shaza
27.06.07,12:52
Dobry den,
chcela by som poradit s rocnou uzavierkou v Packet od Softip. Mam naplnenu Tabulku rocnej uzavierky a ked spravim rocnu uzavierku, tak v kontrole obratov zavierkovych uctov mam aj svoje podsuvahove ucty (750,799). A prave pri tychto uctoch mi vyskakuje v tej tabulke rozdiel, na jednom je to napr. +20000 a na druhom -20000. Uz som z toho zufala, ako ich mam vyrovnat? Veď Spolu je rozdiel aj tak 0. Len tu pisu, ze je uzavierka neplatna, ked ma niektory z uctov triedy 7 nenulovy zostatok. Tieto podsuvahove ucty mam prvykrat, lebo spolocnost dostala nehnutelnost do spravy a ja som ju tam nauctovala, kedze nemoze ist do majetku spolocnosti, nakolko vlastnik nehnutelnosti je niekto iny.
scorp
27.06.07,15:02
Spominane ucty prehnat cez 710xxx a 720xxx. V praxi to znamena doplnit pre tieto ucty zaciatocny a koncovy ucet v tabulke roc.uzavierky. Je to uplne logicke, nemoze ostat ani jeden ucet neosetreny.
shaza
27.06.07,15:30
Ano, mam tak tabulku rocnej uzavierky vyplnenu. A mam aj ine podsuvahove ucty - tr.9, tie mi robi OK, ale tieto mi tam v protokole rocnej uzavierky visia. Volala som do Softipu, tam povedali, ze pokial mam po uzavierke hlavnu knihu s nulovymi koncovymi stavmi tych uctov, tak to moze byt. Zaujimave. Ja ich mam v hlavnej knihe nulove, som zvedava, co sa stane, ked natiahnem do noveho roku pociatocne stavy.