angua
15.05.07,15:27
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, či nemáte niekto skúsenosti, ako sa dá posúriť kataster, aby zapísal práva do listu vlastníctva.
Vo februári tohto roku som na základe darovacej zmluvy dala návrh na vklad do katastra. Po uplynutí 60 dní som podala sťažnosti, že nebola dodržaná doba na zápis vlastníckych práv, ale doteraz sa nič nedeje. Na katastri mi pri zisťovaní stavu zatiaľ stále povedali, že to ešte ani nebolo pridelené spracovateľovi.

Viete mi poradiť, čo by ich mohlo prinútiť, aby sa mojím vkladom zaoberali?

Vopred ďakujem
empaty
15.05.07,13:39
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, či nemáte niekto skúsenosti, ako sa dá posúriť kataster, aby zapísal práva do listu vlastníctva.
Vo februári tohto roku som na základe darovacej zmluvy dala návrh na vklad do katastra. Po uplynutí 60 dní som podala sťažnosti, že nebola dodržaná doba na zápis vlastníckych práv, ale doteraz sa nič nedeje. Na katastri mi pri zisťovaní stavu zatiaľ stále povedali, že to ešte ani nebolo pridelené spracovateľovi.

Viete mi poradiť, čo by ich mohlo prinútiť, aby sa mojím vkladom zaoberali?

Vopred ďakujem

Treba podať sťažnosť na ústredie Správy katastra SR a sťažovať sa telefonicky a aj písomne priamo u riaditeľa, nie na miestom katastrálnom úrade.
atramka
15.05.07,14:25
...daj nám všetkým na porade vedieť, ktorý je to kataster......
...... možno niekto z poraďákov má tam tiež nejaké skúsenosti........ a rozvinie sa zaujímavá debata...... niekde som počula, že už tie lehoty nie sú také dlhé, možno Blava...
Janiča
16.05.07,06:59
Mohli ste si dať žiadosť o urýchlený vklad, je tam myslím lehota vybavenia do 2 týždňov, ale aj vysoký poplatok (niekoľko tisíc, už neviem presne koľko). My sme to tak urobili a funguje to.
Johanka
16.05.07,07:15
8.000 Sk ;) .
Chobot
16.05.07,07:19
Mohli ste si dať žiadosť o urýchlený vklad, je tam myslím lehota vybavenia do 2 týždňov, ale aj vysoký poplatok (niekoľko tisíc, už neviem presne koľko). My sme to tak urobili a funguje to.

Bežný poplatok za vklad do katastra je 2000,- SKK. Dá sa pri podaní zaplatiť aj poplatok za skrátený termín zápisu do 15 dní vo výške 8000,- SKK.

Ak kataster nevykoná zápis v skrátenom termíne, vráti navrhovateľovi rozdiel poplatku - 6000,- SKK. Katastrálny úrad teda nie je viazaný povinnosťou uráchleného zápisu aj keď bol poplatok zaplatený. A neviem, či katastrálny zákon umožňuje požiadať o uráchlený zápis aj neskôr. Myslím, že to ide len pri podaní žiadosti o vklad.

Raz tu už bola podobná diskusia, ale ohľadne urýchleného stavebného povolenia:

http://www.porada.sk/t39096-stavebne-povolenie.html
hasta
17.05.07,07:36
Bežný poplatok za vklad do katastra je 2000,- SKK. Dá sa pri podaní zaplatiť aj poplatok za skrátený termín zápisu do 15 dní vo výške 8000,- SKK.

Ak kataster nevykoná zápis v skrátenom termíne, vráti navrhovateľovi rozdiel poplatku - 6000,- SKK. Katastrálny úrad teda nie je viazaný povinnosťou uráchleného zápisu aj keď bol poplatok zaplatený. A neviem, či katastrálny zákon umožňuje požiadať o uráchlený zápis aj neskôr. Myslím, že to ide len pri podaní žiadosti o vklad.

