupit, a kedy nie... Pokial pridete k predajcovi, a mate napriklad pevnu linku alebo internet s pevnou linkou viem vam overit podla cisla dostupnost. Ta byva velmi presna. Predajcovi moze vyhodit len 3 cisla. 1,2 alebo 3. Pri 1tke, mate plny, nicim neruseny signal a je velka pravdepodonost, ze magio vam bude fungovat bez najmensich problemov. Pri 2 uz riskujete. 2 je, ze signal je pristupni, avsak s obmedzenim, a je treba vyjazd technika. 2 este nie je podmienkou, ze Magio bude fungovat zle. No a potom 3, a to uz je nedostupnost sluzby.

Dalsia vec je ta, ze kde byvate. Ked vam mam otvorene povedat, byvat na sidlisku, tak si magio asi nedam. Pokial by som byval na dedine, alebo v casti s rodinnymi domami, asi by som do toho isiel. V oblasti, kde je menej ludi, mensia hustota osidlenia je i logicki, menej zakaznikov magia. Ustredne su neni vytazene, a su schopne magio dodavat bez problemov, bez sekania a v dobrej kvalite. Zakaznici, ktory si takto Magio objednaju, su s danou sluzbou velmi spokojni, a nie je fakt ziadny problem.

Pokial byvate na sidliskach, stava sa to, ze ustredne su preplnene. Vela ludi na malom mieste ma sluzbu. Vecer pridete domov, a magio vam nejde. Co sa stalo ? Je to presne ten isty princip, ako ked pustite na pocitaci 20 programov, a zrazu vam zacne sekat, mrznut, bude spomaleny. TO iste sa deje i s magiom. Ustredna proste nezvlada a je pretazena. To ze restartujete box zapricini to, ze sa od ustredne odpoji, a naslledne sa pripoji niekde do portu na zaciatok, co vam zase umozni nejaky cas nerusene pozerat.

Bohuzial, tieto informacie sa nikde na predajni nedozviete. Takze je dobre, pred tym ako si date magio, zistit od ludi z blizkeho okolia, ako su s tym spokojny. Pokial byvate na dedine, vopred mozem sluzbu odporucit. S dedin, ani s oblasti rodinnych domov nemavame ziadne reklamacie ani staznosti.

A teraz nieco k poskytovatelom.

Netreba si mýliť DIGI TV s digitalnou televiziou. DIGI TV v skutocnosti digitalnu televiziu neposkytuje. Maju nieco podobne v nazve, ale na stranke ani nikde inde sa nedocitate, ze by vam dali digitalnu televiziu. Oni vam davaju len televiziu v kvalite digitalneho signalu, ale nie digitalny prijem.

A to je velky rozdiel. Viem, a vedia to aj v DIGI, ze prichodom ozajstneho digitalneho vysielania, budu mat problem, pretoze to, co poskytuju teraz, uz poskytovat nebudu moct. Budu muset prerobit technologie, primace a vsetko oklo toho. Bude to celkom sranda, a uprimne lutujem tich majitelov, ktory budu v danom roku na digi slapat, a budu mat s nimi podpisanu zmluvu. Pokial sa im aj podari prechod, nikdy nebude taky stabilny, ako prenos KABLOM. Takze budu mat ovela viac vypadkov, ako magio ci fiber TV.

Presunme sa k dalsej firme, a to k ORANGu. Takisto musim sklamat zastancov optiky, ktory si myslia, ze ked to ide cez opticke vlakno, ze to sekat nebude :) Bude. Verte ci nie, chodia nam zakaznici , ktory vykrikuju preco som len zrusila MAGIO. FIBER TV ma obdobne problemi ako MAGIO, nehovoriac o tom ze nie je tolko dostupne, ako MAGIO. Problem je zase len v tej ustredni. Ono totiy mozte mat akukolvek kapacitu optickeho vlakna, aj tak sekanie, pixelizovanie a podobne veci zapricinuje len a len ustredna. Takze pokial sa naplnia kapacity ustredni, robi to sporadicky to iste, ako MAGIO. 1 vec je len ta, ze zatial sa to prejavuje na menej miestach, pretoze fiber TV ma ovela menej ludi ako mAGIO, a ustredne su neni tolko vytazene.

Teraz si porovnajme vyhody a nevyhodi MAGIO vs FIBERNET. Uff. Jedina, jedna vyhoda ORANGE 3play je rychlost internetu. A tu by sme aj s vyhodami skoncili. Preco ?

Cena instalacie sa oplati, len pokial sa zaviazete na 36 mesiacov. To je celkom slusna doba, a verim ze za tu dobu si uz budete plieskat hlavu, lebo po 2 rokoch budu ceny televizie a interentu ovela mensie, ako su teraz, ale vy budete musiet este platit pekne 1000 korunove sumi firme orange.

Pokial si to date s 24 mesacnou viazanostou, nech sa paci, zriadovacie poplatky su drahsie, ako u MAGIA.

Magio ponuka nejake funkcie naviac, co napriklad pausnutie programu, pretocenie dozadu... Su to veci ktore mozno su pre niekoho zbytocne, ale clovek si na ne velmi rychlo zvykne.

Co sa tyka internetu, tak ORANGE ma FUP - co je (napisem jak sa to cita, napisat to teraz neviem :) ) fér user polici - pravidlo na ferove vyuzivanie sluzby, a to je ked sa nemylim 2GB za hodinu.Pokial to prekrocite, rychlost internetu sa znizi na urcitu dobu.

Dalsi s faktorov je ten, ze ci uz mate 2mbit alebo 30 mbit, stranka sa vam rychlejsie nezobrazi. Ked budete stahovat jednu mp3ku, ci ju stiahnete za 1minut alebo za 3, je zase vec, ktora sa da prehltnut. Ked stahuje 4Gb film, musite davat pozor aby ste neprekrocili FUP, a ked stahujete nieco mensie, ako 2gb, tak je to celkom dobre. Ale, kolko krat nieco take stahujete ????

Ale predsa, 30 mbit je 30 mbit, takze nebudem do toho moc rypat :) Kazdopadne, internet je ryhlejsi a lepsi ako ten od t-comu, ale pada tu len otazka, aby ho niekto vyuzil. (priklad, sused si kupil mitshibishi lancer EVO , 320 koni, ale jazdi kvoli predpisom ,aby nedostal pokutu - auto ma aby machroval, nic viac)

Pre zvedavcov, T-com montuje optiku :) Takze do konca roka, ma byt v 10 vecsich mestach. Momentalne teraz by sa mala, alebo sa zacne pripajat petrzalka. Myslim ze uz ficia sidliska v zvolene. TO znamena, ze za rovnaku cenu dostavate este 30 mbitovi internet :)

Buducnost MAGIA vidim velmi jasne. O par rokov ho bude mat drtiva vecsina uzivatelov, ako ma FIBER TV. PReco ??? Lebo fiber tv, nebude tahat optiku na dediny, do malich miest a ani do miest do oblasti rodinnych domov. Preco ? Lebo 1km optiky pre orange stoji 700 000SK, ustredna nejaky ten milionik a hla, uz sme tam kde sme nechceli byt. Neoplati sa im tahat nieco do hornej dolnej, kde za 5km za platia nejakych 3,5 miliona, plus nejaka ta ustredniucka, a 20 obyvatelov si to zriadi :)

Digi bude mat s realnym digitalom problem, a tak, jedine co sa bude do dedin davat, budu ustredne od T-Comu. Za tich par rokov, vychytaju i nejake tie muchy, a verim, ze to bude zase o niecom inom. Do miest dotiahnu optiku, a zase to bude o niecom inom.

Este par poznatkov. Magio sa da zapojit na 2 televizori, tak ako orange. Predstavte si, ze i orange, co sa siri cez optiku, ma moznsot len 2 televizorov.

Neviem ako to je v orange, ale t-com pyta za 2 SET UP box 6490sK S dph. Nenavisi sa vam mesacni poplatok, a mozte pozerat na oboch telkach. Je to sice peniaz, ale je to tak.

U alternativnych providerov daju 2 box zdarma, ale zvysia mesacni poplatok :)

A posledne k routeru. K magiu sa dava standaradny router Vigor 2700VGST. Ma wifi, a dokaze pripojit 253 zariadeni wifi. Pokial mate stolny pc, mozte si donho kupit wifi usb kluc, stoji cca 400 - 500Sk a mate ho pripojeny bezdrotovo. Pokial mate zapojeny len 1box, tak si mozte pripojit 3 pc kablom, pokial mate zapojene 2 boxi, mozte si pripojit 2pc kablom.

Magio ma napredu USB, a ano je to chranene firmwarom :) Osobne si myslim, ze len debil by to neochranil, nakolko na programi ktore sa vysielaju v telke su nejake autorske prava :) Ale, mal som uz vela ludi, co ten firmware prestalo, a dokaze si to na pc stahovat. Takze pokial ste dorby, mozno sa vam to podari.

A posledny dodatok, boxi sa dodavaju dva. KISS od SONY, a potom jeden od motoroli. Motorola je lepsia, tichsia a nezohrieva sa tolko. Predajca teraz uz moze vybrat, aky box chcete, takkze vyberajte motorolu.

Neberte to ako reklamu t-comu, ale snazil som sa napisat objektivne. Pokial nejake dalsie info, kludne sem napiste :)
Fero11
19.08.08,17:09
Netreba si mýliť DIGI TV s digitalnou televiziou. DIGI TV v skutocnosti digitalnu televiziu neposkytuje. Maju nieco podobne v nazve, ale na stranke ani nikde inde sa nedocitate, ze by vam dali digitalnu televiziu. Oni vam davaju len televiziu v kvalite digitalneho signalu, ale nie digitalny prijem.
To je jasne, len sa to digitalizuje, zdroj je analogovy :) presne to iste co MAGIO lenze maju zrejme vyssi bitrate


Buducnost MAGIA vidim velmi jasne. O par rokov ho bude mat drtiva vecsina uzivatelov, ako ma FIBER TV. PReco ??? Lebo fiber tv, nebude tahat optiku na dediny, do malich miest a ani do miest do oblasti rodinnych domov. Preco ? Lebo 1km optiky pre orange stoji 700 000SK, ustredna nejaky ten milionik a hla, uz sme tam kde sme nechceli byt. Neoplati sa im tahat nieco do hornej dolnej, kde za 5km za platia nejakych 3,5 miliona, plus nejaka ta ustredniucka, a 20 obyvatelov si to zriadi

Ja vidim buducnost v DVB-S respektive v DVB-S2
Preco by si mal provider IPTV logovat kto,co,kedy,kolko pozeral (hadam je to dobre len kvoli statistike)


Este par poznatkov. Magio sa da zapojit na 2 televizori, tak ako orange. Predstavte si, ze i orange, co sa siri cez optiku, ma moznsot len 2 televizorov

Tu urcite nebude problem v rychlosti, pretoze tieto IPTV vysielaju v multicastingu, takze ak maju napr. 20 programov s BR 2mbps a 2 HDTV s 20mbps, tak ich uplink je stale len 80mbps a je jedno kolko klientov sa na to pozera.

Chcel som trocha objasnit len technicke zalezitosti
duves
20.08.08,09:04
To je jasne, len sa to digitalizuje, zdroj je analogovy :) presne to iste co MAGIO lenze maju zrejme vyssi bitrate...

Tusim som, že je to "ofajč".:---
Lubk0
20.08.08,10:14
Jo, magio robi podobne ako DIGI TV, podobne ako ORANGE ale, robia to v lepsej kvalite ako DIGI.

Rozdiel je len ten, ze ustredne a vsetko je koncipovane hybridne, pre analog a pre digital, takze ked pride digitalne vysielanie, zakaznik nic neuciti, nic nebude muset prehadzovat, proste pojde :)

U DIGI to bude ine :) Ale to sa nechajme prekvapit :)

Bucnost mozes videt v DVB-S, ale budcnost bude kablova, cez IPTV. Ludia chcu mat komfort, chcu mat vsetko vkope, v jednom poplatku a funkcne. Chcu mat veci kablom, lebo kabel je istota. Ked niekdo bude ponukat nieco ine, bude prevalcovany monopolmi na DIGITALNU TELEVIZIU ktorymi su ORANGE A T-COM. Nebudu predsa propagovat, nieco co neponukaju. Oni nieco buduju, davaju to toho milioni, opravujem sa miliardy korun :) Takze to bude buducnost slovenska, pretoze oni to tak rozhodli :)

Preco len 2 televizory neviem :) Viem ze to nie je kvoli rychlosti, lebo optiku mame aj mi uz na niektorych sidliskach s magiom, ale stale len max 2 telky :) Ale viac tomu uz nerozumiem, ze preco len dve :)
Fero11
20.08.08,19:09
Neviem ci STV, alebo joj, alebo markiza pouziva digitalne kamery, ale myslim, ze este nie az ked ich zacne pouzivat, tak vtedy to bude digitalne, je jedno ci tu bude DVB-T, alebo nie...
Ja vidim buducnost v DVB-S, DVB-S2. DVB-S neni ako wifi 2,4 ci 5GHz, nemysli si, ze ked to neni kabel takze to nema moc. Samozrejme aj ja preferujem kabel, ale na vacsie lokalne siete, pripadne mensie WAN. T-com je na NET ok, i ked obcas sa nejaky ten vypadok pritrafi, pri burke je to stale...
A preco len 2 televizory ????
Toto si budu strazit.... Pretoze ak by to dali na 10 TV tak v kazdom vchode (v bloku) by si to objednal len jeden :)
vyr skalny
20.08.08,19:30
Pekny reklamny clanok, absolutne objektivny.. :) Pri prechode na digital sa absolutne nic nemeni ani pre zakaznikov digi, urcite sa nebude konat ziadna masova vymena prijimacov. :)
Lubk0
21.08.08,06:52
Digitalny signal uz ma naprikal STV 3 (ma aj analog, aj digital - 2 varianty ma) , a myslim ze CTcka :)

Ja vam nehovorim, ze technologie vzduchom musia byt zle, ja vam hovorim to, za co monopoly cvakaju miliardy (kable). A to za co monopoly cvakaju, to sa tu bude pouzivat.

Je to mozno hlupe, alebo neslobodne. Ale je to tak. Malokto moze prist s nejkou novou technologiou, a snazit sa tieto monopoly prebit. Ak tak nejaky lokalny uzivatel. Ale ten nikdy nebude mat taku reklamu a take moznosti zriadenia.

Nechcem aby si niekto myslel, ze sa tu snazim robit reklamu MAGIU. Je mi to absolutne jedno, v tejto firme chcem skoncit, a to dost skoro. Nepropagujem ani orange, ale realne uvazujem...

Verim ze digi s tym problemi bude mat, nakolko digi ma problem zo vsetkym. Momentalne sa mozes pozret na stranky digi, varuju pred vypadkami zo slnka ...

