bcjan
29.05.07,09:35
Dobry den,

pozna tu niekto free software ktory dokaze konvertovat vypisy z Tatrabanky z formatu .xml do formatov ktore pozna a importuje uctovny software MRP????


Diky
Valika
30.05.07,11:23
niekto to tu ponúkal treba to pohľadať
bcjan
30.05.07,12:28
Ano pisal o tom "fatal" ale neposkytol nam tento software .. Tymto ho vyzivam ....


fatal
Junior Member

Členom od: 24-01-07
Príspevky: 1
Súhlasil: 0x
Získal 0 súhlasov
v 0 príspevkoch
PoradaBody: 1
Re: MRP pod WIN Import bankových výpisov do PU
--------------------------------------------------------------------------------
Zdravim Vas,
problem importovania bankovych vypisov do SW MRP K/S je trosku vacsi problem ako to vidia bezny uzivatelia. V prvom rade je potrebne poziadat tatrabanku o tzv. i:key, ktory Vam umozni ziskat vypis z uctu vo formate .gpc, samozrejme az po jeho konverzii programom comfort chip, tak ako pisete. Ovsem treba si uvedomit ze tento i:key od TB stoji rocne 1000 SKK a ak mate viac uctov tak je to 1000 SKK za kazdy z nich. Co uz nie je zanedbatelna polozka ak si zoberiete do uvahy, ze kazdy plati za vedenie uctu nemale financne prostriedky. Snazil som sa od spolocnosti MRP ziskat informacie ako naimportovat do ich "sofwaru novej generacie MRP K/S" XML subor z TB. S lutostou Vam musim oznamit ze toto mozne nie je. Este to nemaju a ani tusia, kedy by takuto elementarnu vec mohli spravit. Co povazujem za velku hambu a to radsej pomlcim o ochote zametnancov. Informacie podavaju od 15:00 - 16:00. Ak sa vobec dovolate. Samotny format gpc je z konca 80tych rokov co hovori same o sebe. Ja osobne som to vyriesil tak, ze som si napisal kratky program na citanie xml dokumentu z TB, ktory som prekonvertoval do formatu pre gpc. Ovsem kod banky treba dat na prve styri pozicie popisu transakcie, inac vam MRP zobrazi na miesto kodu banky styri nuly A je potrebne vypnut kontrolu uctov pri importe, pretoze MRP oznacuje realny bankovy ucet ako neplatny. Pevnu nervovu sustavu, s pozdravom Peto

http://www.porada.sk/t5383-p3-mrp-pod-win-import-bankovch-vpisov-do-pu.html
bepo
30.05.07,14:00
Skôr by bolo vhodnejšie sa obrátiť na MRP nech to dorobia do svojho programu aby sa dal výpis vo formáte XML naimportovať priamo do účtovníctva bez šaškovania okolo.
bcjan
30.05.07,14:08
Som toho nazoru ze nieje problem s importom vypisov z internetbankingu to si myslim ze by zvladol kazdi kto sa ako tak vyzna do programovania ...

Problem je v tom ze banky nechcu prist o poplatky za ktore sme mi ochotny tymto spolocnostiam platit!!! A robia pre to vsetko aby tento monopol nestratili.
bepo
30.05.07,16:38
Problém asi je keď tu hľadáte nejaký extra soft. Ja používam celkom obyčajný internetbanking od Tatrabanky s výpisom vo formáte XML a obyčajnú Omegu od Krosu a mne to importovať ide priamo takže problém by som hľadal a konzultoval s MRP a nie s bankou.