Zavrieť

Porady

úhrada 2 faktúr jednou sumou

Chcela by som poprosiť o radu. Účtujem v ALFE. V pokladni mám príjem PPD za dve faktúry spolu. Ako to treba zaúčtovať, aby sa mi odpísali obidve pohľadávky ako uhradené pod rovnakým číslom pokladničného dokladu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Predpokladám, že v 99,9% sw na jednoduché účtovníctvo je to potrebné urobiť dvomi zápismi.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Chodte na prvú pohľadávku uhr. 13.5.07 na základe PPD 1
    Druhá pohľadávka uhr. 13.5.07 na základe PPD 1. V PD máte 2 položky. Suma Vám bude sedieť. Čísla va pD budú napr. 100, 101, dajte si FA dokopy a pripnite tento PPD...

    bendo je offline (nepripojený) bendo

    účtovník-začiatočník bendo
    Ja robím v programe POHODA a tam sa to dá tým spôsobom, že dám v pokladni pri vystavovaní nového PPD v záložke Záznam - povel Likvidácia výberom, vyberiem si zo zoznamu príslušnú faktúru a ešte predtým ako to uložím, dám znova ten istý povel. Opakujem toľkokrát, koľko faktúr potrebujem uhradiť a až potom uložím. A všetko je to uhradené 1 PPD.
    Možno aj v Alfe bude niečo podobné. Alebo sa nakontaktuj priamo na zákaznickú linku KROSU a ak niečo také existuje aj v Alfe, oni ti poradia akým spôsobom sa to dá, resp. nedá urobiť.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ekopo Pozri príspevok
    Predpokladám, že v 99,9% sw na jednoduché účtovníctvo je to potrebné urobiť dvomi zápismi.
    V Money to ide aj jedným dokladom.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Už sme to tu kedysi rozoberali, že Alfa neumožňuje vybrať pri účtovaní v PD z databázy v Knihe záväzkov viac ako jeden záväzok pri jednom VPD, alebo PPD. Treba preto volať alebo mailovať do Kros-u, pokiaľ budú mať od svojich klientov viac žiadostí o takéto "vylepšenie" Alfy, tak vraj začnú na tom pracovať.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Rozvediem to tu trochu , ale zároveť aj budem v téme. Inak sa chová úhrada viacerých FA v JU ako v PU. V PU je to jednoduché. Zadám raz 211 D celkovú sumu a následne 321 MD výber dodávateľa IČO+vs=suma (toto je viac ráz v 1 doklade možné z dôvodu vypárovania). A pritom môže byť aj viac dodávateľov. V JU je iný problém. Tam sa musí 1., FA vypárovať s dodávateľom t.j. evidencia záväzkov , sumy zapísať do správnych stlpcov v PD (napr. DPH, nákup tovaru, réžia...). Ak je viac FA a každá sa týka niečoho iného, napr. tovar, réžia materiál, resp. nebodaj čiastočné úhrady, tak pri jednom zápise vznikne menší chaos. Z toho dôvodu a hlavne z dôvodu prehľadnosti to mám vyriešené ako zvlášť úhradu každej FA. Takto sa dá napr. ľahko skontrolovať, či položky z FA sú zaúčtované v správnom stlpci. Pritom samozrejme v jednom zápise v PD môže byť účtované do viacerých stlpcov, podľa charakteru FA, napr. DPH, tovar, materiál, réžia..... A môj osobný názor, v Krose na úprave tohoto druhu pracovať nezačnú, bol by to hlboký zásah do systému.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jenny Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť o radu. Účtujem v ALFE. V pokladni mám príjem PPD za dve faktúry spolu. Ako to treba zaúčtovať, aby sa mi odpísali obidve pohľadávky ako uhradené pod rovnakým číslom pokladničného dokladu.
    Ja pracujem v Alfe , pokiaľ mi odberateľ uhradí pohľadávku v hotovosti ...alebo by mi uhradil 2 pohľadávky v hotovosti , tak v ALFE ku každej zvlásť vypíšem cez SW PPD a zároveň pri tomto úkone , mi aj spáruje úhradu s pohľadávkou a zaúčtuje do peňažného denníka .

    Pokiaľ máte na jednom PPD úhradu dvoch pohľadávok , tak účtovať musíte dvoma riadkami .Inak sa to v ALFE nedá . Do budúcna by som odporúčala PPD robiť priamo v programe na každú pohľadávku jednotlivo ..........tam inak na úhradu 2 pohľ. sa PPD vystaviť nedá a preto predpokladám , že Váš PPD .... bude ručne vypísaný .

    Budete musieť použiť rovnaké číslo PPD pri každej pohľadávke ...rozlíšiť len doplnením písm.napr. A pri druhom zápise
    Naposledy upravil Zita5 : 15.07.07 at 20:33

    úhrada 2 faktúr jednou sumou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.