Raz tu už bola podobná diskusia, ale ohľadne urýchleného stavebného povolenia:

http://www.porada.sk/t39096-stavebne-povolenie.html

Aj ja som mal osobne problem na katastri a informoval som sa. Kataster nie je viazany uryclenym vybavenim ani ked sa zaplati urycleovaci poplatok ako pises, ale je viazany 60 dnovou lehotou na vybavenie.
Chobot
17.05.07,08:23
Aj ja som mal osobne problem na katastri a informoval som sa. Kataster nie je viazany uryclenym vybavenim ani ked sa zaplati urycleovaci poplatok ako pises, ale je viazany 60 dnovou lehotou na vybavenie.

Je viazaný tými 60 dňami, ale v praxi vieme, že to nedodržujú. A ak to nedodržia, nie sú zákonom stanovené sankcie za to.

Takže ťaháme za kratší koniec.
rada
24.05.07,11:27
Pokiaľ bol podaný návrh na vklad do katastra nehnuteľností so základným správnym poplatkom a príslušná správa nedodržala zákonnú lehotu na rozhodnutie, mala by byť podaná na riaditeľstvo príslušnej správy písomná žiadosť o rozhodnutie a upozornenie na nedodržanie zákonom stanovenej lehoty zo strany katastrálneho úradu.
Ak neskorým rozhodnutím hrozí vznik škody, je potrebné napísať to do žiadosti a upozorniť príslušnú správu, že existuje možnosť požadovania náhrady vzniknutej škody.
Do žiadosti treba uviesť všetky potrebné údaje - meno a adresa, číslo a dátum podania. Pokiaľ kataster nerozhodne a vznikne reálna a dokázateľná škoda, je možné sa jej náhrady domáhať súdnou cestou.
Stitch
19.02.08,12:06
Vie mi niekto poradiť, ako zistím číslo vkladu do katastra.
Jedná sa o dedičské konanie. Manžel zdedil po otcovej matke /otec zomrel/ v dedičskom konaní časť rodinného domu. Notárka, ktorá dedičstvo v 8/07 vybavovala im dala osvedčenie o dedičstve, ktoré bolo po uplynutí zákonnej lehoty /30 dní/ v 9/07 osvedčené na súde ako právoplatné. Podľa mojich informácií mala notárka povinnosť podať návrh na vklad do KN. Keďže však nevieme značku vkladu v KN, nevieme ako zistiť čo je s našim návrhom, nakoľko ten termín je už riadne dlhý a záujemcovia o nehnuteľnosť už strácajú trpezlivosť.:mee:
Chobot
19.02.08,12:16
Vie mi niekto poradiť, ako zistím číslo vkladu do katastra.
Jedná sa o dedičské konanie. Manžel zdedil po otcovej matke /otec zomrel/ v dedičskom konaní časť rodinného domu. Notárka, ktorá dedičstvo v 8/07 vybavovala im dala osvedčenie o dedičstve, ktoré bolo po uplynutí zákonnej lehoty /30 dní/ v 9/07 osvedčené na súde ako právoplatné. Podľa mojich informácií mala notárka povinnosť podať návrh na vklad do KN. Keďže však nevieme značku vkladu v KN, nevieme ako zistiť čo je s našim návrhom, nakoľko ten termín je už riadne dlhý a záujemcovia o nehnuteľnosť už strácajú trpezlivosť.:mee:

A prečo sa neopýtate tej notárky, či dala návrh na vklad? Alebo sa spýtajte priamo na katastri, do ktorého správy patrí nehnuteľnosť.

To je ako keby si mal podozrenie, že manželka požičala nejakej kamarátke peniaze, a budeš sa radšej pýtať kamarátiek, či si náhodou nepožičali peniaze od nej, než by si sa opýtal priamo jej.
Stitch
19.02.08,12:58
A prečo sa neopýtate tej notárky, či dala návrh na vklad? Alebo sa spýtajte priamo na katastri, do ktorého správy patrí nehnuteľnosť.

To je ako keby si mal podozrenie, že manželka požičala nejakej kamarátke peniaze, a budeš sa radšej pýtať kamarátiek, či si náhodou nepožičali peniaze od nej, než by si sa opýtal priamo jej.



