brona221
29.05.07,18:30
Prosím o radu. Dostali sme vyučtovanie za rok 2006 a za studenú vodu nám dali koeficient 1,85 to znamený. Tý čo mali nízku spotrebu tak oni majú výhodu, ale nap., ako ja čo som mal 72m3 studenej vody tak mňa sa to týka dosť. Prečo sa to nemože rozdeliž takto: únik vody bol 300m3 - vchod ma 16 bytov, tak nech každému pripočítajú 18,75m3. Nechcem niekoho obviňovať, ale ten čo ma niečo urobené s meračom tak ešte aj zaplatí najmenej aj s koeficientom. Je na to nejaký zákon alebo predpis, že sa to ma robiť takto ?
betka
29.05.07,17:27
Dôležité je, čo máte uvedené v zmluvných podmienkach. Ak je vysoká spotreba vody ako vo Vašom prípade, bude násobená týmto koef. k výške spotreby.
Ak niekto špekuluje s meračmi, mali by ste to nejak vypátrať, aby ste nedoplácali na nejakého "poctivca".
Elena Navrátilová
29.05.07,17:49
Chobot
30.05.07,06:48
Prosím o radu. Dostali sme vyučtovanie za rok 2006 a za studenú vodu nám dali koeficient 1,85 to znamený. Tý čo mali nízku spotrebu tak oni majú výhodu, ale nap., ako ja čo som mal 72m3 studenej vody tak mňa sa to týka dosť. Prečo sa to nemože rozdeliž takto: únik vody bol 300m3 - vchod ma 16 bytov, tak nech každému pripočítajú 18,75m3. Nechcem niekoho obviňovať, ale ten čo ma niečo urobené s meračom tak ešte aj zaplatí najmenej aj s koeficientom. Je na to nejaký zákon alebo predpis, že sa to ma robiť takto ?

Dajte preskúšať merače tým, čo mali najnižšiu spotrebu, či nie sú pokazené alebo zaseknuté. Ak nejakým nelegálnym zásahom ovplyvnili skutočne spotrebované hodnoty, to bude ťažké dokázať.