Ja ty len hovorim to, ze do niekolko rokov bude cca 80 - 90 percent obyvatelov slovenska pokrytych bud MAGIOM alebo FIBER TV. A zacne bytka o zakaznikov.

Moj skromny odhad je, ze zo 100 percent zakaznikov, bude tak 30 percent patrit ORANGE, a tak 50 percent T-Comu, a zvysok si rozdelia operatory ako DIGI TV a podobne...

Takisto ratam s tym, ze do danych rokov sa MAGIO a FIBER TV vysperkuju, a budu fungovat ovela lepsie a stabilnejsie, ako teraz.

Odhad rozdelenia zakaznikov je len preto, lebo FIBER TV nebude fungovat na dedinach. Tj tam sa uchyti MAGIO. A odhadujem aj preto, ze vela mladych ludi sa teraz stahuje na dediny, kde maju nove byvanie za lacnejsie ceny, a na sidliska uz pomaly taha optiku aj T-Com :)
Fero11
21.08.08,17:34
Dost vela ludi nepozna technologie a ked kazdy den v kazdej TV na kazdom bilborde v kazdych novynach vidi reklamu MAGIO tak si to daju. Este som nevidel reklamu v TV v beznom casopise atd... napr. na Dream box, IP box alebo iny satelitny box.
Ty ktory sa v tom trocha orientuju, tak cakaju jak na zmylovanie Bozie kedy vyjde u nas DM 8000.
OT este sa mi nestalo aby napr na Astre vypadol nejaky kanal (respektive transponder) stale to fici bez problemov a ked to fici mne tak to fici kazdemu a pokritie je maximalne.
MAGIO, staci ze nejaky blazni prekopu optiku a ste na nejaky cas v prdeli. DVB-S ma len vyhody, ja osobne propagujem DVB-S
Braňo
21.08.08,17:47
Hmmm, nič v zlom, ale určite by Ti prospelo si zopakovať aj vybrané slová a písanie mäkkého i v prvom páde množného čísla.
wagner
21.08.08,17:56
Až ma niekde mrazí, keď vidím ten pravopis.:( mimotemyChýbal si v škole, keď ste sa učili vybrané slová?
vyr skalny
21.08.08,18:40
Lubk0 ide ti... Zrejme z T-comu neodchadzas uplne, len ta preradili na oddelenie propagacie a tu si to trenujes... Mozno sa tam strati aj ta gramatika. :) Co sa tyka digi tak vypadky zo slnka absolutne nesuvisia s prechodom na digital a na tej stranke su uverejnene poriadne dlho. To vsak vy "drotikari" nepochopite, vas zaujima len ako ktoru dvojlinku co najlepsie zamotat aby to ako-tak islo. Co sa tyka magia, tvoj odhad ze do par rokov bude mat 50 percent digitalnych zakaznikov magio je absolutne scestny - nefunguje to ani tam kde by malo (ako si napisal v kategorii 1). Technik bol styrikrat, odmeral, povedal je to o.k, odisiel. Nemam to ja ale par ludi poznam a nikto s tym spokojny nie je. Moj nazor je ze magio prislo velmi skoro, najprv si mali dat do poriadku rozvody a potom spustit taku sluzbu. Ale nie mame hnile dvojlinky a ideme ponukat TV a internet v jednom super-hyper-brutal baliku, ved je logicke ze ked naplno vyuzivam internet (stahovanie) tak neostava kapacita na kvalitne pozeranie telky - preco napriklad pri nedavnom zvysovani rychlosti internetu sa to netykalo zakaznikov ktori maju magio???? :) Co sa tyka reklamy - kazdemu je jasne ze mnozstvo reklamy absolutne nesuvisi s kvalitou sluzby, btw. urcite vies ze reklama na magio bola radou pre reklamu vyhlasena za klamlivu..!? Este by si mohol aj nezainteresovanym ludom ktori maju digi vysvetlit ze preco sa maju obavat problemov a vymienania setboxov pri prechode na digitalne vysielanie.. :) Urcite su zvedavi... (ja digi nemam a ani pre nich nepracujem)
Fero11
21.08.08,18:47
co sa tyka gramatiky, tak kaslem na viiiiiiiiibrane slova :D aj tak som mal na SS zo SJ znamku 4 a to len tak tak. V slovencine nevidim zmysel
Lubk0
21.08.08,19:29
vyr skalni :) Nebudeme riesit moj odchod zo zamestnania, neprechadzam ani na ine oddelenie, budem sa venovat uplne inej praci v uplne inom odvetvy. (ked sa nic nepokazi, firma WURTH - a bude sa to tykat stavebnictva)

Takze to by sme mali vyjasnene.

Prejdem na dalsi fakt, odkial zase beries ty informaciu, ze rychlost internetu sa nezdvyhala aj v MAGIU ??? Zdvihla sa tak isto, ako inde :) Staci sa na to pozriet :)

Predtym boli rychlosti pre TURBO 1 a TURBO 2 + MAGIO 1,5 Mbit, teraz su pre TURBO 1,2 a MAGIO 2Mbit... Kde vidis ze by sa rychlost nezvysila ? Alebo 1,5 je to iste ako 2 ??? Zvysovalo sa vsetko, o 0,5 Mbit, okrem TUrbo 4 ...

A funkcnosti a nefunkcnosti MAGIA, som uz nieco pisal. Problem je, ze ty, a mnohi dalsi, vidia problem v kabli. Nuz bohuzial, musim ta sklamat, pretoze problematicke vypadky magia, su sposebene ustrednami, a ich pretazenim. Uff, ale bohuzial, urcite za to mozu stare kable.

Uff, a preco podobne veci robi aj FIBER TV ??? Ved to ide po najnovsich optickych nezhnitych kabloch ??? Zase je problem inde, a su to ustredne.

Takze za scestne povazujem skorej to, ze to rozpravas o chybach v zhniutych kabloch :) Nuz, asi si odbornik.

A este k tomu, ako pri plnom stahovania MAGIO nestiha. Pokial si teda odbornik, a problematike sa rozumies, tak my teda vysvetli toto.

MAGIO podobne ako TURBO 4, funguje na DSL Technologii s oznacenim ADSL2+. Ta je realne s kazdeho schopneho kablu, ktory ma vodivost vytiahnut 12Mbit za sekundu. Aby si si nemyslel, ze rychlosti si vymyslam, staci si pozret, co ponuka Turbo 4. 12Mbit za drahu cenu, ale rychlost 12Mbit tam je. Tato technologia, pri dobrych podmnienkach dokaze vytiahnut s metaliky 18 Mbit. Na tom, pracuju ludia zo SIEMENSU, aby 18 Mbit bol standard ...

Magio, ako digitalna televizia, bere z 12 Mbitovej linky maximalne 5,5 Mbitu, pri plnom zatazeni vratane nahravania. Internet ma rychlost 2 Mbit. Myslim, ze 0.5 Mbitu je vyhradene nejakym rusenia. Vratme sa na zakladnu skolu, a skusme teda trocha pocitat. 5,5 + 2 + 0,5 je 8Mbit ... Uff. Ked ma teda napadlo, ze ADSL 2 + ponuka 12 Mbit, neni tam nahodou este 4 Mbit rezerva ??

Ale nie, vlastne mal si pravdu, ked sa naplno stahuje, tak vlastne zostavajuce 4mbity sa zblaznia a odpocitavaju sa z rychlosti pre MAGIO.

Aby som este pokracoval, preco chcu rozsirovat na 18 Mbit. Dovod je jednoduchy. Pokial si k MAGIU, objednas druhy SetUpBox, tak mas jednu nevyhodu, oproti FIBER TV.

A ta je taka, ze z druhym SetUpBoxom nemozes nahravat, i ked ma HDD. Preco je tomu tak ? Velmi jednoducho. Internet moze mat presah nad povolenu rychlost. Cudoval by si sa, ale s 2Mbitovym internetom mozes v pohode namerat rychlost nad 2 do 2,5 Mbit ... Je to urcity presah, s tym ze rychlost neni garantovana. Na tento presah, sa musi pocitat, cize dalsich 0.5 Mbitu je vyhradenych pre tento inteernetovi presah. Ostava teda len 3,5 Mbitu. Pre plnohodnotne zapojenie druheho boxu to buhuzial nestaci, preto mu mosela byt odobrata moznost Nahravania, a funkcie OBRAZ v OBRAZE. Vtedy, mu spominanych 3,5 Mbitu staci.

A kedy by prislo k plnemu zatazeniu linky ??? Prislo by k nemu vtedy, keby v jednej domacnosti sucasne

1. Pc by bol pripojeni na internet, a z nejakeho dobreho servera napriklad RAPIDSHARE by stahoval. Tj by vyuzival maximalny potencial internetu.
2. Prvy Set Up Box by pozeral nejaky program, a zaroven, cez ten program by sa nahraval iny na inej stanici.
3. Druhy set up box pozera program, iny ako sa na prvom nahrava, alebo pozera. Pokial by pozeral rovnaky, ako na prvom, tak by bral signal s prveho, bez toho aby zatazoval linku.
4. Musel by byt na internete presah, taj by zrovna slapal 2.5 Mbitovou rychlostou.

Vtedy, by si naplno zatazil 12Mbitovu ADSL 2+ technologiu. Podotykam zatazil, nie pretazil. A koniec koncov, zrovna takato situacia sa v beznej domacnosti, nedeje kazdy den.

Je mi v podstate jedno, kolko mas ty znamych a ohlasov. Pred pol rokom som este tych ludi aktivne vybavoval na predajni, a poznam ich nazory. A ver, ze bolo viac spokojnych ako nespokojnych. Ale to, tebe nebudem vysvetlovat, lebo tomu aj tak nechces verit. Mas nieco v hlave, a snazis sa to presadit.

Posledna, scestna vec je ta, ze si napisal, ze ty mam vysvetlit preco by DIGI TV malo masovo menit SET UP BOXI. Uff, skus mi prosim citovat vetu, kde som napisal, ze DIGI bude musiet menit SET UP BOXI ???

Prosim daj mi tu vetu. Pretoze som si toho neni vedomi. Napisal som, ze digy bude mat problem. Nenapisal som aky. A preco ? technologicky ti na to neodpoviem, pretoze som to nestudoval, ale, byvam v Trnave, oblast rodinych domov, kde donedavna nebola moznost magia. Takze DIGI alebo anteny na cierno s dekodermi, ked si chcel pekny obraz. Mal som digi, a som nevyslovne rad, ze uz ho nemam. Ale nemam ani magio, bohuzil, rodinny dom a 3 televizory ...

A ano, na slovensku su aj odbornici, ktory vedia o vsetkych moznych technologiach, ale ich je mizive percento, ktore som zaradil medzi zvysnich 20 percent. Ja len tym chcem naznacit ze velku cast zakaznikov si rozdeli medzi sebou ORANGE a T-Com. Ci uz to bude tam, alebo tam, mne to je jedno. U t-comu som dal len vecsiu pravdepodobnost, pretoze zasahuje aj dediny. A na dedinach, je jaksi problem s inteernetom, takze vecsina domacnosti ma dsl. a KED UZ internet, uz si davaju aj televiziu. Je to par korun navyse :)

Len preto moj odhad.

A k BRANOVI, nic v zlom, ale pokial nemas povedat co k teme, je trapne upozornovat niekoho na gramatiku. A mozno by ti tiez prospelo, vratit sa na zakladnu, kde si podobnými recami bol stredobodom pozornosti ...
vyr skalny
21.08.08,21:15
Tvoj vyrok o digi:

"A to je velky rozdiel. Viem, a vedia to aj v DIGI, ze prichodom ozajstneho digitalneho vysielania, budu mat problem, pretoze to, co poskytuju teraz, uz poskytovat nebudu moct. Budu muset prerobit technologie, primace a vsetko oklo toho. Bude to celkom sranda, a uprimne lutujem tich majitelov, ktory budu v danom roku na digi slapat, a budu mat s nimi podpisanu zmluvu"

"Primacmi" rozumiem prijimace cize setboxy. Mozno trochu vysvetlit tym co maju tu zmluvu co ich caka... Co sa tyka rychlosti - to ze teoreticka rychlost cez tu dvojlinku je 12Mbps neznamena ze to tych 12 aj naozaj ide. Pre porovnanie - cez kablovku systemom docsis2 je teoreticka rychlost 42Mbps, kolko providerov ma taku rychlost v ponuke? Treba brat do uvahy aj kolisanie, na to je zvlast citliva zrovna iptv. A co hd? Ked sa viac rozsiri, budem pozerat dva hd programy a treti nahravat co to urobi? Aj to uz riesia sudruhovia zo siemensu? :) Ty si teoretik, ja chodim po domoch a vidim to, naozaj nadava cca 60 percent ludi, mozno casom ked to vylepsia to bude fungovat dobre ale zatial je to o nicom. Ved si z Trnavy, v nayi mate reklamny stanok s magiom a ak sa ti ten obraz paci tak tu sa nasa debata o kvalitnom obraze konci.
Fero11
22.08.08,04:56
A este k tomu, ako pri plnom stahovania MAGIO nestiha. Pokial si teda odbornik, a problematike sa rozumies, tak my teda vysvetli toto.

MAGIO podobne ako TURBO 4, funguje na DSL Technologii s oznacenim ADSL2+. Ta je realne s kazdeho schopneho kablu, ktory ma vodivost vytiahnut 12Mbit za sekundu. Aby si si nemyslel, ze rychlosti si vymyslam, staci si pozret, co ponuka Turbo 4. 12Mbit za drahu cenu, ale rychlost 12Mbit tam je. Tato technologia, pri dobrych podmnienkach dokaze vytiahnut s metaliky 18 Mbit. Na tom, pracuju ludia zo SIEMENSU, aby 18 Mbit bol standard ...
No zase nieco zkonstatujem:
ADSL2+ dokaze az 24mbps (to len tak na okraj), ja mam sice turbo3 a este pred zvysovanim rychlosti, ked bol turbo3 3024kbps som volal 3x technika, ze co s tym je !!!! platim Turbo3 a rychlost mam 1500kbps a ty co mali Turbo2, tak hovorili, ze kludne namerali aj 2000-2500kbps. A prisiel technik masinu mal za pol melona a povedal vsetko je v poriadku, ukazoval my somariny, ping a co je schopna tato linka spravit. Ja som mu povedal ping mam OK, ale realny rychlost je 1500 namiesto 3024kbps. Povedal som ak sa to neupravi, tak to ide na reklamaciu, potom som este 2-3 krat volal na support, ze restartuju okruh, ale nepomohlo. Myslim, ze v tej dobe sa menili aj DSLamy a od vtedy to ide musim povedat super.. na 97% som spokojny.



Magio, ako digitalna televizia, bere z 12 Mbitovej linky maximalne 5,5 Mbitu, pri plnom zatazeni vratane nahravania. Internet ma rychlost 2 Mbit. Myslim, ze 0.5 Mbitu je vyhradene nejakym rusenia. Vratme sa na zakladnu skolu, a skusme teda trocha pocitat. 5,5 + 2 + 0,5 je 8Mbit ... Uff. Ked ma teda napadlo, ze ADSL 2 + ponuka 12 Mbit, neni tam nahodou este 4 Mbit rezerva ??

