vszpolz
09.05.07,08:47
Ahojte všetci, viem, že už minulý rok sa rozprúdila debata o slnečnej alergii a Vaše rady ako na ňu. Pretože leto sa blíži a ja mam alergiu na slnko už veľmi dlho, nedá mi túto tému znovu spomenúť. V minuloročných príspevkoch niekto spomínal Eucerín, že s ním má dobré skúsenosti, ale že ho u nás nedostať. Zistila, že ho už dovážame aj k nám. Ale lekárnici zatiaľ nemajú žiadne spätné ohlasy. Doporučujú osvedčený Daylong 50+. Mne ani ten nepomáhal. Vie mi niekto povedať viac o Euceríne alebo dať inú osvedčenú radu? Sestra bola minulý rok v Grécku a na alergiu jej lekár dal nejakú injekciu a tiež krém. Po tej injekcii jej alergia zmizla a mohla sa opalovať bez následkov. Zabudla sa ale opýtať čo jej to dal. Nemáte aj Vy niekto takúto skúsenosť?
Ahojte, pekné májové dni.
DanielaSL
09.05.07,06:57
O tom Eucerine som tu písala ja, mám s ním veľmi dobrú skúsenosť. Bol to jediný výrobok, ktorý mne pomohol a to som vyskúšala za roky čo mám alergiu snáď všetko. Dostala som sa k nemu náhodne .Na jednej dovolenke sa mi vyhodila alergia na ruke a jeden z dovolenkujúcich slovákov mi na to ponúkol spomínaný Eucerin. Hovoril, že to roky používa jeho mama , ktorá má presne takú istú alergiu ako si všimol u mňa. Okamžite sa mi fľaky po natretí stratili a už potom sa viac neobjavili. Ja som ho potom mala z Nemecka. Treba však používať zásadne len Eucerin a nekombinovať ho s ničím iným, aspoň zo začiatku ,kým si koža na slnko zvykne . Aspoň u mňa to takto funguje. Ak sa aj náhodou fľaky znovu objavia, po natretí Eucerinom sa stratia. Ja mám alergiu takú, že sa mi urobia červené fľaky, ktoré nesvrbia.
evina
09.05.07,07:00
Ja som dostala k užívaniu kalcium a potierala som fľaky fenistilom /mňa tie fľaky zas veľmi svrbeli, až pálili.../.
vszpolz
09.05.07,10:32
Ďakujem Vám za rady, ale ja mám drobné vyrážky, ktoré svrbia a nie fľaky. Neviem, či je to to isté. Zdravím
DanielaSL
09.05.07,10:58
Tak slnečná alergia sa môže prejaviť aj iným spôsobom, skús ten Eucerin a uvidíš.
LubicaN
09.05.07,13:13
Voľakedy ma zjari zvyklo svrbieť celé telo a miestami sa mi spravili fľaky...ale našťastie už tento problém nemám. Moja kamoška je alergická na slnko (drobné vyrážky nesmierne svrbiace). Ona mi spomínala, že je fakt veľmi dôležité používať vysoký ochranný faktor - aj keď sa nám zdá, že ešte je slniečko slabé...a keď sa už alergia prejaví, u nej najlepšie zaberá 80% aloe gel.
Ja ho doma používam na akékoľvek štípance, všetko čo svrbí alebo páli - aj na popáleniny je dobrý. Môžeš skúsiť.
azuz
09.05.07,13:32
Mojim dcéram sa prejavila alergia na slnko, keď som začala používať opaľovacie mlieka s vysokým faktorom.:eek: Mám odskúšané, že môžu mať max. OF 8.
katarinkamt
06.07.09,05:41
ahoj Danielka, pozerala som na internetovej lekarni ten Eucerin, ale neviem, ktory mam objednat, mozes mi prosim poradit? Mam kupit aj krem aj sprchovy gel, alebo?
DanielaSL
06.07.09,05:55
Pokiaľ to má byť len čiste na opaľovanie tak toto:
http://www.eucerin.sk/sun_sensitive_skin/sun_allergy_protection.asp, a pokiaľ má celkove citlivú pleť, tak jej môžeš vybrať všetku kozmetiku z tejto rady. Ale pozor v lekárni ak kupuješ, zvyknú predať aj klasický krém na opaľovanie...musíš si dať pozor a kúpiť len toto...aby malo v názve, že je to na alergiu.
pasuliatko
06.07.09,08:32
pasuliatko
06.07.09,08:33
ja dlhé roky používam Dyalong krém a som s ním maximálne spokojná. skús zájsť za lekárom / alergológom a poraď sa s ním ;)
katarinkamt
06.07.09,10:30
velmi pekne dakujem
DanielaSL
06.07.09,18:24
ja dlhé roky používam Dyalong krém a som s ním maximálne spokojná. skús zájsť za lekárom / alergológom a poraď sa s ním ;)
Daylong nie je na slnečnú alergiu ako Eucerin. Je to len opaľovací krém s vyšším faktorom.....ale možno kvalitnejší ako bežne kupované v drogérii.
pasuliatko
07.07.09,07:53
Daylong nie je na slnečnú alergiu ako Eucerin. Je to len opaľovací krém s vyšším faktorom.....ale možno kvalitnejší ako bežne kupované v drogérii.

mne lekárka povedala,že to je proti tomu. neviem ale mne to pomáha a som s ním spokojná :)