Gabi03
11.05.07,07:02
Tak čo si pod tým predstavujete?
Bohužiaľ už som sa s takým niečim stretla tu na porade. Aj priamo a dosť veľa krát aj nepriamo. Nevadí mi to v neodborných témach. Tam je dosť priestoru a zrejme i času si to vystvetliť. Vadí mi to však v odborných témach, kde sa takto "umelo" vyrábajú konflikty.
Toto je hobby téma, tak sa kľudne a PRIAMO vyjadrite. :o
Janka6685
11.05.07,05:18
Myslím, že tomu je ťažko zabrániť. Ak je komunikácia písomná, je veľmi ťažké presne pochopiť človeka a jeho myšlienky. Niekedy si to možno sami vyrábame tým, že zbytočne všade vidíme sarkazmus, alebo dvojzmysli, alebo jednoducho, niektoré veci je potrebné vyjadriť s potrebnými emóciami, tónom hlasu, mimikou tváre, gestami,.....
Gabi03
11.05.07,05:21
Súhlasím. Ale aj v odborných témach?! :confused:
Elena Navrátilová
11.05.07,05:42
Presne tak aj v odborných a tam sa ukáže prístupnosť, tolerancia, ... Zákony sú dané, prečítaním, vnímaním si samozrejme urobí a vysvetlí zákon každý, ako tomu rozumie. A vtedy sa prejaví tolerancia k názoru toho druhého, prejaví sa nedostatočná forma písomnej komunikácie. Začína sa úplne zbytočné slovíčkárenie... ale medzi ľuďmi to tak chodí. Stačí prejaviť pluralizmus... nie je to o ničom inom. ;)
Janka6685
11.05.07,05:44
Súhlasím. Ale aj v odborných témach?! :confused:

Je celkom jedno, v akých témach, pretože je to o tom, že každý sme iný, máme iný spôsob vyjadrovania a veci sa tak môžu rôzne pochopiť. S tým sa proste musíme zmieriť a snažiť sa nejasnosti si vysvetľovať ľudsky.
Danila
11.05.07,07:15
Pri čítaní medzi riadkami sa zvyčajne dozviem najviac...:)
Jana Acsová
11.05.07,07:36
Ono je však otázne, či to prečítané medzi riadkami je to isté, čo medzi riadkami chcel povedať ten, kto to písal.

Myslím si, že aj o tom píše Janka6685 a ja s ňou súhlasím.

A predčasných a nesprávnych reakcií je tu viac než dosť. Ale ... opäť je to len o subjektívnom posúdením. Aj mojom samozrejme.
katkaj
11.05.07,07:41
Obávam sa že tie nedorozumenia a čítanie medzi riadkami tu budú stále.
Veľakrát sa stane že sa odpovedá na otázku a postupom času a doplňujúcimi otázkami sa zistí že pisateľ sa pýtal na niečo úplne iné ale nevyzná sa v oblasti a možno ani nevie ako správne naformulovať otázku.

Mňa skôr veľakrát mrzí keď vidím novozaloženú tému od "starého poraďáka" a pýta sa na niečo čo je tu už niekoľkokrát zodpovedané :cool:
Monika Kováčová
11.05.07,07:51
Tak čo si pod tým predstavujete?
Bohužiaľ už som sa s takým niečim stretla tu na porade. Aj priamo a dosť veľa krát aj nepriamo. Nevadí mi to v neodborných témach. Tam je dosť priestoru a zrejme i času si to vystvetliť. Vadí mi to však v odborných témach, kde sa takto "umelo" vyrábajú konflikty.
Toto je hobby téma, tak sa kľudne a PRIAMO vyjadrite. :o

Gabi, čo konkrétne máš na mysli? Pretože aj z tvojej otázky hore citovanej sa dá všeličo prečítať medzi riadkami.
Veď sa teda vyjadri a prihoď link, môžeme o tom potom....
Gabi03
11.05.07,07:57
Gabi, čo konkrétne máš na mysli? Pretože aj s tvojej otázky hore citovanej sa dá všeličo prečítať medzi riadkami.
Veď sa teda vyjadri a prihoď link, môžeme o tom potom....

