Zavrieť

Porady

dar v pohode

Pomože mi niekto s JU v Pohode, ked podnikateľ dal darom občerstvenie (chlebíčky) ktoré vyrába ? Int.doklady sa nedajú a keď to chcem dať ako nedaňový výdaj, neviem ako tam dostanem DPH aby som ju odviedla.
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Ale pokiaľ sú to vlastné výrobky, ktoré použije podnikateľ ako dar, tak potom DPH musí odviesť, či nie? Pretože z nákladov, spojených s výrobou chlebíkov (ak to bolo vo vlastnej prevádzke za účelom predaja zákazníkom) si DPH uplatňoval.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    presne ako vabka. DPH odvediem, ale kde to dať, keď to je ako príjem a ja som príjem z toho nemala? Keď to dám ako nedaňový príjem, nepustí mi DPH.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Eviketa, nepoznám síce program Pohoda, ale ako príjem to nemôžeš dať. V PÚ sa to zaúčtuje ako úbytok výrobkov zo skladu z dôvodu darovania + DPH. Žiadny príjem z toho nie je. Z toho vyplýva, že aj v JÚ sa to bude musieť urobiť nejako tak. Takže dar bude znamenať len zníženie skladu hotových výrobkov a tu DPH do peňažného denníka dať len ako nejakú uzávierkovú úpravu denníka do príjmov neovplyvňujúcich ZD a DPH. Ale prakticky neviem, ako by som to urobila.

    Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

    Fajdy
    Ja by som postupovala cez agendu ostatné pohľadávky. Vytvorila by som si prípadne aj nový číselný rad napr.24IN01. Vystavila by som daňový doklad o použití. Predkontáciu by som dala bez zaúčtovania a členenie DPH - UD. V texte by som uviedla spôsob použita, čiže darovanie ....Komu -z adresára. Do položiek dokladu by som rozpísala jednotlivé druhy zásob - množstvo, cenu atď. Dátumom darovania by som vykonala likvidáciu bez väzby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.