Notárka tvrdí, že návrh na vklad dala - číslo nám však nepovie.
Na katastri sa s nami budú baviť len pokiaľ im povieme číslo vkladu, inak nemáme šancu.:mee:
katkaj
19.02.08,13:04
Notárka tvrdí, že návrh na vklad dala - číslo nám však nepovie.
Na katastri sa s nami budú baviť len pokiaľ im povieme číslo vkladu, inak nemáme šancu.:mee:


:eek::eek::eek::eek: a z akého dôvodu Vám notárka nepovie číslo vkladu ??? Veď to nie je nič tajné a myslím že máte právo to vedieť
bea
19.02.08,13:27
Asi nič iné neostane ako prehľadať na www.katasterportal.sk v časti "katastrálne konanie" a "Prehľad" v časovom intervale, ktorý by mohol byť pravdepodobný všetky vklady a zistiť, či to tam vôbec je.
Orim
19.02.08,16:40
Keď prídete na kataster z notárskym zápisom budú sa s vami baviť, nehladiac na to že to tam posiela aj súd. Na tom zápise je určite aj číslo dedičského konania. Dá sa to zistiť aj podľa toho. Ale aj podľa posledného listu vlastníctva. Ja som dostal to isté číslo LV Keď som dedil.
Teraz sa to dá zistiť aj cez internet.
Karas Milan
19.02.08,16:46
Ahoj.
1, Notárke ste asi platili poplatok, tak nech vám láskavo za vaše peniaze odpovie a dotiahne po povolenie vkladu /to by mal byť dobrý základ debaty.
2, Keď už neviete inak , zoberte si niekoho čo to vie na pomoc /napr. kapitána ; generála-môže byť aj Štefánik/.

S pozdravom
Ka Mil
Orim
19.02.08,16:57
Bez zaplatenia ti notár nič nedá. To bolo prvé čo mi povedal, že až keď zaplatím tak potom mi vydá notársky zápis.
Karas Milan
19.02.08,17:41
Bez zaplatenia ti notár nič nedá. To bolo prvé čo mi povedal, že až keď zaplatím tak potom mi vydá notársky zápis.

Akože tvoj zápis ti nevydá keď si mu už zaplatilfile:///C:/DOCUME%7E1/Family/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg file:///C:/DOCUME%7E1/Family/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg?
Lebo na cudzí asi nebudeš mať nárok.
Keď niekto spomína notára ako Stitch (a nerobil si sám napr. darovaciu zmluvu) tak u neho asi bol =moja predošlá odpoveď.
Inak platí už na 1. strane spomínaná zákonná lehota a EŠTE
bod 1, nehovor komu netreba
bod 2, píš komu treba
bod 3, urguj u VEDÚCEHO (toho má skoro každý).

Ahoj
Ka Mil
lubica_02
19.02.08,18:21
Ahoj.
1, Notárke ste asi platili poplatok, tak nech vám láskavo za vaše peniaze odpovie a dotiahne po povolenie vkladu /to by mal byť dobrý základ debaty.
2, Keď už neviete inak , zoberte si niekoho čo to vie na pomoc /napr. kapitána ; generála-môže byť aj Štefánik/.

S pozdravom
Ka Mil
To je pekná rada - také pozná celé Slovensko.
vieroslava
20.02.08,09:51
Vie mi niekto poradiť, ako zistím číslo vkladu do katastra.
Jedná sa o dedičské konanie. Manžel zdedil po otcovej matke /otec zomrel/ v dedičskom konaní časť rodinného domu. Notárka, ktorá dedičstvo v 8/07 vybavovala im dala osvedčenie o dedičstve, ktoré bolo po uplynutí zákonnej lehoty /30 dní/ v 9/07 osvedčené na súde ako právoplatné. Podľa mojich informácií mala notárka povinnosť podať návrh na vklad do KN. Keďže však nevieme značku vkladu v KN, nevieme ako zistiť čo je s našim návrhom, nakoľko ten termín je už riadne dlhý a záujemcovia o nehnuteľnosť už strácajú trpezlivosť.:mee:

Číslo podania do katastra (pretože dedičské rozhodnutie sa do katastra zapisuje záznamom a nie vkladom) zistíš na stránke www.katasterportal.sk. Daj si cez parcelné číslo vyhľadať list vlastníctva, príp. rovno zadaj číslo listu vlastníctva, daj si vytvoriť zostavu a keď ju otvoríš, zobrazí sa ti list vlastníctva v takej podobe, ako keď chceš výpis z katastra nehnuteľností. Keď si ho pozrieš, ak je už podanie na katastri, červeným sa ti zobrazí plomba a číslo pod akým je tá plomba. V informáciách si vieš cez to číslo zistiť, v akom stave na katastri je to podanie.

K druhej časti tvojej témy: Notárka nemá povinnosť podať vklad do katastra. Po vyznačení právoplatnosti dedičské rozhodnutie zašle na kataster príslušný súd, ktorý aj vyznačuje právoplatnosť.
Stitch
20.02.08,11:04
Návrh na vklad naozaj podáva súd.
Po urputnom pátraní, kde mi ochotná pani, ktorá zapisuje konkrétne mesto zistila, že u nich nebolo nič podané.
Dnes je asi niečo v ovzduší, lebo na Okresnom súde mi to ďalšia pani ochotne vyhľadala, dorazila ma však, že najbližších 4-5 mesiacov nemáme rátať s odoslaním právoplatného dedičstva na kataster, pretože nestíhajú.:eek:
Ešte mi poradila, že je možnosť vyzdvihúť si konkrétny spis u nich na OS a zaniesť si ho na kataster osobne. :D

Takže pre Chobot: Nabudúce sa naozaj spýtam radšej manželky ako jej kamarátok.;)
Karas Milan
20.02.08,19:07
Čo takto zoznámiť sa aspoň telefonicky s predsedom súdu.
A poprosiť , či by nemohol pomôcť aby oni dodržali (im zákonom)
stanovenú lehotu.(Ak im je lehota zo zákona krátka nech si to vybavujú s NR SR).

Ahoj
Ka Mil
zuzana.š.
20.02.08,20:01
Takže skús čo ti poradila: vyzdvihni si u nich spis a zanes ho osobne.
tajnostkárka
06.03.08,13:11
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, či nemáte niekto skúsenosti, ako sa dá posúriť kataster, aby zapísal práva do listu vlastníctva.
Vo februári tohto roku som na základe darovacej zmluvy dala návrh na vklad do katastra. Po uplynutí 60 dní som podala sťažnosti, že nebola dodržaná doba na zápis vlastníckych práv, ale doteraz sa nič nedeje. Na katastri mi pri zisťovaní stavu zatiaľ stále povedali, že to ešte ani nebolo pridelené spracovateľovi.

Viete mi poradiť, čo by ich mohlo prinútiť, aby sa mojím vkladom zaoberali?

Vopred ďakujem


Urýchlený vklad do katastra sa dáva za kolok 8000,sk a je to záležitosť niekoľkých dní,škoda,že si to nedala hneď
charonme
24.04.08,16:02
škoda,že si to nedala hneď
ak to v zakonom stanovenej lehote nespravili za 2000sk tak preco si myslis ze by to spravili v 4x kratsej lehote za 4x vacsi poplatok?
Karas Milan
24.04.08,16:33
Milý Charonme.

Lebo je to 4x a "dá sa to" urobiť za pár minút - len musíš začať.

Ahoj
Ka Mil
charonme
25.04.08,06:13
Lebo je to 4x a "dá sa to" urobiť za pár minút - len musíš začať. ahoj. prepac, nerozumiem tvojim argumentom
Chobot
25.04.08,08:20
Milý Charonme.

Lebo je to 4x a "dá sa to" urobiť za pár minút - len musíš začať.