Nemam magio, ale predpokladam, ze STV3 v HD berie podstatne viac ako 5,5mbps a ak nie tak je to len nejaky odrb pre ludi, ze je to HD....
Ja som davnejsie skusal nahravat HD kanal, uz neviem presne aky, ale tok sa pohyboval cca 19-20mbps, takze za sekundu som mal na HDD 3MB, takze na CD sa zmestilo cca 4 min. videa.
btw (mozem skusit nahrat trocha STV3 (samozrejme s Astra 23.5E) potom to nahras cez magio a porovname)....
btw2 je uplne jedno ci nahravas vysielanie, alebo nie, nema to vpliv na linku. ak nahravas pip, tak to uz je ina vec..
A na posledy... v DVB-S mozes nahravat cely transportny stream, cize ked tam vysiela 10 programov, tak nahras 10 a cudoval by si sa aky je tam bitrate

==>FOREVER DVB-S/DVB-S2<==
Braňo
22.08.08,07:13
A k BRANOVI, nic v zlom, ale pokial nemas povedat co k teme, je trapne upozornovat niekoho na gramatiku. A mozno by ti tiez prospelo, vratit sa na zakladnu, kde si podobnými recami bol stredobodom pozornosti ...[/QUOTE]

Hmm, túto tému som založil ja. Takže k téme mám čo povedať a aj som povedal. Ja sa vracať na základnú nepotrebujem a v prípade, že nájdeš v príspevkoch odomňa také hrúbky, budem rád, keď ma upozorníš na ne. Ja som to v zlom nemyslel. Myslím, že písomný prejav dosť odráža a vyjadruje mienku o človeku. My určite nezamestnávame ľudí s pravopisnými chybami v životopise.Zopakovať si vybrané slová nie je nič zlé, pokiaľ ich niekto neovláda.
Braňo
22.08.08,07:17
co sa tyka gramatiky, tak kaslem na viiiiiiiiibrane slova :D aj tak som mal na SS zo SJ znamku 4 a to len tak tak. V slovencine nevidim zmysel

Pokiaľ v slovenčine nevidíš zmysel, v poriadku, možno máš talent na iné jazyky. Kľudne môžeš pokračovať v témach "anglický jazyk" a "nemecký jazyk", ktoré som naplnil. Je tam toho dosť, avšak Tvoje príspevky som tam nezaznamenal.
Lubk0
22.08.08,07:24
Prijmac = zariadenie, ktore prijma signal = takze SetUpBox som tym asi nemyslel :) Priznavam, ze vetu som troska prehnal, ale viem, ze digi bude mat problemy, tak ako ich ma konieckoncom vzdycky ...

Ale to je debata, o nicom. Nechajme sa prekvapit, tym prechodom.

A Este posledna vec. Co stale trepes o DVOJ LINKACH ? A este k tomu s hnitych ??? Po byt ti ide klasicky ethernetovy 4 zilovy kabel, s priepustnostou do 100 Mbit za sekundu ... Az v dome, ty ide od neho dvojlinka, routeru. A neviem, aky je s tym problem, ked ze 8 malich kablikov moze prejst 100 MBit, tak 2 uplne stacia ....

Neviem ktory stanok magia myslis. Pokial myslis predajnu na hlavnej ulici, tak by si sa mozno cudoval :) Kabel, ktory tam vedie je z 1956 roku. Vtedy sa o ethernete any neslichalo. Bohuzial, kabel sa vymenit neda, lebo vedie k ustredni ktora je v erohacku (ROH) co je rovno na namesti. Cely cas ide pod zemmou, a mesto nedovoli kvoli par kablom rozkopavku historickej casti mesta...

A dalsia vec, i tak sa tam dal pozerat ten obraz slusne, az na to, ze polka zakaznikov este rozladila obraz na tej SONY BRAVIA (co podla mna neni televizor ), a tak to asi aj vyzera. Tie baby to tazko nastavia, chalani to maju vies kde ...

V Arkadii, ked bolo este Magio,tak tam bol signal uz normalny :) Mohol si sa ist pozret tam ...

ADSL 2+ ako take moze prepustit 24 MBPS, ale to by vsetko okolo muselo byt nove ... Prave preto, prepusti len 12, a pracuje sa na tom aby to bolo 18 Mbps.

A este k vyrovi ... kolko mas okolo seba tych znamich co maju to MAGIO ??? Ked uz to teda hodnotis na percenta ??? Ja som tich zakaznikov videl stovky.

A v januari bol zistovanie spokojnosti. Kazdemu, kto mal magio, a platny kontakt bol zadany v systeme, volala pipka, a informovala sa ci je magio dobre, ci im sluzi a podobne.

A ver ze na celom slovensku 78 percent ludi povedalo, ze su s magiom spokojny. Sice, 22 percent nespokojnych zakaznikov je velke percento, ale zlepsuje sa to ...

Je to debata uz o nicom.

Kto ma dobru dostupnost, a signal v 1 tke, magio vrelo odporucam. Tim co byvaju na sidliskach, tak odporucam sa informovat u susedov, co magio maju, ale tam skor nie ako ano ...
Lubk0
22.08.08,07:29
No vies, chodim aj na ine fora, a viem, ze medzi tymi starsimi, a inteligentnimi, sa uz moc na gramatiku nepozera. Predsa sa bavime o niecom, napriklad o magiu, nie o gramatike. Pokial ty robi problem si ten prispevok precitat, tak si ho necitaj. A pokial zbadas prispevky odomna, tak ich rovno preskoc, aby si nemusel pozerat na tie hrubky.

A kto hovoril o tom, ze k vam chcem ist pracovat ? Pokial chcem napisat gramaticky nieco spravne, tak to aj napisem. Zivotopis ty spravi profesia, a mail ty skontroluje klasicky, podciarknute slova si len pozrem.

Ale sem, pisat gramiticky spravne nepotrebujem. Predstav si, ze moj byvali kolega, zarabal 45 000SK a slovo robil bezne napisal "robyl" , a ??? Nejde o gramatiku, pokial ju v zivote nepotrebujem, a nepotrebujem ju zatial any externe na vysokej skole, tak sa s nou nebudem zatazovat.

A ked hodnotis cloveka podla gramatiky, tak ta zacinam uprimne lutovat ... Tiez to nemyslim zle. ..
Fero11
22.08.08,07:46
mimotemy

Pokiaľ v slovenčine nevidíš zmysel, v poriadku, možno máš talent na iné jazyky. Kľudne môžeš pokračovať v témach "anglický jazyk" a "nemecký jazyk", ktoré som naplnil. Je tam toho dosť, avšak Tvoje príspevky som tam nezaznamenal.Brano............ ked ti poviem slovo, nie napisem, ale poviem, kde sa nachadza pismeno "i,y" ake tam pocujes "i,y" makke, alebo tvrde ? Ja osobne pocujem stale len jedno, ci je to makke, alebo tvrde.
Kaslime uz na gramatiku, btw preco sa gramatika pise z makkym, ked t je tvrda spoluhlaska ??? Samozrejme, ze preto, lebo je to cudzie slovo, alebo je to nejaka vynimka, alebo co ja viem co..... ja mam tiez svoje vynimky
Stefan2005
22.08.08,10:19
Najprv som chcel dať tabulku, že "mimo témy", ale rozmyslel som si to, lebo predsa to len nie je mimo témy.

Súhlasím s tým, že sú i iné fóra, kde chodíme, a tam je "iná" úroveň. Ale že Porada.sk je taká aká je, a že má práve takú úroveň akú má, je práve preto, že tu existuje určité spoluregulovanie - a to v dobrom slova zmysle.

Ja chápem Poradu ako (parafrázujem) chodenie do kostola. Keď sa tam vyberiem, tak tam nepôjdem špinavý, v montérkach a budem dodržiať predpisy a očakávania, ktoré sú pre ten ktorý kostol dané...

Ak prispievam do porady, tak sa snažím sformulovať svoje odpovede tak, aby boli čo najviac spisovné (aj keď každý chybu spraví), aby to bolo sformátované (a nie preformátované), zbytočne sa neopakovať, vyjadrovať k veci, atď. ....

Verte mi, pekne napísaný príspevok sa ľahšie číta, ako keď treba lúštiť slová a ich význam. Sústreďovať sa na "obal" ide na úkor podstaty problému, a to je škoda.

Tento príspevok a celá diskusia je veľmi zaujímavá, myslím si, že k nej možno veľa čo ešte povedať. Neskĺznime preto na úroveň tých príspevkov, ktoré bolo treba zamknúť - škoda by bolo nepokračovať v téme. Ale keď už píšem ten príspevok, tak potom najmä na zreteli aj to, že to nerobíme samoúčelne pre seba, ale aby to čítali aj iní, resp. aby sa k nemu vyjadrili. Ak sa dám trocha záležať na svojom prejave, prejavím zároveň aj úctu voči tomu, kto to bude čítať. ...
Fero11
22.08.08,10:49
Tu som nahral par sekund STV3 HD sirene cez DVB-S http://www.zshare.net/download/1744716585452df7/ (mne to nestihalo, CPU P4 1,7GHz) s masinamy nad 2-2,5 GHz by to aj celkom mohlo ist, tu je aj kodek http://download395.mediafire.com/lunt8axdyptg/0zlgxrtkqzt/CoreAVC+Professional+Edition+v1.6.5.0.rar tak porovnajte
Lubk0
22.08.08,16:16
Stefan 2005

Pokial chces od ludi, aby sa tu kazdy spraval podla pravidiel, to ako keby si chcel, aby vsetci vodici na slovensku zacali chodit podla predpisov, a dodrziavali rychlostne limity.

To, sa proste neda.

Vzdy, bude urcita skupina, pocetna skupina ludi, ktory predpisi dodrziavat nebudu. Lenze netreba ich hadzat vsetkych , do jedneho vreca. Pretoze niektory predpisi nedodrzuju, ale jazdia so zdravim rozumom, a nikomu neublizia. Tym zrychlia dopravu, a usetria ostatnym vodicom, nejaky ten cas. Ale niektory predpisy nedodrzuju, a su pre svoje okolie nebezpecny. Buraju, sposobuju dopravne nehody.

Takze predpokladam, ze i napriek kvoli tomu, ze nepisem gramaticky spravne, mam pravo vyjadrit niekde svoj nazor, bez toho, aby ma niekto zacal dirigovat, co je a nie je gramaticky spravne.

Bohuzial, som nikdy nemal ku gramatike blizko, bavia a zivia ma ine veci. Preto gramatika, nie je premna prioritna.

Ja sa k tebe tiez nepostavim, a nezacnem do teba rypat, ze nevies sam vymenit predny hnaci hridel na aute, ze nevies vymenit silentblok nad ramenom alebo len obycajnu tycku stabilizatora. I ked su to veci, ktore keby si sa snazil, a nieco precital, tak by si ich zvladol.

Vsetci, co sem chodime, sme iny. Kazdy vie, nieco ine. Ty vies dobre gramatiku, a ine veci. No, ja ju dobre neviem. V skole som jej nedaval velku pozornost. A mozem povedat, ze mne, osobne v zivote nechyba. Zamestnat sa nemam problem, prace mam povedal by som slusne, na vysokej tiez na mna nikto nic nehovori. A vidis, zvladol som to bez dobrej gramitky.

Nesmies kategorizovat, podla drobnosti. Jeden byvali zakaznik, ma titul ING. Skolu mal celu zaplatenu, a gramaticky nevie spravne napisat, asi nic. Po napisani textu, ho posle svojej sekretarke, ktora po nom opravuje chyby. A predsa, ma kamionovu dopravu, jednu s najvecsich v Trnave, ked nie najvecsiu.

To som sa len snazil naznacit, ze gramatika neni tak k zivotu potrebna, ako to tu vsetci naznacujete. Ver , ze i ostatne fora, ktore navstevujem, svoju uroven maju. Dokonca maju aj voleneho predsedu, clenov rady, platia prispevky, prispievaju a organizuju zrazy zo sutazami. A nikto, mi tam na gramatiku, nic nepovie.

A nakoniec posledny dodatok, neviem, co to musi byt za cloveka, ked musi rozmyslat dlhsie nad "obalom" len kvoli tomu, ze je tam namiesto ypsilonu i .

Ako povedal fero. "Pôjdem sa biť" a "Pôjdem sa byť" je sice rozdielne. Vyraz z ypsilonom je sice gramaticky nespravny, ale nic to nemeni na tom, že to prečitam uplne rovnako. Takže v hovorenom slove, to znie rovnako. Pokial niekomu, robi toto problem, tak už potom neviem. Asi mu len prejaviť lútosť.

Nehovorim o pisani X namiesto CH atd atd. Ale ci i alebo y, to je podla mna fuk...
Braňo
25.08.08,05:20
Vôbec nekategorizujem ani nekritizujem. Chápem, že nie každý ma talent na gramatiku a pravopis, avšak nezaznamenal som u Vás oboch snahu o zlepšenie. Prijatie pozitívnej kritiky posúva človeka a robí ho kvalitnejším. Avšak tým, že nemáš záujem - tým rozhodne nezlepšíš Tvoj písomný prejav.
Ešte raz hovorím, že som to nemyslel v zlom. Zmyslom porady je radiť a pomáhať a myslím, že v tejto oblasti potrebujete pomoc.Nebudem však zbytočne mrhať energiou.
Lubk0
25.08.08,10:39
Jasne, porada je na to, aby sa tu radilo. Lenze len vtedy, ked polozi niekto otazku.

Ja by som o magiu nazacal pisat, keby tu nebola polozena otazka. Ta bola, a snazil som sa co najobsirnejsie na nu odpovedat.

Lenze nikde nevidi, ze by som sa pytal na to, ako gramaticky spravne pisat. V poriadku, ze si to nemyslel zle, ale staci napomenut raz. Pokial vydis, ze nemam zaujem, netreba vnucovat vas nazor o tom, ze gramatika je nevyhnutna a o niecom svedci.

Ako by to vyzeralo, keby som kazdeho poucoval a napominal za to, ze nieco nevie ?

To by sme sa stale za nieco napominaly. Takisto ani ty si urcite nepametas vsetko zo zakladnej skoly. Urcite si nespominas na vsetky uciva s prirodopisu, dejepisu, vlastivedy, zemepisu , biologie ci chcemie. A pri tom si sa to ucil na zakladnej.

Kazdy zabudne to, co nepouziva. Ja gramatiku nepouzivam, diktat som naposledy pisal na zakladnej skole, co bolo davno...

Na strednej ci na vysokej ju odomna nikto nevyzadoval, v praci ju za mna skontroluje word. Tak si ju hod nepametam.

