Zavrieť

Porady

Faktúra vystavená do EU platiteľovi DPH

Ahojte. Mám takýto problém. Máme odberateľa v ČR, ktorý je platcom DPH. Vystavila som mu faktúru bez DPH, s členením: "05U R08 - vývoz tovaru a služieb - oslobodené s možnosťou odpočítania dane § 46 a 47". Vo výkaze k DPH mi však ukazuje pod týmto členením základ dane -0,27 Sk (čo je asi zaokrúhlenie) a do daňového priznania mi to prenáša ako základ dane = -1,-- Sk.
Je to členenie DPH správne? Nemalo by mi pod tým členením ukazovať základ dane vo výške faktúry? Poraďte, kde mám chybu, už som z toho zúfalá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ako mas nastavene rozpustanie zaokruhlenia. Cez Nástroje/Nastavenie/Účtovný rok. V záložke Fakturácia a v prvej podzáložke sa dá nastaviť "Zaokrúhlovanie rozpúšťať". Ak tam máš do nulového základu, skús si to opraviť na ... Pomerovo k sadzbám ...

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Tak už som zistila, že to členenie DPH mám zle, má tam byť 05U R07, ale základ dane sa mi do výkazu ešte stále nepodarilo dostať . Nastavenie zaokrúhlovania na "pomerovo k sadzbám" nepomohlo... Stále mi v základe dane ukazuje len -0,27 Sk.
    Nie je tu nikto, kto fakturuje do EU bez DPH??? Pomôžte pls!

    Faktúra vystavená do EU platiteľovi DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.