Ahoj
Ka Mil



Keby kataster chcel, tak sa to dá spraviť. Ale zaplatením 8000 SKK nie je kataster viazaný urobiť vklad urýchlene. Ak to neurobia, jednoducho vrátia 6000 SKK.
Karas Milan
25.04.08,16:31
Ahoj.
Je dobré udať do žiadosti relevantné dôvody , prečo to má byť zapísané (napr. urýchlene) a nie je zle poznať sa (s tou , čo zapisuje a ešte lepšie s tou , čo túto vedie).

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
25.04.08,17:14
Teraz som to celé prelistoval , všetci sa bavíme o katastri , ale kardinálna je otázka na STICH - už to súd na kataster poslal???
Čo takto nenechať (2 mesiace) všetkých bez nových info o svojej téme !!!

Ahoj
Ka Mil
angua
25.04.08,18:17
Urýchlený vklad do katastra sa dáva za kolok 8000,sk a je to záležitosť niekoľkých dní,škoda,že si to nedala hneď

bohužiaľ nepatrím k tak solventným ľuďom, aby som mohla pustiť len tak 8000,-. viem, že táto možnosť tu bola, spoliehala som sa však na dodržiavanie zákon.
jednalo sa o Bratislavský kataster.

a ukončenie mojich záležitostí nastalo iba nedávno. prvýkrát mi vklad zamietli, kvôli mnohým chybám v darovacej zmluve. rozhodnutie však prišlo až niekoľko mesiacov po uplynutí lehoty a to som ich dva mesiace pred doručením rozhodnutia bombardovala telefonátmi každý deň. a podotýkam, že darovaciu zmluvu som nechala robiť v realitnej kancelárii. tam som potom bola aj so sťažnosťou. našťastie boli natoľko férový, že mi darovaciu zmluvu vypracovali ešte raz a zaplatili aj nový vklad do katastra. napriek tomu, som si našla iného právnika, ktorý mi novú darovaciu zmluvu od realitky pozrel a odobril. no a po prvých skúsenostiach som kataster bombardovala už po uplynutí 60 dní.
Galadik
18.05.08,14:05
Môže mi niekto vysvetliť túto vetu na výpise z katastra nehnuteľnosti.
PLOMBA O ZMENE PRÁVA K NEHNUTEĽNOSTI VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE Z xxxx.
ďakujem.
angua
18.05.08,14:19
Môže mi niekto vysvetliť túto vetu na výpise z katastra nehnuteľnosti.
PLOMBA O ZMENE PRÁVA K NEHNUTEĽNOSTI VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE Z xxxx.
ďakujem.
znamená to, že je list vlastníctva momentálne blokovaný, na základe žiadosti o vklad do katastra. stáva sa tak vtedy, keď sa požiada o nejakú zmenu v právach k nehnuteľnosti, napr. keď dáš do katastra žiadosť o vklad na základe predaja. od momentu, keď sa dá žiadosť až do momentu, kedy je spracovaná pracovníkom katastra je na liste vlastníctva plomba.
majkii
18.05.08,18:33
znamená to, že je list vlastníctva momentálne blokovaný, na základe žiadosti o vklad do katastra. stáva sa tak vtedy, keď sa požiada o nejakú zmenu v právach k nehnuteľnosti, napr. keď dáš do katastra žiadosť o vklad na základe predaja. od momentu, keď sa dá žiadosť až do momentu, kedy je spracovaná pracovníkom katastra je na liste vlastníctva plomba.

Plomba sa dáva nielen pri vklade. Ak je na začiatku "Z" nejde o vklad, ale o záznam. Záznamom sa zapisujú práva k nehnuteľnosti na základe verejných listín alebo iných listín napr. kolaudačné rozhodnutie, rozhodnutie o určení súp. čísla rozsudky súdov a pod...
mladymuz
18.05.08,18:42
Kazda plomba je samostatne konanie. Plomba hned signalizuje ze sa nieco deje. Ked sme kupovali pozemok, tak na zaklade plomby sme odhalili, ze si nan narokovala tretia neznama strana. To sme mali uver odklepnuty a stalo sa to medzi podpisom kupnopredajnych zmluv a vkladom nasho zalozneho prava v prospech banky.Pred podpisom zmluv bolo vsetko este v poriadku a predavajuci zatajil skutocnosti, hoci podpisal v zmluvach uplne nieco ine.
V priebehu toho konania sa dalo urobit este to, ze po vyrieseni problemu, kvoli ktoremu vznikla plomba sa v ramci konania poziadal kataster o spatvzatie navrhu a nedoslo k zapisu na list vlastnictva pretoze to bolo v ramci toho isteho konania-plomby.
Karas Milan
19.05.08,04:12
Ahoj.

