Zavrieť

Porady

Keď niekto číta medzi riadkami to, čo tam ani nie je

Tak čo si pod tým predstavujete?
Bohužiaľ už som sa s takým niečim stretla tu na porade. Aj priamo a dosť veľa krát aj nepriamo. Nevadí mi to v neodborných témach. Tam je dosť priestoru a zrejme i času si to vystvetliť. Vadí mi to však v odborných témach, kde sa takto "umelo" vyrábajú konflikty.
Toto je hobby téma, tak sa kľudne a PRIAMO vyjadrite.
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Myslím, že tomu je ťažko zabrániť. Ak je komunikácia písomná, je veľmi ťažké presne pochopiť človeka a jeho myšlienky. Niekedy si to možno sami vyrábame tým, že zbytočne všade vidíme sarkazmus, alebo dvojzmysli, alebo jednoducho, niektoré veci je potrebné vyjadriť s potrebnými emóciami, tónom hlasu, mimikou tváre, gestami,.....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Súhlasím. Ale aj v odborných témach?!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Presne tak aj v odborných a tam sa ukáže prístupnosť, tolerancia, ... Zákony sú dané, prečítaním, vnímaním si samozrejme urobí a vysvetlí zákon každý, ako tomu rozumie. A vtedy sa prejaví tolerancia k názoru toho druhého, prejaví sa nedostatočná forma písomnej komunikácie. Začína sa úplne zbytočné slovíčkárenie... ale medzi ľuďmi to tak chodí. Stačí prejaviť pluralizmus... nie je to o ničom inom.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Súhlasím. Ale aj v odborných témach?!
Je celkom jedno, v akých témach, pretože je to o tom, že každý sme iný, máme iný spôsob vyjadrovania a veci sa tak môžu rôzne pochopiť. S tým sa proste musíme zmieriť a snažiť sa nejasnosti si vysvetľovať ľudsky.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Pri čítaní medzi riadkami sa zvyčajne dozviem najviac...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ono je však otázne, či to prečítané medzi riadkami je to isté, čo medzi riadkami chcel povedať ten, kto to písal.

Myslím si, že aj o tom píše Janka6685 a ja s ňou súhlasím.

A predčasných a nesprávnych reakcií je tu viac než dosť. Ale ... opäť je to len o subjektívnom posúdením. Aj mojom samozrejme.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Obávam sa že tie nedorozumenia a čítanie medzi riadkami tu budú stále.
Veľakrát sa stane že sa odpovedá na otázku a postupom času a doplňujúcimi otázkami sa zistí že pisateľ sa pýtal na niečo úplne iné ale nevyzná sa v oblasti a možno ani nevie ako správne naformulovať otázku.

Mňa skôr veľakrát mrzí keď vidím novozaloženú tému od "starého poraďáka" a pýta sa na niečo čo je tu už niekoľkokrát zodpovedané
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Gabi03 Pozri príspevok
Tak čo si pod tým predstavujete?
Bohužiaľ už som sa s takým niečim stretla tu na porade. Aj priamo a dosť veľa krát aj nepriamo. Nevadí mi to v neodborných témach. Tam je dosť priestoru a zrejme i času si to vystvetliť. Vadí mi to však v odborných témach, kde sa takto "umelo" vyrábajú konflikty.
Toto je hobby téma, tak sa kľudne a PRIAMO vyjadrite.
Gabi, čo konkrétne máš na mysli? Pretože aj z tvojej otázky hore citovanej sa dá všeličo prečítať medzi riadkami.
Veď sa teda vyjadri a prihoď link, môžeme o tom potom....
Naposledy upravil Monika Kováčová : 11.05.07 at 10:02
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ermon Pozri príspevok
Gabi, čo konkrétne máš na mysli? Pretože aj s tvojej otázky hore citovanej sa dá všeličo prečítať medzi riadkami.
Veď sa teda vyjadri a prihoď link, môžeme o tom potom....
O to ide!
1. Nič konkrétne som nemala na mysli, proste sa mi to tak nejak nahrnulo a bola som zvedavá na názory ostatných.
2. A už vôbec som nemienila nič skryť medzi riadkami. Lebo tam NIČ nie je!!!
Ja som proste chcela poukázať na to, že z môjho pohľadu sa niektoré veci interpretujú zle, nevhodne, inak... práve preto, lebo niekto si domyslí ešte k otázke, príspevku niečo, čo tam ani nie je a ani nechcelo byť.
Beriem na vedomie subjektívnu situáciu prispievateľa, hlavne aj smajlíci pomáhajú usmerniť náladu toho, kto niečo píše, ale častokrát si ešte niečo naviac domyslíme, čo vôbec nie je pravda. Viem, že v písanej forme sa tomu nevyhneme, ale hľadať chyby tam, kde vôbec nie sú...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som proste priamy človek, a tu by sa tá priamosť tiež zišla, vyhli by sme sa nejednému konfliktu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A o tom to je, že nič tam nie je možno iba pre Teba, ostatní si tam možno niečo nájdu, čo si tam ani nenapísala, alebo ani vôbec nechcela, aby si prečítali medzi riadkami. Celé je to o tom, že sme rôzni, niekto vie čítať medzi riadkami, niekto nevie, a niekoho to vôbec nezaujíma, či tam vôbec niečo je.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak položím otázku inak:

Je potrebné sa vyjadrovať v odobrných témach nejasne, skryto, medzi riadkami?

0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Gabi03 Pozri príspevok
Ja som proste priamy človek, a tu by sa tá priamosť tiež zišla, vyhli by sme sa nejednému konfliktu.
To áno. Ale nesmie to byť priama odpoveď na to, čo sa prečítalo medzi riadkami. Najmä, keď nevieme, či to tam vôbec bolo, ale zdá sa nám že hej ... a nakoniec presvedčíme sami seba, že to tam bolo.

Tak asi aj takto vyzerá čítanie medzi riadkami. .-)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Gabi03 Pozri príspevok
Tak položím otázku inak:

Je potrebné sa vyjadrovať v odobrných témach nejasne, skryto, medzi riadkami?

Mám dotaz medzi riadkom:

Aké sú to odobrné témy?

Prosím nehľadajte nič medzi riadkami. .-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana Acsová Pozri príspevok
Mám dotaz medzi riadkom:

Aké sú to odobrné témy?

Prosím nehľadajte nič medzi riadkami. .-)
Ja som tam niečo našla
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Tak položím otázku inak:

Je potrebné sa vyjadrovať v odobrných témach nejasne, skryto, medzi riadkami?

Áno. Ak chceme naznačiť, nie nahlas povedať, že dalo by sa aj tak a tak...a aby to nebolo v rozpore s Etiketou, bod 14. ...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety Pozri príspevok
Ja som tam niečo našla
A je to tu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana Acsová Pozri príspevok
A je to tu
Kto hľadá, nájde.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno. Ak chceme naznačiť, nie nahlas povedať, že dalo by sa aj tak a tak...a aby to nebolo v rozpore s Etiketou, bod 14. ...
Ale stále máte na mysli v oblasti tanej odbornej témy a nie vyjdarovanie svojich pocitov a názorov? Či sa mýlim?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety Pozri príspevok
Kto hľadá, nájde.
Otázka je čo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať