Zavrieť

Porady

Ako predavat obrazy?

Mam kamaratku, ktora velmi pekne maluje obrazy /amatersky momentalne len pre seba/.
Jedna znama navrhla, ze by si ich umiestnila vo svojej kaviarni a boli by tam vystavene na predaj.
Nevieme akou formou urobit zmluvu, ci o sprostredkovani predaja, alebo komisionarska zmluva.
Nemate niekto skusenosti s niecim podobnmym? Videli sme uz vo viacerych prevadzkach ako takouto formou predavaju obrazy.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Ja som pred 4 rokmi takto predala zopár svojich výtvorov na komisionársku zmluvu v našej mestskej galérii. Nebol problém.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    komisionárska zmluva je celkom bežná. Tú si podpíšete, dohodntete províziu a potom môžete frčať len na dodacích listoch, kde bude počet a popis obrazov a cena.

    bedd je offline (nepripojený) bedd

    bedd
    Čo ak mám obrazy bez nadobúdacích dokladov (cez inzerát, z dovolenky,....) ? Ako si ich nákup zaúčtujem? Ďakujem

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nechat odborne ohodnotit a v takej cene zaviest do uctovnictva. Ale neodpisuju sa a nie je to danovy naklad. Myslim, ze cena za prevedenie odhadu bude dost vysoka a teda nevidim dovod obrazy uctovat. Iba ak by sa predavala firma ako celok a obrazy by mohli zdvihnut hodnotu firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.