katka13122
13.06.07,09:09
kupim zakorene citrusy
kačenka
13.06.07,11:05
choď na stránku www.citrusy.sk (http://www.citrusy.sk) tam si môžeš vybrať.
ivanbross
16.06.07,17:16
Katka,mam na vyber 60 odrod vrublovanych citrusov-zarucena plodnost v kratkom case,vek rastlin je od jedneho do 3 rokov,ich cena podla velkosti je od 200 do 350 sk kus. V pripade zaujmu poskytnem aj velke citrusy do dvoch metrov. Citrusy,ktore mam bezne celorocne na predaj,su vo velkosti 35 cm.
Viac najdes na mojej stranke v sekcii predaj 1 a 2.
www.citrusy.bross.eu
david93
26.03.08,14:28
mam citrusy vypestovane z kostky a chcel by som sa vas spytat ake mate s tym skusenosti....dakujem
klaura
26.03.08,19:20
Citrusy z kôstky si musíš nechať zaštepiť. Som počula, že pri dobrej opatere môžu aj takéto zarodiť, ale veľmi neskoro a plody bývajú malé a málo šťavnaté. Ja mám zaštepené a zarodili už na druhý rok.
Potom ich treba hnojiť, zastrihovať, rosiť a dobre polievať. Výsledky sa dostavia k Tvojej radosti. :)
david93
27.03.08,05:02
dakujem za pomoc....aj ja som si to myslel:)
arizona
18.06.09,12:10
kupum citrusy
presunula som ti jeden z tvojich príspevkov do sekcie, ktorá slúži na výmenu, či kúpu rastliniek. : http://www.porada.sk/t49963-p21-zahradkarska-burza-poradakov.html
Sná´d sa nájde niekto, kto ti pomôže.

Nemusíš svoju otázku zadávať viackrát do rozličných tém, stačí raz.
Odporúčam pre začiatok a lepšiu orientáciu : ;):)
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/faq.php
citrusik
18.03.10,16:33
Zdracim vsetkych milovnikov citrusikov. vie mi niekto poradit ako mam zastiepit jadierko citronika. chcem si sama vypestovat citrusovnik a potrebuje trochu poradit. dakujem :D
wabi
18.03.10,19:38
Zdracim vsetkych milovnikov citrusikov. vie mi niekto poradit ako mam zastiepit jadierko citronika. chcem si sama vypestovat citrusovnik a potrebuje trochu poradit. dakujem :D
Aká otázka - taká odpoveď.
Ako si asi predstavuješ štepenie jadierka citrusu? Vezmeš injekčnú stirkačku a pichneš opatrne aby ho to moc nebolelo. Prípadne ho vezmi svojmu obvodnému lekárovi a sestra ho zaočkuje alebo aj zaštepí proti prasačej chrípke a ak chceš aby aj rodilo, tak potom odporúčam pôrodnicu v ružovej záhrade!:D
Ospravedlňujem sa ale nedalo mi...:D nikoho sme neurazili?
kal-el
06.04.10,16:42
Wabi veľmi trefná odpoveď :D Pre ostatných....citrusy zo semienok sú tak na okrasu...a teda dajú sa vypestovať do plodnosti, ale tak za najmenej 20 rokov...takže inak sa spoliehajte len na rezkované a ešte lepšie štepené citrusy....techník ako štepiť je veľa...treba len hľadať...ale treba nato trochu skúseností...hneď to nejde...
wabi
13.04.10,07:46
Ak vám pri citrusoch nejde štepenie, nečudujem sa predsa len sú to často tenké konáriky a vyžadujú najmä vlhkosť, tak potom slkúste ablaktáciu. Ftip je v tom, že materská aj cérska rastlina sú spojené a zrastajú tak povediac zaživa a tak sa nestáva, že by urpeli a výsledok je vždy dobrý ak teda nezabudnete aj poliať občas a nielen vodky na polievací pondelok ale aj vody kvetinkám.
paloo
13.04.10,16:52
Ak vám pri citrusoch nejde štepenie, nečudujem sa predsa len sú to často tenké konáriky a vyžadujú najmä vlhkosť, tak potom slkúste ablaktáciu. Ftip je v tom, že materská aj cérska rastlina sú spojené a zrastajú tak povediac zaživa a tak sa nestáva, že by urpeli a výsledok je vždy dobrý ak teda nezabudnete aj poliať občas a nielen vodky na polievací pondelok ale aj vody kvetinkám.
Táto metóda je veľmi šetrná,z rastliny neostane nič-ak to zveríte správnemu odborníkovi :D
paloo
13.04.10,16:54
Wabi veľmi trefná odpoveď :D Pre ostatných....citrusy zo semienok sú tak na okrasu...a teda dajú sa vypestovať do plodnosti, ale tak za najmenej 20 rokov...takže inak sa spoliehajte len na rezkované a ešte lepšie štepené citrusy....techník ako štepiť je veľa...treba len hľadať...ale treba nato trochu skúseností...hneď to nejde...
Na amatéra si sa mohol predviesť slušnejšie:D
kal-el
28.04.10,14:57
Paloo, neviem síce, či si Paloo z Kiwifóra, ale ak áno, mohol by si vedieť, že v pestovaní citrusov (samozrejme Kamčatky, kiwi a pod nie sú moj obor takže tam áno)..sa až za takého amatéra nepovažujem. Nemôžem ani povedať že by som bol odborník s 30 ročnou praxou a z mnohými (a myslím tým naozaj mnohými odrodami), ale amatér určite nie som.
Ak si to myslel zo srandy (súdiac podľa smajlíka), tak potom to vyššie neplatí...:D
A myslím, že nejaké neslušné to nebolo... :D :D
wynk11
30.01.11,15:38
Cavte
Neviete niekto poradit so stiepenim? asi pred mesiacom som zastiepil citron tak ze som vzal konarik z druheho citrona a pristiepil som k prvemu a opacne.
Teraz som si vsimol ze obidva stiepky mi zoschli.Neviem co som spravil zle stiep som aj osetril tym voskom ci co to vlastne je, zarez som urobil dostatocny a aj tak nic neviete kde som spravil chybu? PS prvykrat som stiepil.
lujza.j
30.01.11,15:49
wabi
31.01.11,08:36
Nuž ťažko povedať kde si urobil chybu a možno si ani neurobil. 100% ujateľnosť nikdy nie je.
Záleží od vegetácie a toho ako si to vlatne urobil. Musel by som to vidieť aby som ti povedal viacej. Možno to nafotiť...
Poradím ti ale dve veci:
1. Príď a naučím ťato, ak chceš. Som z Nitry, ty budeš asi niekde s považia.
2. Vyskúšaj "Ablaktáciu" nemáš tam čo pokaziť, úspešnosť je 100% aj u amatéra, naštuduj si to je to spojenie podpníkovej a ušľachtilej vetvičky bez toho aby si ich odrezal a tak nezvedú a zrastú a až potom ich odrežeš tak aby zostal vrubeľ na podpníku...
lubolelo
24.03.11,17:34
Dostal som ho na narodeniny,vyhnal nové lístky,ktoré mi začali žltnúť.Polievam ho destilovanou vodou.Nebol preliaty.Prosí poraďte čo s ním ako sa oň starať?
lujza.j
24.03.11,20:28
otázku si mohol položiť aj tu:http://www.porada.sk/t54528-citrusy.html