Ale dost uz o pisany gramatiky. Jedine co som tym naznacoval, ze nemal by si kazdeho poucovat o spravnosti alebo nespravnosti, pokial sa ta na to nepytal alebo pokial sa to priamo nedotyka temy.

A ano, snahu na zlepsenie si nevidel, lebo sa ani ziadna nekonala. Radsej si namiesto vybranych slov otvorim knizku LINUX Server, ktora pre mna spravi viacej osohu, ako vybrane slova...
Braňo
25.08.08,11:21
Určite si pamätám učivo základnej školy. Avšak to považujem iba za všeobecný prehľad, nie ako vedomosti, na ktoré by som upozorňoval. Mrzí ma len, ako s vysokou školu môžeš napísať "pri písaný" s tvrdým y, veď to neviem ani vysloviť tvrdo. Iné perly ako "vydieť" nebudem už komentovať.... Určite pred čítaním knižky o Linuxe by si mal vedieť vybrané slová....
Fero11
25.08.08,12:11
No myslim si, ze ku gramatike v tomto topicu bolo dost. Ked sem niekto pride a bude si chciet nieco precitat o magiu, tak zisti, ze polovica nesuvisi s magiom a ze cita zbytocne.
daja106
02.09.08,12:05
centrum T-com mám rovno pred panelákom cez cestu
Fero11
02.09.08,14:34
centrum T-com mám rovno pred panelákom cez cestumimotemy Mozno by bolo dobre keby si quotoval prispevok na ktory reagujes, lebo poslednych 10 prispevkov to urcite nieje
insania
04.09.08,07:45
Lubk0

a mozes napisat kolko tych UBAM stanic ma Tcom,,,?

popr ich umiestnenie?
Fero11
04.09.08,08:24
Co je to UBAM ?? To myslis ustrednu ??
insania
04.09.08,14:36
ano mysliim tie UBAm ustredne.,,

konkretne mi ide o Zahorsku bystricu,, patri to k bratislave ale jeto mala dedinka. je to pre mojjich rodicov a tak im nechcem poradit zle.

ale staci ak zavolam do T-comu a oni mi povedia ci mam signal 1 alebo 2 tak ako pisal Lubk0 ??

dikes za info,,


ja mam chelo digital na jeden tv,, a vsetky ostatne su analog, co sa celkom daa, len s tymi set top boxami to je stale zle navrhnute
Lubk0
05.09.08,06:27
Brano, teba uz komentovat nebudem. Nakolko som ta uz prosil o to, aby si gramatiku, neriesil. Ked ty nemozes pochopit, ako to tam ja mozem napisat, ja neviem pochopit preco si jak opakovaci papagaj ktory si stale mele a mele len to svoje a nic naokolo nepocuva.
Mal by si ist robit na zakladnu skolu slovencinara. Tam sme mali s takych tipov ako ty obrovsku srandu ...
Fero ano, ustredne su u nas v podstate dve a maju nazvy DSLAMove a UBAMove.
DSLAM - ADSL technologia, tj iba net
UBAM - ADSL 2+ technologia, tj aj magio.
A ustredne ty nepoviem kde su :) Sam to neviem, i ked da sa to zistit, ale nemoze sa to hovorit :)
To ci mas 1 dostupnost alebo nie ty povedia len ked mas pevnu linku. V tedy tam mas nieco existujuco zriadene, a signal sa da odmerat. Ked tam nic nemas, nie je mozne signal odmerat, nakolko ho nemame k comu odmerat.
Odmerat ho moze iba technik, on ma na to pristroje :)
Podla adresy sa da zistit dostupnost signalu, ale nie jeho velkost. V predajni, ktora ma vas okres na starosti budu vediet. Navyse ked mas T-Centrum oproti, tak sa chod tam pozret. Maju tam prezentacne vystavene MAGIO, a pozri si aky je obraz, opytaj sa ako im to tam ide a podobne. Ty to budes mat rovnake ako oni :)
bobino38
05.09.08,06:46
Ako to je s pripojením a nastavovaním Magia a internetu ked preinštalujem Windows?
Braňo
05.09.08,10:20
[quote=Lubk0;812552]Brano, teba uz komentovat nebudem. Nakolko som ta uz prosil o to, aby si gramatiku, neriesil. Ked ty nemozes pochopit, ako to tam ja mozem napisat, ja neviem pochopit preco si jak opakovaci papagaj ktory si stale mele a mele len to svoje a nic naokolo nepocuva.
Mal by si ist robit na zakladnu skolu slovencinara. Tam sme mali s takych tipov ako ty obrovsku srandu ...

To opakovanie bolo v Tvojom záujme, nie v mojom. Počúvam veľmi dobre, avšak nezaznamenal som pokrok v ovládaní vybraných slov.
Riešiť to už nebudem, je to Tvoja vizitka. Ja mám srandu skôr z toho, aké hrúbky môžeš urobiť vo vybraných slovách a v prvom páde množného čísla pri podstatných menách. Prosbu som nezaznamenal, iba citujem: "Ale dost o pisany gramatiky". Síce chápem, že ma nežiadaš o pomoc a ani táto téma nie je o gramatike, rovnako Ťa neprosia ani učitelia na základnej a strednej škole, aby si sa naučil základy gramatiky. Vybrané slová sú iba o základy gramatiky. Ďalej sa ku gramatike nebudem vyjadrovať.
Gia1carangi
05.09.08,11:03
My máme Magio s internetom a sme spokojný. Keď môžem porovnať svokrove Digi, tak magio box je jednoznačne hlučnejší (záleží ktorý druh boxu máte, tuším sú dva, motorola je tichšia), kvalita obrazu: no Magio vysiela aj HDTV takže to zavisí asi hlavne od TV, páči sa mi ovládacie menu Mágia viac ako Digi a čo sa týka zamŕzania, na moje počudovanie Magio ide stále, čo sa o Digi povedať nedá - trochu sa zhorší počasie a vypadne. Asi toľko. A ešte k netu - mám na routeri pripojený pc aj notebook cez wifi. Pekný deň
Fero11
05.09.08,11:40
My máme Magio s internetom a sme spokojný. Keď môžem porovnať svokrove Digi, tak magio box je jednoznačne hlučnejší (záleží ktorý druh boxu máte, tuším sú dva, motorola je tichšia), kvalita obrazu: no Magio vysiela aj HDTV takže to zavisí asi hlavne od TV, páči sa mi ovládacie menu Mágia viac ako Digi a čo sa týka zamŕzania, na moje počudovanie Magio ide stále, čo sa o Digi povedať nedá - trochu sa zhorší počasie a vypadne. Asi toľko. A ešte k netu - mám na routeri pripojený pc aj notebook cez wifi. Pekný deňNo magio je hlucnejsie preto, ze tam je HDD, neviem ci je tam 2,5 alebo 3,5 " HDD, ale hucat to bude (mozno sa po case bude dat k boxu pripojit aj USB kluc, na ktory bude mozne zaznamenavat stream (mozno sa to uz da, ale toto vobec nestudujem)) ja mam v DVB boxe 3,5 a riadne to znervoznuje, ale len ked sa nieco nahrava, alebo prehrava (ja som tam nahraval len 2x v zivote :D ) inak je HDD vypnuty.
A co sa tyka vypadavania signalu pri zhorsenom pocasi ?? DIGI davaju male paraboly, podla mna by mali davat aspon 90cm offset a nejaky slusny LNB
vyr skalny
05.09.08,19:55
Aj standardna parabola na digi staci ked je profesionalne nastavena, ide doslova o milimetre. Hlucnost hdd prijimacov sa riesi gumenymi nozickami ktore by na nom mali byt od vyroby, mam jeden doma (nie magio) a po drobnej uprave neregistrujem ziadne pazvuky ktore by ma rusili a to hdd bezi aj v noci podla nahravania ktore si naprogramujem.
Fero11
06.09.08,04:19
Tak ja mam parabolu 120cm, som z vychodneho Slovenska a ked je zle pocasie (fakt zle) tak zacne to stvorcekovat aj mne. Signal klesne niekedy az o 20%. A ty co byvaju este viac na vychod a maju parabolu od DIGI (neviem, ci je to 70, alebo 80cm) tak dakujem pekne, a este ku tomu aj zle nastavenu ....
romansl
06.09.08,13:14
Dobry den,
rozmyslam nad Magiom, len najviac ma odradza to, ze je to iba na 1 TV. Teda ak nechcem kupovat 2 tie skrinky ci co to je :)
Ale pocul som, ze sa daju sledovat aj 2 tv naraz, ale musi ist na nich rovnaka TV stanica. Este stale to plati?
Rozmyslal som nad tym, ze by som si na DVD rekorderi nahraval trebars futbal z STV 3 :) a zacal by som ho pozerat s oneskorenim cez DVD rekorder a na Magiu by som prepol Markizu a manzelka by mohla kludne pozerat na druhom tv romanticky film :D
Je to mozne? Da sa to tak spravit? Velmi sa v tom nevyznam, tak ak sa pytam uplnu blbost, tak sorry. :)
bobino38
08.09.08,04:46
...musíš kupiť druhy set-top-box ak chceš mať dve telky
arizona
08.09.08,06:27
Dobry den,
rozmyslam nad Magiom, len najviac ma odradza to, ze je to iba na 1 TV. Teda ak nechcem kupovat 2 tie skrinky ci co to je :)
Ale pocul som, ze sa daju sledovat aj 2 tv naraz, ale musi ist na nich rovnaka TV stanica. Este stale to plati?
Rozmyslal som nad tym, ze by som si na DVD rekorderi nahraval trebars futbal z STV 3 :) a zacal by som ho pozerat s oneskorenim cez DVD rekorder a na Magiu by som prepol Markizu a manzelka by mohla kludne pozerat na druhom tv romanticky film :D
Je to mozne? Da sa to tak spravit? Velmi sa v tom nevyznam, tak ak sa pytam uplnu blbost, tak sorry. :)
-futbal si dáš nahrávať a pritom môžeš pozerať iný program (po pozretí bud uchováš,alebo vymažeš)
-nahrávať môžeš súčastne aj dva programy -nastaviť si môžeš 2 týždne vopred
-bez nahrávania si môžeš program stopnúť na 90 min. a potom spustiť,príp. posúvať dopredu(napr.preskočíš reklamy)

Magio mám tiež iba na jednom TV. (Ostatné na bežnú anténu)
Nevýhodou jedného boxu je jedino to,keď chcete dvaja na dvoch Tv porezať programy, ktoré nemáš na "obyčajnej" anténe. Ale vtedy použiješ to nahrávanie:)
romansl
10.09.08,07:09
Ja som skor myslel, ze by som ten futbal nahraval na normalny DVD rekorder, nie na Magio. Ved nahravat mozem STV3 aj ked mam zapnutu na TV markizu a tym padom by sa aj na druhej telke dala pozerat Markiza a na hlavnej telke by som pozeral ten futbal s trebars 5 minutovym oneskorenim z DVD rekordera a manzelka by v pohode pozerala dalej film na Markize.
Alebo to tak nejde?
Lubk0
11.09.08,14:49
Brano to ze sa jedna o moje dobro si povedal uz asi 5 krat, a ja som ty uz asi 5 krat odpovedal ze to nepotrebujem.

Tak si to svoje dobro niekam strc ...

K tomu rekorderu. Prosim ako chces dosiahnut aby sa ten druhy kanal zacal nahravat na DVD rekorder ?

Vysvetlmi ty ako funguje nahravanie. Otvoris si TV program, preklikas sa na film alebo serial , pri nom je tlacitko nahrat, vyberes to, nastavis popripade nejake oneskorenie kolko este sa to ma nahrvat po ukonceni filmu a hotovo. Nemas tam ziadnu volbu aby sa to nahravalo inam ako na HDD co je zabudovany v MAGIO Boxe...

To znamena ze tvoja varianta s DVD rekorderom nepojde. Nepojde aj preto, le bo MAGIO nepozeras cez klasicky analogovy prijem, ale cez SCART, SVIDEO popripade dogitalne... To znamena ze nezapnes klasickym ovladacom telku, a neklikas na cisielka 1,2,3 ... ale zmaginas jedno tlacitko s napisom AV (popripade tam mas AV1,AV2 atd podla typu telky) a tam uz sa zobrazi MAGIO Menu. A tam prepinas programi pomocou ovladaca od magio boxu ...

Tj ked mas dvd rekorder, mozes ho nastavit akurat na nahravanie s MODU AV, a na mode AV ide teraz to, co aktualne tvoja manzelaka pozera, tj romantikcy film :D Takze by ste vlastne mohli obaja pozerat romanticky film, akurat tvoja manzelka by ho videla popredu :P

K druhemu BOXU. Je tu sanca, ze sa k vianocnej kamapani zlacni, takze ak chcete mozete pockat. Pokial sa vsak zlacni, mala by byt ta zlacnena cena platna pre vsetkych sucasnych aj novych uzivatelov magia.

A dodatok k tomu preco sa neda USB kluc ci Externy HDD ci PC. Je to kvoli ochrane autorskych prav. Tj aby ste si to nemohli komfortne nahrat na hdd a potom prekopirovat do PC, a aby ste to nejak dalej nesirili...

Ale poznam uz ludi, co to prekonali :P Ale ako neviem :P
Fero11
11.09.08,15:14
Neviem aky je tam HDD, ale prekonat to mohli tak, ze otvoril box, vybral HDD a je po probleme.
btw ten box nepoznam, bezi to na nejakom OS ?? ako napr Dreamboxy IPBoxy apod ?? Ak ano, tak onedlho sa moze pocitat s alternativnymy softamy
dragon1212
12.09.08,13:53
Zdravim, magio som si objednal uz asi pred tromi mesiacmi ako samoinstalacny balik a ked mi prisli komponenty tak som vsetko zapojil ako treba a bez vacsich problemov som sprevadzkoval internet no horsie to bolo pri TV. Zapnem ladenie a ozubene koleso po case vystrieda cerveny krizik a to stale dookola. Neviem teda ci je chyba na mojej strane alebo na strane T- comu. Volal som na ich linku a hovorili ze ak mi ide internet urcite mi musi ist aj magio tak neviem co dalej. Ma niekto podobnu skusenost?
arizona
12.09.08,17:35
Zdravim, magio som si objednal uz asi pred tromi mesiacmi ako samoinstalacny balik a ked mi prisli komponenty tak som vsetko zapojil ako treba a bez vacsich problemov som sprevadzkoval internet no horsie to bolo pri TV. Zapnem ladenie a ozubene koleso po case vystrieda cerveny krizik a to stale dookola. Neviem teda ci je chyba na mojej strane alebo na strane T- comu. Volal som na ich linku a hovorili ze ak mi ide internet urcite mi musi ist aj magio tak neviem co dalej. Ma niekto podobnu skusenost?

