Jenny
15.07.07,09:24
Chcela by som poprosiť o radu. Účtujem v ALFE. V pokladni mám príjem PPD za dve faktúry spolu. Ako to treba zaúčtovať, aby sa mi odpísali obidve pohľadávky ako uhradené pod rovnakým číslom pokladničného dokladu.
ekopo
15.07.07,07:42
Predpokladám, že v 99,9% sw na jednoduché účtovníctvo je to potrebné urobiť dvomi zápismi.
betka
15.07.07,09:55
Chodte na prvú pohľadávku uhr. 13.5.07 na základe PPD 1
Druhá pohľadávka uhr. 13.5.07 na základe PPD 1. V PD máte 2 položky. Suma Vám bude sedieť. Čísla va pD budú napr. 100, 101, dajte si FA dokopy a pripnite tento PPD...
bendo
15.07.07,10:44
Ja robím v programe POHODA a tam sa to dá tým spôsobom, že dám v pokladni pri vystavovaní nového PPD v záložke Záznam - povel Likvidácia výberom, vyberiem si zo zoznamu príslušnú faktúru a ešte predtým ako to uložím, dám znova ten istý povel. Opakujem toľkokrát, koľko faktúr potrebujem uhradiť a až potom uložím. A všetko je to uhradené 1 PPD.
Možno aj v Alfe bude niečo podobné. Alebo sa nakontaktuj priamo na zákaznickú linku KROSU a ak niečo také existuje aj v Alfe, oni ti poradia akým spôsobom sa to dá, resp. nedá urobiť.
Marianna01
15.07.07,11:49
Predpokladám, že v 99,9% sw na jednoduché účtovníctvo je to potrebné urobiť dvomi zápismi.

V Money to ide aj jedným dokladom.mimotemy
petovsan
15.07.07,12:36
Už sme to tu kedysi rozoberali, že Alfa neumožňuje vybrať pri účtovaní v PD z databázy v Knihe záväzkov viac ako jeden záväzok pri jednom VPD, alebo PPD. Treba preto volať alebo mailovať do Kros-u, pokiaľ budú mať od svojich klientov viac žiadostí o takéto "vylepšenie" Alfy, tak vraj začnú na tom pracovať.
ekopo
15.07.07,15:33
Rozvediem to tu trochu mimotemy , ale zároveť aj budem v téme. Inak sa chová úhrada viacerých FA v JU ako v PU. V PU je to jednoduché. Zadám raz 211 D celkovú sumu a následne 321 MD výber dodávateľa IČO+vs=suma (toto je viac ráz v 1 doklade možné z dôvodu vypárovania). A pritom môže byť aj viac dodávateľov. V JU je iný problém. Tam sa musí 1., FA vypárovať s dodávateľom t.j. evidencia záväzkov , sumy zapísať do správnych stlpcov v PD (napr. DPH, nákup tovaru, réžia...). Ak je viac FA a každá sa týka niečoho iného, napr. tovar, réžia materiál, resp. nebodaj čiastočné úhrady, tak pri jednom zápise vznikne menší chaos. Z toho dôvodu a hlavne z dôvodu prehľadnosti to mám vyriešené ako zvlášť úhradu každej FA. Takto sa dá napr. ľahko skontrolovať, či položky z FA sú zaúčtované v správnom stlpci. Pritom samozrejme v jednom zápise v PD môže byť účtované do viacerých stlpcov, podľa charakteru FA, napr. DPH, tovar, materiál, réžia..... A môj osobný názor, v Krose na úprave tohoto druhu pracovať nezačnú, bol by to hlboký zásah do systému.
Zita5
15.07.07,18:19
Chcela by som poprosiť o radu. Účtujem v ALFE. V pokladni mám príjem PPD za dve faktúry spolu. Ako to treba zaúčtovať, aby sa mi odpísali obidve pohľadávky ako uhradené pod rovnakým číslom pokladničného dokladu.

Ja pracujem v Alfe , pokiaľ mi odberateľ uhradí pohľadávku v hotovosti ...alebo by mi uhradil 2 pohľadávky v hotovosti , tak v ALFE ku každej zvlásť vypíšem cez SW PPD a zároveň pri tomto úkone , mi aj spáruje úhradu s pohľadávkou a zaúčtuje do peňažného denníka .

Pokiaľ máte na jednom PPD úhradu dvoch pohľadávok , tak účtovať musíte dvoma riadkami .Inak sa to v ALFE nedá . Do budúcna by som odporúčala PPD robiť priamo v programe na každú pohľadávku jednotlivo ..........tam inak na úhradu 2 pohľ. sa PPD vystaviť nedá a preto predpokladám , že Váš PPD .... bude ručne vypísaný .

Budete musieť použiť rovnaké číslo PPD pri každej pohľadávke ...rozlíšiť len doplnením písm.napr. A pri druhom zápise