Zavrieť

Porady

stavebne povolenie

Dobry den,
chcela by som vsetkych poprosit, ci by mi nevedeli dat rady akou formou mozno urychlit vydanie stavebneho povolenia u dotycnej osoby (stavebny urad Petržalka), ktora to ma vybavit, resp. akou formou "poziadat, spytat sa o urychlenie".
Jedna sa o nebytovy priestor a potrebujeme vyrezat iba jeden otvor na dvere v ramci nosnej priecky.
Tipy, rady a najma skusenosti velmi rada uvitam nielen tu ale aj na maile: vidruska@yahoo.com
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vidruska
    Dobry den,
    chcela by som vsetkych poprosit, ci by mi nevedeli dat rady akou formou mozno urychlit vydanie stavebneho povolenia u dotycnej osoby (stavebny urad Petržalka), ktora to ma vybavit, resp. akou formou "poziadat, spytat sa o urychlenie".
    Jedna sa o nebytovy priestor a potrebujeme vyrezat iba jeden otvor na dvere v ramci nosnej priecky.
    Tipy, rady a najma skusenosti velmi rada uvitam nielen tu ale aj na maile: vidruska@yahoo.com
    Skús sa opýtať pána Bielika alebo pána Karlína, tí majú s tým väčšie skúsenosti.

    Snáď si nemyslíš, že TI tu niekto dá návod, ako ísť na stavebný úrad s úplatkom??

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Doporučujem napísať na stavebný úrad žiadosť o urýchlenie vydania stavebného povolenia, nalepiť príslušné kolky a zdôvodniť žiadosť.
    Mám takú skúsenosť z praxe, poradil mi to aj informátor na príslušnom stavebnom úrade.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    milenia
    Doporučujem napísať na stavebný úrad žiadosť o urýchlenie vydania stavebného povolenia, nalepiť príslušné kolky a zdôvodniť žiadosť.
    Mám takú skúsenosť z praxe, poradil mi to aj informátor na príslušnom stavebnom úrade.
    V akej hodnote? 50.000 skk?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ide o to, ci ches "ziadat o urychlenie" alebo naozaj urychlit. V prvom pripade ziadost s kolkom, v druhom pripade sa vzhladom na etiketu Porady nemozno vyjadrit.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    misomiso
    Ide o to, ci ches "ziadat o urychlenie" alebo naozaj urychlit. V prvom pripade ziadost s kolkom, v druhom pripade sa vzhladom na etiketu Porady nemozno vyjadrit.
    Skutočne existuje žiadosť o urýchlenie vydania stav. povolenia? Pozeral som zákon o správnych poplatkoch č. 145/1995 a poplatok za taký úkon som tam nenašiel. Má to oporu v legislatíve?

    O urýchlení konania na katastri viem, je to aj v sadzobníku poplatkov, ale o oficiálnom urýchlení stavebného konania som nepočul. Ale asi by som sa tomu nečudoval, dne je možné všetko.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ale ved ziadost mozno poslat akukolvek. Ja napr. mozem poziadat DU o odpustenie dane za minuly rok. Aka bude odpoved (a ci vobec) to je uz ina otazka.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    misomiso
    Ale ved ziadost mozno poslat akukolvek. Ja napr. mozem poziadat DU o odpustenie dane za minuly rok. Aka bude odpoved (a ci vobec) to je uz ina otazka.
    To je pravda, ale načo tam lepiť kolok??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.