Skúsil si : nastavenia-reštartovať systém ?
Inak, s podobným problémom sa sa ja nestretla,pri takmer ročnom používaní.
romansl
15.09.08,17:37
Lubk0, diky za odpoved.
Ak som to teda dobre pochopil, z Magia sa neda nahravat na DVD rekorder ale len na Magio Box?
Tak ho potom nechcem uz vobec :-)
Fero11
15.09.08,17:47
Kasli na magio, kup si nejaky linux box s LAN, zatial tam mas digi free a jak to padne, tak sa hodis na sharing za nejaku tu stovku a mas pokoj
bobino38
29.09.08,09:38
Kto by mi vedel odporučiť akú by mal mať LCD alebo plazma TV prijímač uhlopriečku, pri ktorej by bol najkvalitnejší obraz pri využití ipTV Mágio.
Braňo
29.09.08,09:41
Pri vstupe cez HDMI môžeš ísť kľudne až po uhlopriečku 94 cm, pri vstupe cez scart odporúčam do 82 cm (ja mám Sony Bravia 82 cm).
bobino38
29.09.08,09:43
Pri vstupe cez HDMI môžeš ísť kľudne až po uhlopriečku 94 cm, pri vstupe cez scart odporúčam do 82 cm (ja mám Sony Bravia 82 cm).
Čiže pri mágiu nekupovať nič väčšie ako 94cm uhlopriečku?..keď o dva roky bude digitálne vysielanie, neoplatí sa počkať a potom kupiť niečo väčšie?
Braňo
29.09.08,09:55
Za dva roky budú určite iné systémy tak televízorov ako aj prenosu signálu. Kvalita DVB-T je dobrá, ak máš kvalitne spravené antény a dobré pokrytie.
bobino38
29.09.08,10:14
Za dva roky budú určite iné systémy tak televízorov ako aj prenosu signálu. Kvalita DVB-T je dobrá, ak máš kvalitne spravené antény a dobré pokrytie.
Ja ale ostanem pri službe mágio, tak chcem vedieť či sa oplatí počkať a či ostať pri tej 94ke
Fero11
29.09.08,12:17
No magio neni ani terestrial a ani satelit, ale IPTV, takze aky bitrate budu pustat do siete v zavislosti od zdroja signalu (t.j. STV, markiza, joj atd........) je ich vec. Ak budu napr v STV pouzivat HD kamery a t-com bude vysielat ich BR, tak si mozes kupit aj 2m uhlopriecku, ale ak nejake discovery bude vysielat 1-1,5Mbps tak si na 2m toho moc neuzijes.
Ale v principe je to podobne ako v DVB-T a DVB-S vsetci sa na transponder (respektive multiplex) snazia natlacit co najviac programov na ukor kvality a tak to potom aj vyzera. Preto stale pouzivame doma klasicku telku CRT.
Cize, dnes si kupis velku telku a povies fuuuuj aky nekvalitny obraz, same stvorceky, ale o 2-3 roky ked zvysi t-com bitrate, tak na tej telke bude obraz super. Lenze telka sa nekupuje na 2-3 roky, ale min. na 5-7 rokov.
Ak mas 94cm ja osobne by som viac nekupoval
Braňo
03.12.08,11:53
Chcel by som sa spýtať znalcov, že či je možné vymeniť diaľkové ovládanie k Magiu za univerzálne napr. Logitech Harmony One alebo Logitech Harmony 880?
jaki
17.03.09,14:30
Realita:Posledného januára mi zavolala pani XY z T-comu,ponúkla Mágio,sladké reči,žiaden problém...Službu som si objednala a čo sa dialo?Nič.Po 8.týždňoch nemám zmluvu(aj napriek dvom urgenciám),pani XY vždy keď volám na t.č.0800 123 456 je nezastihnuteľná.Magio box a Router už mám doma,všetko je zapojené,ale telku sledovať nemôžem,lebo obraz a zvuk je zamrznutý.Opäť nasledovalo množstvo telefonátov,urgencií a vždy jedna odpoveď: čakajte.Chcete MÁGIO?Pripravte si nervy zo železa a zložte ružové okuliare.T-com sú klamari,klamári a ešte raz klamári!!!
Fero11
17.03.09,15:45
Navstivil by som na tvojom mieste, najblizsie T-centrum (taketo vybavovanie cez telefon je naprd).
ja uz cakam 2 tyzdne na Turbo4 (2 krat som bol v t-centre a ak mi neposlu do piatku login password idem tam znova)
Tony26
05.04.09,15:03
Ja by som sa rád spítal, či je postačujúce iba "Ethernetové" pripojenie router s magio set topbox - tj 2-páry vodičov. V dome mám urobený rozvod a firma ma presvedčila že to mi musí stačiť.
Fero11
05.04.09,15:17
teoreticky na ethernet stacia 2 pary, len spravne mali by byt krutene. Nikdy som neskusal na ethernet zapajat iny kabel ako utp/ftp, takze potvrdit to nemozem
Vseobecne su zapojene len 2 pary a to oranzovy a zeleny, na pinoch 1,2,3,6, ostatne su rezervi, respektive sa pouzivali v minulosti na telefon.
Ak mas tie 2 pari krutene, tak na 95% to bude ok
bobino38
06.07.09,03:45
Od 15.7. T-com v Mágiu konečne spustí až 2 kanály v HD kvalite, čo vy na to??:-)
Fero11
06.07.09,04:25
ako vieme, tak pre adsl2+ je strop 24mbps do 1,5 km (adsl2/2+ spojenim liniek az do 50mbps), cize ak je niekto od dslamu dalej, tak .....
Myslim si ze zbytocne zatazuju linku, na sledovanie TV nech sa vyuziva to co sa vyuzivat ma a to DVB-T alebo DVB-S a nie ADSL (pri optike nic nevycitam, ale ja jednoducho by som nevedel prist na chut pozerat TV po kably).
janamirka2
22.10.09,06:20
Dobrý, chcem si dať zapojiť Magio internet aj televíziu, nemá niekto s tým skúsenosť? Poraďte. Dik
arizona
22.10.09,06:28
jess
22.10.09,06:31
bobino38
22.10.09,07:07
...ja s tým mám len dobré skusenosti...
maca.tt
22.10.09,17:02
my máme magio už druhý rok,je to super vec,viac-menej bez problémov
silviaz
23.10.09,05:52
Magio je fajn vec. Co sa týka problemovosti vsetko zavisi od pokrytia. Teda od toho kde bývaš a aká je tam natiahnutá sieť. V niektorych castiach napr bratislavy mal T com na zaciatku problem lebo aj ked boli vysielace dobre museli dotahat optiku aby to nepadalo a nemrzlo. Staci ak sa informujes na ich infolinke a vsetko ohladne pripojenia ti vysvetlia.
Tamila
23.10.09,06:01
Ja mám Magio s internetom skoro dva roky. Som s tým veľmi spokojná, nikdy sme nemali nijaký problém.
kanianka
23.10.09,06:19
ahoj, napíš, odkiaľ si, ja mám Magio TV, Magiointernet aj pevnú linku, som celkom spokojná mám známeho, ktorý to robí okolie Prievidza, Bánovce...
Valcake
23.10.09,22:43
Zdravím, ja rozmýšľam nad Fibernet, Antik, Magio. To všetko s TV a telefónom. Poraďte, ak viete ktoré je lepšie a hlavne lacnejšie. Čakám len na vianočnú akciu. ;) Ďakujem.:)
janamirka2
24.10.09,11:31
ja som z okresu Snina, tak to asi nepôjde. Ale dik.
arizona
24.10.09,11:44
ahoj, napíš, odkiaľ si, ja mám Magio TV, Magiointernet aj pevnú linku, som celkom spokojná mám známeho, ktorý to robí okolie Prievidza, Bánovce...
A načo k tomu potrebuješ známosti??? :eek::confused:
Stačí zájsť do najbližšieho T comu...;)
arizona
02.01.10,19:29
Prosím o radu tých, ktorí majú Magio dlhšiu dobu...
Dáva Tcom k routru ( Vigor 2700 ) aj inštalačné CD ?
V akcii pred 2mi rokmi tcom k akcii dával routre za 1 sk, len nemám Cd. Neviem , či omylom, alebo či nedostal nikto.
Dík za odpoved:)
Stefan2005
02.01.10,19:43
Síce nemám Magio, ale k internetu som dostal tiež Vigor 2700 VGST a ani neviem, či som dostal k nemu inštalačné CD - asi som ho nepotreboval - jeho konfigurácia je možná jednak prostredníctvom inštalačného CD, ale i prostredníctvom internetového prehliadača.
Všetko by sa malo dať stiahnuť odtiaľto: http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1801

... ale pripúšťam, že pre Mágio je potrebné CD-čko.
Vlado40
03.01.10,17:28
Inštalačné CD k routru Vigor 2700 VGST nedávajú pretože nie je potrebné.Inštalácia internetu je riešená cez menu v routri cez Quick start wizard.
arizona
03.01.10,17:50
Inštalačné CD k routru Vigor 2700 VGST nedávajú pretože nie je potrebné.Inštalácia internetu je riešená cez menu v routri cez Quick start wizard.
ďakujem.

Potrebovala som sa dostať do routra, ale neberie mi prihl. meno a heslo :rolleyes::confused:
Druhá možnosť je cez CD. Ibaže ho nemám...
Stefan2005
03.01.10,18:22
Potrebovala som sa dostať do routra, ale neberie mi prihl. meno a heslo...

Občas sa mi to tiež prihodí (výpadok elektriny), že na nič nereaguje. Vtedy pomôže "tvrdý reset" (tým vnoreným čudlíkom na zadnej strane), ktorým sa obnovia výrobné nastavenia, a potom sa tam dá dostať (ako "admin"). No a samozrejme znova všetko nastaviť, alebo obnoviť z odloženej zálohy...
Fero11
03.01.10,19:07
ďakujem.

Potrebovala som sa dostať do routra, ale neberie mi prihl. meno a heslo :rolleyes::confused:
Druhá možnosť je cez CD. Ibaže ho nemám...
Obavam sa ze cez CD by to asi tiez neslo. Ak neberie default heslo a nepamatas si to co bolo tebou zadane, tak uz sa tu spominal reset a znovunastavenie
Vlado40
03.01.10,20:24
http://192.168.1.1/ heslo ak sa nemenilo je "user"
arizona
05.01.10,07:18
Ďakujem za pomoc. :)
Vie mi prosím niekto napísať "jednoduchý" postup, ako zablokovať prístup , nechcenému pripojeniu napr.od susedov ? ( na net sa pripojím bez problémov nielen doma, ale aj v záhrade)

Tcom ponúka dva druhy pripojenia. Doteraz som mala bežné pripojenie
cez linku (aDSL)
teraz je v ponuke pripojenie cez optickú sieť.
Ako laik sa neviem rozhodnúť. Čo je lepšie, výhodnejšie , ohľadom kvality a rýchlosti pripojenia a pod.
Vie mi niekto poradiť? Díky
Fero11
05.01.10,07:23
Rozhodne optika co sa tyka rychlosti aj kvality a niesu problemy ani pri burkach ako u ADSL (tam je to metalika)
Nechceneny pristup zablokujes tak, ze pouzijes ochranu WPA2 alebo MAC filter a vypnes SSID
arizona
05.01.10,07:29
Rozhodne optika co sa tyka rychlosti aj kvality a niesu problemy ani pri burkach ako u ADSL (tam je to metalika)
Nechceneny pristup zablokujes tak, ze pouzijes ochranu WPA2 alebo MAC filter a vypnes SSID
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
1. Takže doporučuješ optiku? ( využívam nielen MagioTV, ale aj inetrnet)
2. nenapísal by si mi to prosím "po lopate" ;):)
Fero11
05.01.10,08:06
Samozrejme, ze optiku !!!
Nepoznam tvoj router vigor, takze po lopate to nebude. V nastaveniach najdes nico co sa podoba napr. na security a tam sa nastavy kodovanie WEP, alebo WPA ci najsilnejsie WPA2.
A ak budes prechadzat na optiku, tak asi nebudes pouzivat ten vigor co mas teraz ... takze znova to budes nastavovat na inom routery
Stefan2005
05.01.10,08:16
Vie mi prosím niekto napísať "jednoduchý" postup, ako zablokovať prístup , nechcenému pripojeniu napr.od susedov ? ( na net sa pripojím bez problémov nielen doma, ale aj v záhrade)

Ja som postupoval podľa návodu t-com:

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2433

(a funguje to).

ešte k tej bezpečnosti:

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1743
Flymaster
06.01.10,15:07
Presne tak, ja mam tiez Vigor 2700.. Wi-fi mam zabezpecene kontrolou MAC adries, nezobrazovanim SSID a WEP (128-bit)... K tomu mam este zapnute staticke pridelovanie IP adries k danym MAC adresam.

Bohuzial nie je mozne v tomto routri (HAGu) pouzit WPA a WPA2, ked je na wi-fi pripojenych viac PC ako 1. Jeden PC este dany router utiahne, no pri dvoch a viac uz ma problem, neviem preco. :(
gypsynka
11.01.10,07:14
Potrebovala by som jednoznačnú odpoveď, či sa dajú na jeden box zapojiť dva televízory, keď sa pozerá len jeden program? Viem, že keď chcete pozerať rozličné programy, treba dva boxy. Ide o to, že pán, ktorý mame zapájal magio, jej povedal, že jej treba dva boxy aj keď bude bežať rovnaký program. A ak sa to dá, ako to treba urobiť?
bobino38
11.01.10,10:05
...na pozeranie magia na dvoch telkach treba dva boxy aj keď chceš pozerať jeden program ....
kergulaan
11.01.10,11:25
Otazky pre tych co maju novsie magio prijmace aj s HDD.
- ako je to s nahravanim na hdd, musi byt dany program navoleny a teda aj pozerany, alebo mozno nahravat napr fim a sledovat spravy
- je nejaky datovy vystup z magio prijmaca (MP)- napr usb
- je mozne prepojit MP s dvd recorderom a napalit si napr film nahraty na HDD MP.
- fakt je mozne k 1 MP pripojit len 1 TV????
bobino38
11.01.10,11:34
ad 1. nahravaný program nemusí byť sledovaný
ad 2. nie je
ad 3. je to možné, len v prípade zasahu do STB, čím sa stratí záruka
ad 4. k 1 MP len 1 TV
csainz
24.01.10,19:53
Chcem Vás poprosiť o radu.
Kúpil som druhý magio box, aby som mohol sledovať na dvoch TV rôzne programy, ibaže mi vznikol problém, že teraz keď sú zapnuté oba magio boxy, tak nie je možné nahrávanie žiadneho programu, pretože ten pôvodný magio box to berie tak ako keby sa už niečo nahrávalo a ďalší program už nechce nahrať ..... neviete mi poradiť akým spôsobom by sa to dalo vyriešiť? Nahrávanie mi stačí len na pôvodnom boxe, ale s týmto problémom som vážne nerátal. ďakujem za rady!
arizona
24.01.10,20:35
Chcem Vás poprosiť o radu.
Kúpil som druhý magio box, aby som mohol sledovať na dvoch TV rôzne programy, ibaže mi vznikol problém, že teraz keď sú zapnuté oba magio boxy, tak nie je možné nahrávanie žiadneho programu, pretože ten pôvodný magio box to berie tak ako keby sa už niečo nahrávalo a ďalší program už nechce nahrať ..... neviete mi poradiť akým spôsobom by sa to dalo vyriešiť? Nahrávanie mi stačí len na pôvodnom boxe, ale s týmto problémom som vážne nerátal. ďakujem za rady!