:D O to ide!
1. Nič konkrétne som nemala na mysli, proste sa mi to tak nejak nahrnulo a bola som zvedavá na názory ostatných.
2. A už vôbec som nemienila nič skryť medzi riadkami. Lebo tam NIČ nie je!!! ;)
Ja som proste chcela poukázať na to, že z môjho pohľadu sa niektoré veci interpretujú zle, nevhodne, inak... práve preto, lebo niekto si domyslí ešte k otázke, príspevku niečo, čo tam ani nie je a ani nechcelo byť.
Beriem na vedomie subjektívnu situáciu prispievateľa, hlavne aj smajlíci pomáhajú usmerniť náladu toho, kto niečo píše, ale častokrát si ešte niečo naviac domyslíme, čo vôbec nie je pravda. Viem, že v písanej forme sa tomu nevyhneme, ale hľadať chyby tam, kde vôbec nie sú...
Gabi03
11.05.07,07:58
Ja som proste priamy človek, a tu by sa tá priamosť tiež zišla, vyhli by sme sa nejednému konfliktu. :rolleyes:
Tweety
11.05.07,08:01
A o tom to je, že nič tam nie je možno iba pre Teba, ostatní si tam možno niečo nájdu, čo si tam ani nenapísala, alebo ani vôbec nechcela, aby si prečítali medzi riadkami. Celé je to o tom, že sme rôzni, niekto vie čítať medzi riadkami, niekto nevie, a niekoho to vôbec nezaujíma, či tam vôbec niečo je.:)
Gabi03
11.05.07,08:02
Tak položím otázku inak:

Je potrebné sa vyjadrovať v odobrných témach nejasne, skryto, medzi riadkami?

:D
Jana Acsová
11.05.07,08:04
Ja som proste priamy človek, a tu by sa tá priamosť tiež zišla, vyhli by sme sa nejednému konfliktu. :rolleyes:To áno. Ale nesmie to byť priama odpoveď na to, čo sa prečítalo medzi riadkami. Najmä, keď nevieme, či to tam vôbec bolo, ale zdá sa nám že hej ... a nakoniec presvedčíme sami seba, že to tam bolo.

Tak asi aj takto vyzerá čítanie medzi riadkami. .-)
Jana Acsová
11.05.07,08:05
Tak položím otázku inak:

Je potrebné sa vyjadrovať v odobrných témach nejasne, skryto, medzi riadkami?

:D
Mám dotaz medzi riadkom:

Aké sú to odobrné témy?

Prosím nehľadajte nič medzi riadkami. .-)
Tweety
11.05.07,08:07
Mám dotaz medzi riadkom:

Aké sú to odobrné témy?

Prosím nehľadajte nič medzi riadkami. .-)
Ja som tam niečo našla :cool:
Jozef Mihál
11.05.07,08:08
Tak položím otázku inak:

Je potrebné sa vyjadrovať v odobrných témach nejasne, skryto, medzi riadkami?

:D
Áno. Ak chceme naznačiť, nie nahlas povedať, že dalo by sa aj tak a tak...a aby to nebolo v rozpore s Etiketou, bod 14. ...
Jana Acsová
11.05.07,08:08
Ja som tam niečo našla :cool:
A je to tu :)
Tweety
11.05.07,08:10
A je to tu :)
Kto hľadá, nájde.:)
Gabi03
11.05.07,08:10
Áno. Ak chceme naznačiť, nie nahlas povedať, že dalo by sa aj tak a tak...a aby to nebolo v rozpore s Etiketou, bod 14. ...

Ale stále máte na mysli v oblasti tanej odbornej témy a nie vyjdarovanie svojich pocitov a názorov? Či sa mýlim?
Jana Acsová
11.05.07,08:10
Kto hľadá, nájde.:)
Otázka je čo?:rolleyes:
Monika Kováčová
11.05.07,08:11
súhlasím s p. Mihálom

Napr. tu sme medziriadkovali s Muškou: http://www.porada.sk/t51100-nakup-ambulantne.html?highlight=po%BEadujem
Danila
11.05.07,08:12
Gabi, čím ďalej tým viac a lepšie sa mi číta medzi riadkami. Ak by si chcela príklad, rada poskytnem. V téme o SVB by si sa čudovala, čo všetko sa dá medzi riadkami... Takže, skús ponúknuť niečo ale úúúúplne konkrétne.
Gabi03
11.05.07,08:14
súhlasím s p. Mihálom

Napr. tu sme medziriadkovali s Muškou: http://www.porada.sk/t51100-nakup-ambulantne.html?highlight=po%BEadujem

:D A všimli ste si posledný príspevok?!

