Calinka
12.07.07,11:31
Ahojte. Mám takýto problém. Máme odberateľa v ČR, ktorý je platcom DPH. Vystavila som mu faktúru bez DPH, s členením: "05U R08 - vývoz tovaru a služieb - oslobodené s možnosťou odpočítania dane § 46 a 47". Vo výkaze k DPH mi však ukazuje pod týmto členením základ dane -0,27 Sk (čo je asi zaokrúhlenie) a do daňového priznania mi to prenáša ako základ dane = -1,-- Sk.
Je to členenie DPH správne? Nemalo by mi pod tým členením ukazovať základ dane vo výške faktúry? Poraďte, kde mám chybu, už som z toho zúfalá :confused:
neznama22
12.07.07,09:45
Ako mas nastavene rozpustanie zaokruhlenia. Cez Nástroje/Nastavenie/Účtovný rok. V záložke Fakturácia a v prvej podzáložke sa dá nastaviť "Zaokrúhlovanie rozpúšťať". Ak tam máš do nulového základu, skús si to opraviť na ... Pomerovo k sadzbám ...
Calinka
12.07.07,10:38
a na daňovom priznaní to má teda vykazovať nulový základ dane??
Calinka
13.07.07,06:14
Tak už som zistila, že to členenie DPH mám zle, má tam byť 05U R07, ale základ dane sa mi do výkazu ešte stále nepodarilo dostať :(. Nastavenie zaokrúhlovania na "pomerovo k sadzbám" nepomohlo... Stále mi v základe dane ukazuje len -0,27 Sk.
Nie je tu nikto, kto fakturuje do EU bez DPH??? Pomôžte pls!