Ak si si prikúpil druhý magiobox na druhý televízor, tak Ťa mali informovať, že sa naň nedá nahrávať.
Slúži iba na pozeranie programov.;)

Zavolaj na poruchy a spýtaj sa na tvoj problém. Tým, že si priobjednáš nejakú službu navyše Ti predsa nemôžu niečo iiné ubrať...to by ten prvý MB stratil význam a funkčnosť
mecky
24.01.10,21:02
ak sa nemylim tak magio na na dsl pusti iba 2 streamy,
co som tak pocul tak by sa na 2. boxe mal dat sledovat bud program ktory na 1. pozeras alebo nahravas
magio ale doma nemam, tak z osobnej skusenosti neviem posudit
csainz
25.01.10,15:03
Ak si si prikúpil druhý magiobox na druhý televízor, tak Ťa mali informovať, že sa naň nedá nahrávať.
Slúži iba na pozeranie programov.;)

Zavolaj na poruchy a spýtaj sa na tvoj problém. Tým, že si priobjednáš nejakú službu navyše Ti predsa nemôžu niečo iiné ubrať...to by ten prvý MB stratil význam a funkčnosť
to, že sa nedá na ten druhý magio box nahrávať som vedel,,, len som si nemyslel, že sa mi tým zruší možnosť nahrávania programov na pôvodnom boxe,.... ktorú teda dosť často využívame

ďakujem za radu, zavolám
csainz
25.01.10,15:51
informovať ma neinformovali, takže je to moja chyba, že som si to nezistil
teraz mi bolo povedané, že to nie je len môj problém ale problém aj ostatných ľudí,,,ako keby mi to malo pomôcť... no človek sa učí na vlastných chybách
Fero11
25.01.10,16:15
Podla mna je to dost hovadina, ked to dokaze poslat 2x stream, tak by to malo aj 2x nahrat. Nedavam za chybu tebe, ze ti to nenahrava, o takychto zakladnych veciach by ta mali hned informavat.
To akokeby si prisiel domov, vybalil by si box, pozapajal ho a ono by ti to neslo. A ak by si volal na hot line, tak by ti povadali, ze si sa mal dopredu informovat ci to je vobec funkcne
(samozrejme je to obrazne napisane)
Ale ak ponukaju aj druhy box, mal by byt plnohodnotny
csainz
26.01.10,12:32
Podla mna je to dost hovadina, ked to dokaze poslat 2x stream, tak by to malo aj 2x nahrat. Nedavam za chybu tebe, ze ti to nenahrava, o takychto zakladnych veciach by ta mali hned informavat.
To akokeby si prisiel domov, vybalil by si box, pozapajal ho a ono by ti to neslo. A ak by si volal na hot line, tak by ti povadali, ze si sa mal dopredu informovat ci to je vobec funkcne
(samozrejme je to obrazne napisane)
Ale ak ponukaju aj druhy box, mal by byt plnohodnotny
Bohužiaľ po mojom včerajšom rozhovore s operátorom som zistil len toto - - -prvý box dokáže nahrávať len v takýchto prípadoch (príklad):
1. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená STV1
2. na prvom boxe je pustená STV1, druhý box je vypnutý
3. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - na prvom boxe sa dá nahrávať LEN STV1

funkcia nahrávania v ďalšom prípade zanikla a to v najdôležitejšom:
4. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - prvý box nahráva akýkoľvek ďalší program
...
Fero11
26.01.10,12:50
t-com robi z ludi idiotov, pri kazdej fakture je pribaleny letak aby som si objednal magio a nedokazu zabezpecit aby sa s dvoma boxamy dali nahravat 2 programy.
Ved to je uplna hamba.
To ako keby som si kupil 2 plazmy a iba na jednej by som mohol sledovat jeden program, alebo sucastne na oboch ten isty program.
O COM TO JE ??
Mne je to teda osobne jedno ja mam DVB-S a tam si mozem nahravat aj cely stream
Ide hlavne o to, ze t-com robi z ludi idiotov. Hardwarovo to box urcite zvladne ...
arizona
26.01.10,12:59
Bohužiaľ po mojom včerajšom rozhovore s operátorom som zistil len toto - - -prvý box dokáže nahrávať len v takýchto prípadoch (príklad):
1. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená STV1
2. na prvom boxe je pustená STV1, druhý box je vypnutý
3. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - na prvom boxe sa dá nahrávať LEN STV1

funkcia nahrávania v ďalšom prípade zanikla a to v najdôležitejšom:
4. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - prvý box nahráva akýkoľvek ďalší program
...
to zas TCOM vymyslel dobrý oblbovák. V minulej akcii bol box k druhému TV za 6500 sk, tak som ho neobjednala.
Teraz som si ho priobjednala, lebo urobili výhodnejšiu ponuku...ale ešte ho nemám , vraj nemajú skladom.
Nemala som možnosť to zatiaľ vyskúšať, ale funkciu nahrávania využívam dosť, takže toto ma fakt nahnevalo.
Vyskúšam a asi to zruším a vrátim im to späť. Načo mi je nefunkčný box, ktorý ešte aj obmedzuje prvý? :eek::confused::mad:
mecky
26.01.10,13:28
nuz ono to trosku suvisi s kapacitou dsl linky, teoreticky by zvladla aj viac ako 2 streamy, ale pri dsl to nieje vzdy mozne, niektorym ludom este donedavna 3 fungovali, len zda sa ze tcom si povedal ze vsetkym rovnako :)

na optike idu 4 streamy
Fero11
26.01.10,15:04
Neviem ako to ma poriesene t-com, ci inet zvlast a magio tiez (ale asi hej) inak ak by si cez magio pozeral tv (pri turbo2, tak by si sa z inetom mohol rozlucit (a pri full hd by pri kompresii H264/MPEG-4 AVC je tok aspon 8Mbps tak hahahaha s magiom mozu pocitat hlavne pri optike ala na metalike u dsl asi tazko .....)

Uz som x krat pisal, ze na sledovanie TV je lepsie DVB-S/S2 ako IPTV
I ked co sa tyka netu, mam radsej kabel ako bezdrotove pripojenie (Wifi), tak pri TV mam zase radsej bezdrat (DVB) ako kabel
Vlado40
26.01.10,15:41
T-Com ponúka magio na klasickej pevnej linke spolu internetom max. Turbo2.Turbo 3 už spolu s magiom nie je možné .
Fero11
26.01.10,16:02
Moj osobny nazor je, ze pri DSL s magiom iba zatazuju linku
Vlado40
26.01.10,16:08
To ano preto max.Turbo2.Aj to je zrejme na hrane možnosti.
Mária27
28.01.10,13:14
Chcem Vás poprosiť o radu.
Kúpil som druhý magio box, aby som mohol sledovať na dvoch TV rôzne programy, ibaže mi vznikol problém, že teraz keď sú zapnuté oba magio boxy, tak nie je možné nahrávanie žiadneho programu, pretože ten pôvodný magio box to berie tak ako keby sa už niečo nahrávalo a ďalší program už nechce nahrať ..... neviete mi poradiť akým spôsobom by sa to dalo vyriešiť? Nahrávanie mi stačí len na pôvodnom boxe, ale s týmto problémom som vážne nerátal. ďakujem za rady!


Musí to byť porucha, ja taký problém nemám.
arizona
28.01.10,13:28
Musí to byť porucha, ja taký problém nemám.
Dobrá správa Majka, dík.
takže môžeš pozerať oba TV a pritom aj nahrávať niečo iné, ako pozerané 2 stanice?
csainz
29.01.10,07:48
Musí to byť porucha, ja taký problém nemám.
žiadny problém nemáš s nahrávaním keď sleduješ na druhom boxe niečo iné?
to sa mi nejak nechce veriť, pretože keď som volal do t-comu tak mi bolo povedané, že to bohužiaľ DSL linka nezvládne, 2 streamy a dosť, tak potom neviem kde by mohla byť chyba
MajaV
29.01.10,11:27
žiadny problém nemáš s nahrávaním keď sleduješ na druhom boxe niečo iné?
to sa mi nejak nechce veriť, pretože keď som volal do t-comu tak mi bolo povedané, že to bohužiaľ DSL linka nezvládne, 2 streamy a dosť, tak potom neviem kde by mohla byť chyba

Je to tak ako píšeš, tiež mám Magio na DSL linke a mám len 2 streamy. Na optike je to lepšie. Takže počet stremov je:
1. metalika: 1 SD/ 1 HD.
2. opticke vlakno : 2 SD / 2 HD.
Mária27
29.01.10,17:46
Nahrávanie sa dá nadstaviť aj vopred. Ani o tom neviem, ani či či sa nahráva, ani či pozerajú vedľa. Nikdy mi nič neraplovalo (vyše roka).
csainz
31.01.10,20:05
Nahrávanie sa dá nadstaviť aj vopred. Ani o tom neviem, ani či či sa nahráva, ani či pozerajú vedľa. Nikdy mi nič neraplovalo (vyše roka).
To je jedno či sa nastaví nahrávanie vopred alebo nie.... ak je nastavené nahrávanie vopred a v tom momente sa pozerá na oboch boxoch niečo iné, tak ten druhý box okamžite vypne a vypíše chybu. Ja vážne neviem ako je možné, že mne to nefunguje a tebe áno :(
slavoslav77
09.02.10,12:15
To je jedno či sa nastaví nahrávanie vopred alebo nie.... ak je nastavené nahrávanie vopred a v tom momente sa pozerá na oboch boxoch niečo iné, tak ten druhý box okamžite vypne a vypíše chybu. Ja vážne neviem ako je možné, že mne to nefunguje a tebe áno :(

Tebe to funguje prave tak ako ma. Maria27 ma zrejme magio po optike kde to kapacitne obmedzenie nie je...
slavoslav77
09.02.10,12:32
t-com robi z ludi idiotov, pri kazdej fakture je pribaleny letak aby som si objednal magio a nedokazu zabezpecit aby sa s dvoma boxamy dali nahravat 2 programy.
Ved to je uplna hamba.
To ako keby som si kupil 2 plazmy a iba na jednej by som mohol sledovat jeden program, alebo sucastne na oboch ten isty program.
O COM TO JE ??
Mne je to teda osobne jedno ja mam DVB-S a tam si mozem nahravat aj cely stream
Ide hlavne o to, ze t-com robi z ludi idiotov. Hardwarovo to box urcite zvladne ...

Clovece. Cela retaz je tak slaba ako najslabsie ohnivko. V tomto pripade to nie je o tom ci to zvladne STB ale tie medene dratiky ktore k nemu vedu (presnejsie po splitter)... Proste prenesies po nich len 2 streamy v danej kvalite. Ako s nimi nalozis je uz na tebe (bud sucasne pozeras 2 rozne kanaly alebo pozeras len jeden a druhy nahravas na HDD. Samozrejme to iste co prave pozeras mozes popri tom sucasne aj nahravat - je to stale len jeden a ten isty stream, v takom pripade zasa na druhom TV mozes pozerat iny stream (kanal) a sucasne aj ten isty stream aj nahrat na HDD druheho STB - v takom pripade si celkovo stale len na 2 streamoch).
Fero11
09.02.10,13:45
Neboj sa kamo, ja tomu trocha rozumiem
Len neviem naco vobec t-com pcha na ADSL (metaliku) magio, ked nedokaze uspokojit zakaznika z 2-3 sledovanymi programami .
Hardwarovo je to mozne aj na jednom STB
Priklad. Ty si na PC mozes zapnut aj 10 on line TV a ak to stiha linka, tak vsetky ti sucasne budu hrat
salvosko
09.02.10,14:05
Neboj sa kamo, ja tomu trocha rozumiem
Len neviem naco vobec t-com pcha na ADSL (metaliku) magio, ked nedokaze uspokojit zakaznika z 2-3 sledovanymi programami .
Hardwarovo je to mozne aj na jednom STB
Priklad. Ty si na PC mozes zapnut aj 10 on line TV a ak to stiha linka, tak vsetky ti sucasne budu hrat
No ale ich linky to nestihaju tak aby nemali problemy tak to obmedzili na 2.
Preto sa mne paci napriklad DVB-C ze tam idu vsetky kanaly naraz a mas doma vzdy vsetko co sa vysiela.
csainz
13.02.10,10:57
existuje vôbec nejaká nádej, že sa to časom zmení? tipujem, že asi nie,,, pokiaľ nebudem mať optiku tak na to môžem asi rovno zabudnúť.... fakt ďakujem milý T-Com
salvosko
13.02.10,11:10
S dnešným DSL nie. Buď optika alebo nové DSL, rýchlejšie, VDSL. Ale či pojdu na VDSL tak to netuším.
csainz
15.02.10,08:46
S dnešným DSL nie. Buď optika alebo nové DSL, rýchlejšie, VDSL. Ale či pojdu na VDSL tak to netuším.
Tak optiku jedine že by som si sám vykopal.
Ďakujem za rady.
monika040
19.02.10,14:52
ahojte, dnes som si objednala magio internet, chcela by som sa spýtať ako dlho približne bude trvať kým ho budem mať doma? Ďakujem :)

Totiž maáme magio TV to trvalo asi týždeň, no a chceli sme další magio box a už prešli dva mesiace a neprišli ani zmluvy na podpis. na ten net sa už veľmi teším :))) a nechce sa mi dlho čakať preto sa pýtam vás, že ako dlho ten net asi trval :))
Lilka 1
19.02.10,15:23
ahojte, dnes som si objednala magio internet, chcela by som sa spýtať ako dlho približne bude trvať kým ho budem mať doma? Ďakujem :)

Totiž maáme magio TV to trvalo asi týždeň, no a chceli sme další magio box a už prešli dva mesiace a neprišli ani zmluvy na podpis. na ten net sa už veľmi teším :))) a nechce sa mi dlho čakať preto sa pýtam vás, že ako dlho ten net asi trval :))Nám prišli zapojiť magio internet tak do 3 týždňov. Upozorňovali nás, že majú lehotu do 28 dní.
arizona
19.02.10,15:32
ahojte, dnes som si objednala magio internet, chcela by som sa spýtať ako dlho približne bude trvať kým ho budem mať doma? Ďakujem :)

Totiž maáme magio TV to trvalo asi týždeň, no a chceli sme další magio box a už prešli dva mesiace a neprišli ani zmluvy na podpis. na ten net sa už veľmi teším :))) a nechce sa mi dlho čakať preto sa pýtam vás, že ako dlho ten net asi trval :))
To, že Ti nedošla zmluva urguj napr. telefonicky.
Ťažko povedať, koľko im to bude trvať.
Ja mám zlé skúsenosti s lehotami od Tcomu.
1.krát som čakala na zavedenie Magio+internet 2,5 mesiaca (sľúbené bolo max.2-3 týždne)
Začiatkom januára 2010 som objednávala druhý magio box. Doteraz ho nemám, dnes som sa informovala-ani len nevedia kedy bude...:rolleyes::mad:
monika040
24.02.10,14:50
Prosím poradte. práve ám prišiel magio internet no je problém z prihlásením, cez CD to nechce ísť, keď som volala do T-Com, povedali, že heslo je správne a malo by to ísť. Na telefonickej poradni ohľadom správnosti pripojenia modemu mi povedali, že modem mám zapojený správne, tak teda neviem čo robiť. Tiež ma napadlo, že to možno ešte nie je potvrdené to heslo, alebo čo... len ja neviem či sa pripájam dobre, cez čo sa to pripája? Mam modem D-Link a zatial som to skúšala pripojiť cez CD.
Vlado40
24.02.10,15:02
Prosím poradte. práve ám prišiel magio internet no je problém z prihlásením, cez CD to nechce ísť, keď som volala do T-Com, povedali, že heslo je správne a malo by to ísť. Na telefonickej poradni ohľadom správnosti pripojenia modemu mi povedali, že modem mám zapojený správne, tak teda neviem čo robiť. Tiež ma napadlo, že to možno ešte nie je potvrdené to heslo, alebo čo... len ja neviem či sa pripájam dobre, cez čo sa to pripája? Mam modem D-Link a zatial som to skúšala pripojiť cez CD.

