Zavrieť

Porady

Ročná uzávierka

Dobry den,
chcela by som poradit s rocnou uzavierkou v Packet od Softip. Mam naplnenu Tabulku rocnej uzavierky a ked spravim rocnu uzavierku, tak v kontrole obratov zavierkovych uctov mam aj svoje podsuvahove ucty (750,799). A prave pri tychto uctoch mi vyskakuje v tej tabulke rozdiel, na jednom je to napr. +20000 a na druhom -20000. Uz som z toho zufala, ako ich mam vyrovnat? Veď Spolu je rozdiel aj tak 0. Len tu pisu, ze je uzavierka neplatna, ked ma niektory z uctov triedy 7 nenulovy zostatok. Tieto podsuvahove ucty mam prvykrat, lebo spolocnost dostala nehnutelnost do spravy a ja som ju tam nauctovala, kedze nemoze ist do majetku spolocnosti, nakolko vlastnik nehnutelnosti je niekto iny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Spominane ucty prehnat cez 710xxx a 720xxx. V praxi to znamena doplnit pre tieto ucty zaciatocny a koncovy ucet v tabulke roc.uzavierky. Je to uplne logicke, nemoze ostat ani jeden ucet neosetreny.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Ano, mam tak tabulku rocnej uzavierky vyplnenu. A mam aj ine podsuvahove ucty - tr.9, tie mi robi OK, ale tieto mi tam v protokole rocnej uzavierky visia. Volala som do Softipu, tam povedali, ze pokial mam po uzavierke hlavnu knihu s nulovymi koncovymi stavmi tych uctov, tak to moze byt. Zaujimave. Ja ich mam v hlavnej knihe nulove, som zvedava, co sa stane, ked natiahnem do noveho roku pociatocne stavy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.