PS: Takéto prípady som nemala vôbec na mysli.
Monika Kováčová
11.05.07,08:15
Niekedy sa proste polopate nedá.

Niekedy proste mám náladu naťahovať..................... no a čo? Som už taká.:)
Danila
11.05.07,08:18
Niekedy sa proste polopate nedá.

Niekedy proste mám náladu naťahovať..................... no a čo? Som už taká.:)A to je fajn. Aspoň to má občas šťávu....:) :) :)
Jana Acsová
11.05.07,08:20
Ale tu zrejme nejde o tento prípad.

Predpokladám, že sa jedná o situáciu, keď sa odpovie v dobrej viere a dostane sa odpovede "opačného rangu", nakoľko bolo medzi riadkami prečítané niečo, čo tam nebolo. A začne sa čo sa nemá, alebo ... v myslím si, že v tom horšom prípade "téma skončí". A často aj chuť odpovedajúceho.
Jana Acsová
11.05.07,08:21
A to je fajn. Aspoň to má občas šťávu....:) :) :)
Bohužiaľ ako pre koho.
Tweety
11.05.07,08:21
Otázka je čo?:rolleyes:
Našla som tam upozornenie na chybu, chybičku. :)
Jana Acsová
11.05.07,08:23
Našla som tam upozornenie na chybu, chybičku. :)
Vtipný preklep toť vsjo čo tým bolo mienené.
Danila
11.05.07,08:35
Bohužiaľ ako pre koho.Absolútne súhlasím. To bude asi rozsahom pozitívneho myslenia. Tiež som raz v dobrej viere použila na hodnotenie vtipný výrok jedného pána ministra. Fúúúú, ale som to schytala. Tak mi treba. Odvtedy šaltujem, a brzdu mám už asi vylágrovanú....Aj medziriadkovač som vypla.:)
Gabi03
16.05.07,11:06
Tak, keď niekto chcel konkrétny príklad, tu je:

http://www.porada.sk/t52009-p10-pozitivne-myslenie-a-motivacia.html#post463367

Príspevok č. 97. Ja už neviem ako jasnejšie by som sa mala vyjadrovať, aby to bolo jasné každému tak, ako som to myslela. :o

Kto to ešte pochopil tak, ako kalkulka?
Monika Kováčová
17.05.07,05:18
Ale veď tam nejde o odbornú tému.
Gabi03
17.05.07,05:21
mimotemy Neberte život vážne, aj tak z neho nevyviaznete živí! :D
Gabi03
09.10.07,06:37
Po dlhšom čase obnovujem tému.
Už som sa v inej téme vyjadrovala o tom, ako niektorí prispievatelia neadekvátne reagujú či už na zadanie otázky, alebo na odpovede. Doteraz som bola tolerantná a mlčala som, ale už sa začína napĺňať pohár. Nechcem nikomu brať svoj vlastný názor, každý máme právo, ale... Ale niekedy sú príspevky (ako som už písala) neadekvátne. Buď obsahom odpovede, alebo "tónom písma". Vtedy by som najradšej upozornila na to, ale slová sa mi nezdajú dosť vhodné. Bola by som najradšej, keby tu medzi smajlíkmi bol taký, ktorý by vyjadroval ten pocit... Neviem, či ma chápete. Pocit, keď chcete jemne upozorniť prispievateľa, že jeho odpoveď nebola vhodná, alebo sa mohla inak sformulovať.
Ak aspoň jeden poraďák dá súhlas, vyzvem Richarda, aby niečo podnikol. Súhlasíte? :rolleyes: :)
hanelie
09.10.07,06:52
Gabi03
09.10.07,06:56
http://www.sirmi.ic.cz/smajl/113.gif

:D Nie, tento je dosť agressívny.
Simonab
09.10.07,07:45
účtovník 007
09.10.07,09:35
Ak aspoň jeden poraďák dá súhlas, vyzvem Richarda, aby niečo podnikol. Súhlasíte? :rolleyes: :)