Cez CD nie !

Cez IE , operu :

http://192.168.1.1/

meno : user

heslo : user

a si tam

Samozrejme spoj router s PC sieťovým káblom.
monika040
24.02.10,19:28
Ja mám pripojenia modemu správne, iba ak by sa malo v PC ešte niečo nastaviť... Tam ide o to, že sa nedá pripojiť na net ten net je ako keby nedostupný alebo čo :( Už som aj cez technika skúšala overiť nastavenia modemu a povedal, že to je správne, že tam bude problém z prihlasovacími údajmi no tie som 50x overila. :( Ja neviem už možno to zajtra ráno aktivujú a pôjde to, dúfam :)

No ´dakujem za odpoveď
Vlado40
24.02.10,19:40
Ak si sa dostala do routra , tak je tam

Nastavenie ADSL – Sprievodca nastavením

Ďalej je to jednoduché ak postupuješ podľa krokov.Iba zadáš prihlasovacie údaje , ktoré máš od T-Com , meno použivateľa a heslo a to je všetko , iba potvrdiť.Iba vyplniš časť nastavte si svoj účet.
Ostatné preskočiš.Potom uložiť.
monika040
25.02.10,16:13
Na PC nám to už ide, teraz je problém s notebookom, neviem to tam nastaviť :( Neviete ako na to? Ďakujem :)))
Vlado40
25.02.10,16:16
Na PC nám to už ide, teraz je problém s notebookom, neviem to tam nastaviť :( Neviete ako na to? Ďakujem :)))

Chceš ho zapojiť cez wifi , kábel.Najprv sa pozri či na routri svieti wifi , ak cez wifi.Ak nie poradíme.
monika040
25.02.10,16:38
chcem zapojiť cez wifi ale žiadne wifi nesviete, ani nič také tam nemám, je tam len DSL- svieti, WLAN- nesvieti, LAN- svieti
Budem fakt rada ak mi poradíte :)
Vlado40
25.02.10,16:46
Veď je to v názve PORADA.sk

Nič iné sa tu nerobí.(dúfam)
monika040
25.02.10,16:47
Veď je to v názve PORADA.sk

Nič iné sa tu nerobí.a vieš mi poradiť? :)
Vlado40
25.02.10,17:02
a vieš mi poradiť? :)


Prvá časť.Zatiaľ iba zapnutie wifi.

Vojdi do menu routra.V časti wifi nastav podľa obrázku.
1.Zapni bezdrôtovú sieť.

2.Názov bezdrotovej sieti si daj T-Com, aby si vedela keď sa táto sieť objaví na notebooku, že je to Tvoja sieť.

3.Použiť nastavenia

Na routri sa zapne wlan , notebook by mal zistiť bezdrôtovú sieť , ak je na ňom zapnuté wifi.
monika040
25.02.10,17:13
Ide mi to :) Ďakujem, ďakujem. A ako si nastavím heslo, aby sa nik iný ako ja nemohol pripojiť?
Vlado40
25.02.10,17:15
Ide mi to :) Ďakujem, ďakujem. A ako si nastavím heslo, aby sa nik iný ako ja nemohol pripojiť?

Počkaj časť 2
Vlado40
25.02.10,17:39
Takže v časti zabezpečenie si vyber , ak sa dá :

1. Režim zabezpečenie WPA2 , ak nie WPA personal

2.Režim WPA tiež WPA 2 , alebo to nechaj tak ako na obrázku

3.V časti kľúč si daj 8 , ak nezoberie , 13 ciferné číslo
to isté číslo daš potom na notebooku

4.Použiť nastavenie
monika040
25.02.10,17:55
Stále mi to píše, že Interval zmeny kľúčmi môže byť 0 až 67108863.
Vlado40
25.02.10,17:56
tak tam daj nejaké čślo napr.7
monika040
25.02.10,18:06
Však ja už som pokúšala hocijaké kombinácie a nechce to ísť :D
Vlado40
25.02.10,18:07
V časti zdieľaný kľúč musí byť číslo daj 13 ciferné , musí ísť.

Naposledy som dal
Interval medzi kľúčmi 100
Zdieľaný kľúč 10 ciferné číslo
monika040
25.02.10,20:16
Podarilo sa mi to, ale musela som to zrušiť, lebo sa ani mne nedalo pripojiť na net a žiadna tabuľka napíšte heslo sa mi nezobrazila.
Vlado40
25.02.10,20:22
Pripojenie cez kábel to neovplivňuje.Na notebooku potom otvoriš wifi siete-bezdrôtové siete , dáš pripojiť k T-com a až potom bude pýtať heslo.

Skús nechať všetko ako v časti 2 ako na obrázku iba daj 100 a potom Tvoj zdieľaný kľúč 10 ciferné číslo.

Kontrolka DSL musí svietiť. Ak bliká nie je internet.
pasuliatko
11.04.10,18:18
ludkovia aké máte skúsenosti s Magiom od T-comu cez DSL metalicky kabel? dakujem
Vlado40
11.04.10,18:28
ludkovia aké máte skúsenosti s Magiom od T-comu cez DSL metalicky kabel? dakujem

Mal som Turbo3-žiadný problém.Teraz mám iba Turbo-2, lebo mám aj Mágio-TV som spokojný.
mecky
11.04.10,18:52
momentalne mam 2 tyzdne cerstve Turbo 2 chodi vyborne...
ked planujes ale vela stahovat tak to nemusi byt naj volba, mam dojem ze od aprila zacina tcom uplatnovat fup
miky64
11.04.10,19:42
mam komplet magio/tv,net,telefon/ 1,5 roka a zatial plna spokojnosť A čO SA TYKA PRIPOJENIA TAK 2 ks cez router a podla papierov až 250ks cez vifi ja mam pc 1ks cez router a 2ks nb cez vifi a aj ked sa robi na všetkych troch naraz tak je to bez problemov od inštalacie 2x reklamacia aj to len z dovodu stavbarov ktori pri stavbe porušili kabelaž
Fero11
12.04.10,06:12
momentalne mam 2 tyzdne cerstve Turbo 2 chodi vyborne...
ked planujes ale vela stahovat tak to nemusi byt naj volba, mam dojem ze od aprila zacina tcom uplatnovat fup
kde sa o tom hovori ?
bobino38
12.04.10,06:16
...na stránkach T-comu, v ich nových cenníkoch.
Fero11
12.04.10,07:50
No tak to ma troska nasrali :) fup sa uplatnuje od 240GB a ja mam mesacne tak cez 300. takze :mee:
bobino38
12.04.10,07:53
..nič v zlom,ale 300GB je ozaj dosť, sťahuješ blu ray filmy?:-)
Vlado40
12.04.10,07:54
..nič v zlom,ale 300GB je ozaj dosť, sťahuješ blu ray filmy?:-)

Možno si ho zle pochopil.
Fero11
12.04.10,08:36
..nič v zlom,ale 300GB je ozaj dosť, sťahuješ blu ray filmy?:-)
No samozrejme niesom na to sam ale cca 10-15 klientov
mecky
12.04.10,12:05
fero, pokial viem tak to plati len pre tych ktory od 1aprila uzatvoria novu zmluvu alebo predlzia, takze ak mas zmluvu uzatvorenu pred tymto datumom do konca viazanosti by sa ta to tykat nemalo
http://www.dsl.sk/article.php?article=8907
miky64
12.04.10,18:23
fero, pokial viem tak to plati len pre tych ktory od 1aprila uzatvoria novu zmluvu alebo predlzia, takze ak mas zmluvu uzatvorenu pred tymto datumom do konca viazanosti by sa ta to tykat nemalo
http://www.dsl.sk/article.php?article=8907
takže od oktobra budem zhanať noveho poskytovatela net pripojenia alebo už všetci sa stanu zdieracmi ved ta rychlosť po prekročeni je ako ked z ferari sadneš na bicikel som napojeny na ares takže ak sa budu počitať prijate aj odoslane zak mam smolu
Vlado40
12.04.10,21:13
takže od oktobra budem zhanať noveho poskytovatela net pripojenia alebo už všetci sa stanu zdieracmi ved ta rychlosť po prekročeni je ako ked z ferari sadneš na bicikel som napojeny na ares takže ak sa budu počitať prijate aj odoslane zak mam smolu

Mesačné limity FUP majú podľa programu hodnotu 120 GB a 240 GB, do limitu sa počítajú stiahnuté aj odoslané dáta od prvého dňa v kalendárnom mesiaci. Po prekročení limitu sa rýchlosť do konca daného mesiaca výrazne znižuje, na 256 / 128 Kbps na DSL a na 1 Mbps / 256 Kbps na optike.
Fero11
14.04.10,04:03
fero, pokial viem tak to plati len pre tych ktory od 1aprila uzatvoria novu zmluvu alebo predlzia, takze ak mas zmluvu uzatvorenu pred tymto datumom do konca viazanosti by sa ta to tykat nemalo
http://www.dsl.sk/article.php?article=8907
este ze tak ..... sice tiez mam to len nejak do oktobra a potom musim predlzovat.
monika040
10.05.10,07:57
Ahojte, máme doma Magio sat- cez satelit, chceme si dať druhý magio box, na nete som videla, že sa to pripája na satelit k dvom Koaxiálnym kábelom sa pridá ešte jeden a ten ide do nového magio boxu, je to skutočne tak?? lebo teta na telefóne nám tvrdila, že od magio boxu dáme kábel k ďalšiemu mágio boxu. Tá jej možnosť sa mi moc nepáči, lebo nechcem cez izby ťahať káble :( Myslíte, že by som si to magio pripojila aj sama, k satelitu sa dostanem ľahko a dieru niekto prevŕta :D a ostatok by som sama urobila?
arizona
11.05.10,05:32
Ahojte, máme doma Magio sat- cez satelit, chceme si dať druhý magio box, na nete som videla, že sa to pripája na satelit k dvom Koaxiálnym kábelom sa pridá ešte jeden a ten ide do nového magio boxu, je to skutočne tak?? lebo teta na telefóne nám tvrdila, že od magio boxu dáme kábel k ďalšiemu mágio boxu. Tá jej možnosť sa mi moc nepáči, lebo nechcem cez izby ťahať káble :( Myslíte, že by som si to magio pripojila aj sama, k satelitu sa dostanem ľahko a dieru niekto prevŕta :D a ostatok by som sama urobila?
Myslím, že to pripojenie zvládneš, nie je to zložité. Tiež som to inštalovala sama-podľa priloženého návodu. ( nie som žiaden technický talent :--- )
Inak, s tým káblom je to hrozné! Musí sa prepojiť od hlavného MB k druhému .
Tiež ho máme cez stred izby (alebo zbalený, ked nepoužívame :mad:), lebo nemáme inú možnosť.
Inak som dosť sklamaná tým druhým MB.Jediná výhoda je iba to, že mám viac programov, ako pôvodne. Iné funkcie ako na prvom MB nefungujú (zastavenie programu, nahrávanie, vrátenie späť a pod.)
A tiež ma štve, že je úplne iný ovládač,ako na prvom. Takže to dosť mýli ...:mad:
Fero11
11.05.10,06:20
Ahojte, máme doma Magio sat- cez satelit, chceme si dať druhý magio box, na nete som videla, že sa to pripája na satelit k dvom Koaxiálnym kábelom sa pridá ešte jeden a ten ide do nového magio boxu, je to skutočne tak?? lebo teta na telefóne nám tvrdila, že od magio boxu dáme kábel k ďalšiemu mágio boxu. Tá jej možnosť sa mi moc nepáči, lebo nechcem cez izby ťahať káble :( Myslíte, že by som si to magio pripojila aj sama, k satelitu sa dostanem ľahko a dieru niekto prevŕta :D a ostatok by som sama urobila?
Nevidel som magio box, ale vo vseobecnosti:
Magio box (a aj vacsina sat. boxov) by mal mat vzadu DVB-S2 tuner s 2 konektormi jeden z nich je LNB in (tam pripajas kabel s LNB (paraboly)) a druhy je LNB out (to je tzv. LOOP z ktoreho tahas kabel do duheho boxu).
Tu je komplet ponuka sluzby magio sat http://www.lyngsat.com/packages/magio.html
Je vidiet, ze programy su na roznych frekvenciach a na roznych polarizaciach. Ak boxy prepojis cez LOOP, tak si obmedzena polarizaciou a pasmom.
Napr. na jednom boxe pozeras program z 10806 V STV3 a na druhom boxe budes chciet pozerat Eurosport, tak ti to jednoducho nepojde, lebo su tam rozdielne polarizacie.
Tak isto je obmedzene pasmom. Je horne a dolne pasmo (teraz presne neviem rozmedzie, ale cca do 10800 je dolne pasmo a od 10800 je horne (tie cisla ale niesu presne)).
Idealnym riesenim by bolo kupi twin LNB z ktoreho ku kazdemu boxu ide zvlast kabel napr take nieco
thambu
11.05.10,15:58
Máme Magio od októbra minulého roka. Kvalita obrazu výborná, hlučnosť ani nevnímaš, obraz nezamŕza (len výnimočne, asi tak 1x do mesiaca, a to len na pár sekúnd ).
Jednoznačne doporučujem.
Braňo
01.06.10,05:13
Ahojte, prosím Vás (hlavne odborníkov) o radu - v septembri mi končí viazanosť na Magio (cez tel.linku) a rozhodujem sa, či pokračovať, či si nahodiť Magio SAT, UPC alebo Skylink. LCD mám Sony Bravia 82 cm a vstup cez HDMI. Prosím poraďte, čo sa týka kvality (zaujímajú ma predovšetkým HD kanály) a dokumentárne (Spectrum, Discovery, History...).
deko
11.09.10,07:06
Vie mi niekto odpisat, ci sa niekomu podarilo vyreklamovat sekanie obrazu pri magiu optika. Jedna sa o sekanie hlavne pri HD kanaloch. Dve pisomne odpovede na moju pisomnu reklamciu s odpovedou ze na ich strane nie je problem a mam si prekontrolovat moje zariadenie. Mam aj nahravky, neviem ako dalej postupovat. Viem, ze sa jedna o vacsi datovy tok a zavisi to od pocte pripojeni na ustrenu, ale toto ma nezaujima, chcem vyreklamovat to ze to seka.
STV3 je vecer nepozeratelne. Platim za optiku nie za slabsi prenos. Dakujem
Ynot-design
12.09.10,09:00
Cez router od t-comu je možné pripojiť vždy len jeden reciever, teda magio box a 257 počítačov. Čiže jediný port pre magio je obsadený káblom ktorý do neho vedie. väčšinou žltý, alebo červený a dva porty pre LAN sú volne k dispozícii takže káblom je možné prvotne pripojiť len dva PC. Wifi má možnosť implicitne spojiť s routerom až 255 PC alebo aj notebookov. Avšak samozrejme že rýchlosť sa adekvátne delí medzi všetky spustené a pripojenoé PC. Pokiaľ by sme chceli pripojiť ešte viac ako 255 pc stačí na to zariadenie s názvom switch ktoré dokáže z jedného portu na routeri rozbočovať na ďalších 8-12 (v závislosti od typu) a ak obsahuje aj wifi anténu môže rozbočovať ďalších 255 ip adries a takto sa dá vytvoriť pavučina ktorá môže obsahovať desiatky switchova routerov zapojenách za jedným zariadením od T-com. Takže odpoveď znie: "ˇano je možné na jeden router zapojiť aj viacero PC, pokiaľ je zariadenie na to stavané".
Ynot-design
12.09.10,09:07
Ako sa to vezme. jediné čo by sa dalo považovať za spojenie je to že v tvojom TV je zapojený aj kábel z magia cez napr SCART, alebo HDMI a káblovka je pripojená cez koaxiálny analógový kábel. 4iže obe vysielania sú spojené v TV. Ale ak chceš posielať TV signál tak že by si magio spojil káblami s káblovýmn rozbodom v bytovke, tak to nerob, môže to skončiť skratom a poškodením mágio boxu. A ak chceš na jednom zariadení prijímať aj magio signál a aj klasickú káblovku, tak odporúčam si kúpiť PC monitor s TV tunerom a máš vystarané. bežne tie monitory obsahujú, SCART a HDMI pre magio. Obsahujú aj RF konektor pre káblovku (teda koaxiál) a ešte S-video, kompozitný signál, a môžeš naä pripojiť aj 4 rôzne zariadenia vrátane DVD prehrávača, vieda, magio boxu, digi TV. stačia ti len správne káble.
Ynot-design
12.09.10,09:12
Osobne ti odporúčam zostať pri káblovom magiu. Ja som si dal pripojiť Sat magio a som sklamaný, pretože je asi 20 % celkového vysielania maďarsky. reklamy na zahraničných sú maďarsky, Cartoon network je maďarsky, AXN kompletne. Ale kvalita obrazu je o kúsok lepšia(samozrejme záleží od zapojenia. Takže ak ti môžemn poradiť, zostaň pri káblovom magiiu ak si ho chvceš nechať. A myslím že sa ti oplatí, pretože budeš mať určite nejakú vernostnú zľavu.
Laik2
22.09.11,12:40
Ahojte, prosím Vás (hlavne odborníkov) o radu - v septembri mi končí viazanosť na Magio (cez tel.linku) a rozhodujem sa, či pokračovať, či si nahodiť Magio SAT, UPC alebo Skylink. LCD mám Sony Bravia 82 cm a vstup cez HDMI. Prosím poraďte, čo sa týka kvality (zaujímajú ma predovšetkým HD kanály) a dokumentárne (Spectrum, Discovery, History...).

