zdendo
26.06.07,08:07
Mam kamaratku, ktora velmi pekne maluje obrazy /amatersky momentalne len pre seba/.
Jedna znama navrhla, ze by si ich umiestnila vo svojej kaviarni a boli by tam vystavene na predaj.
Nevieme akou formou urobit zmluvu, ci o sprostredkovani predaja, alebo komisionarska zmluva.
Nemate niekto skusenosti s niecim podobnmym? Videli sme uz vo viacerych prevadzkach ako takouto formou predavaju obrazy.

Dakujem
zdendo
14.01.08,19:39
ozivujem temu :-)
Lion Topoľčany
14.01.08,20:20
Ja som pred 4 rokmi takto predala zopár svojich výtvorov na komisionársku zmluvu v našej mestskej galérii. Nebol problém.
Filip Glasa
15.01.08,11:11
komisionárska zmluva je celkom bežná. Tú si podpíšete, dohodntete províziu a potom môžete frčať len na dodacích listoch, kde bude počet a popis obrazov a cena.
bedd
06.07.08,18:16
Čo ak mám obrazy bez nadobúdacích dokladov (cez inzerát, z dovolenky,....) ? Ako si ich nákup zaúčtujem? Ďakujem
durisovad
06.07.08,19:19
Nechat odborne ohodnotit a v takej cene zaviest do uctovnictva. Ale neodpisuju sa a nie je to danovy naklad. Myslim, ze cena za prevedenie odhadu bude dost vysoka a teda nevidim dovod obrazy uctovat. Iba ak by sa predavala firma ako celok a obrazy by mohli zdvihnut hodnotu firmy.