Gabi03, dala som k Tvojmu príspevku súhlas, ale neviem, či je potrebné a vôbec žiadúce dospelých ľudí napomínať nejakým smajlíkom. Možno by bolo vhodné začať používať ikonu do tmy, ktorá sa vôbec nevyužíva. Porada je nasýtená nickmi, ktoré sú hašterivé, často krát až agresívne, vyhľadávajú sústavne niečo medzi riadkami a slová medzi riadkami sú im zámienkou na rozpútnie búrlivej diskusie, ktorá nikde nevedie, iba ak k uzamknutiu témy. Tomu sa však pri 60-tis. členstve nedá zabrániť. V poslednej dobe sa objavujú novo registrované agresívne nicky, ktorých jediným zámerom je zadať rozporuplnú tému a potom sa vyžívať v hádavej diskusii a občas priliať do ohňa podpichovačným príspevkom. Jediným riešením je na takéto témy neodpovedať, ignorovať ich a poslať do tmy. Minule tu v jednej vyhrotenej téme ktosi napadol starších poraďákov, že sa nechcú otvorene vyjadriť, lebo by si pošramotili kredit a utrpela by ich vážnosť. Myslím si, že to nie je pravý dôvod. Pravým dôvodom je nechuť. Len keby sa všetko o čom píšem, neprenášalo aj do odborných tém, lebo potom je to už fakt unavujúce.
Gabi03
09.10.07,09:38
Gabi03, dala som k Tvojmu príspevku súhlas, ale neviem, či je potrebné a vôbec žiadúce dospelých ľudí napomínať nejakým smajlíkom. Možno by bolo vhodné začať používať ikonu do tmy, ktorá sa vôbec nevyužíva. Porada je nasýtená nickmi, ktoré sú hašterivé, často krát až agresívne, vyhľadávajú sústavne niečo medzi riadkami a slová medzi riadkami sú im zámienkou na rozpútnie búrlivej diskusie, ktorá nikde nevedie, iba ak k uzamknutiu témy. Tomu sa však pri 60-tis. členstve nedá zabrániť. V poslednej dobe sa objavujú novo registrované agresívne nicky, ktorých jediným zámerom je zadať rozporuplnú tému a potom sa vyžívať v hádavej diskusii a občas priliať do ohňa podpichovačným príspevkom. Jediným riešením je na takéto témy neodpovedať, ignorovať ich a poslať do tmy. Minule tu v jednej vyhrotenej téme ktosi napadol starších poraďákov, že sa nechcú otvorene vyjadriť, lebo by si pošramotili kredit a utrpela by ich vážnosť. Myslím si, že to nie je pravý dôvod. Pravým dôvodom je nechuť. Len keby sa všetko o čom píšem, neprenášalo aj do odborných tém, lebo potom je to už fakt unavujúce.

Tiež ma napadla tá funkcia do tmy, ale nezdá sa mi dosť účinná v takýchto prípadoch. Bol to len návrh na upozornenie.
Marianna01
09.10.07,13:36
Bože, dievčatá, toto je téma, ktorú vôbec netreba riešiť. Veci sa vyriešia nakoniec vždy najlepšie sami, bez toho, aby sme sa snažili nejako ich dať do pucu. Nemôžte predsa pri 60tisícoch ľudí chcieť rovnakú atmosféru, ako keď nás tu bolo 2-3tisíc... Nemôžete byť smutní z toho, že témy sa tu zakladajú aj niekoľkonásobne - často som o tom premýšľala, prečo to tak je - možno z toho dôvodu, že zadávateľ otázky nepochopil poriadne, čo bolo v predchádzajúcich témach vysvetlené, alebo to nevedel dosť dobre aplikovať na svoju situáciu, alebo sa obával, či je to tak naozaj dobre a chcel sa uistiť... nemusí to byť len v lenivosti. Ja sama som niekoľkokrát odporučila hľadať na porade, až kým sa mi stalo, že po 2 dňoch hľadania som sa nedopátrala k tomu, čo som chcela, napriek tomu, že som si bola na 100% istá, že sa to tu rozoberalo. Jednoducho som nevedela nájsť správne slovíčko do vyhľadávania...
No a agresívne nicky? Niektorí sú agresívni možno nechtiac - ako začiatočník zareaguje podráždenejšie možno aj na našu dobrú radu, aby hľadal... niektorí sú klasickí vyrývači, ktorých si skutočne netreba všímať. Nedávno sme tiež rozkrútili debatu, ktorá bola absolútne o ničom a predsa sme v nej pokračovali, lebo nám to nedalo a každý si chcel vyjadriť svoj názor. Celé je to len o tolerancii - čo sme schopní a ochotní tomu druhému tolerovať. Niekto má mieru tolerancie vyššie iný nižšie, niekto je schopný akceptovať ľudskú blbosť, druhý nie...