Preto ak kupujete a nepoznáte predávajúceho pozrite sa 30 minút pred podpisom zmluvy , či tam nie je plomba a vklad dajte do 30 minút po podpise zmluvy = je to skoro istota , že vás nikto nepredbehne.

Ahoj
Ka Mil
Dada
19.05.08,04:21
mimotemy V akom prípade sa pri zápise nehnuteľnosti do katastra neplatí ten správny poplatok?
Chobot
19.05.08,07:10
mimotemy V akom prípade sa pri zápise nehnuteľnosti do katastra neplatí ten správny poplatok?

Pokiaľ viem, tak ten poplatok vyplýva zo zákona o správe poplatkov č. 145/1995, kde v prílohe v položke č. 11 je tento poplatok a tam je uvedené, kto je osobodený od neho:

"Oslobodenie

Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodené obce a vyššie územné celky, ak návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností podávajú v súvislosti s usporiadaním vlastníckych práv k pozemným komunikáciám a školám, ktoré prešli do ich pôsobnosti podľa osobitných predpisov. Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodení aj Slovenský pozemkový fond a správca lesných pozemkov vo vlastníctve štátu, ak ide o úkony spojené s konaním o pozemkových úpravách."

Všetci ostatní musia "cvakať". :D
vieroslava
19.05.08,07:33
mimotemy V akom prípade sa pri zápise nehnuteľnosti do katastra neplatí ten správny poplatok?

Poplatok sa neplatí v prípade, že ide o zápis nehnuteľnosti do katatsra záznamom, na základe rozhodnutia iného orgánu (dedičské rozhodnutie, rozhodnutie o súpisnom čísle a pod.).
Orim
19.05.08,20:02
Dnes 19.5.2008 som oficiálne dostal z katastra (Bratislava) výpis. Strýko zomrel 1.12.2005. Dňa 27.2.2007 boli zaplatené súdne poplatky za prejednanie dedičstva. (Chcem podotknúť, že z mojej strany boli všetky úkony spojené s dedičstvom plnené promptne :) žiadne prestoje)

Čo k tomu viac dodať???
Karas Milan
20.05.08,04:45
Že bývaš ďaleko a mal si urgovať u vedúceho hneď po zákonnej lehote.

Ahoj
Ka Mil
majkii
20.05.08,05:58
Dnes 19.5.2008 som oficiálne dostal z katastra (Bratislava) výpis. Strýko zomrel 1.12.2005. Dňa 27.2.2007 boli zaplatené súdne poplatky za prejednanie dedičstva. (Chcem podotknúť, že z mojej strany boli všetky úkony spojené s dedičstvom plnené promptne :) žiadne prestoje)

Čo k tomu viac dodať???

Predpokladám, že v tvojom prípade bol skôro problém u notára alebo príslušného súdu, ktorí nekonali v primeranej lehote. Tu nemuseli byť zmeškalé lehoty katastrom. Záleží na tom, kedy notár, alebo súd podali návrh na zápis do KN.
Orim
20.05.08,18:53
Máš pravdu na začiatku to zdržoval notár. Potom to poslal do iného mesta na súd než kde bývam. Na súde keď som to zháňal sa zistilo, že porobil chyby (tie v číslach pozemkov z katastra som mu opravil na mieste) ale dal aj zlé číslo konania, zo súdu mu to poslali na opravu. Tieto behačky okolo súdu som mal vybehané a vybavené dňom zaplatenia poplatkov toho 27.2.2007 ostatok bol na katastri. Ako som neskoršie zistil súd to poslal na kataster v máji 2007, takže kataster si vybral rok, notár tiež okolo roka a súd zhruba 7 mesiacov aj s tým vracaním notárovi. A to som tam občas zašiel aby som ich povzbudil. :D

