Zavrieť

Porady

Ročná uzávierka v Pohode

ako postupovať???
prvý krát robím uzávierku PU, robím ju v Pohode, Pohodu mám iba krátko, nemám v tom celkom jasno, tak študujem a študujem a zatiaľ neviem odkiaľ začať.
veľmi rada by som prijala akékoľvek rady ohľadom ročnej uzávierky od skúseným Pohoďákov,
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    edep
    ako postupovať???
    prvý krát robím uzávierku PU, robím ju v Pohode, Pohodu mám iba krátko, nemám v tom celkom jasno, tak študujem a študujem a zatiaľ neviem odkiaľ začať.
    veľmi rada by som prijala akékoľvek rady ohľadom ročnej uzávierky od skúseným Pohoďákov,
    ďakujem
    Edep, skús si v programe POHODA v hornej lište kliknúť na ikonku "Pomocník" a následne na "Témy pomocníka", potom na "Podvojné účtovníctvo" a nakoniec na "Uzávierka" určite sa dočítaš viac. Je to dobre rozpísané čo všetko musíš urobiť a ako uzatvoriť rok.
    Pekný deň

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Chcem sa opytat ci ste sa nahodou niekto z vas uctujucich v pohode nestretli s niecim takym ako ja :

    v analytickej suvahe mi zobrazuje stratu minuleho roku na ucte 429 ale do suvahy v plnom rozsahu mi ju neprenesie :-(

    Rooibos je offline (nepripojený) Rooibos

    Rooibos
    victoria
    v analytickej suvahe mi zobrazuje stratu minuleho roku na ucte 429 ale do suvahy v plnom rozsahu mi ju neprenesie :-(
    Victoria, pozri v uctovnej osnove si ci mas ucet nastaveny na spravny riadok suvahy. Rooiboska

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Jaj dakujem velmi pekne - jasne ze som mala v uctovnej osnove riadok c.0 tak to neslo ale uz je vsetko OK .

    Este raz vdaka :-)

    edep je offline (nepripojený) edep

    edep
    ešte raz o uzávierke, neviem ako ďalej, keď som chodila na kurz PÚ a tam sme účtovali na T, bolo mi všetko jasné, no v Pohode mi to všetko mizne a ja zisťujem, že nič neviem,
    práve som postupovala podľa pomocníka, všetko som skontrolovala, vyzerá, že všetko je v poriadku, povytláčala som výstupy (+výsledovka a výkaz ziskov a strát), potom som zaúčtovala daň, ktorú treba zaplatiť a teraz výsledoka a výkaz ziskov a strát vyzerá celkom inak, tak nechápem z čoho mám vychádzať????
    je tento postup správny a čo ďalej????

    schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

    schreiterka
    prave som dorobila uzavierku v pohode.

    neviem co vsetko mas zauctovane a co nie. Takze ak si douctovala vsetky úct pripady bezneho roka - casove rozlisenie, inv.rozdiely, precenenia pohl a zav, tak by som si na tvojom mieste /JA TO TAK ROBIM/ vytlacila obratovku /ked si otvoris uct dennik, tak si daj tlacovu zostavu Obratovka analyticky/ a skontroluj si vsetky zostatky, ktore maju byt nulove. Ja vzdy pridem na vela chyb, ktore som urobila, staci len, ze som dala niekde zly analyt ucet.
    Ked to budes mat v poriadku, tak by si sa mala vrhnut na danove priznanie, vypocitat mimo ucta dan a zaucovat ju cez interne doklady.A ked uz budes mat naozaj vsetko zauctovane, tak urobis UCTOVU UZAVIERKU, ta ti zostatky uctov prevedie na KUS A UZaS. Potom vytlacit vsetky blbosti /suvaha v pln rozsahu, VZAS, hlavna kniha, dennik, atd/.
    Potom by som si urobila zalohu celeho suboru najlepsie na CD, aby si sa este dostala k udajom, keby nieco. A uplne na koniec sa robi UDAJOVA UZAVIERKA, ktoru uz nie je mozne vratit spat, takze kym ju urobis, dobre si vsetko premysli. Ale ked mas zalohu, tak niekto sikovny by ti to mozno este vedel vratit to povodnej polohy, keby nieco.

    Tak ti drzim palce. Ja pohodu mam iba prvy rok, takze tiez som sa s tym trapila, ale hadam to aj ty zvladnes.
    Keby nieco napis, na nete budem ale asi az v utorok alebo v stredu.

    schreiterka
    Naposledy upravil schreiterka : 13.03.05 at 23:25

    Ročná uzávierka v Pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.