Mám podobnú otázku. Končí mi viazanosť v T-come a rozhodol som sa zrušiť pevnú linku, internet aj Magio. Potrebujem samozrejme vyriešiť čo ďalej. V T-come nechcem zostať, po 6 rokoch mi stačilo a problémy mám stále. Potrebujem si teda zriadiť internet a namiesto magia aj digitálnu televíziu. Aké máte skúsenosti, kto z operátorov na internet a televíziu je najlepší (aj cenovo aj kvalitou?). Ak máte skúsenosti, rád ich privítam. Ďakujem
sthruska
22.09.11,12:58
Nie žeby som podrýval či bol zvedavý, ale kde bývaš? Podľa toho dostaneš odpovede.
Fero11
22.09.11,15:15
Ak nemas moznost optiky, tak IPTV si ani nedavaj, odporucil by som DVB-T, alebo v zavislosti od toho ake chces kanaly, tak satelit
Co sa tyka netu, tak tiez najlepsie optiku, ak nieje, tak zisti co je v okoly
Laik2
23.09.11,08:20
Nie žeby som podrýval či bol zvedavý, ale kde bývaš? Podľa toho dostaneš odpovede.

Prečo? TN a okolie.
kergulaan
23.09.11,09:04
Prečo? TN a okolie.
Ta tvoja odpoved pomoze pri odpovedi ako mrtvemu zimnik proti chladu.
Ako ti mozeme nieco doporucit, ked nevieme, ci dany poskytovatel ma natiahnutu siet tam kde byvas. Ved dokonca ani sidliska v mestach nie su vzdy pokryte vsetkymi velkymi poskytovatelmi /UPC, Orange, T-com/.
Ako je uz v tejto teme pisane, mas tam stranku porovnania i-netu, zadaj si tam svoju adresu a zistis, kto ti moze co poskytnut. Potom hod sem moznosti co mas a nasledne sa ti da poradit.
Laik2
23.09.11,09:40
Nevyznám sa v tom, nevedel som, čo je potrebné k tomu, patrím k tým, ktorý o tomto nemajú šajn. Urobil som to porovnanie a našlo mi nasledovné:
Slovanet, Swan, GTS Slovakia, T-Com, Mag net. Ešte niečo k tomu mám zadať? Ale to len čo sa týka internetu.
Fero11
23.09.11,10:17
No a este pozri kto ake ponuka (programy) rychlosti, prip. viazanosti a ceny a mas hotovo
Laik2
23.09.11,10:24
No a este pozri kto ake ponuka (programy) rychlosti, prip. viazanosti a ceny a mas hotovo

No to som si pozrel, len skôr som chcel skúsenosti s týmito poskytovateľmi alebo službami. Lebo nie vždy platí, že najvýhodnejšia cena je aj najkvalitnejší produkt. Čo sa týka internetu, chcem hlavne časovo i dátovo neobmedzený a samozrejme aj rýchly (dlhé načítavanie stránok ma rozčuľuje). No a čo sa týka televízie, keďže zruším Mágio, tak potrebujem digitálnu televíziu ja neviem od Sky link alebo niečo podobné. Neviem, naozaj sa v tomto nevyznám, tak ak tu píšem nejaké blbosti, ospravedlňujem sa a ďakujem za trpezlivosť.
bubkoch
23.09.11,10:42
Mám podobnú otázku. Končí mi viazanosť v T-come a rozhodol som sa zrušiť pevnú linku, internet aj Magio. Potrebujem samozrejme vyriešiť čo ďalej. V T-come nechcem zostať, po 6 rokoch mi stačilo a problémy mám stále. Potrebujem si teda zriadiť internet a namiesto magia aj digitálnu televíziu. Aké máte skúsenosti, kto z operátorov na internet a televíziu je najlepší (aj cenovo aj kvalitou?). Ak máte skúsenosti, rád ich privítam. Ďakujem

mal som magio, UPC, orange, Antik ...
z toho vsetkeho mi vyslo ze najlepsie je Magio (na optike) ... najlepsie aj cenovo aj kvalitou, aj obsahovo (TV), aj uživatelsky
Laik2
23.09.11,10:47
mal som magio, UPC, orange, Antik ...
z toho vsetkeho mi vyslo ze najlepsie je Magio (na optike) ... najlepsie aj cenovo aj kvalitou, aj obsahovo (TV), aj uživatelsky

Niečo o optike v súvislosti s T-com zisťoval náš sused, robil prieskum u ľudí, ale ani neviem, ako to dopadlo, či to vôbec u nás je možné. Ja mám zatiaľ všetko cez pevnú linku a tú chcem tiež zrušiť.
Fero11
23.09.11,12:21
Ja mam t-com asi od roku 2000 (u nas vlastne ani ine linky niesu) zacalo to dial upom atd ... az som sa dostal na Turbo4. Optiku bohuzial nebudem mat, kedze som z malickeho mesta, ale musim sa uspokojit aj s 12/0,5 Mbps. Co sa tyka stability, tak u mna to je super, vypadky samozrejme boli aj dlhsie ako den, ale to len raz, ked im niekto prekopal optiku (takze to museli opravovat). Pocitam vypadky tak asi 0,5-1% cize je to celkom v pohode. Samozrejme nie vo vsetkych oblastiach to je take stabilne. Ak si zadas tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2762 adresu, tak zistis ci mas moznost optiky.
Pokial vsak nebyvas vo velkom meste a na velkom sidlisku, tak optiku mat nebudes
Laik2
23.09.11,12:28
Ja mam t-com asi od roku 2000 (u nas vlastne ani ine linky niesu) zacalo to dial upom atd ... az som sa dostal na Turbo4. Optiku bohuzial nebudem mat, kedze som z malickeho mesta, ale musim sa uspokojit aj s 12/0,5 Mbps. Co sa tyka stability, tak u mna to je super, vypadky samozrejme boli aj dlhsie ako den, ale to len raz, ked im niekto prekopal optiku (takze to museli opravovat). Pocitam vypadky tak asi 0,5-1% cize je to celkom v pohode. Samozrejme nie vo vsetkych oblastiach to je take stabilne. Ak si zadas tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2762 adresu, tak zistis ci mas moznost optiky.
Pokial vsak nebyvas vo velkom meste a na velkom sidlisku, tak optiku mat nebudes

Ďakujem za reakciu aj tip.
Stefan2005
23.09.11,14:43
... az som sa dostal na Turbo4. Optiku bohuzial nebudem mat ... musím sa uspokojit s 12/0,5 Mbps. ...Pokial vsak nebyvas vo velkom meste a na velkom sidlisku, tak optiku mat nebudes

Schválne som sa pozrel do aktuálneho (akciového) cenníka monopolného (v určitých oblastiach jediného) poskytovaleľa - a zase, ako aj predtým vo mne vzkypí žlč...

Turbo 4 už nie je v ponuke, pri pevnej linke Turbo-3 s parametrami 6 144/512 kb/s stojí v akcii 21,99 € - na cent presne toľko, čo stojí Optik-3 s parametrami 60/6/Mb/s...
Je mi z nich navracanie, ale človek nemá inú voľbu. Holt niekto musí zaplatiť ten prepych.... a sú to tí, ktorí nemajú možnosť výberu...
mecky
23.09.11,15:51
tak ale to nieje problem len tcomu, ale vsetkych poskytovatelov, ceny dsl su tak bohuzial nastavene, kto ma optiku tak si skace od radosti, doma na dedine platim o 5eur viac ako priatelka v meste za 10x rychlejsie pripojenie

inak tcom nnieje jediny poskytovatel, aj ked si odkazany len na dsl, ceny su vsak porovnatelne
Fero11
23.09.11,15:57
t-com je mozno na 90% uzemi SR, Providery ako orange, antik, upc .... sice pokryvaju vela domacnosti, ale pokryvaju male oblasti mozno 15%. V niektorych mestach nieje vobec optika dotiahnuta, su to aj mesta ktore maju 15000-20000 obyvatelov, bohuzial, tam je t-com monopol s tym nic nenarobime
mecky
23.09.11,16:08
tcom je monopol v tom ze vlastni vsetky analogove siete, je povinny ich prenajimat aj inym poskytovatelom, mam dojem ze statom regulovanou cenou, ale nepoznam tie podmienky detailne
pripojenie od tcomu mat nemusis.. dsl poskytuju aj slovanet, GTS, swan...
co je vsak velka skoda (a tu mozme nadavat na tcom, alebo este lepsie na nemeckych vlastnikov ), ze neplanuju ziadny upgrade siete, ako sa to napr deje v cesku na vDSL (teoreticky 25MBit)
Fero11
23.09.11,18:12
Ano o tom som cital (VDSL) ale t-com sa vyjadril, ze v najblizsej dobe nic take neplanuje.... No naco by planoval, ked im platime tak ci tak
Laik2
28.09.11,05:33
No tak trošku som sa snažil do toho dostať a zistil som, že u nás nie je možnosť optiky, takže jediná možnosť napojenia na internet je cez T-com, alebo orange. Keďže pevnú linku už mám, tak asi zruším len tú a magio, no a ponechám si len internet (je tam možnosť pripojenia bez pevnej linky i s pevnou linkou a pripojenie tam už je). No a čo sa týka televízie, tak asi Sky link, to ešte neviem. Každopádne ďakujem za diskusiu a vaše názory.
arizona
28.09.11,06:26
No tak trošku som sa snažil do toho dostať a zistil som, že u nás nie je možnosť optiky, takže jediná možnosť napojenia na internet je cez T-com, alebo orange. Keďže pevnú linku už mám, tak asi zruším len tú a magio, no a ponechám si len internet (je tam možnosť pripojenia bez pevnej linky i s pevnou linkou a pripojenie tam už je). No a čo sa týka televízie, tak asi Sky link, to ešte neviem. Každopádne ďakujem za diskusiu a vaše názory.

Tu "pevnu linku" k magiu je mozne pouzivat len pri zapnutom PC. Takze,ak ju casto pouzivas a PC nemas stale zapnuty, tak ju nerus...
Laik2
28.09.11,06:43
Tu "pevnu linku" k magiu je mozne pouzivat len pri zapnutom PC. Takze,ak ju casto pouzivas a PC nemas stale zapnuty, tak ju nerus...

Ale to asi funguje inak, nie? Lebo teraz mám PC vypnutý a pevná linka funguje. Ide mi z telefónnej prípojky kábel do routera, ten je stále zapnutý, mala si na mysli toto?
arizona
28.09.11,06:52
Aha!
Ja som mala na mysli Softphpne t. j telefonovanie cez PC,ktory je sucastou Magia
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1833