Najhoršie bolo to, že na súde nič nemali od notára to odoslali tak mi tvrdili, tak som otravoval raz tam, rar u druhých, že nič nemajú. Až na súde sa potom začalo zisťovať kde by to mohol poslať a tam zistili, že to poslal na iný súd. Potom to vyžiadali ale dostali len opis a tak sa to ťahalo, Ale to som už neriešil a nechal som to na súde nech si dopisujú. :)
Karas Milan
21.05.08,04:51
Ahoj.

Už som písal , že mne sa osvedčilo (kedže sa dodatočne malo doplnovať spred 32 rokov - asi nedbalosť) zoznámiť sa s predsedníčkou súdu , ktorá to svojim podriadeným (keď to už bolo technicky v poriadku = základ) ľahšie vysvetlila = ona im dáva prémie.

Ahoj
Ka Mil
Orim
22.05.08,19:36
Našťastie ma to nejako netlačilo a ten čas mi bol ukradnutý. Bolo mi jedno kedy to dostanem

:)
bulnova
18.06.08,09:30
Platí 60 dňová lehota aj na odstránenie záložného práva ? Tvrdí to pracovníčka katastra - má nás "v láske", lebo si pred pár rokmi prepísala svokrov les a 5 rokov sa ešte súdila - prehrala. Asi sa načakáme.
vieroslava
18.06.08,12:37
Platí 60 dňová lehota aj na odstránenie záložného práva ? Tvrdí to pracovníčka katastra - má nás "v láske", lebo si pred pár rokmi prepísala svokrov les a 5 rokov sa ešte súdila - prehrala. Asi sa načakáme.
Áno, nepoteším ťa, 60-dňová lehota platí aj na výmaz záložného práva.
Ale 60-dňová lehota neznamená, že sa "musí" dodržať, ale nemalo by to trvať dlhšie. Ale ak je to tak, ako si napísala, že ťa nemá rada, tak asi tých 60-dní ťa nechá schválne čakať.
majkii
18.06.08,13:58
Platí 60 dňová lehota aj na odstránenie záložného práva ? Tvrdí to pracovníčka katastra - má nás "v láske", lebo si pred pár rokmi prepísala svokrov les a 5 rokov sa ešte súdila - prehrala. Asi sa načakáme.

Podľa § 9 ods. 1) zákona o správnom konaní
"Zamestnanec správneho orgánu je vylúčený z prejednávania a rozhodovania veci, ak so zreteľom na jeho pomer k veci, k účastníkom konania alebo k ich zástupcom možno mať pochybnosť o jeho nepredpojatosti."
z toho plynie, že tetuška z katastra vo vašej veci konať nemôže pre možnú zaujatosť, keďže váš rodinný príslušník bol s ňou v súdnom spore.

teoreticky ak ide o zápis formou záznamu záznamu môže kataster poukázať na §34 ods. 3) katastrálneho zákona, kde na vykonanie záznamu sa nevzťahujú všeobecný predpis o správnom konaní. V každom prípade by som na zaujatosť pracovníčky kataster upozornil, môže to mať preventívny účinok a dodržia vám aspoň zákonnú lehotu 60 dní.
Karas Milan
19.06.08,03:50
1, tetuška z katastra vo vašej veci konať nemôže pre možnú zaujatosť, keďže váš rodinný príslušník bol s ňou v súdnom spore.
2, V každom prípade by som na zaujatosť pracovníčky kataster upozornil, môže to mať preventívny účinok a dodržia vám aspoň zákonnú lehotu 60 dní.



Ahoj.

1, Ľahko môže byť kataster , kde normálne robí zápisy 1 osoba. Tak čo ?
2, Netreba byť predpos..tý , stačí pripravený.

Ahoj
Ka Mil